Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 137187 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sum41

 • Stolnik bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 270
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1410 dnia: Styczeń 11, 2019, 08:36:00 pm »
Ten DD bedzie w tym co Egmont wydaje?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Marvelek

 • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
 • ****
 • Wiadomości: 446
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1411 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:04:38 pm »
Ten DD to zamknięta historia?
I standardowo już: jest to część wspominanego tu na forum runu Soule'a? Czy coś mylę?
 


To pierwszy story arc tego runu, historia w miarę zamknięta.


 
Ten DD bedzie w tym co Egmont wydaje?


Na dzień dzisiejszy nie. Trzeba czekać na zapowiedź co po Millerze, ewentualnie nowe serie w ANAD, aczkolwiek wydanie Soule' bez dwóch poprzednich runów mija się z celem.

Offline rzem

 • Pisarz bracki
 • ****
 • Wiadomości: 927
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1412 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:31:00 pm »
Dzięki za odpowiedzi. Dużo się robi tych WKKM do kupienia na koniec

Offline eridraven

 • Czeladnik
 • ***
 • Wiadomości: 251
 • It can't rain all the time
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1413 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:43:41 pm »
Dzięki za wrzutkę z zapowiedziami. Poczułem się przez chwilę jak za czasów, kiedy fanpejdż był jeszcze aktywny.  :biggrin:
Ja z nadchodzących tomów biorę jedynie Avengers. Tak niewielka ilość to nie zniechęcenie wywołane Twoimi zapowiedziami, a jedynie pokłosie moich wcześniejszych planów.


Dzięki za miłe słowa. Postaram się kontynuować jak pozwoli czas.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Maragast

 • Starszy Mistrz
 • ****
 • Wiadomości: 407
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1414 dnia: Styczeń 14, 2019, 09:54:47 pm »
Takie pytanie:
czy potwierdzony jest koniec oryginalnej kolekcji na 200 tomie?


Bo jeśli ogłoszą kolejne tomy to Hashette raczej będzie dalej kontynuować kolekcję na zasadzie jak tomy 152-170, czyli wybierajac nieduble.

Offline JanT

 • Asesor
 • ******
 • Wiadomości: 8 996
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1415 dnia: Styczeń 14, 2019, 09:59:29 pm »
czy potwierdzony jest koniec oryginalnej kolekcji na 200 tomie?
Jakiś czas temu mi napisali (nawet gdzieś tu wspomniałem) że SBM koniec na 130 a WKKM na 200.

Offline Maragast

 • Starszy Mistrz
 • ****
 • Wiadomości: 407
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1416 dnia: Styczeń 14, 2019, 10:06:30 pm »
Oby u nas przedłużyli chociaż do 180 i wydali to co nie jest dublami.

Offline eridraven

 • Czeladnik
 • ***
 • Wiadomości: 251
 • It can't rain all the time
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1417 dnia: Styczeń 15, 2019, 10:25:29 am »
Oby u nas przedłużyli chociaż do 180 i wydali to co nie jest dublami.
To taka opcja minimum. Osobiście jestem zadowolony poziomem historii od 157 tomu. Oby tak dalej. Każda z tych historii coś w sobie ma.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Online mystrzu

 • Służący
 • **
 • Wiadomości: 90
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1418 dnia: Styczeń 15, 2019, 07:44:17 pm »
Hej, w związku z otrzymaniem propozycji archiwalnych numerów wkkm po atrakcyjnych cenach szukam rankingów/polecajek pozwalających mi ocenić które z tomów są warte mojej uwagi. Na forum znalazłem ranking tomów 1-60 które pozwoliły mi dobrze rozeznać się w tym okresie, czy były jeszcze takie rankingi dla późniejszych tomów ? (nie znalazłem w wyszukiwarce) Ewentualnie inne nierankingowe wątki które mogłyby mi pomóc ? Na zewnętrzne linki czy personalne opinie też się nie obrażę. Z góry przepraszam jeżeli dubluje prośbę, ale nie mam siły przeglądania 11 wątków ;)

Offline JanT

 • Asesor
 • ******
 • Wiadomości: 8 996
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1419 dnia: Styczeń 15, 2019, 08:29:56 pm »
Był chyba też ranking do 120.

edit: Był tutaj http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39974.0.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2019, 08:34:36 pm wysłana przez JanT »

Offline laf

 • Stolnik bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 687
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1420 dnia: Styczeń 16, 2019, 10:26:42 am »
Na zewnętrzne linki czy personalne opinie też się nie obrażę.
Polecanki ode mnie:

The Amazing Spider-Man: Powrót do domu i kontynuacja Wyznania (t. 1 i 48) - jeden z lepszych runów u Pajączka pisany przez Straczynskiego i rysowany przez Romitę młodszego; rzecz, która w całości z utęsknieniem jest wyczekiwana przez większość fanów w Polsce (w tym przeze mnie). Wprawdzie druga część jest trochę słabsza, ale ogólnie całość trzyma poziom.

