trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1133827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2595 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:45:46 pm »
"Gadżety kibica niezbędne podczas mundialu" dołączane do gazetki, która wyjdzie po mundialu. Za... pomysł, marketing level hard.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2596 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:57:15 pm »
Co ja mam powiedzieć, odkąd został zwolniony red. Rutke (2012 rok), nikt w Egmoncie nie grzeszył mądrością przy "Kaczorze Donaldzie". Bez problemu mogę ci znaleźć "Zagadki Donalda" (krótkie kryminalne komiksy-łamigłówki) nawiązujące wprost do komiksów (często będące prequelami/sequelami), które nigdy nie ukazały się w Polsce lub wyszły z rok temu. "Świetnym" pomysłem było też danie "Lego Star Wars" do pierwszego numeru KD będącego miesięcznikiem. Pismo rozeszło się w trymiga i osiągnęło jeden z najlepszych rezultatów w tej dekadzie. Pewnie przy krótszej dystrybucji wynik byłby taki sam.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2597 dnia: Czerwiec 15, 2018, 08:57:51 am »
Własnie wjechały na magazyn premiery z 20.06
https://egmont.pl

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2598 dnia: Czerwiec 15, 2018, 09:19:35 am »
Wiem, że już o tym była dyskusja, ale dziś otworzyłem swojego Hellboya tom 3 i niestety muszę z przykrością potwierdzić wszystkie wcześniejsze narzekania na jakość wydania. Poza pofalowanymi stronami najbardziej opadły mi ręce na widok jakości papieru, tzn., że strony są bardzo cienkie i przypomina to bardziej jakieś pisemko niż wydanie deluxe.
Jak myślicie, czy istnieje jakaś szansa, że to pierwsza partia jest taka zła, a następne będą lepsze?

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2599 dnia: Czerwiec 15, 2018, 09:29:51 am »
A jeszcze drugie przemyślenie. Dostałem przy zakupie darmowy Katalog Vertigo i aż dziwi mnie, że przy tylu obecnie ukazujących się komiksach takie „sample” są rzadkością. Kiedyś był Świat Komiksu, gdzie można było poznać różne serie, a komiksów znacznie mniej. Dziś przy takim natłoku wydawniczym ogromnie trudno jest stwierdzić czy warto jakiś komiks kupić, czy jednak nie. Oczywiście można sobie pójść do Empiku czy innej księgarni, ale kto ma na to czas. Recenzje i przykładowe strony też za wiele nie mówią, a dla próby komiksu za ponad stówkę nie kupię. Ja po przeczytaniu tego katalogu zachęciłem się do zakupu kilku serii, bo wcześniej jakoś Vertigo omijałem z daleka. Oczywiście wydawanie nowego czasopisma pewnie nie wchodzi w grę, ale Egmont mógłby regularniej, np. dwa razy w roku na konwentach, wydawać takie "sample". Myślę, że przy takim natłoku komiksowym byłaby to świetna reklama dla wielu serii.

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2600 dnia: Czerwiec 15, 2018, 11:24:21 am »
informacyjnie, ruszyła wyprzedaż: https://egmont.pl/wyprzedaz

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2601 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:38:57 pm »
Nie wiem jak liczycie, ale zniżka 60% od 39,99 zł to na pewno nie 21,20 zł. Tak samo przy zniżkach 50%. Chyba się w sklepie Egmont liczydła popsuły ;)


Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2602 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:47:07 pm »
Dzięki, już poprawiłam :)


Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2603 dnia: Czerwiec 16, 2018, 05:44:00 am »
i aż dziwi mnie, że przy tylu obecnie ukazujących się komiksach takie „sample” są rzadkością.
Gdyż na każde takie wydawnictwo musi wyrazić zgodę właściciel praw i musi to być wkalkulowane w koszt wydawnictwa?

Offline clandestino

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2604 dnia: Czerwiec 16, 2018, 09:52:21 am »
i przypomina to bardziej jakieś pisemko niż wydanie deluxe.
Bo to nie jest wydanie deluxe, po prostu zebrany w nim materiał na takiem wydaniu bazuje :) tak teraz wydaje egmont - dużo stron, cienki papier, niezła cena. Jak dostałem Ultimate Spider Mana to nie mogłem uwierzyć, że w tak cienkim tomie jest 350 stron. Ale w tym przypadku mi to nie przeszkadza.
Natomiast Hellboya uwielbiam i przerzuciłem się na library editdion, które gorąco polecam. Powiększony format, płócienna oprawa i papier tak gruby, że czasem zastanawiam się, czy strony się przypadkiem nie posklejały. Zero pofalowanych stron i pięknie nasycone kolory.

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2605 dnia: Czerwiec 16, 2018, 12:26:13 pm »
Gdyż na każde takie wydawnictwo musi wyrazić zgodę właściciel praw i musi to być wkalkulowane w koszt wydawnictwa?

Co do kosztów to pewnie mogliby sobie to wliczyć. Co do praw autorskich to jak wydawali Świat Komiksu to jakoś dawali radę, więc pewnie nie byłby to aż taki problem. Wiadomo trzeba by nad tym przysiąść, ale myślę, że mogło by im to podnieść sprzedaż.

Offline mack3

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2606 dnia: Czerwiec 18, 2018, 12:45:17 pm »
Na stronach sklepu Egmontu zapowiedzi na sierpień. M.in. potwierdzenie, że Infinity Kryzys będzie miał 264 strony, więc bez żadnych historii wprowadzających niestety.

Offline Burizleif

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2607 dnia: Czerwiec 18, 2018, 02:34:29 pm »
A jak wygląda Batman/Flash: Przypinka? Bo w katalogu jest, na alejakomiksu.com też, a w zapowiedziach nie ma.

Offline pitt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2608 dnia: Czerwiec 18, 2018, 02:42:51 pm »
Premiera Buttona przesunie się o miesiąc. Tu nawet gdzieś wcześniej o tym było.
Pewnie wyklepanie polskiej okładki lenticular schodzi dłużej niż myśleli. :P

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2609 dnia: Czerwiec 18, 2018, 02:43:25 pm »
Maaagdalenka pisała że we wrześniu. Na MFKiG jak znalazł  :smile:

Pewnie wyklepanie polskiej okładki lenticular schodzi dłużej niż myśleli. :P
Pewnie dostaniemy zwykłą.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2018, 03:01:46 pm wysłana przez JanT »