Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1113344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2025 dnia: Maj 18, 2018, 06:16:32 pm »
Oczywiście, że nie, bo nie jest bezwartościowy, ale jest kompletnie nie trafiony jako prezent dla "hardcorowych fanów". I o to tutaj chodzi, przynajmniej mnie.
To najwyraźniej jest prezent dla hardcorowych fanów. Zwykli, wieloletni i wierni klienci, jak ja, nie mają szans na zdobycie tej wersji komiksu, choćby chcieli.

Offline mappy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2026 dnia: Maj 18, 2018, 06:23:37 pm »
Spoko, odsprzedam za trzy cyfry :cool:

Offline Szekak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2027 dnia: Maj 18, 2018, 06:25:03 pm »
Też nie dla mnie i też bym go komuś oddał, nie wieszam kalendarzy w domu, ale nie czułbym, że jest to prezent z kosza. Prezent nie musi być drogi, musi być trafiony, żeby sprawił radość. A angielska wersja komiksu, który ma błąd nie jest trafiona.

Nie liczyłem na 'jedynki' Vertigo, liczyłem na katalog, który ma być online w poniedziałek. Prezent z okazji festiwali.
Tutaj kolega ma absolutną rację. Ja osobiście byłem przekonany, że ludzie z forum dostaną ten komiks z pierwszymi numerami Vertigo + katalog, to byłby bardzo fajny prezencik, i trafny i niespecjalny drogi, a tak mieliśmy rozsyłanie makulatury. Nie chcę się pastwić nad osobą która wpadła na ten pomysł, ale mi by nigdy nie przyszło na myśl, bo rozsyłać wadliwe egzemplarze po angielsku do klientów. Po co? Dlaczego? xD


Sytuacja kuriozalna. Natomiast chciałbym z drugiej strony też dać piąteczkę Egmontowi, że mimo, że totalna klapa z tymi "upominkami", to jednak fajnie, że były chęci, że pomyśleli o tych użytkownikach z forum i ogólnie fajnie wiedzieć, że o nas pamiętają. Idea była słuszna, wykonanie słabe, niemniej właśnie mimo, że nie byłem wśród "szczęśliwców" to jednak chciałbym podziękować Egmontowi, że tutaj zagląda i pomyślał o użytkownikach tego forum. Plusa ode mnie i tak mają. :smile:

Offline Murazor

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2028 dnia: Maj 18, 2018, 06:40:43 pm »
O to to. Super pomysl, gratki za checi, tylko troche nie wyszlo. I tak jak wspomnial ktos wczesniej, moze jutro (?) czy tam w niedziele Tomasz K dorzuci jakis komentarz i bedzie chociaz troche smiechu :wink:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2029 dnia: Maj 18, 2018, 07:30:03 pm »
Nie, nie wyszło tylko Tobie się nie podoba i paru innym. Chyba jednak więcej osób stwierdziło, że chciałoby mieć ten komiks.

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2030 dnia: Maj 18, 2018, 07:43:58 pm »
Pomimo tego, że niektórzy użytkownicy z niezrozumiałą dla mnie napastliwością próbują mnie sprowokować, albo obrazić nadal będę obstawał przy swoim:

