trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3855 dnia: Wrzesień 25, 2018, 06:46:12 pm »
Kelen udostępnił na batcave spotkanie z TK na mfkig


https://www.youtube.com/watch?v=egzoxD96hWI

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3856 dnia: Wrzesień 25, 2018, 07:05:35 pm »
Egmont tą okładką Batman Damned ogólnie zapowiedział Black Label  :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2018, 09:41:38 pm wysłana przez JanT »

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3857 dnia: Wrzesień 25, 2018, 08:04:35 pm »
Batman Damned to elseworld?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline kelen

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3858 dnia: Wrzesień 25, 2018, 08:10:11 pm »
Rzeczy tworzone na rzecz Black Label w domyśle są elseworldami (zapewne dopóki nie sprecyzowane jest inaczej).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3859 dnia: Wrzesień 25, 2018, 10:48:38 pm »
John Cassaday i absolutna ekstraklasa?? Wow! Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale ....  :shock: :roll:
Generalnie Cassaday to dobry rysownik i w innych komiksach rzeczywiście mnie on jakoś nie porywa, ale tutaj zadziałała jakaś magia... Żeby nie było, nie nazywam tego komiksu graficznym arcydziełem, ale w ramach w miarę przeźroczystego stylistycznie komiksu zrobił coś naprawdę nieprzeciętnego (te kady naprawdę zyskują wraz z rozmiarem, w odróżnieniu od większości komiksów w DC Deluxe, które wyszły powiększone "bo tak"). Przemyślane kompozycje kadru, ogromna stylistyczna różnorodność tego co się dzieje na przestrzeni serii, szczegółowość kadrów, pomysłowość w rozrysowywaniu plansz. Naprawdę nie ogarniam tego, że nagle jestem tutaj w mniejszośći :)Wybitnie mało jest maionstreamowych komiksów tak rysowanych. Z reguły są to ładne kadry (lub nie) i tyle, tutaj jest jednak inaczej, Ellis żongluje pomysłami, a Cassaday stara się dotrzymać mu kroku i aż miło się na to patrzy, czuć, że mają rozmach skurczybyki. Czytałem ten komiks dwa razy i ciągle można w tych kadrach odkryć coś nowego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2018, 10:53:20 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3860 dnia: Wrzesień 26, 2018, 07:09:47 am »
Mnie Cassaday zachwycił w Astonishing X-Men (Kitty Pryde w jego wykonaniu jest po prostu cudowna). Niestety każda kolejna jego praca na jaką się natknąłem (Kapitan Ameryka: Nowy porządek, jeden zeszyt z Kapitan Ameryka: Poległy syn) była po prostu poprawna, bez jakichkolwiek emocji. Liczę, że Planetary potraktował jako swego rodzaju opus magnum i przyłożył się do tego dzieła co najmniej jak do AX-M.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3861 dnia: Wrzesień 26, 2018, 07:29:11 am »
To wychodziło bardzo powoli (10 lat) a ostatni zeszyt miał mega przerwę więc się przyłożyli panowie  :smile:

Musicie to kupować żeby mi wydali StormWatch  :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3862 dnia: Wrzesień 26, 2018, 09:59:13 am »
Musicie to kupować żeby mi wydali StormWatch  :biggrin:
Kupuj jak 8azyl, a potem sprzedawaj na forach FB czy przez allegro. To StormWatch na pewno ci wtedy wydadzą.  :cool:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Gazza

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3863 dnia: Wrzesień 26, 2018, 10:04:39 am »
@arczi_ancymon - na wypadek gdybym został źle zrozumiany - pisałem o Cassaday'u jako rysowniku ogólnie. Mój dotychczasowy kontakt z jego pracami był zazwyczaj zadowalający ale bez popadania w zachwyt. Co oczywiście nie wyklucza, że trafi w moje ręce pozycja, którą mnie rozkocha w swoich pracach. Z tego co widziałem w sieci - Planetary wygląda w wycinkach ciekawie i kto wie - może to będzie przełom w moim zdaniu o jego skillu. :)

@JanT - ja kupię ten tytuł bez wahania! StormWatch niewątpliwie również. :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3864 dnia: Wrzesień 26, 2018, 11:35:23 am »
Musicie to kupować żeby mi wydali StormWatch  :biggrin:
Wydanie StormWatch miałoby sens, tylko wtedy kiedy by pociągnęli dalej wydając The Authority. Ale zaraz, czy ktoś u nas nie próbował już wydawać tej serii i chyba się nie przyjęła. Co prawda sporo upłynęło od tego czasu, ale wątpię, aby Egmont brał pod uwagę wydanie serii tak starej, która co prawda na tamte czasy była innowacyjna, ale obecnie już to powielone wiele razy.

A co do Cassaday' ego to w Planetary widać jak jego styl zmienia się i rozwija (pierwsze zeszyty nie zachwycają jak ostatnie).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 11:43:45 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3865 dnia: Wrzesień 26, 2018, 12:09:07 pm »
Ale zaraz, czy ktoś u nas nie próbował już wydawać tej serii i chyba się nie przyjęła.
Tak samo jak Planetary  :biggrin:

Do tych dwóch tomów Ellisa:

https://www.amazon.com/Stormwatch-Vol-1-Warren-Ellis/dp/1401234208
https://www.amazon.com/Stormwatch-Vol-2-Warren-Ellis/dp/1401237258

nie trzeba znać nic (jakiś tam wstęp wystarczy) i się człowiek odnajdzie. Ale na to Egmont pewnie nawet nie spojrzy  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3866 dnia: Wrzesień 26, 2018, 12:18:59 pm »
Wiem o jakich wydaniach mówisz, ale StormWatch jest dużo słabsze od The Authority i pasuje je wydać jako wprowadzenie właśnie do tego tytułu, nic ponad to.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 12:32:18 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3867 dnia: Wrzesień 26, 2018, 12:56:33 pm »
Cassaday jest (w Planetary, podkreślam) wybitnie dobry może nie tyle w samą kreskę, co w kompozycję - może to nie jest level Johna H. Williamsa III, nie tak szalone, bardziej rzemieślnicze, ale jeśli mógłbym obu panów porównać, to dla Cassadaya 'Planetary" jest podobnym tour de force, opus magnum (jak zwał tak zwał), jak dla tego drugiego "Promethea". Dodam, że obie rzeczy przyjdzie nam w przyszłym roku podziwiać. Can't wait.

"Planetary" pewnie nie kupię, bo mam omniaka (choć może się skuszę na jednego z niewielu dubli), ale dla każdego kto nie czytał, a lubi moore'owsko-morrisonowskie superhero jest to must have. Bardzo fajna seria, z niepotrzebnymi dodatkowymi historiami (w drugim tomie).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 01:00:19 pm wysłana przez arczi_ancymon »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3868 dnia: Wrzesień 26, 2018, 01:02:08 pm »
"Planetary" pewnie nie kupię, bo mam omniaka (choć może się skuszę na jednego z niewielu dubli), ale dla każdego kto nie czytał, a lubi moore'owsko-morrisonowskie superhero jest to must have. Bardzo fajna seria, z niepotrzebnymi dodatkowymi historiami (w drugim tomie).
Lepiej bym tego nie ujął i właśnie dla tego chyba Egmont ten tytuł chce wydać, celując w tą konkretną grupę osób.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 01:21:37 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline robbirob

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3869 dnia: Wrzesień 26, 2018, 01:04:42 pm »
"Planetary" pewnie nie kupię, bo mam omniaka (choć może się skuszę na jednego z niewielu dubli), ale dla każdego kto nie czytał, a lubi moore'owsko-morrisonowskie superhero jest to must have. Bardzo fajna seria, z niepotrzebnymi dodatkowymi historiami (w drugim tomie).
Namówiłeś. Ale fakt ze i plansze z netu zrobily swoje ☺

 

anything