Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze  (Przeczytany 42308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 02, 2018, 01:46:28 pm »
Brawo Wilk!
Już myślałem że nikt się nie skusi:)
( dobrze że 10 tytułów a nie 20)

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 02, 2018, 06:49:17 pm »
W końcu to już tradycja. Tegoroczna edycja jest już piętnastą lub czternastą z rzędu. :)

Przy okazji pytanie odnośnie głosu 79ers na Conana. Jeśli dobrze odczytuję intencję regulaminu to w przypadku kolekcji należy wskazać konkretny tom (wyszły bodaj 4 Conany w 2017 r.), chyba że to jest jakiś ciągły run. Tego nie wiem bo czytałem tylko pierwszy tom i to jest po prostu zbiór nowel. Proszę o wyjaśnienie i jeżeli jest tak jak myślę to proszę o wskazanie konkretnego tomu. W przeciwnym razie zaliczę głos na najwcześniej wydanego Conana w 2017 r.

mkolek81

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 02, 2018, 07:16:30 pm »
@wilk myślę, że w przypadku kolekcji Conana, można to liczyć jako ciągły run.

Offline 79ers

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 02, 2018, 07:31:41 pm »
Traktuję Conana jako serię nawet jeśli pomiędzy kolejnymi tomami nie ma wyraźnej ciągłości fabularnej ,ale jeżeli oceniamy jak kolekcję to niech tak będzie?! W odróżnieniu od pozostałych kolekcji komiksowych WKKM, WKKDC, SBM głównym bohaterem całej serii jest konkretna postać i jej przygody. Rozumiem wątpliwości, gdyż na podobnej zasadzie można by potraktować  przykładowo jako całość komiksy z udziałem Batmana czy Dredda wydane w 2017 i klops. Testu w Warszawie nie było więc uznajmy, że mój głos to Conan tom 1.

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 04, 2018, 04:06:15 pm »
@tysonek

Proszę o sprecyzowanie, o którego Hawkeye chodzi, bo jak rozumiem są dwie różne serie(?):

http://alejakomiksu.com/seria/2719/Hawkeye/
http://alejakomiksu.com/komiks/18064/Superbohaterowie-Marvela-06-Hawkeye/

W razie braku wyboru głos policzę na serię z Egmontu, jako że inni forumowicze oddawali już na nią głos, a poza tym mam przeczucie, że o nią Tobie chodziło. ;)

JanT

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:40:18 pm »
1. Egmnot
Rozumiem że błąd celowo  :smile:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2018, 05:05:53 pm »
To "czeski błąd".
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tysonek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 07, 2018, 06:07:32 pm »
@tysonek

Proszę o sprecyzowanie, o którego Hawkeye chodzi, bo jak rozumiem są dwie różne serie(?):

http://alejakomiksu.com/seria/2719/Hawkeye/
http://alejakomiksu.com/komiks/18064/Superbohaterowie-Marvela-06-Hawkeye/

W razie braku wyboru głos policzę na serię z Egmontu, jako że inni forumowicze oddawali już na nią głos, a poza tym mam przeczucie, że o nią Tobie chodziło. :wink:

najmocniej przepraszam za brak sprecyzowania, oczywiście chodzi o tą z egmontu :)

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:00:11 pm »
Dzięki. Nie ma za co przepraszać. ;)

@Archelon i właściwie pytanie otwarte:

Jak traktować Universal War One i Universal War Two? Jako jedną serię tak jak u Archelona czy jako dwie odrębne serie tak jak u donTomaszka?

Przychylałbym się bardziej do potraktowania ich jako dwie serie. W takim przypadku Archelona proszę o doprecyzowanie, na którą serię idzie głos. W braku wskazania głos policzę na Universal War One. No chyba, że przekonacie mnie, żeby traktować je jako jedną serię.


Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:40:22 pm »
@Archelon i właściwie pytanie otwarte:

Jak traktować Universal War One i Universal War Two? Jako jedną serię tak jak u Archelona czy jako dwie odrębne serie tak jak u donTomaszka?

Przychylałbym się bardziej do potraktowania ich jako dwie serie. W takim przypadku Archelona proszę o doprecyzowanie, na którą serię idzie głos. W braku wskazania głos policzę na Universal War One. No chyba, że przekonacie mnie, żeby traktować je jako jedną serię.


Według założeń Bajrama UW ma być podzielony na UW1, UW2, UW3. Wszystko po 6 zeszytów. Łącznie 18 części. Biorąc pod uwagę plan autora zamknięcia UW w określonej ilości zeszytów wnioskuję, że Bajram stworzył zarys całej opowieści. Dlatego potraktowałem UW jako jedną serię.

W przypadku problemów z podliczeniem moich typów, proszę traktować UW jako Uniwersal War One.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 08, 2018, 03:43:52 pm »
3. Egmont - mimo korporacyjności i pewnych wpadek, wydają zróżnicowane komiksy i bez nich rynek nie byłby tak rozwinięty.
A propos wpadek Egmontu, to właśnie czytam komiks, który masz w nazwie i avatarze, czyli Corto Maltese - Przygody celtyckie i w drugim rozdziale (a zostały mi jeszcze cztery, nie wiem co mnie tam czeka) jest kilka plansz wydrukowanych ze słabszych materiałów lub przesuniętych. Coś jak te przykładowe kadry z nowego Sknerusa, które na dole tego artykułu umieścił Radef:  http://www.komiksydisneya.pl/2018/01/festiwal-bedow-w-nowym-wydaniu-zycia-i.html
Zabić to mało.  :neutral:

Offline gobender

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 09, 2018, 06:18:59 pm »
Hm... to by było dziwne. Bo w Kaczore to przygotowalnia (czyli raczej cały nakład) w w moim Corto tego nie ma. Jestes pewiem, że masz pikselozę? Może to po prostu skopane pasowanie? (którego niestety nie brakuje w albumie)

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 10, 2018, 08:56:05 am »
Bardziej to wyglądało na takie przesunięcia. W każdym razie denerwujące. I to jeszcze w takim wspaniałym komiksie, który mam zamiar zostawić sobie na zawsze. Poprzedniego dnia czytałem Cyann i tak takich rzeczy nie widziałem (hurra!)

(baj de łej: Cyann 5-6 i Corto 4 są dokładnie na tym samym poziomie co poprzednie tomy wydane w tym roku. Więc podtrzymuję miejsca tych serii w rankingu. Magia.)

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 01, 2018, 07:47:14 pm »
Proszę o pomoc do obeznanych. Sędzia Dredd - Ameryka i Sędzia Dredd - Kompletne akta to dwie zupełnie inne bajki czy też traktować je jednak w głosowaniu jako jedna seria "Sędzia Dredd"? Jeżeli to są różne serie to czy poszczególne "Kompletne akta" też traktować jako odrębne serie czy też uznawać "Kompletne akta" nr 13 i 14 jako jedną serię? Niestety niewiele wiem o Sędzim Dredzie a widzę, że nazwisko scenarzysty Johna Wagnera przewija się w każdym przypadku więc to też mi nie pomaga w podjęciu decyzji.  :???: ??: 

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2017 - Komentarze
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 01, 2018, 09:09:12 pm »
Jeżeli uważasz, że od wyników tego głosowania zależy przyszłość pokoju na świecie i to czy polskie dzieci będą kiedyś mówiły po polsku, to są to dwa różne komiksy przecież. Jeżeli uważasz, że to tylko zabawa to głosuj jak ci się podoba.

 

anything