trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1124287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1500 dnia: Kwiecień 09, 2018, 12:59:24 pm »
W kompetencje Pana TK nie wchodzę ;)
Kończąc dywagacje: nie mam zamiaru nikomu tu narzucać treści, mam nadzieję, że uda mi się czasem pomóc.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1501 dnia: Kwiecień 09, 2018, 04:21:19 pm »
W kompetencje Pana TK nie wchodzę :wink:
Kończąc dywagacje: nie mam zamiaru nikomu tu narzucać treści, mam nadzieję, że uda mi się czasem pomóc.
Doceniamy i witamy na forum.

Offline Marcussz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1502 dnia: Kwiecień 09, 2018, 04:35:39 pm »
To z zapowiedzi czerwcowych czekamy już tylko na okładkę

https://egmont.pl/Star-Wars-Komiks-nr-3-2018,9039874,p.html

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1503 dnia: Kwiecień 09, 2018, 06:35:54 pm »
Wprawdzie rzadko się tu udzielam, ale nie chciałbym być mylnie kojarzony z tekstami użytkownika bez "c" w nicku. Tak tylko.
Chrzań się, Smirnov

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1504 dnia: Kwiecień 09, 2018, 07:13:15 pm »
A właśnie, coś mi nie grało gdyż kojarzyłem wypowiedzi Blacksada i coś mi tu nie grała zmiana tonu. Teraz wszystko jasne.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1505 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:05:01 am »
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1506 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:21:06 am »
A wy macie problemy z jakimiś czerniami.  :lol:
I chu...  :biggrin: To za to naśmiewanie się z błędów  :smile: To może w BBPO też były jakieś "fujarki"  :lol:

To chyba nie jedna osoba przegląda?

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1507 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:25:39 am »
Napisałbym nic nadzwyczajnego. Może to na wydawnictwo podziała jak budzik i zorientują się wreszcie, że mają poważny problem z dostarczeniem komiksu jako produktu i bardziej przyłożą się do pracy redakcyjnej. Do wydania Potwora i Transmetropolitana pozostały już dni.

Offline kbk

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1508 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:31:06 am »
Również nie sądzę, żeby Egmont wyciągnął jakąkolwiek nauczkę co do porządnego przygotowania albumów. To i tak cud, że dodruk będzie przynajmniej częściowo poprawiony, że nie mówią "Nam się podoba".
Właśnie - uważam że należy docenić to, że Egmont poprawił to wydanie do dodruku. I podkreślić, że to dzięki tym całym naszym lamentom tu i ówdzie, temu całemu narzekaniu i biciu piany - dotarło!, ale przede wszystkim - dzięki merytorycznemu opracowaniu radefa. Brawo, chłopie. Wykonujesz kawał dobrej roboty.

Poczekam aż będzie wypracowany jakiś schemat wymiany egzemplarzy z wydawnictwem.
Czy takie rzeczy miały już kiedyś miejsce? Wymiana pierwszego na poprawione wydanie? Trudno mi to sobie wyobrazić.

... gdyby Egmont nie strzelił sobie w stopę, pisząc na stronie oficjalnej, że jest to wydanie "poprawione". Poprawa sugeruje, że poprzednie wydanie było wadliwe, zawierało błędy, a w związku z tym wymiana konsumentowi powinna przysługiwać.
Istotnie - jest wyraźnie napisane w stopce redakcyjnej, że jest to wydanie poprawione. Tylko że tak jak to, że błędy się zdarzają, oczywiste jest też to że się poprawia wydania. To w branży wydawniczej nic nadzwyczajnego, a często (kiedyś częściej, najczęściej w publikacjach naukowych) kiedy nakład wyszedł już z prasy drukarskiej, dodaje się erraty. W komiksie oczywiście to niemożliwe - dodać erratę, ale rynek jest ten sam.
kbk

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1509 dnia: Kwiecień 10, 2018, 09:40:10 am »
Dużo czasu potrzebowałem, żeby zrozumieć o co to QQ z Northlanders  :lol: Należę niestety do 90% czytelników, którzy nie zwrócili na to uwagi. A może nawet do 99,9% ;)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1510 dnia: Kwiecień 10, 2018, 09:48:59 am »
Jeżeli zaglądasz tylko tu to się nie dziwię że tak uważasz  :smile:

Ma ktoś już kwietniowe Rebirthy? Poprosiłbym o zapowiedzi.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1511 dnia: Kwiecień 10, 2018, 10:08:05 am »
Jeżeli zaglądasz tylko tu to się nie dziwię że tak uważasz  :smile:


A dlaczego? Jest to jedno z miejsc, z których czerpię informację o nowościach, zapowiedziach i planach Egmontu. Niestety akurat to miejsce jest jednym z mniej wartościowych, ze względu właśnie na bezprzedmiotowe i bezsensowne, wielostronicowe utyskiwania na jakieś niezauważalne dla normalnego człowieka "wady" wydawanych przez Egmont komiksów. Wiem że narzekanie i czepialstwo są cechami narodowymi Polaków, a walka z tym jest walką z wiatrakami, ale jak trochę się nudzę, to wtedy walczę :)

Offline MK

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1512 dnia: Kwiecień 10, 2018, 01:00:31 pm »
Ja to bym się ucieszył jakby Prometheę wydali.
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1513 dnia: Kwiecień 10, 2018, 01:33:58 pm »
Ja to bym się ucieszył jakby Prometheę wydali.


Juz czekam na te analizy porównawcze oryginał vs tłumaczenie...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Mati29

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1514 dnia: Kwiecień 10, 2018, 02:11:51 pm »
:)
Część tych "analiz" wygląda jak zwykła próba racjonalizacji wyboru "nie kupię".
Bo w sumie ile można wydawać na komiksy. Łatwiej zrezygnować z zakupu "bubla" niż po prostu powiedzieć sobie dość :)