Autor Wątek: Kolekcja Star Wars De Agostini  (Przeczytany 73157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:02:07 am »
Będziesz "miała"  :smile:
Panowie chyba nie przyzwyczajeni.
Trochę was czasami pomęczę pytaniami, bo w 2018 roku muszę zaczynać robić selekcję komiksów. Za dużo tego, wyginają mi się półki a do tego czasami brakuje mi wiedzy na pewne tematy.
Na szczęście zarówno SW jak i Conana raczej nie przedłużą, liczę na zamkniętą całość w pewnym sensie.

SW to bardzo popularne zjawisko egmont wydaje komiksy w tym temacie od lat więc sprzedaje im się to chyba nieźle więc i kolekcje pewnie przedłużą ;]
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:12:27 am »
A przedłużyli już gdzieś?

Offline Prometeusz

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:16:23 am »
Dzisiaj miałem 1 numer za 15zł w ręce, chciałem kupić... ale zrezygnowałem. Raczej nie przekonam się do komiksowego Star Wars ramotkami. Ramotki z Marvela, DC, czy rzeczy podobne fascynują mnie niesamowicie, ale kiedy nie czuje miłości do uniwersum, to chyba byłby bardzo zły krok do rozpoczęcia przygody z gwiezdnymi komiksami. Czy dobrze postąpiłem Waszym zdaniem? Bo kiosk niedaleko i zawsze mogę się wrócić  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2018, 02:04:40 pm wysłana przez Prometeusz »

Offline laf

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:29:46 am »
Ja też odpuściłem sobie tą kolekcję. Gwiezdne Wojny lubię, owszem, ale raczej w wersji kinowej i animowanej (Wojny klonów, Rebelianci). Jakoś nie mam parcia na poszerzanie tego uniwersum i w moim przypadku jest dokładnie tak, jak piszesz:
kiedy nie czuje miłości do uniwersum, to chyba byłby bardzo zły krok to rozpoczęcia przygody z gwiezdnymi komiksami.

Poza tym po lekturze kilkunastu ramotek z lat 70'tych w ramach WKKM i SBM mam już powoli przesyt tych ramotek (a jeszcze parę do przeczytania mi zostało), tym bardziej, że niestety tak mniej więcej połowa z nich nie przeszła próby czasu. Obawiam się, że z klasycznymi historiami z SW będzie podobnie

Offline Zamorano

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:45:05 am »
Może być najbardziej nieszczegółowa analiza świata. Ostatnie co mi na myśl przychodzi patrząc się na obydwa tomy, to to że Star Wars jest lepiej wydane.

Mi się bardziej wydanie Conana podoba. Całe opracowanie, papier pod czerń i biel fenomenalnie dobrany (na kredzie by to moim zdaniem gorzej wyglądało). Kolekcja gwiezdnowojenna jest fajnie wydana. Rzetelna edytorsko. Nasycenie i tak dalej (nie ma bonusów ani wstępu, ale nie przeszkadza mi to). Natomiast Conan ma formę wydania bardzo dobrze dobraną do klimatu samych komiksów.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Lesiok

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:44:48 pm »
Według numeracji na grzbietach kolekcja mamieć 70 tomów. Ale jak zliczyłem te tomy ręcznie to wychodzi mi 71. Na grafice występuje dwa razy numer 63, tomy Boba Fett 2 i 3. Błąd w rozplanowaniu panoramy czy coś innego? A może dostaniemy 71 tomów? :biggrin:

Offline rzem

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 05, 2018, 08:49:57 pm »
Ja miałem brać pierwszą dwunastkę, bo ówczesny styl graficzny mi podchodzi, ale lektura prezentacji od Mariana i ostatnimi czasy przesyt ramotek (nawet day of future past czytało mi się ciężko, a do ramotek się nie zalicza) spowodowały zmianę decyzji. Taka telenowela te star warsy. Traciłem koncentrację już na tych kilku screenach, a co dopiero gdyby to czytać w całości.

Offline Lesiok

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:45:45 pm »
Przyjrzałem się zdjęciu panoramy na materiałach reklamowych i nie zgadza mi się jeszcze liczba tomów na poszczególne serie. W rozpisce Garfa "Dziedzictwo" jest w 6 tomach, na panoramie w 7. To samo dotyczy się też serii "X-wing: Eskadra łotrów" /Garf 5, panorama 7/, "Mroczne Imperium" i "Dziedzic Imperium" /Garf 2, panorama 3/, "Imperium" /Garf 5, panorama 4/, "Boba Fetta" /Garf 3, panorama 4/, "Darth Maul" i "Droidy" Garf 2, panorama 3/. Może jest to spowodowane chęcią ujednolicenia ilości stron na tom?

Offline Kokosz

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:49:59 am »
Dzięki za spis myślałem że mniej pominęli - teraz pytanko ile z pominiętych rzeczy wydał jednak u nas Egmont?

Nie wiem, jak wy, ale ja będę mieć problem z prostym uzupełnieniem kolekcji wydaniami Egmontu. No bo jak wstawię pomiędzy tomy brakujące opowieści wydanie w broszurach (SWK, SWKWS, SWKE)? Albo te pomniejszone "Mroczne czasy"? No bo te "zwykłe" tomy, zwłaszcza z czarnymi grzbietami, będą razić w mniejszym stopniu.

Przez pierwsze 12 tomów (6 miesięcy) będzie "Long time ago", potem KOTOR. Za 9 miesięcy ruszą dalsze tomy. To sporo czasu, żeby ewentualnie zmienić zawartość kolekcji, gdyby wydawca chciał. W stopce jest wpisany Jacek Drewnowski jako konsultant merytoryczny - więc widać, że nie robią tego na odwal, po linii najmniejszego oporu. Może wydawca uwzględnił by jakieś sugestie? Może warto spróbować takie sugestie przedstawić, nawet jeśli szansa na realizacje jest nikła?

Nie znamy powodów, dla których kolekcja wygląda akurat tak, dlaczego tyle komiksów się w niej nie znalazło. Ale wydaje się, że rozszerzeniem kolekcji powinni być zainteresowani zarówno czytelnicy (większa oferta na rynku), jak i wydawca (więcej towaru do sprzedaży, oczywiście pod warunkiem, że to nie jest gorszy towar), i licencjodawca (większa kolekcja to większa kasa). Nie wiem, czy jak w przypadku innych kolekcji DeAgostini współpracuje z Egmontem, ale wiele tych pominiętych komiksów była już wydana, czyli tłumaczenie i materiały są gotowe, tylko brać i drukować. Podejrzewam też, że w najbliższym czasie nie będzie innej okazji nabycia tak znacznej liczby komiksów z innego źródła niż kolekcja, więc warto, żeby była ona jak najlepsza.

Zastanawiałem się co ja bym zasugerował. Oczywiście pierwsze co przychodzi do głowy to "wydajcie wszystko co istnieje i ustawcie w kolejności timeline'u. Ale to chyba zupełnie nierealny postulat. Więc moje postulaty, w kolejności od najistotniejszych, byłyby następujące:

1. Uzupełnić kolekcję o komplet serii Star Wars / Rebellion. Najlepiej bazując na omnibusach Emissaries and Assassins, Quinlan Vos: Jedi in Darkness, Menace Revealed, bo tu jest wszystko podane na tacy,

2. Uzupełnić kolekcję o komplet serii Dark Times,

3. Uzupełnić kolekcję o komplet serii Legacy,

4. Uzupełnić kolekcję o starsze serie, takie jak: Jedi vs. Sith, Jedi Quest, Starfighter: Crossbones, General Grievous, Vader's Quest, River of Chaos, Splinter of the Mind's Eye, Shadow Stalker, Shadows of the Empire: Evolution, Mara Jade: the Emperor's Hand,

5. Uzupełnić kolekcję o nowsze serie, takie jak: Star Wars (2012-2015), Rebel Heist, Purge - The Tyrant's Fist, Darth Vader and the Ghost Prison, Darth Vader and the Ninth Assassin, Darth Vader and the Cry of Shadows, Darth Maul - Death Sentence, Darth Maul - Son of Dathomir, Dawn of the Jedi, The Old Republic, Lost Tribe of the Sith: Spiral, Knight Errant, Jedi - The Dark Side, Agent of the Empire, The Clone Wars,

6. Uzupełnić tomy Boby Fetta o takie serie, jak: Jango Fett, Zam Wesell, Jango Fett: Open Seasons, Blood Ties: A Tale of Jango & Boba Fett, Blood Ties: Boba Fett is Dead, Jabba the Hutt: The Art of the Deal, The Jabba Tape, The Bounty Hunters, Aurra's Song, Tales from Mos Eisley,

