trawa

Autor Wątek: Początkujący czytacz  (Przeczytany 22198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline akcent

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:50:18 pm »
No dobra, macie moją uwagę tymi obrazkami, z wyjątkiem Wilq i tego ostatniego.

Może byc ciekawe.
@wilk, @pokia, @Kijanek, @gobender
Tytuły?

Widziałem dziś na mieście "Wstęp do filozofii" - czy ja tutaj o tym czytałem? Ktoś to polecał?

Offline gobender

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:01:33 pm »
Love & Rockets
Hey, wait... (wyszło u nas)
Black Hole (wyszło u nas)
Akira (wyszło u nas)

Offline pokia

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:19:40 pm »
Sin City

Offline Sokratesik

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 01, 2017, 11:36:33 pm »
Sin City fabularnie jakoś mi nie podpasowało (ale jestem w tym raczej odosobniony), natomiast rysunki są rewelacyjne, gra cieni itd...
W ogóle podzielam zdanie o komiksach, że lepsze są kolorowe. Ale są perełki czarno-białe jak Prosto z piekła wiele już wymienionych. A jeśli lubisz klasykę to oczywiście Kajtek i Koko w kosmosie (inne Kajtki te, ale w kosmosie jest naj)

Kijanek

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 01, 2017, 11:39:45 pm »
u mnie
Umowa z Bogiem
Choć polecam praktycznie całość Eisnera wydanego u nas
Moebius
mi się bardzo podobają oczy kota

Cromwell Stone
oraz Parker - Cooke`a

Offline wilk

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 02, 2017, 08:42:58 am »
U mnie "Exit" Thomasa Otta. Obecnie chyba już niedostępne w pierwotnym obiegu ale to co było w "Exit" jest w "R.I.P. - Best of 1985-2004". Jeżeli podejdą ci nieme, czarno-białe komiksy to polecam też inne komiksy Otta oraz komiksy Moebiusa, Marka Turka i innych, o których w tym momencie nie pamiętam.

Oczywiście podpisuję się też pod niemal wszystkimi propozycjami umieszczonymi tu przez przedmówców. :smile:

Offline mack3

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:46:00 am »
Jesli z czarno-białych to koniecznie weź wspomnianego wyżej Cromwell Stone'a.
Komiks mozna kupić dość tanio i nawet jeśli scenariusz Ci nie podpasuje to rysunki to małe dzieła sztuki (szczególnie w drugiej części, bo komiks składa się z 3 części). Łatwo wygooglejuesz.


Dla równowagi - mnie Oczy Kota się bardzo nie podobały i ja nie polecam.

Offline misiokles

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 03, 2017, 07:17:14 am »
Ja również początkującemu czytaczowi nie poleciłbym Oczów Kota...

Offline kas1

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:21:30 pm »
Dziwne, że w kontekście cycków nikt nie wspomniał i nie polecił całej wydanej u nas twórczości Manary.

https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/milo-manara?sort=premiere

Offline gobender

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 03, 2017, 02:44:51 pm »
Bo to by było do wątku początkujący oglądacz :D

Offline akcent

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 04, 2017, 07:40:26 pm »
OK, trochę poszperałem na necie, trochę poczytałem i założyłem konto w pobliskiej bibliotece. :smile: Niektóre rzeczy udało mi się wypożyczyć trochę komiksów z tego wątku, ale niektórych nie znalazłem po polsku. Jak ktoś zna jakieś namiary (najlepiej jak te z tego wątku) to chętnie przyjmę. Poniżej moje podsumowanie.

100 naboi -  po 1. tomie, jak najbardziej na TAK!
Akira - widziałem kiedyś anime, nie podobało mi się - NIE
Banner - w sumie nie lubię Hulka, ale widziałem, że na allegro nawet to chodzi po 5 zł, raczej NIE, no chyba, ze będę się nudził
Baśnie - po 1. tomie, fajnie opowiedziana, zamknięta historia, TAK! Będę dalej czytał
Bękarty (z południa? Southern Basterds?) - nie znalazłem tego
Black Hole - zacząłem, mocne, czarno-białe, dobre, stanowcze TAK
"Daredevil. Człowiek nieznający strachu" (24 tom kolekcji "Superbohaterowie Marvela") - zacząłem czytać, ale w sumie to jest ta sama historia, którą znam z serialu. Kiedyś TAK, ale kiedyś. W sumie to przez ten komiks ominę też parę innych poleconych komiksów, które zekranizował Netflix, do czasu aż nie obejrzę tych serialowych adaptacji (tak, chcę najpierw to widzieć w ruchu, ponieważ uważam, że kadry w ruchu > kadry nieruchome).
Exit - Thomas Ott - świetne, pierwszy czarno-biały komiks, który przeczyta... yy obejrzałem. NO właśnie, obejrzałem, więc na TAK. Przy okazji, tam na chwilę pojawia się kosmos i kreska skojarzyła mi się z tym teledyskiem (nie wiem na ile tutaj są ludzie lubiący muzykę elektroniczną, ale jeśli nie ma to proponuję wyłączyć głośniki).
Gotham Central (4 tomy) - przeczytałem pół odcinka, niby wybitne to nie jest, ale Gotham zawsze na propsie. Kiedyś TAK.
Hey, wait...- nawet na allegro nie moge tego znaleźć
Jesica Jones: Alias (Marvel MAX) (4 tomy) - jak wyzej, najpierw obejrzę serial, potem TAK.
Locke & Key - ładne obrazki, bardzo mi się to kojarzy z American Vampire, niezły cliffhanger po 1 odcinku, szybko się czyta, dialogi nienajwyzsztch loto, ale małe tak.
Love & Rockets - nie znalazłem tego.
Logikomiks - jak pisałem, tylko na allegro. Trochę drogie, poczekam na okazję, ale TAK.
"Maniak miłości. Wyznania seryjnego randkowicza" - nie znalazłem tego
"Maus" Spiegelmana - kiedyś przeczytam. TAK.
Mysia straż - NIE
Moebius - NIE
"Nowa Granica" Darwyna Cooke'a. - nie znalazłem tego
Oczy Kota - nie znalazłem tego
Okko - tylko przejrzałem, ładna kreska, kiedyś przeczytam - TAK
Persepolis - widziałem film i coś mi w nim nie podpasowało, NIE
Pluto - poczekam na anime, NIE
Parker - nie znalazłem
Punisher MAX - nie znalazłem
R.I.P. - Best of... - nie znalazłem
Sin City - film mi się nie podobał, więc NIE
Spust - jeśli to na poważnie to nie znalazłem tego, choć czytałem opis, moze być zabawne, jak gdzieś zobaczę to TAK
Skalp - nie znalazłem
Torpedo 1936 - nie znalazłem
Trzeci - nie znalazłem
Umowa z Bogiem - nie znalazłem
Wonder Woman z nowego DC - nie czytałem, ale widziałem to na półce w sklepie, jak będe miał czas to TAK, zapoznam się.
Y - marne dialogi, ale oryginalny pomysł, niebalna komiksowa historia, jestem na małe TAK (trochę większe niż przy Locke & Key)
Zabij albo zgiń - nie znalazłem



 

Offline Murazor

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 04, 2017, 07:47:14 pm »
Gdzie szukałeś? Tylko w bibliotece? Połowa, jak nie większość, rzeczy nie znalezionych jest w co drugim dyskoncie, np.: bonito.pl. Jeżeli nie ma czegoś w gildia.pl, to raczej tylko allegro lub grupy facebookowe sprzedające komiksy.

Offline akcent

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 04, 2017, 08:02:54 pm »
głównie w tamtym wątku :)

Offline Stoneheart

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:00:34 pm »

Locke & Key - ładne obrazki, bardzo mi się to kojarzy z American Vampire, niezły cliffhanger po 1 odcinku, szybko się czyta, dialogi nienajwyzsztch loto, ale małe tak.

Y - marne dialogi, ale oryginalny pomysł, niebalna komiksowa historia, jestem na małe TAK (trochę większe niż przy Locke & Key)



Niezmierna ciekawość odnośnie do: "marne dialogi" - jaka definicja takowych? w jakim sensie marne? marne w porównaniu z czym, o ile w ogóle w porównaniu?
Nie atakuję, ciekawi mnie.

Offline misiokles

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:08:32 pm »
Dla mnie Locke&Key dialogami stoi. Może kreska wydawać się, że tonuje 'mięsistość' dialogów, ale nie.. tak właśnie mówią ludzie 'z mniejszych miejscowości', może to nie są najokrąglejsze zdania, ale niosą emocje.

 

anything