Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1103326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3240 dnia: Sierpień 17, 2018, 07:16:29 pm »
Co za problem? Oderwij okładkę i po kłopocie.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3241 dnia: Sierpień 17, 2018, 07:26:19 pm »
Ale w Hellboy są bardzo fajne szkice! Może bym nie marudził, ale ich brak nie byłby mi tak obojętny, jak scenariusz. Podobnie jak brak okładek poszczególnych zeszytów w komiksach, które kupuję (akurat nie Rebirth) - tu nie dziwię się narzekaniu.

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3242 dnia: Sierpień 17, 2018, 07:43:29 pm »
Wątrobę lub nerkę.
Ale nie Egmont tylko czytelnik komiksu.
By kupić komiksy od Egmontu.
Bez dodatkowych okładek i bez dodatkowego scenariusza.
Bo skupia się na komiksach. Niekoniecznie na dodatkach.


Tak? W najnowszym tomie Flasha okladek ZERO.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3243 dnia: Sierpień 17, 2018, 07:58:14 pm »

Tak? W najnowszym tomie Flasha okladek ZERO.
Mam. Widziałem. Było dziwnie, ale niczego mi nie brakuje. Komiks w środku jest cały. Niecięty. A cliffhanger zachęca do zakupu kolejnego tomu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3244 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:02:22 pm »
Rebirth jeszcze można zrozumieć (tylko szkoda że nie od początku było tak samo  :smile: ) bo tu te komiksy nawet bez dodatków są ogólnie grubsze od Marvel NOW.

Za to Czarnego Wiru nie wybaczę  :biggrin:

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3245 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:28:51 pm »
Za to Czarnego Wiru nie wybaczę  :biggrin:


A co to jest, bo nie jestem w temacie?

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3246 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:31:01 pm »
Zawsze możesz kupić po angielsku. Nie będzie problemu z tłumaczeniami i brakującymi okładkami.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3247 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:31:28 pm »

A co to jest, bo nie jestem w temacie?
Właściwie czego nie ma. Czarnego Wiru nie ma.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3248 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:35:58 pm »
A co to jest, bo nie jestem w temacie?
Crossover All-New X-Men i GotG z Marvel NOW składający się z:

The Black Vortex Alpha #1
 Guardians of the Galaxy #24
 Legendary Star-Lord #9
 All-New X-Men #38
 All-New X-Men #39

 Guardians Team-Up #3
 Guardians of the Galaxy #25
 Nova #28
 Legendary Star-Lord #10
 Cyclops #12
 Captain Marvel #14
 Legendary Star-Lord #11
 The Black Vortex Omega #1

Wydali tylko to pogrubione i masz tylko część "odcinków" ze środka. Podobno brakło miejsca a dziesiątkę Deadpoola sami wcisnęli na siłę  :roll:

Zawsze możesz kupić po angielsku. Nie będzie problemu z tłumaczeniami i brakującymi okładkami.
To oni mogą wszystko tak urwać i "dokup se w oryginale" W ogóle po co oni to wydają po polsku?
Kiedy ja ostatnio narzekałem na tłumaczenie Egmont? Nawet się czepiać nie umiesz  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2018, 09:34:22 pm wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3249 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:37:31 pm »
No to faktycznie lipa dla czytelników Marvel Now  :doubt: 

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3250 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:42:04 pm »


Wydali tylko to pogrubione i masz tylko część "odcinków" ze środka. Podobno brakło miejsca a dziesiątkę Deadpoola sami wcisnęli na siłę  :roll:


Jeszcze będzie jedenasty - Hawkeye vs. Deadpool  :badgrin:

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3251 dnia: Sierpień 18, 2018, 08:52:51 am »
Crossover All-New X-Men i GotG z Marvel NOW składający się z:

The Black Vortex Alpha #1
 Guardians of the Galaxy #24
 Legendary Star-Lord #9
 All-New X-Men #38
 All-New X-Men #39

 Guardians Team-Up #3
 Guardians of the Galaxy #25
 Nova #28
 Legendary Star-Lord #10
 Cyclops #12
 Captain Marvel #14
 Legendary Star-Lord #11
 The Black Vortex Omega #1

Wydali tylko to pogrubione i masz tylko część "odcinków" ze środka. Podobno brakło miejsca a dziesiątkę Deadpoola sami wcisnęli na siłę  :roll:
To oni mogą wszystko tak urwać i "dokup se w oryginale" W ogóle po co oni to wydają po polsku?
Kiedy ja ostatnio narzekałem na tłumaczenie Egmont? Nawet się czepiać nie umiesz  :smile:
Twoje komentarze są poniżej jakiego kolwiek poziomu kultury.
Mam w życiu ważniejsze rzeczy niż pamiętanie na co dokładnie narzekasz. Na pewno narzekasz najwięcej ze wszystkich na tym forum (na fb z resztą też).

Amer

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3252 dnia: Sierpień 18, 2018, 09:59:18 am »
A gdy ja zacząłem czytać komiksy, bardzo mnie zdziwiło, jak dużą wagę przywiązują komiksiarze do dodatków. Gdy ktoś prezentuje komiks na blogu czy YT zawsze porusza kwestię dodatków. Nasiąkłem tą fascynacją dodatkami i też wolałbym, żeby poza samym komiksem coś jeszcze było, skoro było oryginalnie. Zobaczcie stare wydania "Corto Maltese". Przed lekturą egmontowskiego 6. albumu przeczytałem (jako skany) wstęp zamieszczony do pierwszego wydania (wyd. Mandragora). To znacznie pełniejsza lektura.

Do dziś pamiętam dodatki w postaci ok. 30-50 stron przypisów zamieszczonych przez R. Stillera (tłumacza) do polskiego wydania "Lolity" Nabokova. Albo biografię L. Carrolla sporządzoną przez tego samego tłumacza do tomiku poezji angielskiego pisarza (która zrobiła na mnie większe wrażenie i mocniej utkwiła w pamięci niż treść wierszy i poematów). Albo eseje dodane przez polskiego wydawcę do mrocznych książek de Sade'a. Albo ponad 150 stron dodatków do jednotomowego wydania "Władcy pierścieni".

Tak więc tego, wolę, gdy dodatki są, bo znam ich wartość.

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3253 dnia: Sierpień 18, 2018, 10:07:27 am »
Ale nie można moim zdaniem popadać w paranoje. Okładki? Ile razy je obejrzysz w wydrukowanym tomie? Użytkownicy forum nie są reprezentatywną grupą klientów egmontu. Dla większości 39,99 wygląda lepiej niż proponowane 42 z okładkami (w przypadku Rebirth).
Ja też lubię dodatki, ale nie na tyle, żeby pisać ich braku tysiące postów na forum. Jednak nadal, mimo ich braku, cena wydania polskiego vs cena wydania angielskiego, skłania mnie ku zakupowi pozycji w języku polskim.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3254 dnia: Sierpień 18, 2018, 10:15:15 am »
Tylko że z okładkami w Rebirth było tak że na początku one były a dopiero później zaczęli ciąć ile się da.
Ja już pisałem kilka razy że już luz z tymi okładkami w Rebirth.

Ja też lubię dodatki, ale nie na tyle, żeby pisać ich braku tysiące postów na forum.
No przecież piszesz o nich ciągle  :biggrin: Ktoś ma prawo narzekać jak coś wytną (nieważne co to) a posty typu "mi nie przeszkadza że wycięli" są dopiero niepotrzebne  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2018, 10:19:56 am wysłana przez JanT »