7. W przypadku rozszerzenia kolekcji zainteresować się Classic Star Wars: Deadly Pursuit, Classic Star Wars: The Rebel Storm, Classic Star Wars: Escape to Hoth, Classic Star Wars: The Early Adventures, Classic Star Wars: Han Solo at Stars' End, Classic Star Wars: Devilworlds oraz Infinities

8. W miarę możliwości dokładać Tales, zwłaszcza te, które pojawiły się w omnibusach i zostały uznane za kanoniczne.

9. Uporządkować kolejność w następujący sposób: pierwsza partia - Klasyczne opowieści, trzecia partia: Boba Fett i reszta półświatka, czwarta partia: Droids, piąta partia: Classic Star Wars, szósta partia: Infinities, cała reszta w partii drugiej, zgodnie z kolejnością z timeline.

Każdy jeden zrealizowany postulat według mnie znacznie podniósłby wartość kolekcji.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 06, 2018, 09:58:34 am »
Przez te braki nie wiem czy nie skończyć tylko na komplecie od Marvela czyli w okolicy 12 tomu, myślałem że ta kolekcja  wyda wszystko w komplecie a jednak sporo dziur jak piszecie ;/
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Wojtpil

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:35:59 am »
Bo komiksów Star Wars, jest dużo. Wydanie wszystkiego jest nierealne. Pewnie z tysiąc tego, jak nie więcej :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Garf

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:49:56 am »
Dzięki za spis myślałem że mniej pominęli - teraz pytanko ile z pominiętych rzeczy wydał jednak u nas Egmont? Musze to zweryfikować.

Mkolek zalinkował wcześniej nie to, co trzeba: tutaj zrobiłem listę polskich wydań, których nie ma w portugalskiej wersji kolekcji.

Dzisiaj miałem 1 numer za 15zł w ręce, chciałem kupić... ale zrezygnowałem. Raczej nie przekonam się do komiksowego Star Wars ramotkami. Ramotki z Marvela, DC, czy rzeczy podobne fascynują mnie niesamowicie, ale kiedy nie czuje miłości do uniwersum, to chyba byłby bardzo zły krok do rozpoczęcia przygody z gwiezdnymi komiksami. Czy dobrze postąpiłem Waszym zdaniem? Bo kiosk niedaleko i zawsze mogę się wrócić  :biggrin:

Za 15 zł to mógłbyś sobie kupić :smile: Jeśli nie lubisz ramotek, to pamiętaj, aby sprawdzić znowu kolekcję po zakończeniu SW od Marvela - następna seria, "Knights of the Old Republic" pochodzi z lat 2006-2010.

Ja też odpuściłem sobie tą kolekcję. Gwiezdne Wojny lubię, owszem, ale raczej w wersji kinowej i animowanej (Wojny klonów, Rebelianci). Jakoś nie mam parcia na poszerzanie tego uniwersum i w moim przypadku jest dokładnie tak, jak piszesz


Moim skromnym zdaniem przedstawienie Wojen Klonów w serii Republic >>>>>>>>>>>>>> animowane "Wojny klonów". W moim headcanonie te komiksy mają absolutne pierwszeństwo nad serialem Filoniego.

Ja miałem brać pierwszą dwunastkę, bo ówczesny styl graficzny mi podchodzi, ale lektura prezentacji od Mariana i ostatnimi czasy przesyt ramotek (nawet day of future past czytało mi się ciężko, a do ramotek się nie zalicza) spowodowały zmianę decyzji. Taka telenowela te star warsy. Traciłem koncentrację już na tych kilku screenach, a co dopiero gdyby to czytać w całości.

Ale wróć po tomie 12! Może bardziej przypadną Ci do gustu :smile:

Nie wiem, czy jak w przypadku innych kolekcji DeAgostini współpracuje z Egmontem, ale wiele tych pominiętych komiksów była już wydana, czyli tłumaczenie i materiały są gotowe, tylko brać i drukować.

Nie współpracuje. Jacek Drewnowski mówił o tym na spotkaniu na MFKiG. DeAgostini zgłosiło się bezpośrednio do niego jako "osoby prywatnej". Natomiast było mówione, że DeA chce kupić od Egmontu prawo do użycia tłumaczeń paru serii, które Egmont już wydał w PL.

Jeżeli chodzi o brak niektórych tomów (6-7 tom "Mrocznych czasów", ostatnia opowieść z cyklu "Czystka", najnowsze "SW" od DH, brakujące komiksy z serii "Darth Vader i...", "Legacy" vol. 2), to moim zdaniem nie ukazały się w kolekcji portugalskiej, bo były zbyt nowe - to wszystko są komiksy, które wychodziły stosunkowo niedawno. Być może w naszej wersji da się je jakoś wepchnąć (przede wszystkim zależałoby mi na "Mrocznych czasach").

