Autor Wątek: Początkujący czytacz  (Przeczytany 22200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline akcent

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2017, 08:04:57 pm »
Nie chodzi mi o tą książkę obrazkową, a dokładnie o to co wysłał Jaxxx (w sumie też z tego sklepu, ale zobaczę czy warto zamawiać, bo jutro przyjdzie mi pierwsza paczka od nich)
Przeczytałem 1 odcinek Mysiej straży i dziwne to jakieś.
Myślałem też o Mausie, ale niestety jednym z moim wyznaczników jest to, że obrazki muszą być pokolorowane.  Unikam czarno-białych komiksów.
Dzięki za propozycję.
Z tą biblioteką też dobra sprawa! Myślałem nawet o tym, ale ciągle nie mam czasu założyć karty. Pomyślę, dzięki!

PS. Ja z tymi cyckami to żartowałem. To  nie jest dla mnie wyznacznik dobrego komiksu.

Ktoś polecił mi w drugim moim wątku Logikomiks - zapowiada się ciekawie. Też się czaję.

Offline Sokratesik

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 28, 2017, 11:23:47 pm »
Logikomiks wziąłem kiedyś na wakacje. I mój 11-letni wówczas syn przeczytał go jednym tchem. Potem przyznał się, że wielu rzeczy nie zrozumiał, ale mimo tego bardzo mu się podobało... Wydaje mi się, że to najbardziej lekko napisana biografia i pozycja historyczno-naukowa jaką czytałem. Bardzo polecam

Offline LucasCorso

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2017, 05:28:53 am »

Myślałem też o Mausie, ale niestety jednym z moim wyznaczników jest to, że obrazki muszą być pokolorowane.  Unikam czarno-białych komiksów.



"OK. Szanuję to." - powiedział. Po czym dodał:
"Ale nadmienię tylko, że spora część mojego TOP 10! najlepszych komiksów EVER!!! jest Cz-b"

"Nie wiesz chłopie, co tracisz" - zakończył wypowiedź, siadając do czytania kolejnego odcinka przygód swojego ukochanego Cymeryjczyka...

« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2017, 05:33:12 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline gobender

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 29, 2017, 06:59:52 am »
Unikam czarno-białych komiksów.

A, że tak zapytam, próbowałeś? :)  Bo serio, przejdzie Ci koło nosa kilka pereł.

szulig

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 29, 2017, 07:46:21 am »
A, że tak zapytam, próbowałeś? :smile:  Bo serio, przejdzie Ci koło nosa kilka pereł.

gobender ma racje, sprobuj. Ja tez nie jestem w stanie przeczytac wszystkich czarnobialych komiksow bo albo mi kreska nie pasuje, albo jest za duzo szczegółów w kadrze ale podobnie mam z kolorowymi, czesto nie kupuje komiksów bo mi rysunki nie pasują. Proponuję przeczytaj Maus, proste rysunki, nic skomplikowanego jezeli chodzi o wizualne warstwe komiksu

Kijanek

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 29, 2017, 08:57:52 am »
Jeśli chodzi o komiksy w dwóch kolorach (nie tylko czarno i białym) zawsze polecam zobaczyć mistrzów ;)





szulig

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 29, 2017, 09:01:30 am »
Jeśli chodzi o komiksy w dwóch kolorach (nie tylko czarno i białym) zawsze polecam zobaczyć mistrzów :wink:



z ciekawości zapytam co to i czyje to? Bo naprawde mi sie podoba i chetnie bym sie w to zaopatrzyl

Kijanek

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 29, 2017, 09:11:15 am »
Pierwszy - Umowa z Bogiem - Eisner
Drugi - Moebius - akurat jedyny komiks który mi podszedł M. to Oczy kota, więc nie wiem skąd ten kadr.
Trzeci - Cromwell Stone - Andreas

Offline gobender

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 29, 2017, 10:05:43 am »
plus troche nowszej klasyki





Kijanek

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 29, 2017, 10:32:13 am »
Skoro nowsze i minimalizm kolorów to tylko to :D

Offline pokia

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 29, 2017, 04:18:41 pm »




Kolejny klasyk w czerni i bieli. Kolejne tomy mają "więcej " kolorów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2017, 08:18:20 pm wysłana przez pokia »

Offline LucasCorso

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 29, 2017, 04:34:14 pm »
Na poniższym obrazku pewna postać wśród waszych podpowiedzi wypartuje NAJWAŻNIEJSZEGO tytułu:




Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline wilk

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 29, 2017, 05:42:10 pm »
To jak wszyscy, to ja też coś dorzucę z, jak by nie patrzeć, klasyki. :)


JanT

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 29, 2017, 07:47:38 pm »
Z czarno białych komiksów to o długości świetlne wyprzedza wszystko wcześniej wymienione:




Offline gobender

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 29, 2017, 08:03:19 pm »


oraz @ pokia.... no raczej!