trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1090572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1260 dnia: Marzec 13, 2018, 10:11:37 am »
Sporo osób odkryło komiksy nie oglądając w ogóle filmów superhero. Komiks trafił do mediów, rzeczy z KG, timofa i innych mają recenzje na wielu poczytnych portalach, serwisy książkowe przestały się boczyć na komiks. Można być komiksiarzem bez superhero w dzisiejszej Polsce.


Jest jeszcze jeden ważny czynnik porzucania SH - zmęczenie materiału. Ze względu na formę serialową i powtarzalność spora grupa szybko się nudzi. Inna rzecz, że bardzo często wydaje się fragmentarycznie jakąś serię i ciężko niektórym się przekonać do jakiegoś tytułu ze względu na to, ile musieli by jeszcze przeczytać. Ja już jestem na takim etapie, że mam swoje tytuły i heroiny, których Egmont nie wyda, więc spokojnie sobie mogę zbierać, o ile DC czegoś nie wstrzyma np. Birds of Prey ma przestój po 3 tomach.

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1261 dnia: Marzec 13, 2018, 10:12:11 am »
Mi przez rysunki się nie podobała jednak WW z Rebirth wchłaniam wizualnie arty Liama Sharpa - super.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1262 dnia: Marzec 13, 2018, 10:18:28 am »
Bromek: "Wonder Woman to po prostu słaba i nudna postać"
 
Rozumiem przy czym równocześnie totalnie nie zgadzam się z Twoją, moim zdaniem krzywdzącą opinią. O potencjale fabularnym tej postaci świadczy już tylko okoliczność, że każda z wymienionych przez Ciebie serii rozpisywana jest na bardzo różne sposoby. Osobiście cieszę się, że pomimo raczej chłodnego przyjęcia przygód Wonder Woman przez polskich czytelników Egmont nie usuwa serii z jej udziałem ze swojej oferty.

Offline Bromek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1263 dnia: Marzec 13, 2018, 10:24:12 am »
Szkoda, że tak oceniasz Wonder Woman, szczególnie tą pisaną przez Azarello, bo jak dla mnie to najlepsza seria wydawana w Polsce w ramach Nowego DC. Polecam każdemu, choć jak widać, nie każdemu odpowiada.

Niestety nie wiem, o jakiej kolekcji piszesz.  :eek: Coś więcej?

Każdy ma swój gust koledzy, dla mnie WW to słaba postać i słabe komiksy. Nie sprzedawała się też jakoś rewelacyjnie o czym pan Tomasz Kołodziej wspominał nie raz i nie dwa.
A kolekcja Wonder Woman ma wychodzić od przyszłego miesiąca, najpierw rzut testowy, po wakacjach - regularnie. Planowo 265 numerów, dwutygodnik.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1264 dnia: Marzec 13, 2018, 10:28:35 am »
Mi przez rysunki się nie podobała jednak WW z Rebirth wchłaniam wizualnie arty Liama Sharpa - super.
Ja do rysunków Changa też musiałem się przekonać, ale teraz osobiście bardzo doceniam jego wizję boskiego świata, a przede wszystkim różnorodność postaci. Owszem, z jego rysunków bije prostota, ale taka, która przykuwa wzrok.

A kolekcja ma wychodzić od przyszłego miesiąca, najpierw rzut testowy, po wakacjach - regularnie. Planowo 265 numerów, dwutygodnik.
Kurczę, nadal nie wiem o czym piszesz. Wychodzi w UK, czy w jakimś innym kraju? Jakiś link?

Offline Bromek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1265 dnia: Marzec 13, 2018, 10:31:50 am »
U nas, w Polsce ma wychodzić Kolekcja Wonder Woman, ale na razie nie mogę powiedzieć nic więcej. Po premierze kioskowej za miesiąc zdradzę więcej.

Offline brzon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1266 dnia: Marzec 13, 2018, 10:32:23 am »

Kurczę, nadal nie wiem o czym piszesz. Wychodzi w UK, czy w jakimś innym kraju? Jakiś link?
Błagam, nie dyskutujcie z tym trollem. Nie ma żadnej nowej kolekcji Wonder Woman. Biorąc pod uwagę wcześniejsze posty tego człowieka, prośba do moderacji o reakcję.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1267 dnia: Marzec 13, 2018, 10:33:20 am »
Każdy ma swój gust koledzy, dla mnie WW to słaba postać i słabe komiksy.
To nieprawda, że każdy ma swój gust. łatwo się przekonać, że niektórzy go w ogóle nie mają.


Cytuj
Nie sprzedawała się też jakoś rewelacyjnie o czym pan Tomasz Kołodziej wspominał nie raz i nie dwa.



To jest właśnie dowód na to, co napisałem powyżej.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1268 dnia: Marzec 13, 2018, 11:09:26 am »
Błagam, nie dyskutujcie z tym trollem. Nie ma żadnej nowej kolekcji Wonder Woman.
Chyba masz rację, bo to info o kolekcji to jakieś szyte grubymi nićmi jest.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1269 dnia: Marzec 13, 2018, 11:11:26 am »
Ho ho, znalazł się wyznacznik gustów.
Obejrzenie filmu jest jak najbardziej naturalną drogą dla dzieciaków do wejścia w szeregi komiksowych czytelników.

Offline Bromek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1270 dnia: Marzec 13, 2018, 11:18:02 am »
Minki wam zrzedną, gdy kolekcja wkrótce pojawi się w kioskach. Oj będzie parę osób zaskoczonych i to bardzo...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1271 dnia: Marzec 13, 2018, 11:21:48 am »
Zagubiona zapowiedź:

Flash cz.3: Łotrzy - Reaktywacja - lipiec

Coś szybko te kolejne tomy to chyba będą po 4 na miesiąc  :smile:

Ładnie porozjeżdżane napisy w Rebirth (zwłaszcza Flash i Detective Comics) To są te dozwolone odchyłki?  :biggrin:

Obejrzenie filmu jest jak najbardziej naturalną drogą dla dzieciaków do wejścia w szeregi komiksowych czytelników.
To tylko twoje marzenia  :biggrin: Pewnie że jest jak piszesz.

Minki wam zrzedną, gdy kolekcja wkrótce pojawi się w kioskach. Oj będzie parę osób zaskoczonych i to bardzo...
Zobaczymy co komu zrzednie jak WKKM się skończy na tomie 150 a WKKDC na 60  :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 11:42:51 am wysłana przez JanT »

Offline 79ers

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1272 dnia: Marzec 13, 2018, 11:46:37 am »
Wypowiedź Pana TK krótka, ale konkretna. Jedna rzecz, która pozwala na łagodniejszą ocenę działań Egmontu, na co nie może sobie pozwolić większość wydawców to dodruki. Dzięki nim część zakupów mozna odłożyć w czasie.

Powtórka z rozrywki to urwane serie: Superman/Batman, CW, WW - ale to było przewidywane, więc rozczarowanie mniejsze. Cieszy natomiast konkretniejsza informacja o Sambre, niespodzianki z Vertigo, Dallas Barr. Nieco rozczarowuje uzależnienie sprzedaży Trolli od wyniku serii głównej, którą nie każdy(a przynajmnej ja) weźmie w formie wydania zbiorczego posiadając poprzednie wydanie.

Pragnienie poznania katalogu na 2018 coraz większe, ale nie mam już wiecej świnek skarbonek  :sad:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1273 dnia: Marzec 13, 2018, 11:51:34 am »
Powtórka z rozrywki to urwane serie: Superman/Batman, CW, WW - ale to było przewidywane, więc
CW i WW raczej bym nie nazwał urwaniem bo tak samo można by napisać że WW nie zaczęli od początku  :smile:

Offline pokia

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1274 dnia: Marzec 13, 2018, 12:20:55 pm »
Co tym komiksem z Teslą w tytule. Widziałem dwa różne, dwie okładki. Jeden jakby zniknął.