Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 410768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeanvanhamme

• Młodszy Mistrz
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3840 dnia: Wrzesień 19, 2018, 11:10:33 pm »
Jak tłumaczycie obecność Aldebarana i Betelgezy w katalogu? Konsekwencją jest, że wyprzedane tomy znikają a katalogu (np. Armada), a tutaj wszystkie tomy Leo widnieją. Poza tym ciężkiego szoku dostałem gdy zobaczyłem, że Kenia w innym formacie i w HC. Czy to oznacza powrót pozostałych części w dużym formacie i HC?

Mój mokry sen stał się jeszcze bardziej mokry...

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3841 dnia: Wrzesień 20, 2018, 05:44:26 am »
Ale będą, skoro Egmont chce wypuszczać podwójne albumy.
Ale to będą podwójne tomy za 69.99 zł a jak coś ponad 300 stron to może i więcej.

Offline amsterdream

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3842 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:33:22 am »
Ok. To ja mam jeszcze zapytanie dot. "Planetary". Na razie kojarzy mi się trochę "serialowo". I teraz idąc tym tokiem porównawczym: to jest bardziej takie "X-Files" (czyt. starożytni astronauci, kosmici, spiski) czy "Millennium" (czyt. okultyzm, mistycyzm, seryjni mordercy)?
Bohaterowie po prostu latają sobie po całym świecie i odwiedzają różne miejsca, w których działo się coś, co można zakwalifikować jako zjawiska paranormalne. Czytałem to co wydało Manzoku i według mnie nic specjalnego. Każdy zeszyt to osobna historia przez co miałem wrażenie, że z żadnej scenarzysta nie wyciągał pełnego potencjału. Wszystko dzieje się za szybko i po łebkach. Bohaterowie są antypatyczni. Może dalej to się jakoś rozkręca, ale po tym co zaserwowało nam Manzoku miałem wrażenie, że fabuła prowadzi donikąd.

Mój mokry sen stał się jeszcze bardziej mokry...
Fajnie, że będą to wznawiać, ale wolałbym żeby najpierw wydali resztę komiksów LEO. A jest co wydawać.

Offline Murazor

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3843 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:52:52 am »
Każdy zeszyt to osobna historia przez co miałem wrażenie, że z żadnej scenarzysta nie wyciągał pełnego potencjału. Wszystko dzieje się za szybko i po łebkach. Bohaterowie są antypatyczni. Może dalej to się jakoś rozkręca, ale po tym co zaserwowało nam Manzoku miałem wrażenie, że fabuła prowadzi donikąd.

Mogłeś mieć takie wrażenie, w następnych tomach te historię (może nie wszystkie, może nie całość danej historii, ale do czegoś były potrzebne :) )zaczynają się łączyć i prowadzą do finału. pojawi się też więcej nawiązań, bohaterowie też się trochę zmieniają, ale dalej nie są jakimiś charyzmatycznymi postaciami, które się uwielbia :)

Offline laf

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3844 dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:49:40 am »
Może dalej to się jakoś rozkręca, ale po tym co zaserwowało nam Manzoku miałem wrażenie, że fabuła prowadzi donikąd.
Cytat z podlinkowanej recenzji: "W rzeczywistości „Planetary” ma konstrukcję nieco podobną do serii „100 Naboi” – początkowo rozpada się na pojedyncze epizody, jednak od pewnego momentu wątki zaczynają wiązać się ze sobą ukazując jedną spójną fabułę. A zatem już w dziewiątym zeszycie serii poznajemy ...". Dalej nie cytuję, bo są spojlery.

Ja napaliłem się na to Planetary już w momencie zapowiedzi przez Egmont i nie mogę doczekać się wydania. Fajnie, że w niedługim czasie wychodzą dwie cegiełki rysowane przez Cassaday'a - Astonishing X-Men, a teraz Planetary  :biggrin: .

Offline -gościu-

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3845 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:21:06 am »
Ja też tymi tomami z Manzoku nie byłem zachwycony, ale biorąc pod uwagę, jakim szacunkiem cieszy się ta seria, zawsze chciałem poznać całość i cieszę się jak cholera, że Egmont to wyda. To byłoby dla mnie wydarzenie końca roku, ale będą inne, równie ważne: start kolekcji Barksa i Zbira - wszystko w jednym miesiącu  :shock:

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3846 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:53:55 am »
Moon Knight Ellisa jest trochę w tym klimacie więc jak się podobał to Planetary tym bardziej.

Offline Murazor

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3847 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:21:09 pm »
Planetary dużo, dużo lepsze. Gdyby ellis napisał kilka tomów MK, splótł to w jakiś większy wątek, grubszą intrygę, poprowadził kilku bohaterów poza głównym bohaterem i dołożył wiele ciekawych nawiązań do innych dzieł, to tak. Są podobne :)

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3848 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:50:56 pm »
To wiadomo  :smile: O sam klimat mi chodziło.

W Action Comics nie jest zapowiedziany The Oz Effect tylko tom 5.
Chyba tego nie pominą bo to jest potrzebne?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 12:57:57 pm wysłana przez JanT »

Offline Marcussz

• Służący
  • **
« Odpowiedź #3849 dnia: Wrzesień 20, 2018, 03:24:08 pm »
W Action Comics nie jest zapowiedziany The Oz Effect tylko tom 5.
Chyba tego nie pominą bo to jest potrzebne?
Oby nie, ale jak dali SSVsLS, Odrodzenie Supermena, Przypinkę i Noc Potworów, to tego raczej pominąć nie powinni.
A jak ogólnie wyglądają zapowiedzi dalszych tomów Odrodzenia z tego miesiąca (swoje będę dopiero wt/śr miał) - jakieś konkretne miesiące, czy tylko 2019?

Offline xanar

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3850 dnia: Wrzesień 20, 2018, 04:16:25 pm »

W Przypince tylko są zapowiedzi:
Batman: The War of Jokes and Riddles - listopad
Detective Comics: Deus Ex Machina - 2019

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3851 dnia: Wrzesień 20, 2018, 05:06:09 pm »
Bez konkretów ale tytuły są:

Action Comics 5: Dawka przypominająca - 2019
Liga Sprawiedliwości 5: Dziedzictwo - 2019
Harley Quinn 4: Niespodzianka - 2019

W trzecich Supermanach też nie było zapowiedzi Odrodzonego więc chyba nie ma się czym martwić  :smile:

Offline death_bird

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3852 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:29:17 pm »
Bohaterowie po prostu latają sobie po całym świecie i odwiedzają różne miejsca, w których działo się coś, co można zakwalifikować jako zjawiska paranormalne.
Ok. Ale bardziej chodzi mi o klimat: przygodówka w stylu Indiana Jones, tropienie tajemnic jak u Mulder`a i Scully czy rozwiązywanie zagadek archeologicznych jak nie przymierzając... sam nie wiem kto.  :roll: Lara Croft?...  :???:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Komediant

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #3853 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:33:12 pm »
Cytat: gość
https://egmont.pl/Planetary,12821527,p.html
O, Planetary tłumaczy Paulina Braiter   :cool:

No to ciekawe, bo już sie zapowiadało że Krzysztof 'O, a tu nie sprawdziłem po translatorze' Uliszewski dostanie do skończenia wszystkie serie które kiedyś pozaczynał. Duży plus za zmianę i chyba stopniowe odstawianie Uliszewskiego, lepiej późno niż później (zwłaszcza '100 naboi' szkoda).
Przy okazji przypomniał mi się stary post z jakiegoś forum - Manzoku miało wydać Top 10 Moore'a po tym jak Egmont zostawił je niedokończone - w którym autor cieszy się, że w końcu zostanie to porządnie przetłumaczone (wyd. Egmontu tłumaczyła P. Braiter, nowy przekład miał być w domyśle "dziełem" K. Uliszewskiego...). Pisał to  zapewne sam translator w jednym ze swoich licznych wówczas wcieleń. :badgrin:

Offline kas1

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3854 dnia: Wrzesień 22, 2018, 09:15:18 am »
Ok. Ale bardziej chodzi mi o klimat: przygodówka w stylu Indiana Jones, tropienie tajemnic jak u Mulder`a i Scully czy rozwiązywanie zagadek archeologicznych jak nie przymierzając... sam nie wiem kto.  :roll: Lara Croft?...  :???:

Nic z tych rzeczy :)