Autor Wątek: Rachunek sumienia 2017  (Przeczytany 15128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba2111

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2017, 02:06:47 pm »
1. Łącznie około 150 komiksów, 125 zeszytówek z czego 106 to warianty okładkowe. Reszta to polskie wydania.
2. Kupiłem zdecydowanie więcej wariantów niż w roku ubiegłym. Jestem z tego niezmiernie zadowolony.
3. Wszystko zależy od tego, co wpadnie mi w oko. Jako że warianty zbieram niezależnie od tego czy daną serię czytam to może być mniej a może być zdecydowanie więcej.
4. Kompletne Akta 14, Dredd: Ameryka, Moon Knight od Lemiere'a i Smallwooda.
5. A.B.C. Warriors Czarna Dziura (dopiero w tym roku przeczytałem), aktualna seria Venom i wszystko co symbiontowe w Marvelu.
6. Jak najwięcej z katalogu 2000 A.D.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2017, 02:14:52 pm wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline juras9

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2017, 03:39:03 pm »

Ehh ta czionka.
1. 500 +
2. Zdecydowanie więcej niż w zeszłym roku, to rekordowy rok.
3. Kupować o wiele mniej - to na pewno ;]. W końcu ukierunkować kolekcję pod kątem zainteresowań bo to już najwyższy czas. Pozbyć się pozycji mniej interesujących i zrobić trochę miejsca na półkach.
4. Nigdy nie byłem dobry w wybieraniu najlepszego, jedynego. Z tych wydawanych w 2017 i już przeczytanych (kropla w morzu) - Comanche, Slaine, Gotham Central, Sknerus, Jeremiah, Hellboy, Czarny Młot.
Największym zaskoczeniem jest wciąż rosnący boom komiksowy, aktualna ilość wydawanych pozycji, jest w czym wybierać. Pod względem jakości wydań Scream, Lane i WK/Pruszyński zaskoczyły bardzo pozytywnie.
5. Egmont i ich jakość wydań, temat rzeka.
Najgorszy komiks? Czytam od najciekawszych więc pewnie gdzieś jeszcze zalega na półce. Choć może jak do tej pory - Miracleman złota era i Torpedo 1972.
6. Więcej klasycznych komiksów Disneya z kaczkami w wydaniach premium. Więcej ciekawostek z 2000 AD. Zbiorcze wydania polskich klasyków (żbiki, piloty, klossy itp.).

Offline Kris1982

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2017, 03:50:37 pm »

1. Tak około 600.
2. Choroba postępuję a lekarstwa nie działają 
3. Kasę na lekarzy i psychotropy przeznaczam w 2018 na komiksy 
4. Wydawnictwo Non Stop Comics. 
5. Fantasmagorie i jakość komiksów Egmontu
6. Criminal , Władcy Chmielu , Usagi w integralu

Offline nayroth

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2017, 05:43:39 pm »
1. 44 kupione
2. W stos. do 2016 o 50% szt. mniej i o 25% mniejszy spend
3. W 2018 dalej zwalniam tempo
4. Zaskoczeń brak
5. Rozczarowań brak
6. Życzeń też brak ;p

Offline nori

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2017, 06:10:27 pm »
1. Ok 250
2. Nieco więcej
3. Niestety, ostatnio za dużo kupuje, za mało czytam, czas wreszcie nieco się ograniczyć, i wyzbyć manii "zbieractwa". Kupka wstydu ma już ogromne rozmiary...
4. Non Stop Comics i ich oferta, Torpedo zbiorcze, Kawa Zombo, Top 10, Do Adolfów, Punisher MAX, Harley Quinn za to, że jest strasznie głupia i pewnie coś więcej by się znalazło, ale wspomniana kupka wstydu...
5. Centaurus: Leo powiela własne pomysły,
Egmont i ich polityka w stosunku do klienta (to tłumaczenie jest super, nie znacie się, przeszkadza Ci że spieprzyliśmy okładkę, oddaj i odwal się) przy jednoczesnym mocnym i widocznym spadku jakości, Fantasmagorie za ogół,  Asteriks za zagubienie klimatu, Hugo (za sposób wydania, tłumaczenie i szopkę z dostępnością, czyli w sumie ponownie nagroda dla Egmontu), Valerian cała seria ogólnikowo za to, że nie była tak dobra, jak zapamiętałem ja po tych paru numerach z dzieciństwa,
i pewnie coś więcej by się znalazło, ale wspomniana kupka wstydu...
6. Więcej humoru: np.: Mały Sprytek czy Kid Paddle, więcej pajączka i klasycznego Supermana, z tych lat, co publikował niegdyś Tm-Semic, Władcy Chmielu, koniecznie w integralu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 04:14:48 pm wysłana przez nori »
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

JanT

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 27, 2017, 07:34:43 pm »
01.Nawet nie pytaj  :smile:
02.Sporo więcej.
03.Nie zwalniam.
04.Daredevil (Nieustraszony  :smile: ), Paper Girls, Zabij albo Zgiń, Torpedo, Rat Queens, Monstressa, The Black Monday Murders, Top 10, Czarny Młot, Hellboy, BBPO, Punisher MAX, Ms.Marvel, Hawkeye, Lucky Luke, Książę Nocy (Egmont), Odrodzenie (NSC), Alias, Gotham Central, Saga, Chłopaki, Wonder Women (DC Deluxe), Skalp, Kaznodzieja, Velvet, Harley Quinn (New52 i Rebirth), Chew, Rachel Rising, Judge Dredd (wszystkie  :smile: ), Storm, Jeremiah, Durango, Luc Orient, Batgirl - Rok Pierwszy (WKKDC), Daredevil (SBM)... a już mi się nie chcę  :biggrin: najlepszy rok (a ten za 5 dni będzie chyba lepszy  :smile: )
05.Flash - Urodzony Sprinter (WKKDC), Hulk/Iron Man - Grzech Pierworodny, Wolverine - Trzy miesiące do śmierci cz.1 i cz.2.
06.Swamp Thing, Doom Patrol, Spider-Man by JMS (i dalej aż do Superiora nieważne że znacznie słabsze  :smile: )

Offline Sybirak

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 27, 2017, 08:53:06 pm »
1.Zakupione ok 180/Przeczytane ok 165
2.Nieco więcej
3.Chciałbym zwolnić,ale wydawnictwa mi w tym nie pomagają (zwłaszcza ,ze doszła  prenumerata conana). Budżet rozrasta się z 300 do ok 500/miesiecznie
4.Najlepsze przeczytane:Skalp oraz Locke and Key/zaskoczenie-Heat
[size=78%]5. BRAK -nie mam czasu na słabe komiksy :wink: [/size]
6.Piszę o pozycjach , których zapowiedzi nie było:wznowienie Towarzyszy Zmierzchu, Bouncer 6-7, Murena-9,10

Offline 79ers

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2017, 09:15:06 pm »
  • Zdecydowanie więcej niż mogę sobie pozwolić i mniej niż bym chciał. Ilości nie zapisuję ponieważ będę chciał w 2018 pobić ten wynik, a nie o to przecież chodzi. A tak trzymam poziom - patrz punkt 2
  • Kilka(3-5)więcej - ten sam budżet, a pokus nie brakuje.
  • Rozsądnie byłoby zwolnić ale zaległości zrobione w 2017 są wyraźnie większe w porównaniu z latami ubiegłymi. Stały poziom lub lekki wzrost(rusza Conan, odpuszczam kilkanaście rzeczy w tym serie - kiedyś nie do pomyślenia)
  • Storm(nie wiem dlaczego, ale uwielbiam tą historię), Vasco, SCREAM i eksploracja Jodoverse (przereklamowane, ale daje dużo satysfakcji- wizja świata, jakość publikacji), Lain za konsekwencję, wysoką kulturę i oczywiścia Slaine'a, ONGRYS za pasję i Baranowskiego. Największym zaskoczeniem jest publikacja Hellboya,  Conan od H oraz to, że nie trafiłem bubla od Egmontu. NSC będę chwalił w 2018 - skończyły mi się złotówki.
  • Najgorsze:Chłopaki, Cyann. Rozczarowanie: PunisherMAX, cisza w temacie DylanDoga, brak wznowień Usagiego,  postawa redaktora TK, który tak wiele zrobił/robi dobrego dla komiksowego świata.
  • Rozbitkowie czasu zbiór 2 jako kontynuacja oraz Stars my destination(rys.H.Chaykin), Adventures of Luther Arkwright i Promethea jako nowości.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 10:25:43 pm wysłana przez 79ers »

Offline Marvelek

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2017, 11:10:18 am »
Jak co roku:
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa ?
4. Najlepszy komiks(y) 2017 , największe zaskoczenie roku
5. Najgorszy komiks(y) 2017, największe rozczarowanie roku

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2018 roku ( podaj max 3 tytuły)


1. Ok. 50
2. Więcej
3. Staram się wszystko czytać regularnie, a czy w 2018 będę kupować więcej zależy od tego jakie tytuły będą się ukazywać. Na dzień dzisiejszy wiem, że na 100% będę kontynuował tylko jedną serię, a mianowicie Daredevila. Lektury trzeciego tomu Punisher Max oraz trzeciego tomu Deadpool Classic, sprawiły że poważnie zastanawiam się nad kontynuowaniem tych serii.
4. Najlepszy to bez cienia wątpliwości Daredevil Bendisa.
5. Wielu pewnie się oburzy: "Infinity" - nie przepadam za kosmosem Marvela, ale takiego paździerza dawno nie czytałem.
6. Daredevil by Chichester & DeMatteis, coś z Punishera wydawanego przez TM-Semic (najchętniej Puerto Dulce), pierwszy tom Spider-Man "Clone Saga" (historie "Moc i odpowiedzialność", "Stracone lata" i "Pajęczyna śmierci"), reszta tomów mnie nie interesuje.

Offline BAMF

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2017, 11:28:45 am »
1. Około 265. Jestem przerażony - średnio 22 komiksy miesięcznie.
2. Miało być mniej, bo w 2016 uzupełniałem braki z poprzednich lat, wyszło chyba więcej. W sumie na pewno więcej  :mad:
3. Zdecydowanie muszę przystopować  :sad:
4. Miesiąc miodowy na safari, Top 10, Uncanny X-Force,Torpedo, Hrabstwo Harrow, Czarny młot, Gotham Central, Blame!, Cage, Mysia straż, Gnat, storm. Całościowo - Non stop comics.
5. Coraz słabsze komiksy Marvela wydawane przez Egmont oraz w WKKM i SBM. Egmont za słabą jakość, Fanta za olewanie klientów.
 6. Brakujące Locke&Key, Akira HC, Rozbitkowie czasu (całość)...

Offline wilk

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2017, 03:52:28 pm »
1. 60
2. Zauważalnie więcej (49 w 2016 r.) ale do rekordu (68 w 2003 r.) trochę jeszcze brakuje. Jednak o ilości więcej powiedziałaby ilość stron a w tym zakresie nie prowadzę statystyk.
3. Na pewno nie chciałbym kupić więcej niż w tym roku bo jak dla mnie to i tak jest wiele.
4. Na półce leżą jeszcze 3 nieprzeczytane komiksy więc coś się jeszcze może w tej materii zmienić. Najlepsze - Top 10 i Klatki.
5. Najgorszy - niestety druga część antologii Relaxu. Rozczarowań było kilka - wspomniana antologia, Fanfulla, Outcast, Cage - te chyba największe. Dodatkowym rozczarowaniem była hibernacja Sideki przez większość roku.
6. Niezmiennie "Mort Cinder", "Kwestia czasu" i cokolwiek Andreasa co jeszcze nie wyszło po polsku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 08:28:12 am wysłana przez wilk »

Offline isteklistek

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 28, 2017, 08:57:40 pm »
1. Ok 100 trejdów i 485 zeszytówek (zeszyty tylko w ATOMie)
2. Jeżeli chodzi o zeszytówki chyba jest podobnie, z trejdami mniej.
3. Muszę sie zastanowić nad sposobem kupowania, jeżeli chodzi o trejdy, zeszytówki zostają tak jak są.
4. Zabij albo zgiń
5. -
6. Final Crisis omnibus, a reszta jest potwierdzona  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 09:38:06 pm wysłana przez isteklistek »

Kleszcz

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 29, 2017, 05:21:05 pm »
1. Nie liczę,
2. ale chyba bez zmian
3. Wolałbym nie zwalniać tempa. Po "Kawie ""Zombo"" mam zamiar zapoznać się z komiksami Loisela i "Myszkami" Gottfredsona.
4. Gnat.
5. Właściwie, to rozczarowałem się jakością wydania "ŻiCSMcK".
6. Komiksy Barksa, "Iznogud"  i komiksy Spiegelmana

Offline Damian xyz

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:59:32 pm »
1. 208
2. Podobnie
3. czytam na bieżąco więc kupowanie i czytanie
4. Może inaczej - największe pozytywne zaskoczenie - Black Monday Murders
5. Znów inaczej - najgorsze wspomnienie 2017 - Fantasmagorie
6. Władcy Chmielu, Tetfol, Goon

Offline LordDisneyland

Odp: Rachunek sumienia 2017
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2017, 05:20:17 am »
Trochę przedwczesne podsumowanie, bo a nuż mi coś do łba strzeli jeszcze cuś nabyć, ale dobra...

1. Kupiłem 248 tytułów, głównie wydania polskie. Przeczytałem 336, ale to się chyba jeszcze zmieni.
Dużo komiksów wypożyczałem z bibliotek publicznych- to istotna zmiana w stosunku do roku ubiegłego.
2. O 74 więcej. Za to książek kupiłem mniej aż o 10 :)
3. Częściej będę kupował wiedziony impulsem, bo większość takich zakupów tegorocznych zdecydowanie przypadła mi do gustu... Ale fakt, wypadałoby nieco zwolnić, bo miejsca nie przybywa.
4. Za długo by wymieniać, poza tym- wśród najlepszych przeczytanych sporo jest pozycji wydanych w latach ubiegłych. Największym zaskoczeniem był chyba ostatnio zakup "A Complete Lowlife" Brubakera, bom po prostu o istnieniu tego tytułu nie wiedział  :)  Dużym zaksoczeniem był także Delgado i jego omnibus "Age of Reptiles".
5. Najgorszy komiks, jaki przeczytałem, to "Thoughts From Iceland"Manna. Najgorszy jaki kupiłem? Chyba ta nieszczęsna "Walkiria" z kolekcji. Dużym rozczarowaniem była cała "Nieskończoność" Marvela...po paru miesiącach mam wrażenie, że niepotrzebnie wydałem piniąchy.
6.Rozumiem, że chodzi o polskie wydanie? Tęsknię za opuszczonymi starociami...Komplet DoomPatrol, komplet House Of Secrets, dokończenie Queen&Country. I jednak całe "The Dreaming" tyż by się na półce przydało.

Przy okazji zachęcam wszystkich głosujących do podobnych, acz comiesięcznych podsumowań w tem oto wątku -
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39708.msg1387824.html#msg1387824
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 06:34:38 am wysłana przez LordDisneyland »

 

anything