Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1086289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3750 dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:53:49 am »
To mógłby Egmont wydać:


https://www.amazon.com/Meets-Looney-Tunes-Tom-King/dp/1401277578

BATMAN/ELMER FUDD SPECIAL #1
JONAH HEX/YOSEMITE SAM SPECIAL #1
WONDER WOMAN/TASMANIAN DEVIL SPECIAL #1
LOBO/ROAD RUNNER SPECIAL #1
MARTIAN MANHUNTER/MARVIN THE MARTIAN SPECIAL #1
LEGION OF SUPER-HEROES/BUGS BUNNY SPECIAL #1

 :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3751 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:03:59 am »
No to jak to jest z tą okładką, są trzy warianty, ta ze zmienną okładką była dostępna tylko na targach a te normalne można nabyć tylko w sklepach ?
Jest jeszcze opcja że są tylko 2 warianty:
Flash przechodzący w Batman
Batman przechodzący w Flasha
i nie ma żadnej 3.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3752 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:06:32 am »
Nikt tego nie kupił na MFKiG?  :smile:

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3753 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:18:15 am »
Dla mnie to ewidentnie są trzy opcje, ale to się dopiero przekonam, chyba dopiero jutro, kolejna bezsenna noc  :cool:

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3754 dnia: Wrzesień 18, 2018, 10:48:30 am »
Po prostu pamiętam niejedną taką sytuację z psioczeniem na zapas, jak choćby ostatnio z okładką do Przypinki. Pojawiły się w zapowiedziach dwa warianty, z Batmanem i z Flashem, to logiczne, że nie będzie tej "bajeranckiej" okładki. Jak się okazało, że jednak jest, no to wiadomo - było psioczenie, to Egmont zdecydował się jednak dać.
Odnośnie DD Millera sprawa jest trochę poważniejsza niż warianty okładkowe. Na zdrowy rozum: przy wydaniu Egmontu 2 tomy z trzech planowanych są dublami. Przy nowszym wydaniu dublem jest pierwszy tom i to tylko częściowym! I teraz pytanie, czy 1 i 2 tom Millera sprzeda się dobrze na czym zależy i Egmontowi i nam - fanom komiksu, którzy chcą, aby rynek się rozwijał? TK powtarza za każdym razem, że wydanie dalszych części jakiejkolwiek serii zależy od wyników sprzedaży - to w pełni zrozumiałe podejście, tylko przy takim wydaniu DD gwarantuje, że sprzeda się on kiepsko i później będzie to tłumaczone, że starsze komiksy się nie sprzedają i mówienie, że to wina kolekcji, bo jak śmiały wydać wcześniej, to co Egmont wydaje teraz. Jak DD Millera się nie sprzeda, to nie będzie żadnego omnibusa z Born again itd.
Ta krytyka (moja i kilku innych osób) nie wynika z chęci dowalenia Egmontowi i głoszenia tezy jakim złem jest Egmont - po prostu chcemy zwrócić uwagę na błędną decyzję wydawnictwa, bo być może jest jakaś szansa, że można ją naprawić. Przecież wiadomo, że Egmont wyda to jak będzie chciał, ale ja będę miał przynajmniej czyste sumienie, że zwróciłem im na to uwagę.

Ale tu wszyscy już z góry traktują to jako pewnik, nie będzie Diggle, nie będzie Born Again, nie będzie Love and War...

Bo jeśli 2 tomy z trzech są dublami sprzedaż będzie mniejsza i wtedy TK słusznie nie będzie widział interesu dalej ciągnięcia Millera. Inne wydanie minimalizuje znacząco ryzyko niskiej sprzedaży.W powrót do Diggle wątpię, myślę że nawet jeśli Egmont chciałby zrobić sobie przerwę, powinien zakończyć to w bardziej odpowiednim momencie, czyli dociągnąć volumin 2 a potem ewentualnie zastanawiać się podczas przerwy czy iść w run Waida.
Muszę zresztą wystąpić trochę w roli adwokata diabła, bo rub Diggle jest oceniany bardzo niesprawiedliwie jedynie przez pryzmat eventu Shadowland, tymczasem ten event to jedynie 5 zeszytów jego runu (bez tie-in). Poza nim jest naprawdę dobrze oceniana "The Devil's Hand" i przyzwoity "Reborn". Nie trzeba wydawać przecież wszystkiego łącznie z tie-in, zwłaszcza że większość niczego nie wnosi do historii. "Devil's Hand" liczy 200 stron, "Shadowland" 96, "Reborn" 112 - razem 408 stron. Spokojnie więc można wydać to w jednym tomie, tak zresztą planowała Sideca. Naprawdę przez pięciozeszytowy event sprzedaż by spadła?Zresztą wątpię by Egmont kierował się opinią, że Diggle jest słabszy niż poprzednie runy - wydali wiele komiksów, gdzie nieraz część jest dużo słabsza, choćby przy Batmanie Millera powinni pominąć "Mroczny Rycerz kontratakuje", bo jest bardzo słabo oceniany a nie pominęli. Przykłady można mnożyć.

To mógłby Egmont wydać:


https://www.amazon.com/Meets-Looney-Tunes-Tom-King/dp/1401277578

BATMAN/ELMER FUDD SPECIAL #1
JONAH HEX/YOSEMITE SAM SPECIAL #1
WONDER WOMAN/TASMANIAN DEVIL SPECIAL #1
LOBO/ROAD RUNNER SPECIAL #1
MARTIAN MANHUNTER/MARVIN THE MARTIAN SPECIAL #1
LEGION OF SUPER-HEROES/BUGS BUNNY SPECIAL #1

 :biggrin:
A to ciekawostka...aż mnie zainteresowało :razz:

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3755 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:03:20 am »
Możliwe, że wszyscy przygotowali się na to, co planowała Sideca. Oni mieli to dobrze zaplanowane, wszyscy wiedzieli jak to będzie wyglądać, więc mogli się przygotować na zakup. Wiadomo, że niska sprzedaż mogła by zweryfikować plany, ale tak jest z każdym tytułem. A z Egmontem nie wiadomo co i jak, czy będzie trzeba dokupić oryginały i ile, a najważniejsze jest to, czy wtedy sens ma kupowanie polskiego wydania.
Gdyby od razu podaliby plan wydawania, to można by wiedzieć na czym się stoi, a tak wszyscy się zastanawiają i są niepewni, bo nagle się okazuje, że jakieś dziwne zmiany mają być wprowadzone, które nie wszyscy rozumieją, a na dodatek rzeczową argumentują dlaczego, to powinno wyglądać inaczej.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3756 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:23:47 am »
@Marvelek

I o ile wolę, że po Bru dadzą klasyka Millera i nie przeszkadza mi, że póki co nie będzie Diggle, o tyle z akurat tego wydania Millera, tak jak pozostali, nie jestem zadowolony.
Przecież zgadzam się, że nowsze wydanie runu Millera byłoby lepsze, niż to, na które zdecydował się Egmont.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3757 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:31:48 am »
Przecież w drugim tomie nie dublują się zeszyty 169-173 i 182 więc jakie 2 duble?  :smile:

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3758 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:47:05 am »
Na targach były obie regularne okładki czyli dwie zmienne, nie ma trzeciej.


Mh, dobrze wiedzieć.  :biggrin:

Offline 79ers

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3759 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:48:58 am »
A już tak się cieszyłem na 3 cegły DD Miller/Janson  :cry:

Dziwne to trochę, że opłaca się Deadpool Classic, a nie opłaca normalny DD Millera :evil:

 

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3760 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:49:41 am »
"Devil's Hand" liczy 200 stron, "Shadowland" 96, "Reborn" 112 - razem 408 stron.
Mylisz się powinno być tak:
Daredevil Devil's Hand - 192 stron
Shadowland - 148 stron
Daredevil Shadowland  - 96 stron
Daredevil Reborn - 112 stron
Razem ~548 stron
To jest minimum jakie trzeba wydać. Sideca nawet nie zakładał wydania Daredevil Reborn. Pominięcie eventu głównego jest w obecnej sytuacji bez sensu, kiedy rozwiązanie całego wątku dzieje się w nim a nie w serii głównej.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3761 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:52:52 am »
  Jak zwykle bicie piany i wścieklizna bez powodu. W skrócie pierwszy tom to powtórka z Naznaczonego wydanego w ramach WKKM, z drugiego tomu nieco ponad połowa to Elektra z SM, trzeci tom całkowicie premierowy. Był płacz o serię Millera, jest seria Millera, oczywiście wina Egmontu, że prawie połowę już wcześniej wydało Hachette. Brakuje Born Again, który raz, że został napisany przez Millera po długiej przerwie a na dodatek przecież też byłby dublem, oraz Love & War, które nie zostało przecież wydane w ramach serii Daredevil, tylko jako osobna powieść graficzna. A tak naprawdę nikt nie powiedział, że te dwie rzeczy nie zostaną wydane, ale póki co będą szli chronologicznie. Nieważne, tak czy siak widły i pochodnie są już przygotowane.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3762 dnia: Wrzesień 18, 2018, 12:04:45 pm »
Glos rozsadku... Ciekawe ilu z tych krzykaczy komiks przeczyta, a ilu dostawi do swej "kupy wstydu"  na mityczne kiedys.
Ja sie ciesze i kupie bankowo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3763 dnia: Wrzesień 18, 2018, 12:05:26 pm »
Ta krytyka (moja i kilku innych osób) nie wynika z chęci dowalenia Egmontowi i głoszenia tezy jakim złem jest Egmont - po prostu chcemy zwrócić uwagę na błędną decyzję wydawnictwa, bo być może jest jakaś szansa, że można ją naprawić.
Czy błędna to się okaże. Ja na przykład nie wiem ilu w Polsce jest czytelników, którym nie tyle zależy na pełnych runach - bardziej na pełnych i nieurwanych historiach i ci będą mili wyrąbane na to, że coś tam od Millera nie zostało wydane.

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3764 dnia: Wrzesień 18, 2018, 12:10:55 pm »
Zobaczenia jak Panini wydaje DD Millera

 

anything