trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline midar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2235 dnia: Maj 23, 2018, 02:00:45 pm »
Są już zapowiedzi na lipiec na swiatkomiksu.pl


https://swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi


Gruby ten Runaways, tom 1.

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2236 dnia: Maj 23, 2018, 02:02:47 pm »
Oprócz dwóch tytułów z lipcowych zapowiedzi, dane na kartach produktów są już uzupełnione (tłumacz itd.)
https://egmont.pl/szukaj?fc_productType_id=comic&fc_themeOffer_id=694275&sortBy=dayOfAppearanceDesc

Offline Death

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2237 dnia: Maj 23, 2018, 02:17:00 pm »
Bardzo go potrzebuję z racji zawodu, jakoś literówkę dzieciakom wytłumaczę.
Bierzesz cienkopis, robisz kreskę i masz flute zamiast fiute. Nic nie musisz tłumaczyć. ;)

Offline Bobo

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2238 dnia: Maj 23, 2018, 03:04:42 pm »
Spotkanie z TK jest dostępne na kanale Jarosława Ejsymonta (swoją drogą polecam cały kanał - dużo dobra)
https://www.youtube.com/watch?v=AsUf6w8Yvvs

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2239 dnia: Maj 23, 2018, 04:37:16 pm »
W ilu tomach Egmont planuje wydać Łasucha oraz Runaways?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2240 dnia: Maj 23, 2018, 04:43:47 pm »
W ilu tomach Egmont planuje wydać Łasucha oraz Runaways?
Łasuch 3 i Runaways też 3 (chyba że będą chcieli kontynuować innych autorów)

Spotkanie z TK jest dostępne na kanale Jarosława Ejsymonta (swoją drogą polecam cały kanał - dużo dobra)
https://www.youtube.com/watch?v=AsUf6w8Yvvs
Dzięki dla was obu  :smile:

BBPO zapowiedziana kontynuacja i będą chcieli wydać poboczne serie  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2241 dnia: Maj 23, 2018, 05:21:58 pm »
Dzięki za nagranie z spotkania z Tomaszem Kołodziejczakiem. Po wysłuchaniu jego wypowiedzi, jestem dobrej myśli w kwestii albumów z komiksami Disney'a, Morrisona z Vertigo, czy reedycji Usagiego. Choć w kwestii tego ostatniego, mam nadzieję, że szef E odpędzi od siebie myśli o małym formacie  :sad:

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2242 dnia: Maj 23, 2018, 07:24:01 pm »
Haha racjonalizowanie błędów i opowiadanie bajek o kolorach w zachodnich wydaniach... awwww... serio?  :doubt: Arogancja i megalomania tego typa jest niesamowita.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2243 dnia: Maj 23, 2018, 07:50:55 pm »
Ten "typ" jest kluczową postacią dzięki której otrzymujemy wiele komiksowego dobra. Okaż może trochę szacunku, odrobinę? Serio w czterech literach się niektórym poprzestawiało. Ja rozumiem nie wszystko hula tak jak powinno ale niektórzy tutaj kompletnie oderwali się od rzeczywistości.
Zamiast cieszyć się z tego jak rozwija się rynek to ciągle szukamy dziury w całym...

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2244 dnia: Maj 23, 2018, 08:14:50 pm »
Trochę za dużo rzeczy wrzuciłeś do jednego worka. A punkt widzenia zależy od punktu siedzienia. Ja otrzymuje niewiele i często źle wydrukowane. Jeszcze duuuużo brakuje bym był patrzył na Egmont z bezkrytycznym uwielbieniem. Wiec nie do końca wiem o jakim "całym" mówisz, w którym niby miałbym szukać dziury. A że jest antypatyczny i arogancki – prawda, nie jego wina, ale przecież nie każdy musi być na świecznik.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2245 dnia: Maj 23, 2018, 08:17:51 pm »
Zdrowy rozsądek a nie bezkrytyczne uwielbienie. Jak coś spartolą należy się bura, ale patrzmy na całokształt...

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2246 dnia: Maj 23, 2018, 08:33:01 pm »
Ten "typ" jest kluczową postacią dzięki której otrzymujemy wiele komiksowego dobra.
Nie chcę wikłać się w dyskusję, ale brzmi to tak jakby Egmont łaskę robił, że na nas zarabia.  :roll: Jest popyt to podaż powinna się dostosować. Jeżeli podaż popełnia błędy to powinna je korygować (a już niewątpliwie miło byłoby gdyby za nie przeprosiła, skoro ktoś za te błędy zapłacił ciężko zarobionym szmalem). Tymczasem jeżeli podaż twierdzi, że jej błędy istnieją jedynie w wyobraźni popytu i podaż nie wie o co tak w zasadzie popytowi chodzi to patrzę na takie podejście bez zrozumienia i zgadzam się, że nie musi ono budzić sympatii.
Inna sprawa, że określenia typu "typ" są nie na miejscu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Itachi

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2247 dnia: Maj 23, 2018, 08:40:41 pm »
To zrozumiałe, ale przy takiej ilości komiksów ciężko utrzymać poziom wydań, jakości tłumaczenia itd. A ludzie chcą jeszcze więcej i więcej. Trzeba zrozumieć wizję obu stron :wink: Koniec off topu ode mnie.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2248 dnia: Maj 23, 2018, 08:47:49 pm »
przy takiej ilości komiksów ciężko utrzymać poziom wydań, jakości tłumaczenia itd.
To jest zrozumiałe. Ale jak już się da ciała to należałoby się przyznać i obiecać, że na przyszłość będzie się starało bardziej a nie walić tekstami typu "nasze tłumaczenia nam się podobają". Bo jeżeli ich tłumaczenia są od tego żeby im się podobały to coś tu jest nie halo w podejściu do klienta.
Tylko tyle i aż tyle.Z mojej strony EOT takoż.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2249 dnia: Maj 23, 2018, 09:49:40 pm »
Itachi, mylisz szacunek do wydawnictwa (tworu do zarabiania pieniędzy, bez osobowości) z prywatną oceną prywatnej osoby. Egmont daje dobre rzeczy - true. TK jest arogancki - true. Podobnie kiedyś próbowano mnie przekonać, że skoro Pan Jakubiak jest ultrakonserwatywnym wsteczniakiem, to mam nie pić jego piwa. phi. Zresztą sama postać TK jest mocno kontrowersyjna - tyle dobrego i złego dla komiksu zrobił, że nie da się jednoznacznie ocenić jego roli.


Co do wywiadu: Czy było coś o serii Leo, bądź Armadzie?