Autor Wątek: Początkujący czytacz  (Przeczytany 22523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stoneheart

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 09, 2017, 02:55:58 pm »
@akcent:


Do chomika się nie przyznawaj, bo zostaniesz zlinczowany (poniekąd w pewnym sensie słusznie). Biblioteka to co innego, chomik imo to zwykłe łamanie prawa - bez względu na to, jakie intencje.


Chyba nikt nie polecał Ci SH, z tego co się orientuję, więc założenie, które zrobiłeś, też nie do końca jest zasadne.
I to oczywiste, że każdy początkujący czytacz ma swoją historię kontaktu z kulturą. Mam kilkoro znajomych, którzy są molami książkowymi, a komiksy zaczęli czytać w wieku późnym. Co nie zmienia faktu, że zaczynali jako osoby początkujące i musieli się tego zwyczajnie nauczyć.
Myślę, że warto skorzystać ze wszystkich dotychczasowych polecajek, bo z tego co widzę, polecający dokładnie wiedzą, o czym mówią. A rzeczy, które Ci polecali do tej pory, to bynajmniej nie lektura dla "idiotów"; więc kompletnie nie mam poczucia, że zostałeś tak potraktowany przez kogokolwiek.


Na teraz ode mnie polecajka kompletnie innego sortu: czy ktoś czytał może "W koronie" Nowackiego i Sztybora? Tak, dla dzieci, ale jak to czytam, to mam wrażenie, że tam (szczególnie w 2 części) coś pięknego się dzieje a propos komentowania obecnej rzeczywistości  :smile:

Offline gobender

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 09, 2017, 04:35:23 pm »
, że w pierwszej opowieści dialogów jest mniej.

..Co w żaden sposób nie czyni go lepszym/gorszym czy bardziej/mniej Jasonowym.


A co do reszty postu to nie wiem trochę o co chodzi. Jakaś pretensja czy ki diabeł?





mkolek81

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 13, 2017, 01:37:15 pm »
[quote author=akcent link=topic=40293.msg1432703#msg1432703 date=1512828535
Dwa to temat założyłem w zamyśle dość egoistyczny - chciałem się dowiedzieć co warto przeczytać, ale niepotrzebnie użyłem sformułowania "początkujacy", które jest teraz nadużywane (nawet pomimo faktu iż pisałem, że za całkowitego żółtodzioba się już nie uważam). Odnoszę też dziwne wrażenie, że jeśli mówimy o kimś kto zaczyna przygodę z tą gałęzią kulturą to od razu jest niewyedukowanym debilem, który zadowoli się byle opowieścią o Supermanie. Tak niestety nie jest, przynajmniej tyle wiem z autopsji.
Być może twoje podejście było egoistyczne, ale powinieneś liczyć się z tym że rozmowy, kluczą, schodząc na boczne tematy i nieraz wątek potrafi żyć własnym życiem. Ale jeśli już chciałeś dowiedzieć się co warto czytać na forum jest masa tematów zawierających polecanki / recenzje / uwagi co do komiksów począwszy od tematów samych wydawnictw, poprzez serię a skończywszy na czymś takim: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39708.0.html
 
Wiesz mi, że początkujący czytacza nie musi zaczynać od razu od superbohaterów okładających się po pyskach. Zresztą 7 latkowi, który zaczyna czytać i wchodzi dopiero w to medium nie podsunę lepiej jest podsunąć do czytania Kajko i Kokosza czy też komiksy z konkursu Christy, czy nawet Ryjówkę przeznaczenia, kurcze nawet takiemu czytaczowi co mama jeszcze czyta niż superbohaterów (choć tak Spider-man i tak rządzi dzięki zabawkom, animacja czy nawet ostatniemu filmowi, ale obecne komiksy wydawane przez Egmont już nie koniecznie są odpowiednie dla takiego dzieciaka).

Początkujący czytacz to pojęcie bardziej rozległe i złożone niż ci się chyba wydaje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 08:53:27 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything