Autor Wątek: Kolekcja Star Wars De Agostini  (Przeczytany 73205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szaw

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:42:15 am »
Dzięki chłopaki za informacje, założyłem też wątek w dziale Star Wars.


No własnie ja jestem fanem Gwiezdnych Wojen i frajdę sprawiłoby mi czytanie komiksów nawet dla 4-latków.  :biggrin:  Myślę, że każdy fan tak ma.
No nic, poczytam jeszcze tamten wątek i zamawiam prenumeratę, nie ma co :cool:





Offline Wojtpil

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2017, 01:12:12 pm »
Kupiłem na próbę pierwszy tom i nie dałem rady skończyć, a uwierz że zdarza się to niezwykle rzadko.

Dziękuję za opinię.

Tego się obawiam bo ja niestety ramotek nie daje rady czytać. Za dużo dobrego wychodzi, a nie po to kupuje komiksy aby przy nich męczyć. Aczkolwiek wiadomo trzeba samemu sprawdzić.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2017, 03:38:01 pm »
Czy mi się wydaje, czy od 37 numeru będą 4 komiksy miesięcznie?


REGULARNA COMIESIĘCZNA WYSYŁKA (do numeru 36)[/color][/size] - 73,98 zł[/color][/size]2 numery z 2 komiksami Star WarsREGULARNA COMIESIĘCZNA WYSYŁKA (od numeru 37) - 147,96 zł 4 numery z 4 komiksami Star Wars[/size]

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2017, 03:58:44 pm »
Tak. Czasem nawet 5  :smile:

Offline Szekak

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2017, 04:20:05 pm »
Eeeee, to ja chyba odpuszczam, aż tak mi nie zależy.

Offline Garf

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2017, 08:38:31 pm »
Tego się obawiam bo ja niestety ramotek nie daje rady czytać. Za dużo dobrego wychodzi, a nie po to kupuje komiksy aby przy nich męczyć. Aczkolwiek wiadomo trzeba samemu sprawdzić.

Przypomnę tylko, że ramotki to będzie głównie pierwszych dwanaście tomów, a potem pójdą znacznie nowsze serie (np. już od 13 do 18 części fajna i lekka przygodówka "Rycerze Starej Republiki" z 2006-2010).

Sam na razie tylko przeglądałem pierwszy tom testowy kolekcji, ale i tak wiem, że trzeba się przygotować m.in. na Jaxxona, zielonego mięsożernego królika-cyngla do wynajęcia, oraz Don-Wana Kichotaya, szurniętego staruszka, któremu wydaje się, że jest rycerzem Jedi :)

LucasCorso pisał więcej o oryginalnej serii "Star Wars" od Marvela tutaj i tutaj.

Kolekcja Star Wars ma nad poprzednimi kolekcjami tę przewagę, że w większości ukazują się w niej po kolei całe runy albo ich znaczące części, tak więc nie zostaniemy raczej z pierwszym z dziesięciu tomów jakiegoś tytułu bez większych szans na dokończenie w bliskiej przyszłości. To też sprawia, że nawet jeśli nie kupujemy całości, możemy podłączyć się na kilka-kilkanaście tomów, zebrać sobie jakąś serię i potem spokojnie porzucić kolekcję.

Mimo to też uważam pomysł z przejściem na cykl tygodniowy po 35 numerze za chybiony.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2018, 07:34:58 am »
Widziałem kilka numerów kolekcji u siebie. Jak ktoś kupił pierwszy numer mógłby mi napisać czy tak jak test drukuje Edica? Nie będzie tak boleć że odpuściłem  :smile:

Offline sum41

Odp: Odp: Star Wars
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2018, 07:40:55 am »
W kolekcji tej  seria SW z Marvela zostanie w komplecie przedrukowana a ja ma się to do kolejności / chronologii pozostałych / następnych serii są w całości, na pierwszej stronie niestety niema spisu może ktoś go wkleić jeśli wie w którym wątku jest?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Star Wars
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2018, 08:29:44 am »
Sumie, Twój post wyraźnie pokazuje, że interpunkcja ma zasadnicze znaczenie w pisemnej komunikacji. Chciałbym Ci pomóc, ale nie umiem.


Widziałem kilka numerów kolekcji u siebie. Jak ktoś kupił pierwszy numer mógłby mi napisać czy tak jak test drukuje Edica? Nie będzie tak boleć że odpuściłem  :smile:


Tak, drukuje Edica. Ale na pierwszy rzut oka - drukuje dobrze. Podoba mi się nasycenie kolorami, mimo kredy daje to odpowiedni efekt wiekowości komiksu. A większość pierwszego tomu rysuje Chaykin, są też prace Infantino i Austina, z czego się cieszę. Sagi gwiezdnej admiratorem szczególnym nie będąc, chyba się skuszę, wbrew wcześniejszym założeniom, przynajmniej na "Klasyczne opowieści". 


Dla pedantów jednak dodam, w ramach "klasycznych opowieści forum Gildii", że mój przyklejony do tekturki egzemplarz miał z tyłu dwa wgniecenia wielkości ziarenka piasku. Tom nie uległ uszkodzeniu w transporcie, to efekt złego magazynowania lub dysfunkcyjnego pakowania. Nerwicowcom zaleca się zatem wkurzanie pana kioskarza czy pani kioskarki przez odpakowanie tomów na miejscu i natychmiastową reklamację. Have fun!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Lesiok

Odp: Odp: Star Wars
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2018, 08:54:44 am »
I mój tom ma z tyłu dwa małe wgniecenia. Powiedziałbym, że nawet większe niż ziarenko piasku mogłoby zrobić, ale pani w kiosku denerwować nie będę :biggrin:

Offline graves

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:27:18 pm »
Kupiłem dzisiaj. Nie mam wersji testowej wiec nie porównam.
Mogę więc powiedzieć jedynie o tym egzemplarzu.
Jest idealny. Ładnie wydrukowany, bez żadnych uszkodzeń. Fajny miękki cienki papier. Dobre nasycenie kolorów.

Generalnie jakby dodali jeszcze oryginalne okładki - to byłoby już wszystko.
Jest lepiej wydany niż Conan. Pierwszy numer zawiera zeszyty 1-11 oryginalnej serii. Każdy zeszyt po 17 stron.

Zeszyty 1-6 to "Nowa nadzieja". 7-11 to nieznana z filmów kontynuacja. Howard Chaykin rysuje dość poprawnie.

Ostatni zeszyt (11) rysuje za to kto inny i trzeba przyznać, że to niezła jazda. Ktoś kto to rysował (czyli Carmine Infantino) chyba nie widział filmu.
Chewbacca jest zupełnie niepodobny do siebie. Nie ma włosów na twarzy :smile: Inni też nie lepsi. Niezły odjazd.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 10:40:33 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:42:41 pm »
W którym miejscu on jest lepiej wydany niż Conan?

Offline midar

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:51:40 pm »
W którym miejscu on jest lepiej wydany niż Conan?


Nie podjąłbym się szczegółowej analizy, ale zgodzę się, że sprawia wrażenie lepiej wydanego niż Conan. Szkoda, bo Star Wars odpuszczam, a Conana będę zbierał. Na plus np. numeracja stron.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:56:31 pm »
Może być najbardziej nieszczegółowa analiza świata. Ostatnie co mi na myśl przychodzi patrząc się na obydwa tomy, to to że Star Wars jest lepiej wydane.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Star Wars De Agostini
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 04, 2018, 10:46:32 am »
Niema okładek kurde? :mad:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?