Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 467634 razy)

Offline Gazza

• Pisarz bracki
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3270 dnia: Grudzień 11, 2018, 07:18:05 am »
Widać, że rodziła już więc biodra już nie takie.... :wink:
Oj tam, czepiacie się. Przynajmniej kobieco wygląda, a nie jak jakaś "chłopczyca". :smile:
Dziś odbiorę swój egzemplarz to zweryfikuję. Mam nadzieję, że czernie dają radę.  :wink:

Offline TePe

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3271 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:28:20 am »
Przecież to perspektywa... Zwróćcie uwagę jak ogromny jest grzebień i flakon perfum w stosunku do głowy.

Offline Dariusz_Notariusz

• Czeladnik
« Odpowiedź #3272 dnia: Grudzień 11, 2018, 10:59:11 am »
Biały Lama to jedna z lepszych pozycji Jodo. Showmankiller to jeden z najgorszych komiksów jaki czytałem i oglądałem :wink:  Warto.

OK. Dzięki za opinie. Powiedz mi jeszcze proszę czy obecnie wychodzący Biały Lama to jest kontynuacja albo jakiś prequel dostępnego na rynku komiksu Legendy Białego Lamy? Czy Biały Lama to integral zawierający te Legendy + nowe rzeczy ?

Offline raj666

• Starszy Mistrz
    • Co czytuję
« Odpowiedź #3273 dnia: Grudzień 11, 2018, 11:04:32 am »
Biały Lama to oryginalna seria, Legendy to kontynuacja, podobno zresztą słaba.

Offline Dariusz_Notariusz

• Czeladnik
« Odpowiedź #3274 dnia: Grudzień 11, 2018, 11:56:47 am »
OK. To zamawiam dla siebie Białego Lama.
Myślicie, że spodoba się ten komiks osobie która na co dzień nie czyta komiksów, ale interesuję się buddyzmem oraz sytuacją w Tybecie? Jeśli tak to wezmę też drugi na prezent.

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #3275 dnia: Grudzień 11, 2018, 12:08:03 pm »
Każdy człowiek jest inny. Jednemu się spodoba, gdyż lubi tematykę niezależnie od medium, innego forma odrzuci. Sam znasz najlepiej kandydata na ten prezent, choice is yours.

Offline pokia

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3276 dnia: Grudzień 11, 2018, 01:16:45 pm »
Biały Lama to jeden z tych komiksów, który nie przekonał mnie materiałami promcyjnymi. Rysunki wydawały mi się jakieś takie bylejakie. Jakże to się zmieniło po lekturze. Bess jest w tym komiksie genialny. Naprawdę mistrzostwo. Zresztą to jego najlepszy komiks.

Również jeden z najlepszych komiksów Jodorovskiego, na równi z Księżycową Gębą. Te dwa komiksy podobają mi się bardziej niż Incal.

Biały Lama - Polecam.

Aha. Komiks jest przepełniony mistycyzmem. Nie wiem ile ma to wspólnego z buddyzmem, ale klimat magii jest niemal namacalny.

Offline koziorozec1979

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #3277 dnia: Grudzień 11, 2018, 03:14:46 pm »
Ale czy to jest komiks bardziej obyczajowy (jak na Jodo) ? bo tak wskazywałby opis.
Czy też to klasyczny Jodo mocno fantastyczny?

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #3278 dnia: Grudzień 11, 2018, 03:33:40 pm »
Opis i kategoria, w której komiks jest zawieszony na Gildii wskazuje, że to komiks przygodowy :)

Offline Death

• Radca bracki
« Odpowiedź #3279 dnia: Grudzień 11, 2018, 06:08:25 pm »
Biały Lama to komiks mocno mistyczny. Zresztą jeden z najlepszych Jodo obok Incala. Polecam.
Sam chętnie kupię, bo czytałem tylko raz, milion lat temu z biblioteki. Kupię, przeczytam i w końcu będę miał swój egzemplarz.

Offline sum41

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3280 dnia: Grudzień 11, 2018, 07:07:58 pm »
Ktos pisal ze w Lady Killer przesuniete kolory u mnie wszystko ok.

Graficznie komiks prezentuje sie swietnie, rysunki oddaja klimat tamtych lat, kolorystyka prosta ale ladnie dobrane kolorki czekam na 2 tom  :smile:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline tomb

• Czeladnik
« Odpowiedź #3281 dnia: Grudzień 11, 2018, 07:08:27 pm »
Nie lubię Jodo, mam tylko Incala. Biały Lama, gdyby nie jeden moment fabularny, byłby najwyżej ocenionym przez mnie komiksem tego scenarzysty. Niestety Jodo musiał zrobić coś tak bardzo po swojemu, że sprzedałem pierwsze wydanie.

Ale rysunki super, nawet zastanawiam się nad ponownym zakupem.

Offline tucoRamirez

• Pisarz bracki
  • Hijo de una gran puta!
« Odpowiedź #3282 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:39:37 pm »
mnie Lama bardzo rozczarował, co prawda było to już dawno temu, zanim poznałem jeszcze słabsze jego rzeczy. prawdopodobnie to rozczarowanie, które przyszło w momencie, gdy czytałem Lamę, nie dotyczyło samego Lamy, a bardziej ogólnie było to zużenie samym Jodorowskym, wtedy chyba zdałem sobie sprawę, że wyżej własnego zadka, to on na pewno nie podskoczy...
Jeśli chodzi o mistycyzm w Lamie, to jest to taki jodoro-mist, więcej tam tego mista niż mistycyzmu.
Uważam też, że jako prezent dla buddysty, czy kogoś mocno zainteresowanego tym tematem, to może być bardzo chybiony prezent, aczkolwiek nie mówię tego z perspektywy kogoś, kto się dobrze zna na temacie.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.