Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1091236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2655 dnia: Czerwiec 23, 2018, 04:19:34 pm »
Twierdzenie, że to komiks "zły" albo "słaby" to nie czyjeś zdanie tylko zwykła ignorancja. Tak jakbyś powiedział, że Mignola to zwykłe beztalencie, a jego Hellboy gniot z brzydkimi rysunkami.

Zatem kto jest ignorantem? Ja, krytykujący Y za naiwny i niestrawny scenariusz oraz tragiczny generyczny, bezpłciowy rysunek, czy osoba stawiająca Y na jednej półce z Mignolą? Właściwie dyletant chyba bardziej by tu pasowało. Tak czysto teoretycznie... :smile:   bo nie zamierzam ciągnać tego tematu bo był wałkowany, ale epitety to krótka droga na manowce.

Offline Ryba2111

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2656 dnia: Czerwiec 23, 2018, 04:21:30 pm »
Tak jakbyś powiedział, że Mignola to zwykłe beztalencie, a jego Hellboy gniot z brzydkimi rysunkami.


I aksjomat komiksowa brzmi, że Mignola to mistrz, a jego rysunki są kozackie. To trzeba wiedzieć.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2657 dnia: Czerwiec 23, 2018, 04:37:52 pm »
Cytuj
I aksjomat komiksowa brzmi, że Mignola to mistrz, a jego rysunki są kozackie. To trzeba wiedzieć.
Bo tak jest, pewne rzeczy to nie opinie tylko fakty.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2658 dnia: Czerwiec 23, 2018, 04:49:12 pm »
Twierdzenie, że to komiks "zły" albo "słaby" to nie czyjeś zdanie tylko zwykła ignorancja.


W takim razie jestem ignorantem.


Czy mogę mówić znajomym, że tak mnie nazwałeś?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2659 dnia: Czerwiec 23, 2018, 06:12:55 pm »


I aksjomat komiksowa brzmi, że Mignola to mistrz, a jego rysunki są kozackie. To trzeba wiedzieć.
Dobre, ale nieprawdziwe stwierdzenie.
co do Vertigo wydawanego w PL, wiele osób przejechało sie nie na Transie oraz jest wiele głosów ze bagniak przereklamowany komiks.

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2660 dnia: Czerwiec 24, 2018, 05:05:39 pm »
Jako fan raczej komiksu frankońskiego dopiero niedawno przejrzałem ofertę Vertigo. Po przeczytaniu katalogu zaintrygowały mnie tak na prawdę dwie serie, czyli 100 naboi (już kupiłem dwa pierwsze tomy) i Y. Co do tego drugiego nadal nie mogę się jeszcze przekonać, rysunki są dla mnie mocno średnie. Na początku myślałem też o Potworze z bagien i Ludziach Północy, no ale te pierwsze zeszyty zupełnie niczym się nie wyróżniały. Czy ktoś czytał już Ludzi Północy i może napisać coś więcej? Oraz czy Bagniak rzeczywiście jest taki super?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2661 dnia: Czerwiec 24, 2018, 05:28:16 pm »
O tak to wszystko stoi klasę niżej od Skalpa...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2662 dnia: Czerwiec 24, 2018, 05:52:37 pm »
O tak to wszystko stoi klasę niżej od Skalpa...
Na pewno nie Transmetropolitan i Swamp Thing  :smile:

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2663 dnia: Czerwiec 24, 2018, 05:57:52 pm »

Czy ktoś czytał już Ludzi Północy i może napisać coś więcej? Oraz czy Bagniak rzeczywiście jest taki super?
Typowy Wood sporo relacji miedzy ludźmi, nie jendo wymiarowi bohaterowie. Zbiór opowieści. Przyjemnie sie czta, jak nie szuka sie prawd historycznych. Wydanie E fajne.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2664 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:08:25 pm »
Jako fan raczej komiksu frankońskiego dopiero niedawno przejrzałem ofertę Vertigo. Po przeczytaniu katalogu zaintrygowały mnie tak na prawdę dwie serie, czyli 100 naboi (już kupiłem dwa pierwsze tomy) i Y. Co do tego drugiego nadal nie mogę się jeszcze przekonać, rysunki są dla mnie mocno średnie. Na początku myślałem też o Potworze z bagien i Ludziach Północy, no ale te pierwsze zeszyty zupełnie niczym się nie wyróżniały. Czy ktoś czytał już Ludzi Północy i może napisać coś więcej? Oraz czy Bagniak rzeczywiście jest taki super?
Na początek trzeba było wejść w Sandmana, Ligę Niezwykłych Dżentelmenów, V jak Vendetta, Skalpa i Sagę o Potworze z Bagien.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2665 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:21:02 pm »
Chociaż nie zachwycam się AlanemM to SwampThing uważam, że jest spoko z dwóch względów : jest to opowieść z gatunku horror/fantasy-horror i historia ta została stworzona i "utrzymana w stylistyce komiksowej" lat osiemdziesiątych.

Na pewno nie Transmetropolitan i Swamp Thing  :smile:
Mówi/pisze się że Transmetropolitan tak bezkompromisowy, chwilami proroczy a mnie ten komiks odrzucał kiedyś i bardzo nie mogę się zdecydować i teraz.

Na początek trzeba było wejść w Sandmana, Ligę Niezwykłych Dżentelmenów, V jak Vendetta, Skalpa i Sagę o Potworze z Bagien.
LND podmienił bym na Lucyfera(który nie jest aż tak zły jak czasami mówią, chociaż gorszy od Sandmana) i powiedziałbym Baśnie(ale tomów sporo, momentami nierówny i można niepotrzebnie się zniechęcić)

niezależnie jaki tytuł z Vertigo-Egmont z całą pewnością pięknie to wszystko wydane, jedynie tempo trochę za bardzo podkręcone

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2666 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:22:53 pm »
Ludzi Północy nie czytałem, ale Potwór to moje największe komiksowe rozczarowanie w tym roku. Nie dziwię się, że seria zupełnie nie chwyciła 10 lat temu, gdy Egmont robił do niej pierwsze podejście. Rzecz wybitnie dla wielbicieli ramotek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2667 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:27:38 pm »
Na początek trzeba było wejść w Sandmana, Ligę Niezwykłych Dżentelmenów, V jak Vendetta, Skalpa i Sagę o Potworze z Bagien.
Ligę Niezwykłych Dżentelmenów nie jest już z Vertigo. Obecnie to Top Shelf.

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2668 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:34:10 pm »
Dzięki za wszystkie wskazówki. Aż tak źle ze mną nie jest, LND i V jak... mam nawet w absolutach i generalnie Moora bardzo cenię. Będę wdzięczny za opinię na temat Ludzi Północy. Jak skończę 100 naboi zastanowię się co dalej.

A co do wydań Egmontu dziś skończyłem trzeci tom Hellboya i poza tym o czy już wszyscy pisali (cieńsze i pofalowane strony) to masa stron jest jakaś taka nieostra - masakra! Czy wy też tak macie, czy to kwestia mojego egzemplarza i można jakoś reklamować?

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2669 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:39:20 pm »
Będę wdzięczny za opinię na temat Ludzi Północy.


Jest to zbiór opowieści osadzonych w świecie Wikingów (gdzieś tam nawet w dalszych tomach jest opowieść o oblęzeniu Paryża). Na plan pierwszy wysuwa się jednak raczej psychologia postaci, niz batalistyka (której nie brakuje) czy trzymanie się faktów historycznych.
Graficznie bywa czasem dość ryykownie - obejrzyj jakieś plansze próbne.

Osobiście uważam, że warto.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 06:42:34 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything