Autor Wątek: Gadżety komiksowe  (Przeczytany 80232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pshemko79

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 17, 2016, 11:14:12 am »
pshemko79 bardzo fajna kolekcja! Otwierałeś coś, czy trzymasz w pudełkach? Możesz powiedzieć coś na temat jakości wykonania? Mnie kuszą pojazdy Batmana, mówisz, że warto poszukać po marketach/hipermarketach?

Dzięki, nori. :)
Choć są sposoby na bezinwazyjne oddzielenie blistra od kartonika, żałuję, że te Hot Wheelsy nie mają takiej konstrukcji opakowania, która pozwalałaby na swobodny dostęp do modelu jednocześnie nie uszkadzając karty, która nierzadko sama w sobie jest atrakcyjna dla oka. Idealnie byłoby zdobywać po dwie sztuki danego modelu - jeden do zachowania w kolekcjonerskim stanie, drugi do otworzenia, pomacania, obejrzenia ze wszystkich stron... Gdyby to było jedyne moje hobby i gdybym podchodził do kolekcji na poważnie, pewnie tak właśnie był robił. Póki co nie otwieram tych modeli, ale mam też jakieś pojedyncze klony już poza opakowaniem.
To jest skala 1:64 (są też modele w skalach 1:43, 1:18), więc trzeba brać poprawkę na to, że wielkiego szaleństwa w detalach nie będzie. Najprościej mówiąc - plastik, metal, malowanie. Są też serie (Entertainment) trochę droższe, gdzie opony są już gumowe (Real Riders), a malowanie wyższej jakości. Mnie często potrafi zachwycić nawet model z serii regularnej.
Co do dostępności - dotąd udało mi się znaleźć (choć nie zawsze to, co mnie interesuje) w: Auchan, Kaufland, Tesco, Lidl, Biedronka, Smyk, Empik, Toys R Us, E.Leclerc, Rossmann, stacjonarne i internetowe sklepy z zabawkami, giełda, oczywiście Allegro, Ebay. Warto się rozglądać. :)
Niby zwykłe resoraki, a dla wielu po prostu zabawki, jednak zagadnienie wcale nie takie wąskie i całkiem ciekawe.
Chętnie kiedyś przeczytam na Twoim blogu wpis z dużą ilością znakomitej jakości zdjęć o modelach Hot Wheels. ;)
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline LordDisneyland

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 17, 2016, 12:10:29 pm »
Te zestawy LEGO to tzw polybagi dostępne zazwyczaj jako promocyjne.  Chyba obecnie u nas najłatwiejszym sposobem ich nabycia pozostaje Allegro...

Warto także zajrzeć na LUGpol.pl, AFOLe czasem sprzedają takie cymesy  :cool:

Offline dudi1212

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 17, 2016, 12:15:14 pm »
W Rossmannach bardzo dużo jeszcze wisi tych Hot Wheelsów z DC i Marvela.


Niestety są rozrzucane po sklepach losowo, więc za większą kolekcją trzeba się trochę nachodzić.



Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline nori

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 17, 2016, 09:52:52 pm »
pshemko79, Ty zły człowieku! ;) Właśnie przeszukuję internety w temacie tych autek, sporo jest dziwolągów, ale jest i sporo perełek. Te Batmanowe z rożnych filmów/komiksów/gier naprawdę prezentują się nieźle! Choć nie trafiłem jeszcze na mojego ulubionego, tj z filmów Burtona. Natomiast wariacje na temat SuperHero często są już przegięte (pojazd Supermana!), choć też znajdą się w tym temacie perełki, jak choćby przepiękne cacuszko Iron-mana! Chyba na coś się skuszę, i wrażenia na blogu koniecznie będą, szczególnie, że ostatnio LEGO coś mi nie podchodzi. Tylko jak zacznę skupować autka, to żona już w ogóle da mi eksmisję...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline 8azyliszek

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 17, 2016, 10:00:48 pm »
@UP
Będziesz mógł mieszkać w samochodzie. :smile:

Ale masz rację - kuba g rzucił nam Dreddem, pszemko batmobilami i sam też tak samo nabrałem ochoty na taki gadżecik.


« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 10:08:04 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline nori

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 17, 2016, 10:37:27 pm »
Tych autek jest 84 sztuki! W Polsce oficjalnie niestety dostępne jest tylko parę. Chyba póki co, spróbuje Hot Wheels, są znacznie tańsze, choć pewnie też jakościowo gorsze niż te z kolekcji. Ciężko być kolekcjonerem. :wink:
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline LordDisneyland

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 18, 2016, 10:48:24 am »
Oczywiście rzuciłem się przeszukiwać wiadro z samochodzikami moimi i córki , ale bohaterską maszynę znalazłem tylko jedną:

I w gorszej zdecydowanie kondycji, niż ta na fotce... Ech.

Z innej beczki - kupiłem w Tesco t-shirciaka z komiksowym Bobą Fettem. Wzór fajny, ale jak to w Tesco - koszulka niemal przezroczysta. Ciekawe, czy przetrwa 5 prań bez kompletnego zeszmacenia...

http://tesco.scene7.com/is/image/tesco/539-4431_PI_66786MN?wid=250&hei=358&$Portrait-L$

Były jeszcze motywy z WalkingDead, inne SW, Ghostbusters, Simpsons i Supermana.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 10:53:41 am wysłana przez LordDisneyland »

Offline Voytek

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 24, 2017, 12:21:57 pm »
ex, Drugs & CS!

Offline LordDisneyland

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 24, 2017, 04:24:03 pm »
https://aliencollection.herocollector.com/en-us&sourcecode=AP001WOGG&AB=0
Nie sądzę, by się ta kolekcja u nas pojawiła, ale...

Offline Gazza

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 28, 2017, 09:12:32 am »
W maju premiera nowego ALIEN'a więc moment idealny, ale obstawiałbym dostępność zagranicznego wydania przez stronę naszego oddziału raczej...
Z drugiej strony - chyba i tak wolałbym jedną porządną statuę od dajmy na to Kotobukia :)

Offline Cringer

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 21, 2017, 11:17:05 pm »
takie oto cudo przygotowało lego na 2018rok. Jeden z najfajniejszych zestawów w tematyce superhero. Wstępna cena w USA to 19.99$


Offline LordDisneyland

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 21, 2017, 11:31:50 pm »
Oj, minifig Lobo świetny.
Ale obiecałem sobie na legosy już kasy nie wydawać.
Za wyłączeniem jakichś okazyjnych zakupów miniHulków, rzecz jasna...