Astonishing X-Men: Obdarowani i Niebezpieczni (t. 2 i 28) - kolejny genialny run, tym razem u mutantów pisany przez Whedona i rysowany przez Cassaday'a. Polecam jednak bardziej zainteresować się zbiorczym wydaniem od Muchy.

Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix (t. 6) - słowo "klasyka" pasuje do tego tomu jak ulał. Wiekopomne dzieło najlepszych twórców mutantów czyli Claremonta i Byrne'a. W tym roku na podstawie tego komiksu będzie film.

Avengers: Upadek Avengers (t. 9) - Bendis z przytupem przejął najważniejszą serię Marvela i ... rozwiązał cała drużynę. Ale zrobił to z takim wdziękiem, że dla mnie jest to jedna z najlepszych opowieści o Avengers. A do tego genialne bardzo szczegółowe rysunki Fincha.

The Amazing Spider-Man: Ostatnie łowy Kravena (t. 10) - kolejna klasyka i najprawdopodobniej jedna z najlepszych opowieści o Pajączku, w której główną rolę gra jego wróg - Kraven Łowca. Próba psychologicznego oddania więzi łączących bohatera z jego nemesis i cudowne kadry Mike'a Zecka.

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, cz. 1 i 2 (t. 11 i 14) - najlepsza historia z Kapitanem Ameryką w roli głównej jaką czytałem. Historia szpiegowsko-sensacyjna i powrót dawno niewidzianego przyjaciela z dawnych lat. Na podstawie tej opowieści powstał film pod tym samym tytułem.

Marvels (t. 13) - absolutnie najlepszy tom w kolekcji. Najważniejsze wydarzenia jakie działy się w uniwersum Marvela na przestrzeni lat 1940'-1970' widziane oczami zwykłego dziennikarza. Kadry Alexa Rossa wbijają w fotel, kanapę czy na czym tam się czyta komiksy.

Daredevil: Odrodzony (t. 20) - jedna z najważniejszych opowieści o nieustraszonym Diable stworzona przez niezrównanego Franka Millera, który ustanowił statu quo tej postaci panujące w komiksach do dzisiaj. Mocne, bezkompromisowe, mroczne dzieło.

Hulk: Planeta Hulka, cz. 1 i 2 (t. 23 i 30) - Sałata Marvela zesłana na obcą planetę. Tubylcy chcą z niego zrobić gladiatora, ale czy ktokolwiek widział, żeby Hulk dał się zniewolić? To musi skończyć się jedną wielką rozpierduchą. Pewne motywy z tego komiksu (m.in. sama planeta i część postaci) wykorzystano w filmie Thor: Ragnarok. Kontynuacją tych tomów jest Wielka Wojna Hulka (t. 51) mówiący o powrocie Hulka na Ziemię, ale jest to słabszy event (tutaj mamy wyłącznie rozpierduchę), choć dosyć istotny.

New Avengers: Ucieczka (t. 32) - nie zabija się kury znoszącej złote jaja i tak szybko jak Bendis rozwalił całą drużynę (w t. 9), tak szybko przywrócił ją do życia. Odmieniona grupa daje zdecydowanie radę, a Finch dalej w genialnej formie. Sam tom oraz jego kontynuację (4 kolejne tomy) wydała swego czasu Mucha.

Spider-Man: Niebieski (t. 33) - Peter Parker wspomina o swojej pierwszej miłości, czyli Gwen Stacy, pierwszym spotkaniu z MJ i swoich licealnych latach. Cudowny album przy którym łza czasami kręci się w oku. Duet Loeb / Sale w najwyższej formie. Sam tom oraz jego kolejne części utrzymane w podobnej konwencji (opowiadające historię Hulka, Daredevila i Kapitana Ameryki) wydała niedawno Mucha.

She-Hulk: Samotna Zielona Kobieta (t. 34) - jedno z najbardziej pozytywnych zaskoczeń kolekcji. Zupełnie nie wiedziałem czego spodziewać się po zielonej kuzynce Hulka, a otrzymałem prześmiewczą historię o przygodach superbohaterki odgrywającej rolę pani adwokat. Zeszyt z procesem Spider-Mana nadal wywołuje banana na mojej twarzy.

Ród M (t. 35) - bardzo ważny i bardzo ciekawy event (będący pokłosiem wydarzeń opisanych w Upadku Avengers) opowiadający o alternatywnej rzeczywistości, w której wszyscy bohaterowie mają to, o czym zawsze marzyli. Niestety jest to tylko utopia, a powrót do rzeczywistości będzie wymagał współpracy wielu superbohaterów. Kreator uniwersum Marvela z początku XXI wieku - Braina Michaeal Bendisa - znowu daje z siebie maksimum możliwości.

Wolverine: Geneza (t. 36) - wielu czekało na origin Wolverine'a i wielu się nie zawiodło (w tym ja). Superhero jest tu jak na lekarstwo, a w zamian dostajemy początkowo sielankową, a później znacznie dramatyczniejszą historię o młodości Logana (sięgającej końca XIX w.) z cudownymi kadrami Kuberta. Część motywów z tego komiksu wykorzystano w filmie X-Men Geneza: Wolverine.

Wojna Domowa (t. 39) - w mojej skromnej opinii najlepszy event wydany w ramach kolekcji. Skłóceni bohaterowie, niespodziewane alianse, epickie bitwy i wydarzenia, które na kilka lat ustaliły nawy status quo całego uniwersum. Na podstawie tego komiksu powstał film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Wolverine: Broń X (t. 45) - kolejne spojrzenie na przeszłość Logana i kolejny genialny komiks. Wolverine jako pacjent nieludzkiego eksperymentu, sprowadzony do roli doświadczalnego zwierzęcia. Ochrona i naukowcy ośrodka, w którym przetrzymywany jest Logan, nie będą wspominać tego eksperymentu zbyt miło. Jedna ze scen zawarta w filmie X-Men Apocalypse (niestety ta najsłabsza) nawiązuje bezpośrednio do tego komiksu.

1602 (t. 46) - z założenia nie kupuję opowieści dziejących się poza głównym uniwersum, ale w końcu ten komiks jest autorstwa samego Gaimana, więc nie było wyboru. Zdecydowanie nie zawiodłem się, a wcielenia superbohaterów w elżbietańskiej Anglii i ich przygody to rozrywka na najwyższym poziomie.

Wolverine: Staruszek Logan (t. 54) - kolejny elseworld (który, tak na marginesie, obecnie został wchłonięty do głównego uniwersum) i kolejna genialna rzecz. Dystopijna przyszłość, w której społeczność superbohaterów wymarła, a Ameryka jest podzielona na strefy wpływów rządzonych przez najpotężniejszych łotrów. Wolverine już dawno schował swoje szpony i wiedzie (w miarę) spokojne życie rodzinne. Powrót jednego z kolegów po fachu sprawi, że ruszy na wyprawę po Ameryce, która (i nie ma w tym przesady) odmieni jego życie. Część motywów z tego komiksu wykorzystano przy filmie Logan: Wolverine. Możesz wstrzymać się z zakupem tego tomu, bo niedawno Egmont zapowiedział jego wydanie w klasyce Marvela.

Tajna Inwazja (t. 55) oraz Oblężenie (t. 60) - bardzo ważne eventy, choć słabsze od poprzednich. Lektura obowiązująca jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami z uniwersum Marvela. A tutaj masz chronologię eventów i najważniejszych wydarzeń w uniwersum w tomach 1-120.

Doktor Strange: Przysięga (t. 56) - historia dla osób, które cierpią na brak lektur z Doktorem Dziwakiem. Strange poszukuje lekarstwa dla swojego pomocnika, które okazuje się lekarstwem dla całej ludzkości. Zagadka kryminalna dziejąca się na płaszczyźnie kilku wymiarów. Tom był nader przyjemny i jeśli jego cena będzie faktycznie przystępna to polecam, choć nie nie z całego serca.

Thunderbolts: Wiara w potwory (t. 57) - kolejna rzecz, którą można sobie spokojnie odpuścić, ale która jest naprawdę wciągająca. Po wydarzeniach opisanych w Wojnie Domowej (t. 39) Norman Osborn sprawuje władzę nad drużyną Thuderbolts, z której robi swoje prywatne wojsko i poluje na niezarejestrowanych superbohaterów. Niestety dostajemy tylko środek całego runu Ellisa, ale za to bardzo dobry środek.

Jutro postaram się wrzucić polecanki z kolejnej 60-tki, chociaż tutaj mam dziury, bo nie wszystkie tomy przeczytałem, a poza tym kupowałem już wybiórczo.

Offline LordDisneyland

 • Stolnik bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 496
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1421 dnia: Styczeń 16, 2019, 12:35:13 pm »
laf, zapewne przez przeoczenie pominąłeś świetny komiks rozrywkowy- WKKM22, ' Marvel Zombies'  ;-)

Offline laf

 • Stolnik bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 687
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1422 dnia: Styczeń 16, 2019, 12:49:45 pm »
Zapewne  :wink:

Offline JanT

 • Asesor
 • ******
 • Wiadomości: 8 996
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1423 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:54:09 pm »
Marvel Zombies bardzo fajny tom. Czarna komedia SH  :smile:

Offline nayroth

 • Pisarz bracki
 • ****
 • Wiadomości: 849
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1424 dnia: Styczeń 16, 2019, 05:31:47 pm »
laf,
solidene polecanki, ciężko sie nie zgodzić, wtrące jednak swoje 3 grosze do tej listy

1. Hulk: Planeta Hulka, cz. 1 i 2 (t. 23 i 30) - drugi rysownik słabszy od głównego artysty przez co całość nieco traci
2. She-Hulk: Samotna Zielona Kobieta (t. 34) - ostatni zeszyt bodajże też rysowany w zastępstwie, minus za to
3. Tajna Inwazja (t. 55) - to jest porażka, nie polecam nikomu, scenariusz i rysunki poniżej poziomu