Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 23, 2017, 11:33:00 pm »
Ale skąd w ogóle pomysł, że mogą nie wydać Black Vortexu? :smile:
Przeciez do tej pory wydawali/ wydadzą wszystkie eventy/ crossovery związane z bohaterami, których wydają. Czemu niby tu mieli by tego nie zrobić ??(może tego nie wydadzą, nie znam przyszłości, ale chodzi o to, że na chwilę obecną nic nie wskazuje na to)
Tym bardziej, ze - jesli dobrze rozumiem - już nawet przełumaczyli sam tytuł Black Vortex.

Bo nie dali jego zapowiedzi jak np. w podobnym przypadku czyli ''Procesie Jean Grey''. Napisali tylko na ostatnim kadrze 5 tomu Strażników ''wkrótce czarny wir''. Zapowiedzieli za to 6 tom, gdzie w oryginale są też 2 zeszyty tego crossoveru. To tylko taka moja teoria z tym nie wydaniem tego tomu.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 24, 2017, 07:22:56 am »
Otworzyłem swój komiks i chyba wszystko wydaje się w porządku. Przejrzałem początek, środek i trochę koniec. Może za dnia będzie widać inaczej.
Dobrze to widać na stronach z tą samą kolorystyką np strona 7 (dobra) z 8 (zła) albo 53 (zła) z 54 (dobra).

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 24, 2017, 07:37:50 am »
Ja się dziwię i tak już wiedzą jak będą ułożone Marvel Now na kilka miesięcy. Co im szkodzi dać informację potwierdzającą co będzie wydane. I tym samym można by było przestać spekulować czy Czarny Wir będzie wydany czy też nie. I przede wszystkim w jakiej formie, tym bardziej  że dali taką zapowiedź na końcu albumu.

Offline Marcussz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 24, 2017, 03:47:16 pm »
Dobrze to widać na stronach z tą samą kolorystyką np strona 7 (dobra) z 8 (zła) albo 53 (zła) z 54 (dobra).
Była by szansa, na jakieś poglądowe zdjęcie, bo za nic nie wiem czy u siebie też to mam?

Offline kenji

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 24, 2017, 03:52:16 pm »
A może w ogole jakiś osobny wątek z wadami komiksów ? Najlepiej od razu wymogiem będzie wrzucanie zdjęć ?? Bo kolejny wątek lekko zaskiecony

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 24, 2017, 06:01:30 pm »
?? Bo kolejny wątek lekko zaskiecony
Jaki wydawca taki wątek  :biggrin:

Jest taki temat http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37208.0.html


mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 27, 2017, 06:42:07 am »
Dobra wiem co Egmont może dorzucić do tego ostatniego tomu All New X-men w zamian tych zeszytów z Czarnego Wiru. Nie publikowane nigdzie w zbiorczych All-New X-Men Annual 1. Dlaczego nie wydany w zbiorczych? Bo to druga część historii z Uncanny X-Men Annual  1 (vol. 3). Co prawda historia bardziej pasowała by Uncanny X-Men, ale i tak to pisze Bendis. I sprawa była by rozwiązana.
Czyli najlepiej było by tak: kompletny Czarny Wir w jednym tomie, All-New X-Men 7: The Utopians (#37, #40-41, All-New X-Men Annual 1, Uncanny X-Men Annual  1) oraz Guardians of the Galaxy 5: Po drugiej stronie lustra (#26-27, Annual #1 + jeden z Guardians Team-Up (najlepiej #10 z gościnnym występem Deadpoola)). Ale znając Egmont zrobi po swojemu i najmniej mądrze.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 27, 2017, 06:50:49 am »
Ale czym się kierujecie w swoich rozważaniach? Wybraniem z masy tieinów najbardziej miodnych historii? Tych dających najbardziej spójny obraz na event czy to zwyczajne chwalenie się co przeczytaliście?

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 27, 2017, 07:08:29 am »
Aby to zostało wydane tak by był najbardziej spójny obraz historii do czytania. Szczerze to Czarny Wir to większa kupa niż Era Ultrona (która o dziwo sprzedała się chyba dobrze, (albo był mniejszy może nakład?) bo nigdzie nie jest dostępna już) i jeśli Egmont by to odpuścił (tłumacząc w posłowiu lub we wstępie co się w nim stało) to czytelnik mało by stracił. Pozostawienie ostatnich tomów serii bez zmian z wyrywkami tego eventu (Czarnego Wiru) mija się z celem, bo czytelnik i tak nie będzie wiedział o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 07:21:58 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 27, 2017, 07:45:22 am »
Z zapowiedzi wynika że będzie tom "Czarny Wir" Nie ma co rozważać jak mogliby to wydać bo to już pewnie dawno mają ustalone. Ale podzielić by się mogli  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 27, 2017, 09:29:45 am »
Z zapowiedzi wynika że będzie tom "Czarny Wir" Nie ma co rozważać jak mogliby to wydać bo to już pewnie dawno mają ustalone. Ale podzielić by się mogli  :smile:

Według mnie z napisu na kadrze komiksu wcale nie wynika, że będzie oddzielny tom. Tak jak powtarzam. Raczej dali by go do zapowiedzi jak ''Proces Jean Grey''. Nie wiem. 2 okładki. Z ''Czarnym Wirem'' i ''Po drugiej stronie lustra''. Dali tylko tą drugą.

W oryginale odwołuje się to do kolejnego zeszytu Strażników, który jest częścią Black Vortex i, który jest też zawarty w jedynym zapowiedzianym tomie ''Po drugiej stronie lustra''
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 09:47:27 am wysłana przez bogi1 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 27, 2017, 09:43:24 am »
A to w oryginale jest tak samo. Czyli mogą wydać tylko GotG i ANX i pominąć resztę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 27, 2017, 09:50:53 am »
A to w oryginale jest tak samo. Czyli mogą wydać tylko GotG i ANX i pominąć resztę.
:badgrin: Naprawdę tak uważasz. Napisze to jeszcze raz wydanie wyrwanych zeszytów z kontekstu dłuższej historii mija się z celem. Jeśli Egmont tak to wyda, to będzie marudzenie (w przypadku dublowania zawartości pewnie też). Jeśli wiedzą już jak to będzie wydane to czemu nie potwierdzą? Wg mnie jeszcze się nad tym głowią.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 27, 2017, 09:59:06 am »
:badgrin: Naprawdę tak uważasz. Napisze to jeszcze raz wydanie wyrwanych zeszytów z kontekstu dłuższej historii mija się z celem. Jeśli Egmont tak to wyda, to będzie marudzenie (w przypadku dublowania zawartości pewnie też). Jeśli wiedzą już jak to będzie wydane to czemu nie potwierdzą? Wg mnie jeszcze się nad tym głowią.

Jaką głupotką to jest to każdy widzi co nie zmienia faktu, że w oryginale tak to wydali. Oczywiście gruby tom z całością też no ale przecież jakiś typowy Amerykanin nie znający się tak dobrze na komiksach i kupujący tylko np. Strażników o tym nie wiedział. Kupił wszystkie trejdy Guardians of the Galaxy i tak czyta :wink: Jak tak to wydali to wina Marvela jeżeli jest bez sensu takie czytanie.

Czyżby nasz Egmont spojrzał, że zeszyty się pokrywają i stwierdził, że grubaska można nie wydać i da się czytać same trejdy bez większego oporu ? Ja tak stawiam. Obym się mylił i zrobili wycinankę i ''dodawankę'' :wink: Czas pokaże :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 27, 2017, 10:12:47 am »
To jeśli Egmont ma takich specjalistów w doradzaniu, to ja już widzę co się będzie działo po SW, gdzie jest sporo rzeczy do wydania, aby wiedzieć o co chodzi. Już teraz słyszę z kilku stron uwagi dotyczące pominięcia Wolverine'a Vol. 5, gdzie stracił czynnik regeneracyjny. Dlaczego tak jest i o tym się mówi (w sensie czyta w komiksach), ale nigdzie nie zostało to pokazane. Aż mi się przypomina dyskusja z bazylem stąd: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37713.msg1398057.html#msg1398057
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 10:19:04 am wysłana przez mkolek81 »

 

anything