trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1089874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 22, 2017, 09:28:44 am »
2 tys. miesięcznie za komiksy super-hero? Jak żeś to wyliczył?
Czy ja napisałem że S-H? Ty też nie sprecyzowałeś że chodzi ci o S-H :smile:
A taka kwota wychodzi, maj, wrzesień potrafi nawet dobić do 3500-4000 PLN

Do tego jeszcze dochodzi dobór tytułów. Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią - nie wiem, może to jest hit, a może po prostu rzucenie, aby ludzie przestali gadać  i można odhaczyć "chcecie Spider-mana, to wydajemy"
Zgadzam się, coraz częściej na odwal się,
Są dobre tytuły od E., ale też za tym idą kiepskie i średnie.
Tak w sumie klasyki to mogli by wydawać nawet serię Masterworks, co pewnie wielu by ucieszyło i fajna gratka dla kolekcjonerów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 09:45:02 am wysłana przez Kijanek »

Offline Luffy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 22, 2017, 09:52:13 am »
Cieczy Czarny Młot bo to mój ulubiony komiks z obecnie zbieranych

Co do masówki Egmontu to co nie spojrzę są w topce sprzedażowej każdego sklepu, więc nie ma co się dziwić

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 22, 2017, 09:56:32 am »
Czy ja napisałem że S-H? Ty też nie sprecyzowałeś że chodzi ci o S-H :smile:

Odniosłem się do wypowiedzi donTomaszka, który pisał o "kalesoniarzach".

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 22, 2017, 10:01:33 am »

Odniosłem się do wypowiedzi donTomaszka, który pisał o "kalesoniarzach".
Ja kupuje zatem prawie jak leci sh od e., poza anihilacją.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 22, 2017, 10:19:09 am »
Ja kupuje zatem prawie jak leci sh od e., poza anihilacją.

I po wszystkich zostaje ci coś w głowie? Wracasz do już przeczytanych? Bo ja np. gdy zorientowałem się, że wiele z tych komiksów zapominam już w parę dni po przeczytaniu, zacząłem dokonywać ostrej selekcji, a niedawno zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle nie warto sobie tego odpuścić. Jednak komiksy S-H są jak brazylijska telenowela z tym swoim powielanym schematem fabuły. Ba, są nawet gorsze od brazylijskich telenowel, bo te przynajmniej mają ciągłą "fabułę", a w komiksach co jakiś czas dokonywany jest wielki restart i można powielać od nowa.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 22, 2017, 10:23:19 am »
I po wszystkich zostaje ci coś w głowie? Wracasz do już przeczytanych? Bo ja np. gdy zorientowałem się, że wiele z tych komiksów zapominam już w parę dni po przeczytaniu, zacząłem dokonywać ostrej selekcji, a niedawno zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle nie warto sobie tego odpuścić. Jednak komiksy S-H są jak brazylijska telenowela z tym swoim powielanym schematem fabuły. Ba, są nawet gorsze od brazylijskich telenowel, bo te przynajmniej mają ciągłą "fabułę", a w komiksach co jakiś czas dokonywany jest wielki restart i można powielać od nowa.
Coś zostaje,
Największym problemem jest to że lubię mieć serie kompletne.


Masz rację z segmentu SH - jest sporo telenowel. Najgorsze że te komiksy za bardzo się ze sobą łączą - przynajmniej jeśli chodzi o Marvela i jego MN:/

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 22, 2017, 10:28:28 am »
Coś zostaje,
Największym problemem jest to że lubię mieć serie kompletne.

Ano właśnie, tu jeszcze dochodzi zbieractwo. A w moim (i pewnie nie tylko moim) przypadku dodatkowo sentyment. Ale jeśli wyłączyć na chwilę serce i pozwolić sytuację ocenić rozumowi, to S-H wypada nagle bardzo blado.

Cytuj
Masz rację z segmentu SH - jest sporo telenowel. Najgorsze że te komiksy za bardzo się ze sobą łączą - przynajmniej jeśli chodzi o Marvela i jego MN:/

A to już celowy zabieg wydawcy :) W ten sposób można dobrze sprzedać marne historie i serie. Mnie to osobiście zawsze drażniło w Marvelu i DC, no ale cóż - taki mają pomysł na biznes.

Offline rzem

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 22, 2017, 10:29:02 am »
Bo ja np. gdy zorientowałem się, że wiele z tych komiksów zapominam już w parę dni po przeczytaniu, zacząłem dokonywać ostrej selekcji, a niedawno zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle nie warto sobie tego odpuścić. Jednak komiksy S-H są jak brazylijska telenowela z tym swoim powielanym schematem fabuły. Ba, są nawet gorsze od brazylijskich telenowel, bo te przynajmniej mają ciągłą "fabułę", a w komiksach co jakiś czas dokonywany jest wielki restart i można powielać od nowa.


Poszedłem trochę tą samą drogą: ostatnio wertowałem jakieś SH całkiem niedawno wydane. Rozpoznawałem obrazki, ale za cholerę nie pamiętałem treści. To doprowadziło mnie do niezwykle ważnego pytania WTF. To utwierdza mnie, że poszedłem dobrą drogą porzucając współczesne SH. No ile można? Teraz jestem już tylko przy klasykach, a i to selekcjonuję, bo wiadomo: nie wszystko Classic co tak Egmont nazwie.

Offline ThePinkFin

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 22, 2017, 10:51:47 am »
To jest nowe. Tzn. poznaliśmy polski tytuł. Dzięki :wink:
Z pewnością wcześniej nikt nie podał do wiadomości, jak będzie brzmieć tłumaczenie, ale to chyba było do przewidzenia, bo od razu przywołuje na myśl kontynuację "Alicji w krainie czarów".

Offline Szekak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 22, 2017, 11:06:35 am »
A to ktoś jeszcze kupuje wszystko jak leci? Pal licho portfel, ale doba ma tylko 24 godziny...
Ja. :roll:

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 22, 2017, 11:58:51 am »
Też ograniczyłem superhero. Zbieram tylko Avengers Hickmana, Spidery i Hawkeye z MN. Jak E. startował z Now brałem wszytko jak leci. Teraz już większość odpuściłem.

Offline Luffy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 22, 2017, 01:33:07 pm »
Ja mam wszystko z MN oprócz Thunderbolts do Nieskończoności. Ale zaczęło mnie wkurzać, że np. Wolverine nagle traci regeneracje i ja nawet nie wiem skąd, nagle ktoś coś wspomina i też nie mam pojęcia o co chodzi. X-men wytrwałem do Bitwy atomu, ale Bractwo było tak słabe, że porzuciłem. Obecnie planuję zbierać tylko Hawkeye'a, Ms. Marvel i Moon Knighta czyli w miarę odrębne serie. Duże uniwersum ma sens jak czyta się po angielsku na Marvel Unlimited i w każdej chwili można sobie doczytać. U nas to taki trochę bieda Marvel

Od E. kupuje Daredevila i Punishera. Planuję Alias, X-force i Iron fista. Ale raczej staram się kupować rzeczy które zamykają się góra paru tomach i nie są częścia wiekszego uniwersum. Zrobiłem wyjątek dla Hellboya

Co do poziomu to kupiłem sobie kiedyś 6 tomów Locke and key i chyba 4 Sagi. Po tym jak przeczytałem, żałowałem wydanych pieniędzy na Marvela. Możliwe, że sprzedam runami kiedyś jak zabranie pieniędzy na nowe komiksy :badgrin:

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 22, 2017, 01:48:52 pm »
Od E. kupuje Daredevila i Punishera. Planuję Alias, X-force i Iron fista.

Alias, X-Forca i Iron Fist to serie które wydaje Mucha  :wink:

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 22, 2017, 01:50:50 pm »
Alias, X-Forca i Iron Fist to serie które wydaje Mucha  :wink:
A tam jest kropka. Kończąca myśl. A przed kropką info o tytułach Egmontu. A po kropce wymienione inne tytuły Marvela z listy zainteresowań Luffy'ego.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Luffy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 22, 2017, 01:55:45 pm »
Dla mnie oby nie wydawało wydawnictwo na F :cool: Ale ogólnie chodziło o to co vision napisał.

Nie oszukujmy się Marvel gwarancją jakości nigdy nie był, ale jest parę fajnych rzeczy. Dla mnie idealnie jest zacząć od któregoś z większych wydawnictw i później przeskoczyć płynnie na lepszą selekcję zakupów

 

anything