Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2250 dnia: Maj 23, 2018, 09:55:25 pm »
A co złego  zrobił ?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2251 dnia: Maj 23, 2018, 10:31:22 pm »
Ja mam do niego szacunek ale osobiście nie przepadam za jego osobą z uwagi na ten arogancki, protekcjonalny ton wypowiedzi. Moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego. Nie da się odmówić mu megalomanii i arogancji, na ile to maska przyodziana z PRowej konieczności, a na ile jego prawdziwa postawa, tego nie wiem. Na jednych to działa i widzą w nim charyzmatyczną figurę, której działania są wręcz niekwestionowalne, na innych nie. Błędy w druku nie powinny być bagatelizowane. Moim zdaniem dużo by zyskał gdyby otwarcie powiedział, że jest świadomy problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem. Niby puste słowa, a jednak zawiązałoby to niektórym usta, przynajmniej na chwilę. 

Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2252 dnia: Maj 23, 2018, 11:39:11 pm »
Napisałem bezspoilerową (w miarę) recenzję pierwszego wydanego w Polsce tomu "Cliftona". Rysunki Bedu są dobre, ale według mnie Turk się bardzie przykładał do teł.
[/color][/size]https://komiksykleszcza.wordpress.com/2018/05/24/clifton-kidnaping-czas-przeszly-zlozony-uszkodzona-pamiec-ostatni-film-recenzja/
[/color]
[/size][/font]

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2253 dnia: Maj 24, 2018, 08:02:22 am »
Małe podsumowanie Katalogu Egmontu z mojej strony (tytuły wyróżnione to te nad którymi się zastanawiam, w miarę możliwości dajcie jakieś opinie o nich):

Marvel NOW
Kontynuacje serii: Avengers: Czas się kończy, Spider-Man (Amazing i 2099), X-Men (All New i Uncanny), Thorzyca, Hawkeye
Nowe serie: Moon Knight, Tajne Wojny + tie-iny (czy wszystkie tie-iny są istotne, a jeśli nie, to które? Dajcie znać), Ant-Man (dobre to? Ktoś wie?)

Klasyka Marvela
Kontynuacje serii: Anihilacja Podbój (Egmoncie, wydaj resztę współczesnego kosmosu Marvela!!!), Punisher MAX, Daredevil Nieustraszony!
Nowe serie: Rękawica Nieskończoności i to wszystko; zarówno Runaways, jak i Spider-Mana sobie odpuszczam

DC Deluxe: na chwilę obecną biorę wszystko (bardzo cieszy Planetary), choć jeszcze dosyć mocno waham się nad Batmanem (Rozbite Miasto i inne opowieści). Czy wato go brak? Co właściwie znajduje się w tym zbiorze? i jak te opowieści mają się do batmanowej chronologii? Będę wdzięczny za odpowiedzi i opinie.

DC Odrodzenie
Kontynuacje serii: Batman (w tym Przypinka), Detective Comics, All-Star Batman, Nightwing, Flash
Nowe serie: brak; przez chwilę zastanawiałem się nad Wonder Woman, ale na szczęście recenzje (w szczególności tomu 2) skutecznie mnie od tego odwiodły.

Batmanowy Millerverse: obowiązkowo Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia Krucjata oraz Batman Mroczny Rycerz – Rasa Panów.

Vertigo
Kontynuacje serii: Kaznodzieja, Saga o Potworze z Bagien
Nowe serie: 100 Naboi, Ex Machina. Ciągle zastanawiam się nad Ludźmi Północy, dajcie znać jak podszedł Wam ten komiks (@LD, Twoje zdanie znam i to głównie na nim opieram chęć zakupu tej serii). Z bólem odpuściłem sobie Transmetropolitan i Sweet Tooth, a jeszcze wcześniej Y i Skalp. No i z utęsknieniem czekam na zapowiedź serii pobocznych Top 10.

Pozostałe:
Nowe serie: Invincible (jak dla mnie największa petarda tego katalogu). Kusi jeszcze Nailbiter (polski tytuł zupełnie mi nie pasuje) – dobre to? No i ciągle w kręgu moich zainteresowań pozostaje Czarny Młot, ale niestety raczej nie w tym roku

Komiksy frankofońskie: Marshall Blueberry oraz kontynuacja Thorgala i serii pobocznych.

Mistrzowie komiksu: niestety żadnych pewniaków tutaj nie mam, ale wcześniej czy później trzeba będzie uzupełnić te komiksy: Pasażerowie Wiatru, Wieczna wojna i Wieczna wolność, V jak Vendetta, Umowa z Bogiem i (ewentualnie) Nowy Jork. Czy wiadomo coś na temat kontynuacji Towarzyszy Zmierzchu, co sugerowałoby oznaczenie „tom 1” w nowym wydaniu?


Jeszcze pochwalę się zakupem Strażników. W końcu mam ten komiks w swoich łapkach :biggrin: , chociaż z lekturą muszę się jeszcze wstrzymać  :sad: (ciężko wstrzelić się w mój grafik :lol: ). I taka drobnostka – obecny dodruk ma już nowe logo DC (co nie jest uwzględnione w obecnym katalogu); mała rzecz, a cieszy.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 08:05:43 am wysłana przez laf »

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2254 dnia: Maj 24, 2018, 08:07:48 am »
Jak ktoś maaaarzy o katalogu Egmontu w formie papierowej to dorzucamy przy zakupie komiksów powyżej 39 zł  :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 12:36:13 pm wysłana przez maaagdalenka »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2255 dnia: Maj 24, 2018, 08:31:01 am »
(Rozbite Miasto i inne opowieści). Czy wato go brak?
Tu jest Rozbite Miasto które Egmont u nas wydał ale nie pamiętam już o czym to było. Jest też Flashpoint: Batman Knight of Vengeance jak sama nazwa mówi jest to miniseria z Flashpoint i to pamiętam i polecam.
Jeszcze są jakieś małe rzeczy ale nie wiem dokładnie co to  :smile: Wszystko w tym zbiorze jest oczywiście panów od 100 Naboi scen: Brian Azzarello rys: Eduardo Risso.

Ludźmi Północy, dajcie znać jak podszedł Wam ten komiks
Ja polecam wszystko z Vertigo  :smile:

Czy wiadomo coś na temat kontynuacji Towarzyszy Zmierzchu, co sugerowałoby oznaczenie „tom 1” w nowym wydaniu?
Nie ma oznaczenia "tom 1" tak jak i kontynuacji.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 08:41:08 am wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2256 dnia: Maj 24, 2018, 08:44:12 am »
Ja polecam wszystko z Vertigo  :smile:


Przychylam. No może Baśni, czy Amerykańskiego Wampira nie polecalbym aż tak jak inne, bo boli mnie, że jedna przeciagana w nieskończoność, a drugiej autor nawet nie potrafił zakończyć. Ale przykro czytać, że ktoś odpuszcza Skalp, czy Y, lądując się w Marvel Now  :sad: [size=78%]  [/size]

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2257 dnia: Maj 24, 2018, 08:52:05 am »
Jeszcze chciałem dodać że z naszego Vertigo co teraz wychodzi to właśnie najsłabsze Łasuch i Ludzie Północy.
To są dobre komiksy ale na pewno nie stawiałbym ich koło Swampa, 100 i Transa.

Ale przykro czytać, że ktoś odpuszcza Skalp, czy Y, lądując się w Marvel Now  :sad:
Albo całe SBM  :smile: Też mnie to dziwi.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2258 dnia: Maj 24, 2018, 08:54:03 am »
Ale przykro czytać, że ktoś odpuszcza Skalp, czy Y, lądując się w Marvel Now  :sad: [size=78%]  [/size]
Kiedyś (chociaż nie aż tak bardzo odległe "kiedyś") pisałem coś takiego
Ostatnio wymyśliłem sobie, że co roku będę kupował po jednej zakończonej serii, której nie udało mi się zbierać od początku (w tym roku kupiłem całego Blueberry'ego). Wychodzi na to, że Valerian to doskonały typ, warty rozważenia, choć będzie miał silną konkurencję ze Skalpem.
i zdanie swoje podtrzymuję. Tak więc mogę Cię uspokoić, że kreski na tym tytule nie położyłem.  :smile:

Offline wonaps

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2259 dnia: Maj 24, 2018, 08:59:18 am »

Przychylam. No może Baśni, czy Amerykańskiego Wampira nie polecalbym aż tak jak inne, bo boli mnie, że jedna przeciagana w nieskończoność, a drugiej autor nawet nie potrafił zakończyć. Ale przykro czytać, że ktoś odpuszcza Skalp, czy Y, lądując się w Marvel Now  :sad: [size=78%]  [/size]
Ja tam na dodruk baśni czekam;) z Marvel Now tylko kilka tomów spider wziąłem i raczej nic więcej;) Ewentualnie Moon bo podobno coś innego;)

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2260 dnia: Maj 24, 2018, 09:09:19 am »
Ja polecam wszystko z Vertigo  :smile:
Przychylam.
A ja bym całe Vertigo wziął jak leci, lecz niestety jakąś selekcję trzeba wprowadzić  :sad:

P.S. @JanT i @-gościu- wespół w zespół. To forum schodzi na ... dobrą drogę  :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2261 dnia: Maj 24, 2018, 09:20:34 am »
A ja bym całe Vertigo wziął jak leci, lecz niestety jakąś selekcję trzeba wprowadzić  :sad:
Odpuść SBM (najwyżej bierz pojedyncze) Tu jest dużo średnich i słabych tytułów.

P.S. @JanT i @-gościu- wespół w zespół. To forum schodzi na ... dobrą drogę  :biggrin:
Trzeba się też zachowywać bo Kaczor Howard patrzy  :smile:

z Marvel Now tylko kilka tomów spider wziąłem
Akurat Spider to taki środkowy poziom naszego Marvel NOW. Polecam Moon Knight na pewno.
Ten pierwszy Moon Knight jest troszkę w stylu Planetary.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 09:28:39 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2262 dnia: Maj 24, 2018, 09:27:01 am »
Odpuść SBM (najwyżej bierz pojedyncze) Tu jest dużo średnich i słabych tytułów.
Ciągnę do nr 60, później odpuszczam. Obiecuję  :smile:

Trzeba się też zachowywać bo Kaczor Howard patrzy  :smile:
@maaagdalenka? To ona ma teraz uprwanienia @gravesa  :wink:

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2263 dnia: Maj 24, 2018, 09:35:53 am »
Ciągnę do nr 60, później odpuszczam. Obiecuję  :smile:
@maaagdalenka? To ona ma teraz uprwanienia @gravesa  :wink:


Ja nie jestem władcą forum, ja jestem władcą egmontu hohohohooh ;p

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2264 dnia: Maj 24, 2018, 09:43:35 am »
Przyznam, że nigdy nie rozmawiałem z Tomaszem Kołodziejczakiem, ani nie słuchałem rozmowy/wywiadu z nim (no taki ze mnie komiksiarz - kupuję i czytam komiksy, a opinie wyrażane przez wydawców/scenarzystów/rysowników/itp., czy też innego rodzaju plotki i ploteczki co do zasady obchodzą mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg  :cry: ), ale jednak wydaje mi się, że ewentualna arogancja jest zrozumiała. Tyle lat użerania się z fanami komiksu musi na człowieku odcisnąć jakieś piętno  :lol: Mi wystarczy zaglądanie tutaj, gdybym był na miejscu Kołodziejczaka, to kto wie, czy skończyłoby się na samej arogancji  :lol:

Zresztą sama postać TK jest mocno kontrowersyjna - tyle dobrego i złego dla komiksu zrobił, że nie da się jednoznacznie ocenić jego roli.

Przyłączam się do pytania - co złego zrobił? Do tej pory oceniałem jego rolę w rozwój rynku komiksowego w Polsce jednoznacznie pozytywnie, ciekaw jestem w czym się pomyliłem.

 

anything