trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1092376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2700 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:42:32 pm »
A Egmont informował jakim tempem będzie wydawał Ultimate Spider-Man i Invencible?
26:55

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2701 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:55:52 pm »
Jak oceniacie Spiderman Ultimate? Waham się z zakupem, bo choć bardzo lubię Pitera, to sam świat Ultimate mnie do końca nie przekonuje.
Podsyłam link do mojej opinii i zdecydowanie polecam i podpisuje się pod tym :)
https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/ultimate-spider-man-tom-1-recenzja-komiksu/

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2702 dnia: Czerwiec 27, 2018, 01:48:11 pm »
Jak pierwsze trejdy Invincible mnie zachwyciły (dobrze wymyślone postaci oraz nieszablonowa fabuła, wartka akcja i te uczucie powiewu świeżości i lekkości w komiksach superhero) to już jakoś w okolicach 50 zeszytu zaczął mnie nudzić. Może komiks nie stał się przewidywalny, ale ciągnięcie niektórych wątków (m.in. planowana przez "arcy" łotra chęć odgryzienia się za swoją niedolę) z zeszytu na zeszyt stało się uciążliwe i sama seria zaczęła mnie lekko nudzić. Nawet teraz nie wiem, na którym tpb/zeszycie się zatrzymałem, ale nie spieszno mi do komiksu wracać.
Komiks zawiera sporo przemocy (takiej innej niż w komiksach DC/Marvel: leje się krew, łamane są kości) i możliwe, że to też w jakiś sposób zwróciło na siebie uwage czytelników.
Osobiście egmontowskiego wydania nie kupię (w przeciwieństwie do zakupionego już US-M #1), ale jeśli ktoś sięgnie po #1 myślę, że może się miło zaskoczyć.

W decyzji czy brać tek komiks może pomogą Wam:
https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-invincible-volume-1-family-matters/
http://kusinakulture.pl/najlepszy-komiks-superbohaterski-za-co-kocham-invincible/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2018, 02:00:04 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mappy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2703 dnia: Czerwiec 27, 2018, 04:17:24 pm »
No i znowu trzeba dodać, że to ma też bardzo dużo tomów. Jak ktoś ma zamiar wchodzić to niech się przygotuje na 12 grubasów więc podobnie do Spidermana.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2704 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:36:19 pm »
Czytam właśnie sampler Vertigo od Egmontu i „pierwszy” zeszyt Swamp Thinga to jakiś chaos. Czy w pełnym tomie jest wytłumaczone coś więcej? Kim są postacie które się tam pojawiają itd.? Jak na razie ten fragment bardziej odstrasza niż zachęca do lektury komiksu Moore’a.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2705 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:42:01 pm »
Tak, jest to regularnie na forum podkreślane - to zamknięcie story-arcu poprzedniego writera. Właściwy Swamp Thing Moora zaczyna się zeszyt później.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2706 dnia: Czerwiec 27, 2018, 09:44:28 pm »
Dlatego tego zeszytu w niektórych wydaniach nie ma  :smile: On jest taki "domykający" dopiero później się zaczyna. Egmont też trochę głupio zrobił dając 20 zamiast 21.
Sprawdź pierwszy tom.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2707 dnia: Czerwiec 28, 2018, 06:36:51 am »
Egmont też trochę głupio zrobił dając 20 zamiast 21.
A tak nie było w oryginalnym wydaniu?

Offline Bartek Gawron

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2708 dnia: Czerwiec 28, 2018, 06:45:45 am »
W jednych było, a w innych nie było.

Ale wydaje sie, ze jemu chodzi o to promo vertigo z pojedynczymi zeszytami, a nie o wydania.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2709 dnia: Czerwiec 28, 2018, 07:01:58 am »
Dla posiadaczy dwóch tomów starego wydania zrobił bardzo niegłupio.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2710 dnia: Czerwiec 28, 2018, 07:44:07 am »
Ale wydaje sie, ze jemu chodzi o to promo vertigo z pojedynczymi zeszytami, a nie o wydania.
Ale chodziło mi właśnie o sampler Vertigo i jego oryginalne wydanie. No chyba że ten sampler to wyłącznie pomysł Egmontu i nie było żadnego amerykańskiego wydania. To wtedy faktycznie Egmont głupio zrobił z tym zeszytem Bagniaka

Offline Bartek Gawron

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2711 dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:36:22 am »
Vertigo oczywiscie wydaje samplery z probkami komiksow np. na dany rok, ale wydaje mi sie malo prawdopodobne, zeby Vertigo oryginalnie wydalo sampler z komiksami - dodajmy, że juz nie nowymi - ktore akurat maja sie ukazac, ukazuja lub juz sie ukazaly w Polsce.

Zaladowanie #20 ST do samplera uwazam za niefortunne, bo moze to jedynie cieszyc posiadaczy poprzedniego wydania Egmontu i nikogo więcej: ani potencjalnych czytelnikow (bo z podanych wyzej wzgledow nie zacheca do serii), ani samego Egmontu (bo zmniejsza liczbe potencjalnych nabywcow 1. tomu).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2018, 08:40:26 am wysłana przez Bartek Gawron »
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2712 dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:46:00 am »
ani potencjalnych czytelnikow (bo z podanych wyzej wzgledow nie zacheca do serii)
Potencjalni czytelnicy to niewielki odsetek. Katalog Vertigo znika w zasobach komiksiarzy-komplecistów, którzy bardzo dobrze wiedzą czego się spodziewać po Vertigo i Bagniaku :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2713 dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:58:02 am »
Katalog Vertigo znika w zasobach komiksiarzy-komplecistów,
Tak się tylko wydaje że ich jest dużo bo tylko oni o niego pytają  :smile: Egmont też tego nie wydał dla takich osób więc decyzję umieszczenie zeszytu 20 zamiast 21 uważam za błędną. Niedługo sampler (niepełnego) pierwszego tomu w WKKDC  :smile:

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2714 dnia: Czerwiec 28, 2018, 09:02:37 am »
Dzięki za opinie o Spiderman Ultimate, będę go musiał wrzucić na listę zakupów.