Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3840 dnia: Wrzesień 20, 2018, 04:16:25 pm »

W Przypince tylko są zapowiedzi:
Batman: The War of Jokes and Riddles - listopad
Detective Comics: Deus Ex Machina - 2019

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3841 dnia: Wrzesień 20, 2018, 05:06:09 pm »
Bez konkretów ale tytuły są:

Action Comics 5: Dawka przypominająca - 2019
Liga Sprawiedliwości 5: Dziedzictwo - 2019
Harley Quinn 4: Niespodzianka - 2019

W trzecich Supermanach też nie było zapowiedzi Odrodzonego więc chyba nie ma się czym martwić  :smile:

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3842 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:29:17 pm »
Bohaterowie po prostu latają sobie po całym świecie i odwiedzają różne miejsca, w których działo się coś, co można zakwalifikować jako zjawiska paranormalne.
Ok. Ale bardziej chodzi mi o klimat: przygodówka w stylu Indiana Jones, tropienie tajemnic jak u Mulder`a i Scully czy rozwiązywanie zagadek archeologicznych jak nie przymierzając... sam nie wiem kto.  :roll: Lara Croft?...  :???:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Komediant

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3843 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:33:12 pm »
Cytat: gość
https://egmont.pl/Planetary,12821527,p.html
O, Planetary tłumaczy Paulina Braiter   :cool:



No to ciekawe, bo już sie zapowiadało że Krzysztof 'O, a tu nie sprawdziłem po translatorze' Uliszewski dostanie do skończenia wszystkie serie które kiedyś pozaczynał. Duży plus za zmianę i chyba stopniowe odstawianie Uliszewskiego, lepiej późno niż później (zwłaszcza '100 naboi' szkoda).
Przy okazji przypomniał mi się stary post z jakiegoś forum - Manzoku miało wydać Top 10 Moore'a po tym jak Egmont zostawił je niedokończone - w którym autor cieszy się, że w końcu zostanie to porządnie przetłumaczone (wyd. Egmontu tłumaczyła P. Braiter, nowy przekład miał być w domyśle "dziełem" K. Uliszewskiego...). Pisał to  zapewne sam translator w jednym ze swoich licznych wówczas wcieleń. :badgrin:

Offline kas1

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3844 dnia: Wrzesień 22, 2018, 09:15:18 am »
Ok. Ale bardziej chodzi mi o klimat: przygodówka w stylu Indiana Jones, tropienie tajemnic jak u Mulder`a i Scully czy rozwiązywanie zagadek archeologicznych jak nie przymierzając... sam nie wiem kto.  :roll: Lara Croft?...  :???:

Nic z tych rzeczy :)

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3845 dnia: Wrzesień 22, 2018, 01:16:57 pm »
Nic z tych rzeczy :smile:
To do czego można to porównać?  :roll: Tak, żeby mieć chociaż blade pojęcie dot. tego czego się spodziewać?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline mystrzu

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3846 dnia: Wrzesień 22, 2018, 03:36:01 pm »
Imo planetary jest popkulturową wersją sandmana, czyli metahistoria łącząca mity i legendy, z tym że tutaj zamiast szekspira i egipskiej mitologii masz godzillę i supermana (czy też wariację na jego temat). Klimat jest trochę lżejszy niż w sandmanie i bardziej nastawiony na rozrywkę niż wzniosłe treści ale jak podchodzi ci sandman to z planetary też będziesz zadowolony.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3847 dnia: Wrzesień 22, 2018, 04:28:16 pm »
Odrobinę jest tam muldera i scully, w sensie różnych miejskich legend, ale moje główne skojarzenie było z Liga Niezwykłych Dzentelmenów - o ile Moore brał na tapetę postaci z klasyki literatury, to Ellis zrobił to samo z literaturą "pulpową", czy jak napisał poprzednik - popkulturą (dinozaury, kosmici, superbohaterowie, duchy, mistrzowie kung-fu, tarzan, wampiry, james bond, itd. itp.). O dziwo ten mix wyszedł bardzo udany, zręcznie powiązane wszystkie wątkui, czyta się wyśmienicie. Tylko sam początek sprawia wrażenie luźnych parodii znanych motywów sci-fi i superhero (dlatego to co wydało Manzoku trochę nie oddaje rozmachu całej serii), ale bardzo szybko fabuła ewoluuje w kierunku pełnowymiarowej i dosyć mrocznej historii. A rysunki to jeszcze inna bajka, ogólnie polecam w ciemno.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3848 dnia: Wrzesień 22, 2018, 04:34:30 pm »
Aaa... No i teraz zaczynam rozumieć jak to może wyglądać.
@mystrzu, @nayroth - dziękować za naświetlenie sprawy.  :smile:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Garf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3849 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:11:38 pm »
Dla wyrobienia sobie opinii pierwszy zeszyt masz za darmo na comixology.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3850 dnia: Wrzesień 24, 2018, 08:18:12 am »
Odrobinę jest tam muldera i scully, w sensie różnych miejskich legend, ale moje główne skojarzenie było z Liga Niezwykłych Dzentelmenów - o ile Moore brał na tapetę postaci z klasyki literatury, to Ellis zrobił to samo z literaturą "pulpową", czy jak napisał poprzednik - popkulturą (dinozaury, kosmici, superbohaterowie, duchy, mistrzowie kung-fu, tarzan, wampiry, james bond, itd. itp.). O dziwo ten mix wyszedł bardzo udany, zręcznie powiązane wszystkie wątkui, czyta się wyśmienicie. Tylko sam początek sprawia wrażenie luźnych parodii znanych motywów sci-fi i superhero (dlatego to co wydało Manzoku trochę nie oddaje rozmachu całej serii), ale bardzo szybko fabuła ewoluuje w kierunku pełnowymiarowej i dosyć mrocznej historii. A rysunki to jeszcze inna bajka, ogólnie polecam w ciemno.




Jak dla mnie czad. Biere.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3851 dnia: Wrzesień 24, 2018, 08:31:50 am »
Rysunki w tym komiksie to jest absolutna ekstraklasa.

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3852 dnia: Wrzesień 24, 2018, 12:08:34 pm »
Rysunki w tym komiksie to jest absolutna ekstraklasa.
Nie są złe ale to średnia liga nie przesadzajmy iż to jakieś dzieła sztuki  :neutral:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Gazza

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3853 dnia: Wrzesień 24, 2018, 12:42:04 pm »
Rysunki w tym komiksie to jest absolutna ekstraklasa.
John Cassaday i absolutna ekstraklasa?? Wow! Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale ....  :shock: :roll:

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3854 dnia: Wrzesień 24, 2018, 02:05:01 pm »
John Cassaday rysuje poprawnie 9nawet niektóre jego obrazy są zarąbiste) ale w komiksach jest średni i takie jego postacie "sztywne" i trochę cieniowanie słabo mu idzie choć może to celowe bo stara sie rysować realistycznie za czym nie przepadam w komiksach.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?