Przez te braki nie wiem czy nie skończyć tylko na komplecie od Marvela czyli w okolicy 12 tomu, myślałem że ta kolekcja  wyda wszystko w komplecie a jednak sporo dziur jak piszecie ;/

Ta kolekcja i tak będzie o niebo bardziej kompletna niż WKKM, WKKDC i KSM. Poza "Republic" i "Dark Times" dostaniesz wszystkie serie w całości, zamknięte opowieści, pełne runy, bez urwanych wątków. Nie jestem pewien, czy braki będzie można nazwać "dziurami".

Według numeracji na grzbietach kolekcja mamieć 70 tomów. Ale jak zliczyłem te tomy ręcznie to wychodzi mi 71. Na grafice występuje dwa razy numer 63, tomy Boba Fett 2 i 3. Błąd w rozplanowaniu panoramy czy coś innego? A może dostaniemy 71 tomów? :biggrin:

W FAQ na stronie kolekcji mowa jest o 70 tomach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 10:53:02 am wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline mappy

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 06, 2018, 11:44:04 am »
Miałem zbierać te 12 tomów ale raczej spasuję. Za to polecam zakupić pierwszy tom. To tylko 15zł. Tak samo zrobiłem z Conanem. Pierwszy tom i to by było na tyle.

Offline Kokosz

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:19:03 pm »
Bo komiksów Star Wars, jest dużo. Wydanie wszystkiego jest nierealne. Pewnie z tysiąc tego, jak nie więcej :smile:

Pewnie masz rację, choć może akurat SW jest na tyle silną marką, że się da.

Ale jesli masz rację, jeśli wszystkich się nie da, to kluczowe jest wybranie właściwych tytułów. A dla mnie kluczowymi tytułami jest GŁÓWA SERIA Star Wars, przemianowana później na Republic. Kluczowe są wydarzenia wokół Jedi, powstania i upadku Imperium. Wolałbym komplet Republic czy Dark Times, niż Legacy (które nota bene było wydane w Polsce) czy Droids.

Nie mówię, żeby z Legacy rezygnować, ale można je dać w dalszej części kolekcji (w sumie teraz tak właśnie jest) - jeśli okaże się, że kolekcja nie spełni oczekiwań, po prostu się nie ukażą, a jeśli będzie się sprzedawać - wtedy się pojawi. Boję się tylko sytuacji, że przy obecnej kolejności przerwą kolekcję po Legacy a przed X-Wingiem - byłoby szkoda.

Dla mnie specyficznym ruchem było rozpoczęcie od Marvela, który nawet w poprzednim kanonie był poza kanonem. Ale skoro tak już zaczęli, skoro rzut testowy odniósł sukces, to niech tak będzie.

Offline Garf

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:55:36 pm »
Warto też zwrócić uwagę, że istnieje również druga kolekcja komiksów Star Wars, wydawana przez Hachette. Być może ma to jakiś wpływ na nieobecność niektórych komiksów w kolekcji DeAgostini (nawiasem mówiąc, w kolekcji od H. seria "Republic" też zaczyna się chyba dopiero od Wojen Klonów).

EDIT:

Przyjrzałem się zdjęciu panoramy na materiałach reklamowych i nie zgadza mi się jeszcze liczba tomów na poszczególne serie. W rozpisce Garfa "Dziedzictwo" jest w 6 tomach, na panoramie w 7. To samo dotyczy się też serii "X-wing: Eskadra łotrów" /Garf 5, panorama 7/, "Mroczne Imperium" i "Dziedzic Imperium" /Garf 2, panorama 3/, "Imperium" /Garf 5, panorama 4/, "Boba Fetta" /Garf 3, panorama 4/, "Darth Maul" i "Droidy" Garf 2, panorama 3/. Może jest to spowodowane chęcią ujednolicenia ilości stron na tom?

Niezgodności spowodowane są tym, że De Agostini skopało materiały reklamowe :) Jak widać na tej stronie, pierwotnie prezentowana panorama jest za krótka, żeby pomieścić 70 tomów, więc dosztukują nam jeszcze Chewbaccę (należało mu się za ten brak medalu w "Nowej nadziei").
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 04:06:24 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!