trawa

Autor Wątek: Inwazja Image na Polskę  (Przeczytany 6119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Inwazja Image na Polskę
« dnia: Listopad 11, 2017, 02:05:19 pm »
Nie wiem, czy uznacie zasadność wątku, ale tyle dobra z tego wydawnictwa, że pomyślałem nową erę Image w Polsce uczcić osobną dyskusją, by nam recnecje gorące nowości nie pochowały się w watkąch wydawnictw. A jeśli Image ma gdzies tam swoj wątek sprzed lat, lub jeśli sądzicie, że lepiej otwierać wątki dla autorow czy serii - będę wdzieczny Gravesowi za posprzątanie tej niepotrzebności.

Wszystko zresztą przez Arcziego. Bo napisał, a ja mu chciałem odpisać.
Jeśli chodzi o ostatnie premiery Image Comics to:NSC 1:0 MuchaNapaliłem się mocno na "The Wicked + The Divine", które w rezultacie okazało się być jednym z największych rozczarowań ostatnich miesięcy. Młodzieżowa, głupiutka fabułka, tak cool i wicked, że aż nie chciało mi się zmęczyć do końca (ale jakoś się udało, w każdym razie kolejne tomy odpuszczam). Zaraz później zabrałem się za "Head Loppera" i tę pozycję zdecydowanie polecam! Niespecjalnie ambitna, ale fajna historyjka, kreska zalatująca Genndym Tartakovskym, ogólny pozytyw. Brać, nie zastanawiać się!


Też mnie W+D zostawilo, nie wiedzieć czemu, raczej obojętnym. Seria była dobrze odebrana i dopuszczam ewentualność, ze wina leży po mojej stronie. Może tak własnie jest, może trochę za mało jestem popowy muzycznie (a to ważny punkt odniesienia dla serii), może gdzieś kontekstowo seria pracuje na obrotach innych niż moje. Ale "literacko" istotnie jest dość prostolinijnie... Pobrzmiewa to trochę Sandmanem, ale nie iskrzy tak niestety. I graficznie, i jesli chodzi o poziom hiatorii jestesmy tu daleko od Gaimana, Careya i innych.
Wazna zdaje się być rama autobiograficzna (autorskie posłowie) i ona sprawia, ze ja po kolejny tom jeszcze sięgnę, ale też mam wrażenie, że zbyt blisko tu do baaardzo konwencjonalnego superhero-themed-young-adult-self-discovery-stories. Nie czytałem "Young Avengers" Gillena, ale może to byłby własciwy kontekst i sugestia horyzontu oczekiwań dla tej serii. Zgaduję.
Może czytelnikom i czytelnikom ucieszonym "Rat Queens" bardziej ta seria przypadnie do gustu. Choć tamta seria jest wesolutka, a ta "melancholijna" ma być, to obie są w sumie o tym samym. 


A "Head Looper" jest zaiste zacny. Prosta ale konkretna opowieść, niepozbawiona graficznego uroku. Trzeba przeczytać. Podobnie jak "Black Monday Murders" i "Zabij albo zgiń", a z wcześniejszych (znanych mi) premier "Odrodzenie" i "Paper Girls". Jeśli chodzi o komiksową rozrywkę - NSC rządzi tej jesieni.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2017, 02:20:25 pm »
A "Head Looper" jest zaiste zacny. Prosta ale konkretna opowieść, niepozbawiona graficznego uroku. Trzeba przeczytać.
Dodam tylko, że rysunkowo przypomina mi trochę komiksy Łukasza Kowalczuka, wiec może będzie to dla kogoś też dobra rekomendacja jeśli ktoś lubi tego twórcę (w sumie scenariuszowo to też taki Kowlaczuk w dłuższej formie). A jeśli ktoś czeka na Conana (nie ważne czy od Hachette czy od Egmontu) to myślę, że też powinien zainteresować się też tą pozycją, bo Dekapitator (Head Lopper) taki trochę barbarzyńca.

Polecam także zainteresować się Jeziorem Ognia. Świetna historia syfy w klimatach serii Obcego (Aliens), ale dziejąca się w średniowieczu. Jeśli ktoś lubi takie klimaty i jest raczej zniesmaczony obecnymi historiami z tego uniwersum jaki u nas się ukazują dzięki Scream Comics to powinien tą pozycję sprawdzić. Rysunkowo bardzo dobrze. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2017, 05:57:08 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 79ers

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2017, 05:02:17 pm »
Coraz więcej dobrego dostajemy od Image to fakt, ale dlaczego brakuje starszych pozycji od tego wydawcy?
Może ktoś opublikuje jedną serię z klasyki rocznie przykładowo na początek Kabuki.

Offline Murazor

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2017, 05:05:39 pm »
Może ktoś opublikuje jedną serię z klasyki rocznie przykładowo na początek Kabuki.
Słaby przykład, bo to teraz Dark Horse. Library Edition oni wydają.

Offline 79ers

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2017, 07:55:16 pm »
To może jakieś dobre przykłady  :idea:

Offline kosmoski

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2017, 09:22:00 pm »
To może jakieś dobre przykłady  :idea:

Revival ;)

Offline Paulie Blade

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2017, 12:14:55 am »
U mnie Image zdecydowanie dominuje, jeśli chodzi o bieżące czytanie. Z klasycznych lub prawie-już-klasycznych serii czytam Spawna, Lazarusa i Sagę, a z tych nieco nowszych Monstress, Black Magick, Ringside, The Goddamned, The Beauty, Snotgirl i Seven to Eternity. Wszystko absolutnie top shelf jak dla mnie, choć odnosiłem już wrażenie, że mój gust uznawany jest za śmieciowy :P

Offline LordDisneyland

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2017, 05:30:59 pm »
"LOPPER", panowie, od  "to lop" 8) To znacząca literówka  ;-)

Ja cały czas uważam, że po polsku należy wydać "Injection" , a ze staroci- "The Maxx", chociaż pewnie tylko ja bym to kupił ;)
A z tytułów już wydawanych parę rzeczy istotnie dostarczyło mi sporo dobrej lektury. Czekam na kolejne tomy "PGirls" , "Odrodzenia" i "KillOBK".
Czy "Fade Out" także ma być wydawane, czy też coś mi się myli?

Offline Garf

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2017, 06:01:28 pm »
Czy "Fade Out" także ma być wydawane, czy też coś mi się myli?

Mucha ma wypuścić (i rozważa duże wydanie zbiorcze).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

mkolek81

  • Gość
Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2017, 06:06:11 pm »
"LOPPER", panowie, od  "to lop" :cool: To znacząca literówka  :wink:
Poprawione, coś mi nie pasowało, a wystarczyło przejść się do półki.
Ja cały czas uważam, że po polsku należy wydać "Injection" , a ze staroci- "The Maxx", chociaż pewnie tylko ja bym to kupił :wink:
Też jestem zdziwiony, że NSC do tej pory nie zainteresowało się wydaniem "Injection" (albo może i mają w planach, bo przy obecnym tempie wydawania swoich serii szybko zrównają się z oryginalnymi zbiorczymi i będą musieli wejść w nowe serię)
"The Maxx" to już chyba teraz jest z IDW.
Czy "Fade Out" także ma być wydawane, czy też coś mi się myli?
Tak jak napisał Garf "Fade Out" ma być w jednym zbiorczym.

Offline LordDisneyland

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2017, 06:10:14 pm »
No to dobrych wieści ciąg dalszy.
Cholera, nie mam już miejsca na nowe półki. A żona i dziecię też książki kupują...  :neutral:

JanT

  • Gość
Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2017, 06:11:56 pm »
Tak jak napisał Garf "Fade Out" ma być w jednym zbiorczym.
Mucha tak by chciała ale nie wiadomo czy im pozwolą  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2017, 06:26:45 pm »
Mucha tak by chciała ale nie wiadomo czy im pozwolą  :smile:
A czemu mają nie pozwolić. Na rynku jest dostępny kompletny HC
https://www.amazon.com/Fade-Out-Deluxe-Ed-Brubaker/dp/1632159112/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1510511111&sr=8-1&keywords=The+Fade+Out

Podobno chcieli też tak wydać Velvet, ale wtedy kiedy startowali z serią nie była jeszcze zakończona. W przypadku Fade Out tego problemu już nie ma.

JanT

  • Gość
Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2017, 06:49:32 pm »
A to nawet nie wiedziałem  :smile: Format to jest ten sam co "nowy" Muchowy?

Offline sum41

Odp: Inwazja Image na Polskę
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2017, 06:51:23 pm »
Ja czekam na Toyko Ghost :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?