Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1091074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 05, 2018, 12:52:08 pm »
Serio?  :doubt: To może zamiast tego co miesiąc Star Wars Komiks  :smile:
Trochę to dziwne ale strona Star Wars Komiks na FB nie była aktualizowana od 19 grudnia. A przecież to oficjalna strona dotycząca komiksów wydawanych przez Egmont. Tam zawsze pojawiały się zapowiedzi kolejnych tomów Legend lub SW Komiks.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 05, 2018, 12:56:54 pm »
Informacja którą otrzymałem na innym forum to, że marcowe wydanie Legend zostało opóźnione ze względu na wydanie adaptacji komiksowej TESB dla dzieci oraz, że Egmont rozważa koniec serii przez duże spadki sprzedaży ostatnich numerów. Nie wiadomo czy ten numer się ukaże. Raczej tak, pytanie tylko czy będzie ostatni.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 05, 2018, 01:12:39 pm »
Dziwne, myślałem że Star Warsy są na fali - jeszcze kolekcja wyszła.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 05, 2018, 01:39:00 pm »
Wydaje się, że to raczej ze względu na kolekcję właśnie. Ja sam też odpuściłem Legendy szczerze mówiąc i przerzuciłem się na wydanie DeAgostini. No i poza tym mają jeszcze Star Wars Komiks, który się chyba całkiem nieźle sprzedaje.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 05, 2018, 02:22:46 pm »
Wydaje się, że to raczej ze względu na kolekcję właśnie.
"Kilku ostatnich numerów" a kolekcja dopiero ruszyła. Bardziej przez NSC i inne  :biggrin: Egmont też sam się podkopuje wydając tak dużo.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 05, 2018, 03:56:26 pm »
Dopiero ruszyła, ale wiadomo było o niej już sporo wcześniej.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 05, 2018, 04:21:02 pm »
"Kilku ostatnich numerów" a kolekcja dopiero ruszyła. Bardziej przez NSC i inne  :biggrin: Egmont też sam się podkopuje wydając tak dużo.
Wydaje mi się, że fanów SW, których kupują tylko komiksy SW bo chcą mieć wszystko z SW i inne komiksy jest całkiem sporo. A i magia 'jedynek' pewnie też ma znaczenie. Nowi czytelnicy nie będą zbierać magazynu od któregoś nowego, skoro mają okazję pokupować inną linię wydawniczą od numeru 1. Wbrew obiegowym opiniom wcale tak nie jesteśmy różni od Amerykanów.

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 05, 2018, 04:59:53 pm »
Egmont rozważa koniec serii przez duże spadki sprzedaży ostatnich numerów.

Szkoda, że jak po latach Egmont wreszcie znalazł dobry format do komiksów SW, to wtedy go kasuje. Nie miniaturki, nie broszurki, tylko pięknie wydane trejdy w przystępnej cenie.

Offline Cringer

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 05, 2018, 05:03:57 pm »
Szkoda, że jak po latach Egmont wreszcie znalazł dobry format do komiksów SW, to wtedy go kasuje. Nie miniaturki, nie broszurki, tylko pięknie wydane trejdy w przystępnej cenie.
mam wrażenie że gdyby cena była jednak trochę niższa i wynosiła okładkowe 40zł, Legendy miałby dużo większe szanse do utrzymania się w starciu z kolekcją.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 05, 2018, 05:12:41 pm »
Wydaje mi się, że fanów SW, których kupują tylko komiksy SW bo chcą mieć wszystko z SW i inne komiksy jest całkiem sporo.
Jakby tak było to Star Wars Komiks byłby co miesiąc jak wcześniej.
Szkoda, że jak po latach Egmont wreszcie znalazł dobry format do komiksów SW, to wtedy go kasuje. Nie miniaturki, nie broszurki, tylko pięknie wydane trejdy w przystępnej cenie.
Jak już tu kiedyś pisałem nowy kanon powinien iść jak Marvel NOW a Egmont się uparł na magazyn  :smile:

Ma ktoś już to 100 Naboi? To poprosiłbym o jakieś zdjęcia.
 
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 05:24:00 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 05, 2018, 05:26:23 pm »
Jakby tak było to Star Wars Komiks byłby co miesiąc jak wcześniej.
Nie koniecznie. Zbrakło by zbiorczych. Poza Vaderem i Star Wars inne mini serie nie cieszyły się popularnością i chyba nie cieszą.
Jak już tu kiedyś pisałem nowy kanon powinien iść jak Marvel NOW a Egmont się uparł na magazyn  :smile:
Jestem za, ale teraz to już na to za późno.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 05, 2018, 05:43:08 pm »
Nie koniecznie. Zbrakło by zbiorczych. Poza Vaderem i Star Wars inne mini serie nie cieszyły się popularnością i chyba nie cieszą.
Sam Jacek Drewnowski mówił że im sprzedaż nie pozwala zwiększyć częstotliwości a wtedy chcieliby wydawać wszystko. Jakby inne serie nie cieszyły się powodzeniem to by nie wydawali Poe Dameron  :smile:

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 05, 2018, 06:33:40 pm »
mam wrażenie że gdyby cena była jednak trochę niższa i wynosiła okładkowe 40zł, Legendy miałby dużo większe szanse do utrzymania się w starciu z kolekcją.

Nie sądzę, żeby było to możliwe.

Realna cena SW-L to 37 zł. Oczywiście, im taniej tym lepiej, ale jak dla mnie to bardzo dobra cena.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 05, 2018, 06:48:42 pm »
@JanT
Z po  Poe Dameron to nie jest tak jak piszesz potrzebowali serii, która spowolniła by Star Wars i Vadera, bo byśmy wyprzedzili zbiorcze. Pozostałe to były mini serię, a Poe miał miał szanse się przyjąć ze względu na nową trylogie, czy się przyjął to kwestia dyskusyjna. Chciałbym zwrócić że po Lei i Lando nie dostaliśmy Chewiego, który jest 3 częścią trylogii Heroes For a New Hope. A te dwie mini zostały przyjęte chłodno (szczególnie Leia). W przypadku Dr Aphry, sprawa wygląda tak, że wydają bo będzie mieć crossa z Star Wars. Pamiętam, że były pytania o kolejne tomy, ale odpowiedzi były wymijające. To wszystko można znaleźć na profilu FB Star Wars Komiks w odpowiedziach na komentarze (nie chce mi się teraz przekopywać przez to wszystko musisz poszukać sam). 

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 05, 2018, 06:56:12 pm »
@JanT
Z Poe Dameron to nie jest tak jak piszesz potrzebowali serii, która spowolniła by Star Wars i Vadera, bo byśmy wyprzedzili zbiorcze. Pozostałe to były mini serię
Ale jest trochę tych miniserii a teraz doszedł drugi Vader i się zatkało  :smile:

Mam nadzieję że przyspieszą ze SWK jeśli rzeczywiście zamykają Legendy.
 

 

anything