Autor Wątek: Kolekcja Star Wars De Agostini  (Przeczytany 73166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 10, 2018, 05:55:54 pm »
No ale chyba okładki by pasowało dać...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline koziorozec1979

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 10, 2018, 06:12:57 pm »
^ ja uważam, że pod względem wydania właśnie super, po co wstęp? Przed tymi wydarzeniami nic się nie działo, więc nie rozumiem w jakim celu mieliby jeszcze dodawać jakiś wstęp:D

Co do ramotek - to według mnie ma to swój urok, zależy co kto lubi. Mnie się osobiście ten ,,stary styl'' podoba. :biggrin:
Nie dali napisow na poczatek: dawno temu w odleglej galaktyce.


Przyznam ze wstepnie bylem negatywnie nastawiony do tej starej serii Marvela po tym co o niej tu i gdzie indziej wczesniej czytalem. A to jest zupelnie niezly staroszkolny komiks. Powiedzialbym nawet ze wchodzi latwiej od wszelkich superbohaterskich ramotek Marvela serwowanych w innych kolekcjach.

Offline Cyber

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 10, 2018, 07:21:21 pm »
Przeczytałem pierwszy tom. Komiks jak dla mnie całkiem fajny, czuje się że są to Gwiezdne Wojny. Jest klimatycznie i zabawnie, czasami nawet bardzo (Kichoten, Jaxx). :lol: Pomimo tego cieszę się że nurt uniwersum popłynął innym korytem. Jednak w porównaniu do innych ramotek u nas wydanych (oprócz Conana), to uważam że jest od nich o całą milę lepszy. Klasyczne Opowieści w komplecie postawię na półce.

Offline koziorozec1979

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 10, 2018, 07:53:06 pm »
Dokladnie. Zamierzalem kupic z tej klasyki tylko tom 1 z racji adaptacji Nadziei i korzystajac z obnizonej ceny. A po lekturze te plany zakupowe ulegna rozszerzeniu na przynajmniej kilka kolejnych tomow

Offline Szekak

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 10, 2018, 11:32:49 pm »
Jest pierwszy numer w kioskach jeszcze? Chciałem kupić wczoraj i dzisiaj, byłem nawet e Empiku i nigdzie nie ma. :/

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 11, 2018, 01:32:11 am »
W Relay i Inmedio sprawdzałeś?

Offline maxim1987

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 11, 2018, 11:18:49 am »
Brakuje mi tylko chociaż słowa wstępu w komiksie, jakiś dodatków.
Pod tym względem jest to najsłabsza z wszystkich kolekcji.

Offline Szaw

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:27:45 pm »

Jest pierwszy numer w kioskach jeszcze? Chciałem kupić wczoraj i dzisiaj, byłem nawet e Empiku i nigdzie nie ma. :/


Szekak ja widziałem wczoraj w Żabce i Carrefourze, także nie tylko w kioskach i w Empiku są. Posprawdzaj właśnie w sklepach :)

Offline Garf

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:10:30 pm »
Dziękuję uprzejmie. na ten numer z Anakinem i Vaderem obok siebie czekam szczególnie  :biggrin:

Tylko nie nastrajaj się za bardzo, bo to jeden kadr z retrospekcji :smile:

-----------------------------------------------------------

Ostatnio pisałem o tym, jak to "Eskadra Niebieskich" występująca w komiksie scenie ataku na Gwiazdę Śmierci została zgodnie z filmem przemianowana na "Eskadrę Czerwonych". Niepoprawiona w polskiej wersji kolekcji pozostała natomiast inna rozbieżność z filmem - holograficzna wiadomość Lei do Obi-Wana Kenobiego (s. 23), w której prosi ona pomoc w imieniu swojego ojca, „Baila Antillesa, wicekróla Alderaana”. Nazwisko przybranego ojca Lei zmieniono na „Organa” dopiero w późniejszej wersji scenariusza. Jest ono wzorowane na pierwotnej nazwie Alderaana, „Ogana Major”.

Kiedy powstawało „Mroczne widmo”, jego twórcy chcieli umieścić w nim postać Baila Organy. Miał on wystąpić podczas posiedzenia Senatu jako senator z Alderaana. Co zabawne, ostatecznie pomysł ten porzucono, a postać, graną przez Adriana Dunbara, przemianowano w scenariuszu… na Baila Antillesa. Sceny z jego udziałem zostały wycięte – słyszymy tylko jego imię i nazwisko jako jednego z kontrkandydatów Palpatine’a na stanowisko kanclerza Republiki. W Epizodach II i III Baila Organę zagrał już całkiem nowy aktor, Jimmy Smits.     
Po lewej: Bail Antilles (Adrian Dunbar). Po prawej Bail Organa (Jimmy Smits). Zdjęcia i powyższy kadr komiksu pochodzą z Wookiepedii.

Warto zaznaczyć, że Bail Antilles był spokrewniony z Raymusem Antillesem, kapitanem statku Lei „Tantive IV”, który ginie z ręki Vadera w jednej z pierwszych scen „Nowej nadziei”. Żaden z nich nie był jednak krewnym Wedge’a Antillesa, kolegi Luke’a z Eskadry Czerwonych, który w przeciwieństwie do nich pochodził nie z Alderaana, lecz z Korelii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 08:42:55 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline koziorozec1979

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 12, 2018, 07:26:58 am »
Garf, skoro masz dostep do skarbnicy wiedzy tajemnej w zakresie SW , to moze orientujesz sie czy Serji Arogantus z charakterystyczna fizjonomia przypadkowo zupelnie kojarzy mi sie z Sergio Aragonesem czy tez jest tu jakis faktyczny  zwiazek , jakiego sie mozna domyslic przy postaci Don Wana Kichotana?

Offline Garf

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 13, 2018, 10:04:21 pm »
Bardzo celna obserwacja! Sam tego nie dostrzegłem, ale moja pełna spoilerów skarbnica wiedzy tajemnej (w niektórych kręgach zwana po prostu Wookiepedią) potwierdza, że Roy Thomas nazwał tę postać na cześć Sergiego Aragonésa.

Przy okazji dodam, że Aragonés popełnił w swojej karierze kilka komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen: parodystyczne "Sergio Aragonés Stomps Star Wars" oraz dwie krótkie opowieści, które ukazały się na łamach pisma "Star Wars Tales": "Spare Parts" i "Junkheap Hero". Narysował także ilustracje do przewodnika "Galactic Phrase Book & Travel Guide".



Jeżeli chodzi o Serjiego-X, zanim został bandytą, był popularnym zawodnikiem biorącym udział w wyścigach śmigów (gwiezdnowojenny latający odpowiednik motocyklów). Zyskał wtedy pseudonim "Arogant" z uwagi na lekceważące podejście do niebezpieczeństw, w które obfitował ten sport, oraz do zasad i przepisów (pewnie jego nazwisko też było nie bez znaczenia :smile: ). Podczas próby wykonania szczególnie ryzykownego triku odniósł poważne obrażenia i został uznany za niezdolnego do dalszych profesjonalnych wyścigów. Aby zarobić na życie, zaczął ścigać się w nielegalnych zawodach z gangsterami, a w końcu sam założył własny gang śmigowy.
 
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 14, 2018, 07:28:38 am »
To ja też mam jedną ciekawostką dotyczącą pierwszego tomu. Postać Don-Wana Kihotaya, która pojawia się w Star Wars #8, początkowo wyglądała zupełnie inaczej i nazywała się Yazu-Wan Kioshi. Widać to porównując poniższą kserokopię ołówkowego szkicu planszy Chaykina i skan planszy potuszowanej przez Toma Palmera. Patrzcie na prawy, górny róg:

UodIpXq.jpg (657×1000)
UodIpXq.jpg (658×1000)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 07:32:53 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 17, 2018, 01:09:46 pm »
Kiedy ta kolekcja dokładnie wychodzi? To dzisiaj drugi tom czy jak?

Offline Itachi

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 17, 2018, 01:17:35 pm »
Tak, na fb widziałem dzisiaj że wyszedł.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 17, 2018, 03:16:43 pm »
Crime Infantino iprzez co lepsze rysunki i czytelniejsze polecam (brak okładek nadal razi ale DeAgostini odpisało iz zachodnia wersja też ich niema lipa - oszczędnie)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

 

anything