Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1086127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3660 dnia: Wrzesień 16, 2018, 06:23:48 am »
I jeszcze jedna rzecz która umyka wszystkim. Jest seria Ultimate Spider-mana a Egmont dokłada właśnie klasycznego Spider-mana
Jeden tom  :smile:

Pogódźcie się z tym że nie będzie.

edit:

Info od tłumacza "wydanie Millera chwilę zajmie, co potem, to wie tylko wielki Egmont:)"

Więc teraz na pewno nie (i raczej nigdy bo bezsensu byłoby później do tego wracać)

Daredevila w Marvel 2.0 też może nie być. Nawet wbrew tytułowi pierwszego tomu "Back in Black" gdy grzbiety na czarno  :biggrin:

Marceli Szpak będzie dalej tłumaczył Hawkeye, Thora i teraz dostał jeszcze Visiona (potwierdził że w jednym tomie) oraz Doctora Strange'a (tu nie wie jeszcze w ilu tomach) Dobrze w fuj  :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 07:07:21 am wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3661 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:06:38 am »


Pogódźcie się z tym że nie będzie.

JanT, dlaczego mamy się z tym pogodzić? Ile lat czekaliśmy na Daredevila? Odkąd Egmont wydał w dwóch tomach "Diabła stróża" nie było niczego prócz próśb "więcej Daredevila". Trochę dobrych tytułów dały nam kolekcje a potem Sideca narobiła nam nadziei na publikację najważniejszych runów. Ile było narzekania, kiedy Sideca ani drukowała DD ani nie informowała czytelników jaka jest przyszłość tego tytułu. W końcy, kiedy Egmont ogłosił, że wyda DD była euforia i radość, że to właśnie Egmont wyda Śmiałka - bo ma doświadczenie w superhero. I co? Po szalonym tempie wydawania DD okazuje się, że urywają historię po dwóch runach, wrzucają od czapy run Millera w najgorszym wydaniu jakie się ukazało i koniec?
Myślę, że Egmont zachowuje się tutaj bardzo nie w porządku w stosunku do czytelników. Oczywiście rozumiem, że pan Kołodziejczak nie może mówić o wszystkim, ale wystarczyłaby informacja czy będą kontynuować czy nie, wyjaśnienie choćby skrótowe dlaczego nie idą z tym dalej (np. mamy problemy z licencją). To ważne, bo jeśli nie chcą dalej tego wydawać i wydanie runu Millera jest jednocześnie pożegnaniem z DD w języku polskim, to z ubolewaniem ale zaczynam kupować Diggle'a i Waida po angielsku. Niestety nie stać mnie na taki luksus by kupić wydanie angielskie a potem polskie i podejrzewam, że wielu czytelników ma również ograniczone środki.
 
No właśnie nie. Pierwszy TPB Devils Hand jest dobry nawet bardzo dobry. To jak Diggle wybrnął z sytuacji w jakiej Brubaker zostawił Matta było pomysłowe i widać było że Diggle miał pomysł i zarazem kontynuował to co rozpoczęli wcześnie pozostali twórcy. Sypie to się w środku runu, kiedy Marvel narzucił twórcy, że Shadowland ma być eventem, ale zakończenie a właściwie epilog wraca znowu na dobre tory Daredevil Reborn 

Co do wydania tego runu to Egmont powinien zrobić to w najprostszy sposób w 2 tomach:
1. Daredevil: The Devil's Hand + Shadowland
2. Daredevil: Shadowland + Daredevil: Reborn.
Odpuścić tie-in, chyba jednak nie ma sensu z przeciąganie tego za bardzo
Zwłaszcza, że większość tie-in niczego do tej historii nie wnosi. Zgadzam się, że "Devil's Hand" jest bardzo dobrym otwarciem tego runu. "Reborn" też jest niezły. Razem z "Shadowland" fajnie pokazują jaką totalną bzdurą są eventy, które potrafią zniszczyć świetnie prowadzoną narrację.


Następnie wydać jeden zbiorczy z runem Smitha i Macka
Jeżeli Millera wydają, o zgrozo, w wersji Visionares, to jedynym plusem byłoby to, że mogliby bez konieczności nadawania "zerówki" wydać także Diabła, bo to również ukazało się w serii Visionares. Ja bym akurat tego nie kupił (chyba, że by połączyli z Mackiem), ale szanuję, że są osoby, które by chciały wznowienia Smitha.

I jeszcze jedna rzecz która umyka wszystkim. Jest seria Ultimate Spider-mana a Egmont dokłada właśnie klasycznego Spider-mana (podobnie z kosmosem Marvela) więc czemu nie mogą dołożyć klasycznego DD i lecieć dalej z tym co wydają? Tym bardziej że klasyka to obecnie i tak już 2 tomy na miesiąc (tak wiem nie zawsze ale jest zwiększona ilość).

W takim wypadku TK chyba powiedziałby, że poza Millerem dalej będą wydawać to co po Brubakerze.
Nie nastraja niestety to wszystko zbyt optymistycznie co do przyszłości Śmiałka w naszym kraju. Szkoda, bo decyzja wydania DD w Polsce było dla mnie i pewnie dla wielu najważniejszym wydarzeniem 2017 roku.
Tradycyjnie martwi mi mnie wydanie Millera w serii Visionares, to naprawdę kiepski pomysł a na wydanie czwartego tomu zbiorczego z "Love and War", spectacular Spider-Manem  i numerem 219 dalece wątpię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 08:11:44 am wysłana przez Marvelek »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3662 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:15:34 am »
To nie jest kraj dla komplecistów :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3663 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:17:24 am »
@Marvelek
Mało dostałeś DD? To będzie 9 grubych (poza jednym) tomów  :smile: X-Men dopiero brakuje.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3664 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:20:39 am »
Marvelek, że też chce ci sie tak nad tym rozwodzić... Jakby poza DD nic sie nie liczyło, jakby mało w tym temacie Egmont dobrego robił...