a) napisano do mnie na maila, chociaż mam zaznaczoną opcję, by do mnie nie pisać
 {jaki problem wysłać priv? kto zezwolił na udostępnienie mojego maila P. Szotowi? Niby nic i żadna szkoda (wielu ludzi ma mojego maila, ale jak zasady, to zasady. Kto jeszcze może do mnie pisać? Czy ja wiem kto następny napisze?}
b) wybrano mnie na podstawie ilości ilości napisanych postów
{przecież to jawna zachęta by produkować pseudoposty w tempie i poziomie bazyliszka, bo a nuż znajdzie się kolejna okazja do nagrody. wiec dalej, pisać, pierdu, pierdu, pierdu... A potem będą narzekania, że poziom forum słaby...}
c) przekonywano mnie, że otrzymam świetną nagrodę, tylko dla najbardziej hardkorowych użytkowników forum
{więc samo to w sobie usprawiedliwia mnei nawet, gdybym spodziewał się dostać nie nawet Bagniaka, ale cały run Hellboya. Jak hardkor, to hardkor}
d) na mój wyrażający wątpliwości mail wskazujący bardziej zasłużonych ode mnie użytkowników pominiętych przez organizatorów odpowiedziano, że gildia nie ma narzędzi do oceniania jakości wpisów
{w praktyce negując istnienie i/lub sens moderacji}
e) no i w końcu nagroda
{gdyby od razu postawili sprawę jasno, napisali co to będzie, jaka jest sytuacja. Wow. Super sprawa. Ja tam nic nie mam do "fiute". Fajna rzecz, gdyby nie wycofali nakładu bym kupił i się cieszył jaki ktoś tam u nich zmyślny i co fajnego przemycił. Ale w taki sposób jak to nakręcili, to uważam, że jest to wprowadzanie ludzi w błąd, albo inaczej nabijanie w bambuko. Jak ciocia Alinka co pracowała w sklepie i zawsze przynosiła bombonierki, które trzeba było zaraz otwierać, bo miały maksymalnie miesiąc ważności. No pewnie, ze można się cieszyć z bombonierki, ale też trudno nie zauważyć szarawego nalotu na czekoladkach}

Wersja TLDR:
Jak na sposób nakręcenia sprawy, przy jednoczesnej prezentacji dwóch innych potencjalnych darmowych prezentów to wielkie rozczarowanie!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2031 dnia: Maj 18, 2018, 08:10:02 pm »
I nie pojawiły się zapowiedzi.

Się nie dowiem kto tłumaczy Łasucha i co z tym GotG i All-New X-Men  :smile:

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2032 dnia: Maj 18, 2018, 08:21:06 pm »
8azyliszek pewnie napisałby, ale nie może  :cool:  hyhyhy

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2033 dnia: Maj 18, 2018, 08:35:54 pm »
A ja podziękuję za prezent - co prawda czuję tylko lekkie rozczarowanie, że to jednak nie katalog czy tom Vertigo, ale daleki jestem od takiego oburzenia, jak to niektórzy tu prezentują. Nie czuję się też obrażony tym prezentem czy pstryknięty w nos. Egmont mógł to przemielić, a zdecydował się wysłać - czy forumowicze na tym tracą? Co więcej, jestem w 100% przekonany, że gdyby ogłosili u siebie na stronie, że dadzą ten komiks za darmo tym, którzy się zgłoszą, bo szkoda im go niszczyć, serwer by im siadł od ilości zgłaszających się chętnych. Może i lepiej byłoby gdyby od razu ogłosili, co będą wysyłać, wówczas nie byłoby tak napompowanych oczekiwań i takiego rozgoryczenia. Niemniej, ja tam jestem zadowolony, że trafił do mnie ten egzemplarz - lepiej, aby był u mnie na półce, niż zmielony na makulaturę. Gest w sumie pozytywny - bo ta literówka jest dla Polaków humorystyczna, a dla anglojęzycznych nieistotna.

Przedstawiłem też sprawę swojej żonie, jako obiektywnej osobie - i generalnie ona też uważa, że to raczej miłe, a nie obraźliwe. Bo komiks nie jest wybrakowany przez jedną literówkę. Dostać coś za darmo, co już teraz jest historyczne to raczej uprzejmość, a nie złośliwość. Egmontu nikt nie zmuszał do wysyłania tego forumowiczom, sami z tym wyszli, więc oburzanie się jest z lekka nie na miejscu. Nie jesteście zadowoleni - oddajcie komuś w prezencie i tyle. Chcecie katalog czy tom Vertigo - zagadajcie do Gildii lub FŚ, czy nie uda im się zdobyć egzemplarza i dorzucić do kolejnego zamówienia. 



Offline Bartek Gawron

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2034 dnia: Maj 18, 2018, 08:39:44 pm »
Ja tylko chce przestrzec tych obrazonych, ze takie geste postowanie swojej obrazy, jak tutaj ma miejsce, jest prosta droga do otrzymania kolejnego "fiuta", który byc moze juz czyha w niedalekiej przyszlosci w nagrode z liczbe wyejakulowanych postów.

Poza tym, moim zdaniem, prezent był jak najbardziej trafiony, bo przeciez przeznaczony dla forumowiczow hardcore'owych, a nie jakichs soft czy innych, nie wiadomo jakich. A czyz mozna sobie wyobrazic wiekszy hardcore, anizeli ten w postaci roznegliżowanego grubasa o prezencji bedacej skrzyzowaniem noworodka z Maryla Rodowicz z zaburzeniami hormonalnymi, przemierzajacego na czworaka w trwodze podloge w poszukiwaniu swojego penisa?

Naprawde jeszcze Wam mało, Szanowni Hardcore'owcy?
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline rzem

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2035 dnia: Maj 18, 2018, 09:01:11 pm »
Obserwując dyskusję, przez dłuższą chwilę uważałem, że forumowicze zachowują się w tym przypadku jak grono starych panien. Miałem już tu nie zaglądać, bo i po co. Ale...
Wygląda na to, że gdyby Egmont nie miał nakładu do zezłomowania, to inicjatywa nagrodzenia członków forum w ogóle by się nie pojawiła. A tak, postanowiono zrobić prezent z czegoś, co samemu uznano za wadliwe... To strasznie słabe.
Jeśli dobrze to rozumiem i żaden fakt mi nie umknął,  to wychodzi na to, że Wydawca, po wielokrotnych sygnałach z tego forum dotyczących jakości i po tym, jak wreszcie sam dojrzał, że coś jest nie halo, postanowił nagrodzić to grono.... źle wydrukowanym komiksem.
To faktycznie zakrawa na kpinę z tej społeczności. Ktoś powiedział o trollingu - czy był on zamierzony czy nie, trochę udało się go osiągnąć.
W sumie rozumiem tych, co poczuli się potraktowani jak kmioty z "Hugo".


Druga sprawa: dla kogo w końcu jest ten komiks? Dla polskiego czytelnika czy zagranicznego? Zagraniczny nawet nie zwróciłby uwagi na tę literówkę,  tak jak my nie zarzucamy wydawców reklamacjami wszystkich komiksów z literówkami, które do nas trafiają.
Czy Egmont planuje zagraniczną promocję tego komiksu?


Gdyby taki komiks trafił do mnie w normalnej dystrybucji, nie miałbym z tym "fiute" problemu. Jeśli się komuś z czymś kojarzy, to trudno. Lecz pamiętajcie, że to tylko skojarzenie: TEN wyraz w polskim języku brzmi w końcu inaczej, jest pisany inaczej, a ta literówka nie nawiązuje w polskim języku do żadnej odmiany tego wyrazu.


Nie postrzegam tego komiksu jako mającego wady, a przynajmniej nie takie jak np.wczesne komiksy Screamu,  gdzie dopiero się cuda z korektą działy.


Wracając, wszystko rozbija się o styl komunikacji: gdyby ogłoszono to inaczej, albo nie wypuszczano sygnału, że uważa się ten komiks za wadliwy, odbiór tego prezentu mógłby być inny.

Offline kenji

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2036 dnia: Maj 18, 2018, 09:23:48 pm »
PrEpraszam , ale co muszę zrobic aby otrzymać następujące gratisy:
- vertigo 25 lat
- katalog egmont
- Kik z literówka


??


Dzieki

Offline PandaMan

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2037 dnia: Maj 18, 2018, 09:36:46 pm »
Żeby dostać tom Vertigo musiałbyś w ten weekend zjawić się na Pyrkonie - tylko tam jest rozdawany.

Katalog Egmontu jest rozdawany na komiksowej Warszawie, ale pewnie też w części księgarni i dyskontów będzie dołączany do zamówień jak w tamtym roku.

Kajko jest chyba dla najbardziej aktywnych użytkowników forum.

Offline mibartek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2038 dnia: Maj 18, 2018, 09:40:25 pm »
Żeby dostać tom Vertigo musiałbyś w ten weekend zjawić się na Pyrkonie - tylko tam jest rozdawany.


wydaje mi się, że ktoś wrzucał info, że na Komiksowej Warszawie też jest

Offline Cerebellum

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2039 dnia: Maj 18, 2018, 09:41:40 pm »

wydaje mi się, że ktoś wrzucał info, że na Komiksowej Warszawie też jest
Potwierdzam dostałem na KW