Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3825 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:32:54 pm »
To będzie cena i dla Marvel NOW/2.0 i Rebirth (od 180 stron) tylko w Marvelu prawie nie ma tak grubych tomów  :smile:
Ale będą, skoro Egmont chce wypuszczać podwójne albumy.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3826 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:52:37 pm »
Lepiej podwójne albumy i dostać szybko całą serię niż czekać długo na kolejne chude tomy, chociażby jak w przypadku Avengers Hickmana, którego wydawanie trwa już chyba trzy lata. Za taki luksus jestem w stanie dołożyć te 10 złotych. Wiem, że to do końca nie adekwatne przypadki ale chyba wiadomo o co mi chodzi. Moon Knighta Lemire'a, czy Visona Kinga fajnie będzie mieć w całości, w jednym albumie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2018, 08:57:31 pm wysłana przez OokamiG »

Offline Murazor

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3827 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:54:38 pm »
Dokładnie, mogliby wrócić np: do Silver Surfera i wydać 2 grube tomy. Żadne eventy mu nie przeszkadzają, a z Visionem byłby top topów :)

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3828 dnia: Wrzesień 19, 2018, 08:59:23 pm »
W grudniu wychodzi omniak Silver Surfera, polecam się nim zainteresować. Już przestałem liczyć na tą serię z Egmontu, a jest to zdecydowana czołówka Now.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3829 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:45:11 pm »
Ok. To ja mam jeszcze zapytanie dot. "Planetary". Na razie kojarzy mi się trochę "serialowo". I teraz idąc tym tokiem porównawczym: to jest bardziej takie "X-Files" (czyt. starożytni astronauci, kosmici, spiski) czy "Millennium" (czyt. okultyzm, mistycyzm, seryjni mordercy)?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3830 dnia: Wrzesień 19, 2018, 11:10:33 pm »
Jak tłumaczycie obecność Aldebarana i Betelgezy w katalogu? Konsekwencją jest, że wyprzedane tomy znikają a katalogu (np. Armada), a tutaj wszystkie tomy Leo widnieją. Poza tym ciężkiego szoku dostałem gdy zobaczyłem, że Kenia w innym formacie i w HC. Czy to oznacza powrót pozostałych części w dużym formacie i HC?


Mój mokry sen stał się jeszcze bardziej mokry...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3831 dnia: Wrzesień 20, 2018, 05:44:26 am »
Ale będą, skoro Egmont chce wypuszczać podwójne albumy.
Ale to będą podwójne tomy za 69.99 zł a jak coś ponad 300 stron to może i więcej.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3832 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:33:22 am »
Ok. To ja mam jeszcze zapytanie dot. "Planetary". Na razie kojarzy mi się trochę "serialowo". I teraz idąc tym tokiem porównawczym: to jest bardziej takie "X-Files" (czyt. starożytni astronauci, kosmici, spiski) czy "Millennium" (czyt. okultyzm, mistycyzm, seryjni mordercy)?
Bohaterowie po prostu latają sobie po całym świecie i odwiedzają różne miejsca, w których działo się coś, co można zakwalifikować jako zjawiska paranormalne. Czytałem to co wydało Manzoku i według mnie nic specjalnego. Każdy zeszyt to osobna historia przez co miałem wrażenie, że z żadnej scenarzysta nie wyciągał pełnego potencjału. Wszystko dzieje się za szybko i po łebkach. Bohaterowie są antypatyczni. Może dalej to się jakoś rozkręca, ale po tym co zaserwowało nam Manzoku miałem wrażenie, że fabuła prowadzi donikąd.


Mój mokry sen stał się jeszcze bardziej mokry...
Fajnie, że będą to wznawiać, ale wolałbym żeby najpierw wydali resztę komiksów LEO. A jest co wydawać.


Offline Murazor

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3833 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:52:52 am »
Każdy zeszyt to osobna historia przez co miałem wrażenie, że z żadnej scenarzysta nie wyciągał pełnego potencjału. Wszystko dzieje się za szybko i po łebkach. Bohaterowie są antypatyczni. Może dalej to się jakoś rozkręca, ale po tym co zaserwowało nam Manzoku miałem wrażenie, że fabuła prowadzi donikąd.


Mogłeś mieć takie wrażenie, w następnych tomach te historię (może nie wszystkie, może nie całość danej historii, ale do czegoś były potrzebne :) )zaczynają się łączyć i prowadzą do finału. pojawi się też więcej nawiązań, bohaterowie też się trochę zmieniają, ale dalej nie są jakimiś charyzmatycznymi postaciami, które się uwielbia :)

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3834 dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:49:40 am »
Może dalej to się jakoś rozkręca, ale po tym co zaserwowało nam Manzoku miałem wrażenie, że fabuła prowadzi donikąd.
Cytat z podlinkowanej recenzji: "W rzeczywistości „Planetary” ma konstrukcję nieco podobną do serii „100 Naboi” – początkowo rozpada się na pojedyncze epizody, jednak od pewnego momentu wątki zaczynają wiązać się ze sobą ukazując jedną spójną fabułę. A zatem już w dziewiątym zeszycie serii poznajemy ...". Dalej nie cytuję, bo są spojlery.

Ja napaliłem się na to Planetary już w momencie zapowiedzi przez Egmont i nie mogę doczekać się wydania. Fajnie, że w niedługim czasie wychodzą dwie cegiełki rysowane przez Cassaday'a - Astonishing X-Men, a teraz Planetary  :biggrin: .

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3835 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:21:06 am »
Ja też tymi tomami z Manzoku nie byłem zachwycony, ale biorąc pod uwagę, jakim szacunkiem cieszy się ta seria, zawsze chciałem poznać całość i cieszę się jak cholera, że Egmont to wyda. To byłoby dla mnie wydarzenie końca roku, ale będą inne, równie ważne: start kolekcji Barksa i Zbira - wszystko w jednym miesiącu  :shock:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3836 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:53:55 am »
Moon Knight Ellisa jest trochę w tym klimacie więc jak się podobał to Planetary tym bardziej.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3837 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:21:09 pm »
Planetary dużo, dużo lepsze. Gdyby ellis napisał kilka tomów MK, splótł to w jakiś większy wątek, grubszą intrygę, poprowadził kilku bohaterów poza głównym bohaterem i dołożył wiele ciekawych nawiązań do innych dzieł, to tak. Są podobne :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3838 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:50:56 pm »
To wiadomo  :smile: O sam klimat mi chodziło.

W Action Comics nie jest zapowiedziany The Oz Effect tylko tom 5.
Chyba tego nie pominą bo to jest potrzebne?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 12:57:57 pm wysłana przez JanT »

Offline Marcussz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3839 dnia: Wrzesień 20, 2018, 03:24:08 pm »
W Action Comics nie jest zapowiedziany The Oz Effect tylko tom 5.
Chyba tego nie pominą bo to jest potrzebne?
Oby nie, ale jak dali SSVsLS, Odrodzenie Supermena, Przypinkę i Noc Potworów, to tego raczej pominąć nie powinni.
A jak ogólnie wyglądają zapowiedzi dalszych tomów Odrodzenia z tego miesiąca (swoje będę dopiero wt/śr miał) - jakieś konkretne miesiące, czy tylko 2019?