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3665 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:22:26 am »
@Marvelek
Mało dostałeś DD? To będzie 9 grubych (poza jednym) tomów  :smile: X-Men dopiero brakuje.
Ale co to za argument? Przestajemy drukować DD, bo jest za mało X-Men? Co z tego, że będzie 9 tomów, skoro historia zostaje urwana, Miller zostanie wydany w najgorszej wersji. Jeśli natomiast Egmont kończy wydawanie DD wraz z Millerem to niech uczciwie o tym powie - każdy wtedy będzie sobie zbierał tytuły na własną rękę.
Ktoś tego nie przemyślał, albo naprawdę coś się posypało.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3666 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:24:46 am »
Marvelek, że też chce ci sie tak nad tym rozwodzić... Jakby poza DD nic sie nie liczyło, jakby mało w tym temacie Egmont dobrego robił...
I te inne tytuły poza DD też będą urwane? To niech może pan Kołodziejczak od razu powie, na którym tomie zakończy wydawanie UM Spider-Mana, bo w wydanie całości już zupełnie nie wierzę.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3667 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:33:32 am »
Egmont wydał dwa długie runy, jeszcze niedawno wydawało to sie nierealne, nikt tego nie wydał i by nie wydał. DD to niekończąca sie seria, i tak kiedyś muszą jakieś wątki urwać. Ja sie ciesze, że w końcu bedzie Miller, tym bardziej, że Diggle jest słabo oceniany. Mogli od Millera zacząć, ale nie chcieli zaczynać od ramotki. Ale żeby tak katować postami na ten temat? Serio ta twoja tyrada już mecząca jest... Spojrz troche szerzej na ten temat, nie tylko przez pryzmat swoich oczekiwań. Kontynuować DD runem Diggle? A jak sie gorzej sprzeda, seria straci zainteresowanie czytelnikow i znowu nie bedzie Millera? Mam podobnie z Hellblazerem, mogli wydać od początku, ale zdecydowali inaczej, mogło być gorzej, trzeba dostrzegać pozytywy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 08:38:04 am wysłana przez -gościu- »

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3668 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:34:22 am »
Proponuje bojkot Egmontu  :biggrin:

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3669 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:42:50 am »
Egmont wydał dwa długie runy, jeszcze niedawno wydawało to sie nierealne, nikt tego nie wydał i by nie wydał. DD to niekończąca sie seria, i tak kiedyś muszą jakieś wątki urwać. Ja sie ciesze, że w końcu bedzie Miller, tym bardziej, że Diggle jest słabo oceniany. Mogli od Millera zacząć, ale nie chcieli zaczynać od ramotki. Ale żeby tak katować postami na ten temat? Serio ta twoja tyrada już mecząca jest... Spojrz troche szerzej na ten temat, nie tylko przez pryzmat swoich oczekiwań. Kontynuować DD runem Diggle? A jak sie gorzej sprzeda, seria straci zainteresowanie czytelnikow i znowu nie bedzie Millera? Mam podobnie z Hellblazerem, mogli wydać od początku, ale zdecydowali inaczej, mogło być gorzej, trzeba dostrzegać pozytywy.
Zwracam uwagę na niekonsekwencję i brak jasnej deklaracji, tyle. Gorzej się sprzeda i seria straci zainteresowanie? Przestańmy więc go wydawać, to tego unikniemy - respect :smile:

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3670 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:45:53 am »
Gdyby być konsekwentnym to wszystkie marvele trzeba by było wydawać po kolei zaczynając od lat 60-tych. Shame on you znów, Egmont!

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3671 dnia: Wrzesień 16, 2018, 08:58:04 am »
Gdyby być konsekwentnym to wszystkie marvele trzeba by było wydawać po kolei zaczynając od lat 60-tych. Shame on you znów, Egmont!


Taaa, Egmont kompletny brak szacunku do czytelnika  :roll:




A najlepsze, że przecież nawet nie wiadomo co dalej. Może Millera trzasną w ciągu roku i po nim wrócą do runu Diggle? To byłby rok przerwy, w Deadpool Classic też skończyli run Kelly'ego i zrobili przerwę. A rok przerwy na run Millera, na pewno nie będzie rokiem straconym. Jeśli DD się dobrze sprzedaje, to przecież po Millerze nie odpuszczą tematu. No ale nieważne, lepiej natrzaskać kilkanaście postów o tym jak mi źle.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3672 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:14:24 am »
Proponuje bojkot Egmontu  :biggrin:
Ja już częściowo to zrobiłem i przestałem kupować wszystko co wydaje w SC.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3673 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:20:21 am »
Ja już częściowo to zrobiłem i przestałem kupować wszystko co wydaje w SC.
To sporo dobrego Cię omija, chociażby taki Czarny Młot albo Gotham Central.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3674 dnia: Wrzesień 16, 2018, 09:26:12 am »
To sporo dobrego Cię omija, chociażby taki Czarny Młot albo Gotham Central.
Miałem czytałem cześć sprzedałem. Więc mnie nie omija tyle co Ci się wydaje. Polityka wybiórczego wydawania niektórych komiksów przez Egmont przekonuje mnie do powrotu do wersji cyfrowej. Druga rzecz że przez takie nie określenie się czy coś będzie czy też nie mam kupionwgo Visona w Directors Cut w cyfrowej edycji i po co teraz ma kupować uboższa wersje w SC?