Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 336991 razy)

Froggy42 i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JanT

• Asesor
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3705 dnia: Wrzesień 16, 2018, 04:00:12 pm »
W AC 4 też 3 (według wyliczeń bo jeszcze nie mam  :smile: ) Ale już nie narzekajmy na to co chwilę.

Offline Gazza

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3706 dnia: Wrzesień 16, 2018, 04:43:32 pm »
Jak AC dołączą do któregoś tomu to będziemy świętować numer 1000 bez żadnej okładki no bo szkoda miejsca no i po co, w najnowszym Hal Jordanie az 3 okładki WOW kosmos!
Eg robi z tych serii zwykłe czytadła więc po ekstra okładki lepiej sięgać do oryginalnych zeszytów .
I tak prezentują się wtedy tysiąc razy lepiej niż na końcu tpb, którymi są nasze Rebirthowe tomiki.

Offline mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3707 dnia: Wrzesień 16, 2018, 04:43:48 pm »
Odbiegając od tematu zapowiedzi.
Joe Shuster, Opowieść o narodzinach Supermana.
Warto?

Offline mack3

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3708 dnia: Wrzesień 16, 2018, 05:27:47 pm »
Swoją drogą, czy mógłbyś napisać, czemu na owych forach uważają, że to słaby run jest?
Niestety nie pamiętam. A może nie pisali. Wpisałem w google Hellblazer best runs (lub podobne hasła, pierwszy z brzegu  http://hellblazer.ipbhost.com/topic/10110-ranking-authors/ ) i poczytałem na stronach, które wyskoczyły (jeśli chcesz przejrzeć, te co ja czytałem).

Online gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3709 dnia: Wrzesień 16, 2018, 06:13:03 pm »
Odbiegając od tematu zapowiedzi.
Joe Shuster, Opowieść o narodzinach Supermana.
Warto?

Jeśli chcesz przyjemnie narysowaną, ale trochę suchą notkę biograficzną, to warto. Jeśli fajnej fabuły opartej na biografii to nie do końca. Dla mnie osobiście to było za mało.
Descender 6
Bram Stoker's Dracula
Perdy Vol. 1
IAN 1 - The Electric Monkey

Offline clandestino

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #3710 dnia: Wrzesień 16, 2018, 06:43:22 pm »
Run Azzarello jest jednym z najlepszych w całym serialu, a twierdzenie, że to coś na kształt spinoffu 100 naboi jest chybione zupełnie.
Nie jest chybione. Historie, które napisał Azzarello w HB, przypominają te ze 100 kulek. Spokojnie można z nich usunąć Constantine'a i po małych zmianach zastąpić inną postacią. Więzienia, gangi, seks, przemoc, kasa, rasizm, lewe interesy. Ktoś na jakimś forum, które kiedyś czytałem, fajnie to ujął - Azzarello pisał w swoim 'comfort zone'.

Nie twierdzę, że run Azzarello jest zły, bo nie jest. Jest po prostu inny. Constantine zachowuje się cały czas jak cyniczny dupek, a historie są przeładowane przemocą i seksem. Magii czy mistycyzmu jest zdecydowanie mniej niż zazwyczaj. Takie ujęcie Hellblazera po prostu nie spodobało się niektórym fanom.

Rysunki stoją za to na wysokim poziomie. Corben, Frusin i okładki Bradstreeta.

Offline arczi_ancymon

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3711 dnia: Wrzesień 16, 2018, 07:12:15 pm »
Po przemyśleniu sprawy chyba wypnę się na Egmont... Mam po angielsku pierwsze cztery TPB (czyli z zakupami prawie dogoniłem run Ennisa) i chyba przy angielskiej wersji zostanę.

Offline absolutnie

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3712 dnia: Wrzesień 16, 2018, 07:39:44 pm »
Nie jest chybione. Historie, które napisał Azzarello w HB, przypominają te ze 100 kulek. Spokojnie można z nich usunąć Constantine'a i po małych zmianach zastąpić inną postacią. Więzienia, gangi, seks, przemoc, kasa, rasizm, lewe interesy. Ktoś na jakimś forum, które kiedyś czytałem, fajnie to ujął - Azzarello pisał w swoim 'comfort zone'.

O magii jednak zapomniałeś, a bez niej w tej historii jednak nic by nie działalo tak, jak trzeba.

Nie twierdzę, że run Azzarello jest zły, bo nie jest. Jest po prostu inny. Constantine zachowuje się cały czas jak cyniczny dupek, a historie są przeładowane przemocą i seksem.
Constantine zawsze zachowuje się, jak cyniczny dupek. Przemoc jest stałą składową serii. A co do seksu, to też bywało ostro.

Magii czy mistycyzmu jest zdecydowanie mniej niż zazwyczaj.

Pamiętam epizody z runu Ennisa, w których też magii było "mniej niż zazwyczaj", bo z magią w "Hellblazerze" bardzo różnie bywało.

Nie przeczę, że run jest inny (bo to jednak Constantine w Ameryce), ale nie zgodzę się z tezą, że to przemalowane 100 naboi.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3713 dnia: Wrzesień 16, 2018, 07:47:24 pm »

Jeśli chcesz przyjemnie narysowaną, ale trochę suchą notkę biograficzną, to warto. Jeśli fajnej fabuły opartej na biografii to nie do końca. Dla mnie osobiście to było za mało.
Dzięki.
Też chyba odpuszczam.

Online 79ers

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3714 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:15:53 pm »
Względem Hellblazera faktycznie nie wiadomo - Egmont to jednak Egmont i za pięć lat mogą wypuścić Hellblazer Complete Deluxe Edition ... Przed zapodaniem newsa z Vertigo dowiaduję się, że najlepszy jest run Azarello i bach!!! dostajemy run Azarello - nie mówię więc nie.

Z niecodziennych zagrywek wydawniczych mam dylemat odnośnie Trylogi Nikopola, która w zbiorku ma pomniejszony format(w porównaniu z większością tytułów od Bilala), a wcześniejszych albumów A4 nie mam - brać czy nie? Aldebaran doczeka się powiększonego formatu, kto wie co z Trylogią.

TK naprawdę nic nie wspominał o dalszych losach Conan Omnibus?

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #3715 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:29:52 pm »
TK naprawdę nic nie wspominał o dalszych losach Conan Omnibus?
Wspominał zbiorczo, że obecne serie będą kontynuowane.

Offline Jerale

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #3716 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:30:20 pm »
Już mówił że dalsze zależą od sprzedaży tegorocznych

Offline Jaxx

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3717 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:36:58 pm »

Rysunki stoją za to na wysokim poziomie. Corben, Frusin i okładki Bradstreeta.

Kurcze, czekałem na Hellblazera, zaznaczyłem go w ankiecie, ale to zdanie dało mi do myślenia i trochę mnie przeraziło. Dużą część tego runu rysuje Corben?

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #3718 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:53:03 pm »
Dużą część tego runu rysuje Corben?
Jedną pięciozeszytową historię.

Offline Jaxx

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3719 dnia: Wrzesień 17, 2018, 07:14:27 am »
Jedną pięciozeszytową historię.

Dziękuję. Tyle powinienem jeszcze wytrzymać :)