Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 20459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Grudzień 28, 2017, 10:08:17 am »
Wydawnictwo Mandioca działające już od roku na rynku do tej pory nie dorobiło się swojego wątku pora chyba to nadrobić tym bardziej, że pojawiły się zapowiedzi od niego na 2018:

https://ziniol.blogspot.com/2017/12/zapowiedzi-2018-wydawnictwo-mandioca.html?m=1

a tu storna wydawnictwa: http://mandioca.pl/


Offline Sybirak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2017, 05:58:36 pm »
jestem po lekturze "Favela w Kadrze"-zdecydowanie polecam-fajne rysunki , ciekawa historia opisująca powstanie pierwszej Faveli oraz życie ludzi w Faveli. Uważam ,że nie wszystko zostało jeszcze opowiedziane,więc czekam na kolejne komiksy o tej tematyce. Kibicuje Mandioce, bo pod Daytriperze i Faveli mam ochotę na więcej w klimacie Ameryki Łacińskiej

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2018, 06:07:32 pm »
Zapowiedź PETS Martina Gimeneza


Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2018, 01:41:59 pm »
Fajne. Na stronie mają grafiki do podejrzenia. Całkiem nieźle wygląda.

Favela w kadrze zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. A komiks mam, bo przyjąłem ostatnio zasadzę, że raz na 2-3 zamówienia będę dorzucał jeden tytuł z listy "ciekawe co to?". Świetne rysunki.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2018, 04:19:43 pm »
Fajne. Na stronie mają grafiki do podejrzenia. Całkiem nieźle wygląda.

Favela w kadrze zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. A komiks mam, bo przyjąłem ostatnio zasadzę, że raz na 2-3 zamówienia będę dorzucał jeden tytuł z listy "ciekawe co to?". Świetne rysunki.
Sześć plansz z polskiego wydania i szczegóły techniczne: www.komiks.gildia.pl/komiksy/pets/1
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2018, 08:15:34 pm »
A komiks mam, bo przyjąłem ostatnio zasadzę, że raz na 2-3 zamówienia będę dorzucał jeden tytuł z listy "ciekawe co to?".

No to jest nas co najmniej dwóch :) Ja dzięki tej taktyce ostatnio poznałem "Army@Love" :D

Offline Wydawnictwo Mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2018, 10:59:58 pm »
W maju wydamy dwa komiksy, oprócz PETS Martina Gimeneza

https://web.facebook.com/mandiocapl/videos/vb.257373321343389/438749286539124/?type=2&theater

pojawi się komiks wagi ciężkiej, czyli WARPAINT Renzo Podesty. WARPAINT we fragmentach będzie obecny podczas DDK w Poznaniu. Sprzedaż obu komiksów oraz serii BARRAS (zeszyty 1-4) i Faveli w kadrze podczas Komiksowej Warszawy i Pyrkonu.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2018, 05:52:58 pm »
Czy jest już ktoś po lekturze Pets i Warpaint?Możecie polecić czy nic się nie stanie jak nie zapoznam się z powyższymi tytułami?Z opisu to Pets z racji apokalipsy brałbym, a Warpaint dzięki wzmiance o zapożyczeniach z mitologii nordyckiej.
Tylko czy warto?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2018, 06:12:36 pm »
Odnośnie Pets. Jestem po lekturze tego komiksu i chyba żaden jak do tej pory nie wymęczył mnie jak ten jeden. Podchodziłem do niego 3 razy (a to jest bardzo krótka pozycja) i szczerze mówiąc nie jestem skłonny go polecić. Ciężko jest mi coś sprecyzować odnośnie fabuły. To jest zlepek scen przez ktore przewija się główny bohater będący mutantem (?) z przeszłością wojskową i tragedią jaka spotkała jego ukochaną. Dziwne to bardzo bo narracja jest prowadzona przez niego by na przykład na dwie strony ustąpić miejsca narracji innej postaci która i tak więcej nie wraca już w fabule. Nie jest to też do końca postapo, tak świat jest wyniszczony ale nie tak jakby można się spodziewać a po świecie latają sobie spokojnie anioł. Na pewno na plus rysunki które są bardzo realistyczne i to jest jedyna rzecz jak w komiksie mi się podobała. Jeśli słyszałeś określenie że to tacy brazylijscy X-men to tak nie jest i możesz poczuć sie niemile zaskoczony.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 10:13:16 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Bartek Gawron

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2018, 07:24:37 pm »
Nie powiem, bardzo mnie zacheciles do lektury tego komiksu ta swoja negatywna opinią, @mkolek.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2018, 04:44:44 pm »
Czyli co, komiksowa narracja w stylu D.Mitchella? Hmmm...brzmi ciekawie.  8)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:07:19 am »
Czyli co, komiksowa narracja w stylu D.Mitchella? Hmmm...brzmi ciekawie.  :cool:
Czyli masz na myśli że przedstawia historię kilku bohaterów w kilku rozdziałach i na koniec to wszystko splata razem? Czegoś takiego u nie ma.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2018, 02:26:19 pm »
Oj, to szkoda. A już miałem nadzieję :)
Zresztą obejrzałem ostatnio więcej stron z Pets i już nie jestem taki pewien, czy kupię ten komiks.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2018, 11:27:31 am »
Oficjalna polska okładka "Kociej Skórki":



Na stornie można znaleźć także przykładowe plansze
https://mandioca.pl/katalog/komiks/kocia-skorka

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:10:59 am »
Kolejna zapowiedź
premiera 29.10.2018
Scenariusz i rysunki: Guilherme Petreca
format: 21x28 cm, czarno-biały
stron: 176
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 11:19:06 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything