trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1091142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 20, 2018, 09:06:23 am »
Jestem zaskoczony. Zapamiętałem, że komiks sprzedał się niemal tak szybko jak Azyl Arkham w 2005. Wychodzi, że źle zapamiętałem  :doubt:
Faktycznie to było tak, że już oficjalnie był wówczas od dawna wyprzedany. Ale widać, że niejednej osobie udało się go gdzieś dopaść. Ja kupiłem w takiej małej księgarni na wrocławskim dworcu PKP. Wydrukowali dokładnie 1000 egzemplarzy i sporo poszło byle gdzie, a nie tam, gdzie mógłby go kupić ktoś naprawdę zainteresowany. W tych księgarenkach czekały aż przypadkiem trafi na nie jakiś komiksiarz. Bo nikt inny by nie dał ot tak 100 zł (i to jeszcze na tamte czasy ile to było kasy...) wsiadając do pociągu i chcąc sobie coś kupić do poczytania lub w jakiejś zapomnianej księgarni w innym miejscu.
Swoją drogą przy tej ilości komiksów, która teraz wychodzi, tych wszystkich DC deluksach, że to jeszcze nie wyszło drugi raz... Moim zdaniem kwestia czasu, kiedy znowu się pojawi.

Offline PandaMan

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 20, 2018, 09:35:35 am »
Lubię się czasami odmóżdżyć przy takich seriach jak Deadpool. Nie będę zaprzeczał, to nie jest jakiś wyjątkowy komiks. Superhero ogólnie, samo w sobie nie jest szczególnie ambitnym nurtem. Zdarzają się tutaj co najwyżej jakieś rodzynki w postaci głębiej i sensowniej pisanych historii. Sam sięgam często po superhero, będąc tego świadomym, bez wyobrażania sobie, że akurat mój trykociarz jest tym Makbetem wśród tego całego pastiszu.

Mimo wszystko, pomimo tego, że lubię Deadpoola, to nie łykam wszystkiego związanego z jego marką. Od Deadpoola Duggana z Marvel Now odbiłem się rykoszetem - dlaczego? Ciężko mi stwierdzić jednoznacznie na tle wszystkich tytułów z Deadpoolem, ale nie podobała mi się tu ani kreska, historia, sposób jej prowadzenia humor i charakter najemnika. Deadpool Classic bardziej mi się spodobało, pomimo drętwego i zagmatwanego początku historii w pierwszym tomie jakoś się przekonałem do Joe Kelly'ego. No i może próbowałem poczuć się jeszcze raz jak dzieciak. Wiem natomiast, że po 5 tomie Deadpool Classic zrezygnuję z tej serii, zrobiłem research i przeczytałem kilka pojedynczych zeszytów następujących autorów i nieszczególnie mnie przekonały. Zdecydowanie bardziej oczekuje, że Egmont wyda Deadpool by Daniel Way: Complete Collection i Deadpool & Cable: Ultimate Collection. :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 20, 2018, 10:05:18 am »
oczywiście, wydawnictwa nie ustawiają oprócz egmontu pod premiery filmowe i serialowe, bo to chwilowa moda.
I jeszcze Mucha Comics (Alias, Outcast, Cage, Iron Fist) która sama o tym mówiła  :smile:

Swoją drogą przy tej ilości komiksów, która teraz wychodzi, tych wszystkich DC deluksach, że to jeszcze nie wyszło drugi raz... Moim zdaniem kwestia czasu, kiedy znowu się pojawi.
TK mówił że jak Eaglemoss nie będzie chciało do WKKDC to dopiero wtedy.
 

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 20, 2018, 10:08:20 am »
Dzięki za opinie o Deadpoolu.
Jakoś nie wierzę że jest nas 1-2 tys. Piszący ttu często się chwalą że kupią jedną czy dwie pozycje z danego miesiąca egmontu, a przecież ktoś te inne serie kupuje, bo jakby się nie sprzedawało to nie byłoby c.d.
Natomiast mi się wydaje (ciekawego czy mam rację) że koszty wydania potaniały. Kilka (naście...?) lat temu komiks 400 stron za 100 zl  zł żeby się opłacił trzeba było sprzedać np. 5 tys. sztuk a dziś wystarczy 2 tys... ??? No i więcej osób kupuje w internecie przez co może sobie pozwolić na więcej, bo pośrednicy zarabiają mniej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 20, 2018, 10:41:43 am »

I jeszcze Mucha Comics (Alias, Outcast, Cage, Iron Fist) która sama o tym mówiła  :smile:
TK mówił że jak Eaglemoss nie będzie chciało do WKKDC to dopiero wtedy.
specjalnie pominąłem wydania muchy bo to korpo i do tego zagraniczne a nie prawdziwy POLSKI wydawca,
ciekawostka w grupie Kult Kultury Komiksu aktywnych jest 5500 osób

Offline mack3

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 20, 2018, 11:30:45 am »

TK mówił że jak Eaglemoss nie będzie chciało do WKKDC to dopiero wtedy.


TK nic takiego nie mowil  odnosnie KC, natomiast rzeczywiście można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że perspektywa wydania tego komiksu w WKKDC jest prawdziwą przyczyną braku tego komiksu w DeLuxie do tej pory. Chyba jedyną logiczną.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 20, 2018, 12:17:45 pm »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2018, 12:22:38 pm wysłana przez JanT »

Offline mack3

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 20, 2018, 12:58:52 pm »
OK, miałeś rację.


Z kiedy jest to spotkanie?


Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 20, 2018, 01:35:02 pm »
Z 27 MFGiK w Łodzi m

Amer

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 20, 2018, 10:45:02 pm »
JanT, na wcześniejszych stronach podałeś informację, że "Transmetropolitan" będzie się składał z 5 tomów. Co to z wydanie? Amerykańskie liczy 10 tomów, a "Absolute" na razie dwa (od ponad roku jest przerwa). Ale te dwa tomiszcza zebrały 39 zeszytów, więc całość powinna się zamknąć w trzech albo czterech częściach.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 21, 2018, 07:44:12 am »
JanT, na wcześniejszych stronach podałeś informację, że "Transmetropolitan" będzie się składał z 5 tomów.
Nie ma takiego amerykańskiego wydania ale to będzie coś w tym stylu http://www.urban-comics.com/transmetropolitan-tome-2/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 07:49:01 am wysłana przez JanT »

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:51:52 pm »
W ramach kronikarskiego obowiązku poinformuję, że się pojawiły kacze zapowiedzi na luty i marzec. W lutym - Gigant Mamut, a w marcu Gigant.
https://emp-scs.img-osdw.pl/img-p/1/egmont/44ca7fa2/std/492-452/6788098o.jpghttps://emp-scs.img-osdw.pl/img-p/1/egmont/44ca7fa2/std/492-452/6788097o.jpg

O Gigancie mogę na razie powiedzieć, ze okładkowy komiks to ta historyjka, a tom ma zawierać tylko 7 historii (co sugeruje, że pojawi się jakaś dłuższa).
Natomiast o naprawdę dobrym składzie Mamuta rozpisałem się na blogu. Sporo dawno niewidzianych serii i nie licząc jednego komiksu, cały tom to komiksy premierowe. Zapowiada się kolejny naprawdę dobry 512-stronicowy tom.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 02:18:46 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 22, 2018, 02:10:28 pm »
JanT, na wcześniejszych stronach podałeś informację, że "Transmetropolitan" będzie się składał z 5 tomów. Co to z wydanie? Amerykańskie liczy 10 tomów, a "Absolute" na razie dwa (od ponad roku jest przerwa). Ale te dwa tomiszcza zebrały 39 zeszytów, więc całość powinna się zamknąć w trzech albo czterech częściach.

Tego Absolute'a pewnie nie dokończą. Zabrać się za rzekomo ekskluzywne wydanie za grube hajsy i go nie dociągnąć do końca, nie wiem czy jest coś bardziej lamerskiego. Na szczęście się w to nie wpakowałem, a było całkiem blisko. W każdym razie to wydanie docelowo miałoby mieć 3 tomy.

Na temat wydania Egmontu nic na razie nie wiadomo, ale oni ostatnio lubują się w takim 2 w 1 i w miarę sprawnie im to idzie, więc też jestem przekonany, że coś takiego wypuszczą. Dowiemy się pewnie w połowie lutego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 02:15:47 pm wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 22, 2018, 02:28:55 pm »
Na temat wydania Egmontu nic na razie nie wiadomo, ale oni ostatnio lubują się w takim 2 w 1 i w miarę sprawnie im to idzie, więc też jestem przekonany, że coś takiego wypuszczą. Dowiemy się pewnie w połowie lutego.
TK powiedział że będą 2 w 1 więc wiadomo  :smile:

Offline Archie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 22, 2018, 04:52:11 pm »
Wydanie 2 w 1 to bardzo dobry pomysł. Byłoby jeszcze pięknie jakby wydali tego Transmetropolitana na dobrym papierze offsetowym, a nie na kredzie.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

 

anything