trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2310 dnia: Maj 26, 2018, 07:53:21 pm »
wydawali mało, było źle, teraz wydają za dużo i też niedobrze  :lol:
Nie zgadzam się więc z twoim stwierdzeniem. Jest przesyt ale ma plusy i minusy.Jeśli weźmiemy sam Egmont pod uwagę nie licząc innych wydawnictw to w jednym miesiącu wyjdzie pięć grubasów, a to ponad 300zł po rabatach. Nie liczę majtkowców DC/Marvel bo oprócz klasyki nic z tego nie kupuję. Wtedy to by było. Nie zbieram też kioskowych wydań.Jak ktoś zbiera wszystko co "dobre" to niestety musi coś odrzucić, zacząć robić kolejki i odstawiać na kolejny miesiąc plan zakupowy. Każdy z nas ma jakąś barierę ile maksymalnie może wydać na miesiąc i moja została przekroczona więc się trochę żale bo kiedyś brałem wszystko co chciałem, a teraz przesuwam na kiedyś. Plusem jest to, że zdałem sobie sprawę z nadmiernego zbieractwa(nie mylić z kolekcjonerstwem) i zacząłem ostrą selekcję zakupową z czego się cieszę.Kiedyś to były czasy, teraz to nie ma :cool:
Przepraszam bardzo, ale czy ktoś każe Panu kupować od razu? Zawsze można poczekać i na spokojnie "kupnąć"... :wink:
Przecież i tak to kupie :cool:

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2311 dnia: Maj 26, 2018, 08:00:57 pm »
Podobnie z Potworem z Bagien - zgadzam się, że jest i jest to wybitny komiks, ale jakoś teraz wszyscy mamy zapomnieć jak długo trzeba było na niego czekać i że w wielu turach pytań na alei były zapytania o ten tytuł....” Przecież nikt nie bronił kupić oryginału już dawno temu
No wlasnie. Ja tak zrobilem. I co? Mialbym miec pretensje do Egmontu i p.Kolodziejczaka, ze dopiero teraz? Nie. Nie mam. Kupilem w oryginale dawno temu, zaraz po ukazaniu sie pierwszego tomu (ok 2007 roku). Nowe wydanie tez kupilem. I ciesze sie, ze bedzie calosc, bo to jedna z najlepszych serii jakie czytalem ever.
Niektorym sie zwyczajnie nie dogodzi, bez znaczenia na jakosc, ilosc, czestotliwosc czy cene.
Jest przesyt ale ma plusy i minusy.Jeśli weźmiemy sam Egmont pod uwagę nie licząc innych wydawnictw to w jednym miesiącu wyjdzie pięć grubasów, a to ponad 300zł po rabatach. 
Jaki przesyt? Musisz miec wszystko? Moze za duzo chcesz miec.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 79ers

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2312 dnia: Maj 26, 2018, 08:15:23 pm »
Tak, że nie będzie. :smile:

Słyszałem że w 2019 tak jak i Iznogud, ale możliwe, że coś pomieszałem.

PS. - francuzy
http://alejakomiksu.com/artykul/6969/Egmont-opowiada-marzec-2018/
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 08:20:44 pm wysłana przez 79ers »

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2313 dnia: Maj 26, 2018, 08:22:17 pm »
Tak, będzie w 2019.

http://alejakomiksu.com/artykul/6969/Egmont-opowiada-marzec-2018/

"Wieczna Wojna – wznowiona, w 2019 wznowimy też Dallas Bar"


Edit: Dzięki 79ers. Przypomniało mi się, że to tam mogłem czytać o tym.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 08:26:59 pm wysłana przez -gościu- »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2314 dnia: Maj 26, 2018, 08:48:27 pm »
Cały czas wam umyka jedna rzecz. Nie chodzi mi o to że jest dużo, chodzi o to że zrobiono tak późno. I jestem przekonany że jakby nie ofensywa NSC tego wszystkiego by nie było.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2315 dnia: Maj 26, 2018, 08:55:26 pm »
Gdyby Mucha wydawała więcej Image to nie byłoby ofensywy NSC. I tak można się przerzucać przykładami, ale chyba to normalne jest, że jeśli jest popyt na daną rzecz na rynku to pojawia się więcej graczy, za jednymi stoi większy kapitał, inni celują w niszę itd. Rynek to tyle zmiennych że naprawdę ciężko wyrokować czemu coś zadziało się w danym momencie a nie innym.

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2316 dnia: Maj 26, 2018, 09:11:44 pm »
Cały czas wam umyka jedna rzecz. Nie chodzi mi o to że jest dużo, chodzi o to że zrobiono tak późno. I jestem przekonany że jakby nie ofensywa NSC tego wszystkiego by nie było.


Nawet jeśli w dużej mierze obecne działania E spowodowane są wejściem na rynek NSC, to co z tego? Konkurencja zwykle działa pozytywnie na rynek.
Dla mnie najważniejsze jest to, że teraz mam ogromny wybór różnych tytułów, w cenach zdecydowanie lepszych cenach niż angielskie wydania z Atomu, MvM czy amazonu.


Wspomniałeś wcześniej, że Bagniaka powinni wydać dwa lata wcześniej. Dlaczego akurat wtedy? A jakby wydali go w 2016, to pewnie narzekałbyś, że dlaczego następne tomy dopiero w 2016 a nie kontyynuowali od razu w 2007.


Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2317 dnia: Maj 26, 2018, 09:49:12 pm »
Brat mi przywiózł z Pyrkonu ten komiks reklamujący Vertigo i kurze ładne to i zachęciła mnie do Y. Myślałem ze coś kupił w Egmoncie a on ze nie, dostał ten tom za Free. Na drugi dzień gdy chciał dla znajomego już tylko dawali przy zakupach na stoisku. Wcześniej  dostał to gdzieś pod salą prelekcyjna gdzie sami rozdawali.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2318 dnia: Maj 26, 2018, 09:50:22 pm »
Żadna ofensywa NSC, ani spisek masonerii. Egmont po prostu trzepie kasę na superhero to ma jej więcej na mniej rentowne, wolniej sprzedające się tytuły. 10 lat temu, a nawet 5 lat temu nie miał. Cała tajemnica.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2319 dnia: Maj 26, 2018, 10:35:57 pm »
Na Conana też im się w końcu udało uzbierać  :biggrin: Przed 2013 to za co Vertigo wydawali?

Rynek chłonie to wydają ile wlezie a nie że ich stać dopiero. Cała tajemnica  :smile:

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2320 dnia: Maj 26, 2018, 10:41:25 pm »
Jest przesyt... Jak ktoś zbiera


To może inaczej. Czy są na Świecie ludzie którzy próbują kupić każdą wydaną książkę? Jeśli nie dają rady to nazywają to przesytem?


Do końca roku w Egmoncie kupię kolejne tomy Hellboya, może BBPR jeśli mi podejdzie, jeden tom Usagiego, trzy Thorgale, trochę Kokoszy i Domana. Normalnie pod sufit.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2321 dnia: Maj 26, 2018, 10:47:18 pm »
W Ameryce dopiero mają przesyt  :smile: Ciekawe ile jest osób co kupują wszystko  :biggrin:

Jak to wszystko u nas zacznie zwalniać to wtedy będzie można mówić o przesycie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2322 dnia: Maj 27, 2018, 07:46:52 am »
Te historie o tym, że jest przesyt czytam już od jakichś 3 lat, podobnie jak prorocze wieszczenia upadku.

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2323 dnia: Maj 27, 2018, 08:16:22 am »
Chachałbym zaznaczyć, że żyjemy w kraju, w którym 62% ludzi w ciągu roku nie przeczytało w żaden książki (no chyba, że powieść graficzna to nie książka). Nie wiem gdzie tu może być przesyt.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2324 dnia: Maj 27, 2018, 10:49:45 pm »
Ale co książki mają do komiksów?
Komiks jest u nas zdecydowanie bardziej niszowym hobby niż książka. Pomysł, że ludzie, którzy nie czytają książek będą sięgać po komiksy jest raczej chybiony. Raz, że trzeba mieć wyrobiony nawyk czytania. Dwa - komiksy są droższe od książek a książki to w realiach nadwiślańskich dobro bez mała luksusowe.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything