trawa

Autor Wątek: Początkujący czytacz  (Przeczytany 22179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline akcent

Początkujący czytacz
« dnia: Listopad 27, 2017, 03:56:53 pm »
Witam,

Rozpocząłem przygodę z komiksem niecały miesiąc temu. Background jakiś mam, bo obejrzałem już trochę filmów z DC
(wszystkie Batmany, Dark Knight najlepszy film o superbohaterach, V jak Vendetta) i Marvela
(Spiderman 1-3, Amazing Spiderman, X-meny prawie wszystkie, Daredevil, serial Daredevil), więc coś tam kojarzę. Chciałem zaczerpnąć tematu
komiksów najbardziej po to, żeby dostrzec coś ciekawego fabularnie. Z polecenia dostałem kilka tytułów i niewszystkie mi podeszły.
Postaram się pokazać swój gust i co mi podeszło i jeśli ktoś zna coś w moim guście to niech się podzieli. :)
Czytam na razie głównie Egmonta i po polsku i na razie na tym moje nerdostwo poprzestanie. Ciekawe też, że spodziewałem się, ze komiksy to
bardziej takie małe folijki po max. 50 stron, a tutaj na liscie będą same prawie wydania w grubych okładkach po ~200 stron.

Czytałem, podobały się:
Batman: Ziemia Jeden t. 1 (DC Deluxe) - fajnie opowiedziana historia o człowieku-nietoperzu. Ładna kreska.
Lobo - portret bękarta (DC Deluxe) - humor, choć razi mnie trochę, że to postać nie do zaj*bania.
Sandman, t. 1 - najlepszy komiks jaki czytałem.


Czytałem, mniej się podobały:
Luthor - nie lubię Supermana, a ten komiks mnie nie porwał. Sama kreska całkiem znośna.
V jak Vendetta - chyba nie do końca zrozumiałem ten komiks, strasznie dużo czytania, z którego mało co wynika. Kreska mi się nie podobała. Są cycki, to na plus, he.
Teen titans. Ziemia jeden t.1 - o matko. Zachęcony opisem z Batman: Ziemia Jeden postanowiłem po to sięgnąć. Błąd. Ten ziomalski, dziwny klimat już do mnie nie przemawia.
Hitman vs Lobo - znalazłem w dobrej promocji. Ciekawa historia o tym, że Lobo jednak nie jest nie do zaj*bania, ale sposób w jaki to wytlumaczyli jest daleki od ideału. Mimo to przez 90% świetnie sie czytało, kurde bele.

Jestem w trakcie:
Samo i Twitch (wydawnictwo Mandragora) - jestem po 1. części i zapowiada się obiecujaco. Dwóch detektywów znajduje na miejscu zbrodni 4 kciuki, które należą do 1 osoby. Tak, dobrze czytacie.
Superman: Czerwony Syn (DC Deluxe) - niezłe jaja :) Batman w czapce-uchatce to mistrzostwo.
Trójca (DC Deluxe) - niby oceniany średnio, ale po 100 stronach wydaje się spoko. Ładna kreska.
Batman: Powrót mrocznego rycerza - fabuła ciekawa i na pewno skończę, choć trochę dołująca, bo traktuje o starości... Kreska mi się nie podoba.
Batman: Azyl Arkham - jestem w trakcie, ale hmm... nie podoba mi się kreska. Fabularnie zaczyna się intrygująco.


Czaję się (jeśli ktoś mnie poprze/odradzi to będzie to pomocne):
Fables/Baśnie - grałem w Wolf Amongs Us i trochę mnei to interesuje. Może nie pozycja obowiązkowa, ale jestem zainteresowany...
Biblia. Komiks. - ponoć dobre.
Sex Criminals - w sumie nie jestem pewien czy to to, ale niedawno słyszałem o komiksie, którego fabuła brzmiała tak,
że jakaś para uprawiajaca seks w trakcie szczytowania zatrzymywała czas ... na jakis czas i to wykorzystywała. Brzmi ciekawie. Nie jestem aż tak napalony, ale mógłbym sprawdzić.
Joker - ciekawi mnie jak to może wyglądać z drugiego obozu.
Punisher - w sumie nie mam pojęcia, które historie, ale po tym co widziałem w początkowych odcinkach Daredevila S2 (jeszcze nie skończyłem) to może być ciekawe.
Gołota vs Predator - podobno pojawia się Bolo.



Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem swoim gustem. Jak widać niewiele tu z Marvela. Otóż, albo mój znajomy, który mnie wkręcił w komiksy stwierdził, że Marvel jest dla dzieci. Czy macie dla mnie jakieś propozycje/pozycje obowiązkowe?

Offline misiokles

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2017, 04:13:11 pm »
Urazić gustem nie urażasz, bo niby czemu, ale jako początkującemu czytaczowi polecam ogólnie lekturę forum i różnych wątków poświęconym komiksom gdzie natkniesz się na wiele opinii, a część mimi-recenzji trafi w twój gust czego w komiksach szukasz. Na początek sięgnij do tego tematu sprzed paru dni, gdzie inny początkujący czytacz mniej więcej pytał o to samo.
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40195.0.html

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2017, 04:18:26 pm »

(...) jakaś para uprawiajaca seks w trakcie szczytowania zatrzymywała czas ... na jakis czas i to wykorzystywała. Brzmi ciekawie. Nie jestem aż tak napalony, ale mógłbym sprawdzić.
(...)

Z powitaniem na forum łącze prośbę, żebyś, odnalazłszy pożądanie, jeśli próby przyniosą skutek obiecany, podzielił się wskazówkami dotyczącymi zatrzymywania czasu w ten komiksowy sposób. Napalony czy nie - ja koniecznie muszę to sprawdzić!!! (A czasu mi potrzeba na czytanie komiksów przede wszystkim).
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline absolutnie

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2017, 05:52:46 pm »

Sandman, t. 1 - najlepszy komiks jaki czytałem.

Przeczytaj resztę. Potem jest lepiej. A i podejscie do tematyki religijnej wcale nie jest takie, jak ci się wydaje.


Cytuj
Batman: Azyl Arkham - jestem w trakcie, ale hmm... nie podoba mi się kreska. Fabularnie zaczyna się intrygująco.
W sumie to tam nie ma kreski.


Cytuj
Fables/Baśnie - grałem w Wolf Amongs Us i trochę mnei to interesuje. Może nie pozycja obowiązkowa, ale jestem zainteresowany...
Nie grałem. Ale komiks fajny.
Cytuj
Biblia. Komiks. - ponoć dobre.
Niekoniecznie. Chyba, że masz na myśli tę "Biblię":


Cytuj
Sex Criminals - w sumie nie jestem pewien czy to to, ale niedawno słyszałem o komiksie, którego fabuła brzmiała tak,
że jakaś para uprawiajaca seks w trakcie szczytowania zatrzymywała czas ... na jakis czas i to wykorzystywała. Brzmi ciekawie. Nie jestem aż tak napalony, ale mógłbym sprawdzić.
To jest ten komiks, ale tego nie ma po polsku.


Cytuj
Joker - ciekawi mnie jak to może wyglądać z drugiego obozu.
To nie jest opowieść z punktu widzenia Jokera.

Cytuj
Czy macie dla mnie jakieś propozycje/pozycje obowiązkowe?
"Umowa z Bogiem" Eisnera
"Maus" Spiegelmana
"Persepolis" Marjane Satrapi
"Zrozumieć komiks" Scotta McClouda
"Daredevil. Człowiek nieznający strachu" (24 tom kolekcji "Superbohaterowie Marvela")
"Torpedo 1936" (są cycki, nie ma religii)
"Mysia straż" (wszystkie cztery tomy - nie ma cycków, ale nie ma religii)
"Maniak miłości. Wyznania seryjnego randkowicza" (czasu nie zatrzymują, ale to im wcale nie przeszkadza)
"Pluto" (manga)
"Nowa Granica" Darwyna Cooke'a.



« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 07:10:51 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2017, 06:45:08 pm »

Ja bym dorzucił
Parker będzie ciężko zdobyć pierwszy tom ale wart każdych pieniędzy,
OKKO feudalna japonia, sa cycki czasem
Spust - jako bonus i instruktaż

Offline laf

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2017, 07:38:21 am »
Joker - ciekawi mnie jak to może wyglądać z drugiego obozu.
Jeśli Luthor Cię nie zachwycił to lepiej wstrzymaj się z lekturą Jokera. Pomimo tego, że scenarzysta ten sam to jednak jest to słabsza pozycja, mniej intrygująca i zaskakująca. Natomiast rysunki Bermejo to ciągle ten sam świetny poziom. Tak jak wspomniał @absolutnie to nie jest opowieść widziana oczami Jokera tylko jednego z jego "przydupasów", ale fakt, że ciągle jest to "drugi obóz".

Ja niezmiennie będę namawiał do naprawdę genialnych serii ze świata (około)superhero: Gotham Central (4 tomy), Jessica Jones: Alias (4 tomy) i Wonder Woman z Nowego DC (6 tomów). A jeśli chcesz cycki to ostatnio przeglądając Zabij albo zgiń widziałem ich sporo. Samego komiksu nie czytałem ale jest bardzo chwalony, a i kreska wręcz genialna.

Jak widać niewiele tu z Marvela.
Różnorodność może tylko świadczyć o dobrym guście (tudzież o poszukiwaniu tego gustu), tak więc good for you

Otóż, albo mój znajomy, który mnie wkręcił w komiksy stwierdził, że Marvel jest dla dzieci.
Może w dużej części tak jest faktycznie, ale jak wiadomo wszystkie uogólnienia są złe. Ostatnio wyszło naprawdę sporo Marvela zdecydowanie nie dla dzieci (o czym świadczy chociażby odpowiedni znaczek z tyłu okładki): komiksy z serii MAX: Punisher, Cage, JJ:Alias, a także Daredevil.

Gołota vs Predator - podobno pojawia się Bolo.
WTF????
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 09:35:30 am wysłana przez laf »

Kijanek

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2017, 07:54:07 am »
Biblii dobrych kilka na rynku było

lub


Czaję się (jeśli ktoś mnie poprze/odradzi to będzie to pomocne):
Fables/Baśnie - grałem w Wolf Amongs Us i trochę mnei to interesuje. Może nie pozycja obowiązkowa, ale jestem zainteresowany....
Joker - ciekawi mnie jak to może wyglądać z drugiego obozu.
Punisher - w sumie nie mam pojęcia, które historie, ale po tym co widziałem w początkowych odcinkach Daredevila S2 (jeszcze nie skończyłem) to może być ciekawe.
Baśnie - fajne jest pierwsza połowa całej serii, później równia pochyła.
Joker - słabo ale jak Azzarello - to 100 naboi, WW, Banner
Punisher MAX - jak najbardziej na tak
Skalp, Bękarty  - Mocne tytuł
Chew - bardzo miła seria, im dalej tym lepiej :D

Offline clandestino

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2017, 08:07:11 am »
Jeśli nie masz wyrobionego gustu, to polecam poszukać w twojej okolicy biblioteki, w której są komiksy. Jeśli tylko masz czas to możesz wtedy czytać wszystko jak leci nie martwiąc się, że wtopisz kasę w komiks, który ci się nie spodoba.

Offline Luffy

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2017, 08:24:39 am »
Locke & Key jest idealny na początek

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2017, 08:56:27 am »
Niekoniecznie. Chyba, że masz na myśli tę "Biblię":



O, tego nie znam. Z opisów, ktore znalazlem, wynika, ze nie jest to komiks, tylko bogato ilustrowana książka. Czy ja przegladałeś? Jesli tak, byłbym widzięczny za jakąś opinię.

Offline Jaxx

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2017, 09:01:35 am »
Ja widziałem natomiast taką:

http://livro.pl/biblia-komiks-cariello-sergio-sku1102356510.html?gclid=EAIaIQobChMIpNXV-fPg1wIVHeAZCh0SvwXBEAQYASABEgI5yfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Leżała w jakimś supermarkecie zafoliowana, więc nie mogłem podejrzeć. Ale cegła spora.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2017, 09:06:04 am »
Ja widziałem natomiast taką:

http://livro.pl/biblia-komiks-cariello-sergio-sku1102356510.html?gclid=EAIaIQobChMIpNXV-fPg1wIVHeAZCh0SvwXBEAQYASABEgI5yfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Leżała w jakimś supermarkecie zafoliowana, więc nie mogłem podejrzeć. Ale cegła spora.
Akurat ta "Biblia" to jest komiks. Moim zdaniem warto kupic, tym bardziej ze to grubas za niewielka cene. Co wiecej, jedna osoba tutaj na forum, ktora moim zdaniem ma łeb na karku i zna sie na komiksach (choc osobiscie nie wyznaję jej poglądów) przyznała swego czasu 1. miejsce temu komiksowi w plebiscycie na komiks roku.

Offline Sokratesik

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2017, 10:09:26 am »
Baśnie - fajne jest pierwsza połowa całej serii, później równia pochyła
Z tym pozwolę się sobie nie zgodzić. Wg. mnie Baśnie to rewelacyjna seria, trzymająca poziom do 140 zeszytu (o ostatnich 10-iu się nie wypowiem, bo jeszcze nie przeczytałem... czytanie tej serii jest dla mnie tak dużą przyjemnością, że powolutku ją sobie dawkuję, "małą łyżeczką" podjadam), po prostu mniód malyna. A najlepszy "Wielki Baśniowy Crossover".

Kijanek

  • Gość
Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2017, 10:53:50 am »
@ up
Początek jest naprawdę dobry, fajnie się czytało, później już czuć że komiks jest na siłę pisany. Trzyma pewien poziom, ale właśnie po WBC zaczyna się sypać.
Ale każdy odbiera każdą pozycję indywidualnie.
Poza tym dłuższe serie mają ten problem że zjadają swój ogon.

Offline absolutnie

Odp: Początkujący czytacz
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2017, 03:14:37 pm »
O, tego nie znam. Z opisów, ktore znalazlem, wynika, ze nie jest to komiks, tylko bogato ilustrowana książka. Czy ja przegladałeś? Jesli tak, byłbym widzięczny za jakąś opinię.
Jest to książka obrazkowa, a nie komiks.
Na stronie wydawnictwa są próbki:
http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-biblia_oprawa_miekka.html


Opis na stronie pokrywa się z tym, co sam bym na ten temat napisał (zwłaszcza ostatnie zdania).
Rysownika szczerze polecam we wszystkim, co zrobił

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything