trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 375813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #780 dnia: Czerwiec 24, 2018, 02:00:00 pm »
Nie mam bzika na jednolitość wydań.
Ale inni mają (niektórzy nawet bardzo  :smile: ) Jakby Egmont wydał np od dwójki Squirrel Girl bo jedynka w WKKM to byłby śmiech na sali a dodatkowo tomy z kolekcji są dostępne chwilę. To byłoby po prostu głupie  :smile:

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #781 dnia: Czerwiec 24, 2018, 03:10:37 pm »
Ale inni mają (niektórzy nawet bardzo  :smile: ) Jakby Egmont wydał np od dwójki Squirrel Girl bo jedynka w WKKM to byłby śmiech na sali a dodatkowo tomy z kolekcji są dostępne chwilę. To byłoby po prostu głupie  :smile:
Dlatego dla tych co mają bzika i tak wydadzą od początku ;) Przykład powiązany z WKKM to ceny w dyskontach sięgające -50% dla Ultimate Spierman, które już było po części w kolekcji.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #782 dnia: Czerwiec 24, 2018, 05:31:47 pm »
Ale inni mają (niektórzy nawet bardzo  :smile: ) Jakby Egmont wydał np od dwójki Squirrel Girl bo jedynka w WKKM to byłby śmiech na sali a dodatkowo tomy z kolekcji są dostępne chwilę. To byłoby po prostu głupie  :smile:
Kiedy czytam różne wypowiedzi w wątkach kolekcji, to czasem mam wrażenie, że nie są ważne komiksy, tylko panorama. Myślę, że Hachette zrobiłoby wielką frajdę kolekcjonerom panoram, gdyby zaczęli wydawać kolekcję "Panorama racławicka w częściach" :smile: 40 złotych za wydanie w grubej oprawie, to nie jest wygórowana cena. Kolekcja ma też inną, arcyważną, przynajmniej dla mnie, zaletę. W jej ramach ukazuje się mnóstwo klasycznych historii. Jeśli idzie o WKKM w większości są to same perły, a do wydawania klasyków wydawnictwa się nie garną.Zresztą, co tu dużo mówić - gdyby nie kolekcje, rynek komiksowy wyglądałby tak, jak 10lat temu - kilka tytułów na krzyż, które każdy brał i się zachwycał, bo wydali coś z DC lub Marvela, więc nie narzekajmy. Jak kogoś kolekcja nuży przestać zbierać, jak nie jest krezusem robić t co ja i wielu innych: kupować wybrane tytułu :smile:

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #783 dnia: Czerwiec 24, 2018, 05:53:29 pm »
I co ma raczej słaby i chudy tom Straczynskiego za 70 zł wspólnego z fajnymi tomami Aarona za 40zł? To twoje myślenie jest błędne.
Jak wydali praktycznie nieznaną a dobrą Ms Marvel to chyba tym bardziej wydadzą bardziej znanego i dobrego Strange'a.
Powiało 8azylem. Gdzie ty niby widzisz ten tom z klasyki za 70 zł? Od ręki kupię ci za 41,12 zł a po rabatach bonito poniżej 40. A tomy kolekcji masz po 40 i koniec kropka. Nie wyskakuj, że kupujesz od kolegi z allegro taniej. Niektórzy dopłacają jeszcze za wysyłkę. Widzę, że dobieramy argumenty w zależności od okoliczności. :badgrin:
Kolekcje powinny się ograniczyć do klasyki z lat 60-90 max i tyle. Wydawanie czegokolwiek z lat 2000+ jest bez sensu przy obecnej hegemonii Egmontu na SH. Robienie konkurencji na siłę i przeszkadzanie ze strony kolekcji i nic więcej. I nie ma znaczenia kto "zaczął" tylko kto ma największe możliwości w PL teraz. Na pewno nie jest to Hachette z tymi kilkoma kolekcjami na krzyż.

Panorama to taki szpan przed znajomymi  :lol: Można pokazać na imprezie o, patrzcie co mam!





JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #784 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:03:32 pm »
Powiało 8azylem. Gdzie ty niby widzisz ten tom z klasyki za 70 zł? Od ręki kupię ci za 41,12 zł a po rabatach bonito poniżej 40. A tomy kolekcji masz po 40 i koniec kropka.
Ale ja pisałem o Marvel NOW za 40 zł bo to chodziło o Strange'a w Marvel NOW. Wystarczy czytać ze zrozumieniem  :smile:

Kolekcje powinny się ograniczyć do klasyki z lat 60-90 max i tyle. Wydawanie czegokolwiek z lat 2000+ jest bez sensu przy obecnej hegemonii Egmontu na SH. Robienie konkurencji na siłę i przeszkadzanie ze strony kolekcji i nic więcej.
Ale Hachhette PL nie może za bardzo listy zmieniać w przeciwieństwie do Egmont który może wydać wszystko. Więc może Egmont powinien teraz wydawać rzeczy z lat 60-90 jak w kolekcji muszą być ANADy? Czy twoje myślenie działa tylko w jedną stronę?  :smile:

"Robienie konkurencji na siłę i przeszkadzanie ze strony kolekcji i nic więcej."  :lol: Teraz dopiero powiało Bazylem  :smile:

Po chu.. Egmont zapowiedział Rękawicę Nieskończoności jak ma być w WKKM? Niech się zajmie tytułami 2000+  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 06:12:48 pm wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #785 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:21:18 pm »

Wydawanie czegokolwiek z lat 2000+ jest bez sensu przy obecnej hegemonii Egmontu na SH. Robienie konkurencji na siłę i przeszkadzanie ze strony kolekcji i nic więcej.
Na tym polega wolny rynek. Nie rozumiem dlaczego Hachette, żeby wydać coś z historii po 2000 roku miałoby czekać na decyzję Egmontu, czy kogokolwiek innego. Na tej zasadzie Mucha nie powinna wydawać Jessici Jones i innych tytułów, bo może kiedyś Egmont zechciałby to wydać. Podobnie jak pomysł, by w kolekcji ukazywały się same klasyki z lat 60.-90. Dlaczego komuś dawać monopol? Ja myślę, że konkurencja jest bardzo potrzebna, bo zmusza wydawców do szukania nowych tytułów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 06:38:05 pm wysłana przez Marvelek »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #786 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:58:35 pm »
Konkurencja między sprzedającymi to wyłącznie korzyść dla kupującego. Szok, że można tu czytać brednie o rozdawaniu monopolów od wydawałoby się oczytanych ludzi.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #787 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:00:29 pm »
Wolny rynek wolnym rynkiem, ale wydawcy nadal będą rezygnowali z tytułów, które będą wychodzić w kolekcjach. Np. Conan, ten który wychodzi w kolekcji, byłby wcześniej i taniej i w bardziej obszernych wydaniach, a tak będzie dłużej, drożej z czasowo ograniczona dystrybucja (pewnie też bez dodruków). Problemem jest bardzo ograniczony rynek zbytu. Dlatego egzystowanie kolekcji i normalnych wydań u nas nie wychodzi. Ile czasu przyszło czekać na Ultimate Spider-man? I podziwiam tych ludzi którzy kupują każdy tom kolekcji nie ważne jaki to byłby szrot bo tak panorama.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #788 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:05:11 pm »
G....o by było. Nic by nie było, jak u Kononowicza.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #789 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:11:59 pm »
Wolny rynek wolnym rynkiem, ale wydawcy nadal będą rezygnowali z tytułów, które będą wychodzić w kolekcjach. Np. Conan, ten który wychodzi w kolekcji, byłby wcześniej i taniej i w bardziej obszernych wydaniach, a tak będzie dłużej, drożej z czasowo ograniczona dystrybucja (pewnie też bez dodruków).
Skąd wiesz jakby było?

Według twojego rozumowanie ja też teraz mogę mieć pretensje do Muchy bo NSC wydałoby taniej, szybciej i na miękko np Descender?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #790 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:39:06 pm »
A nie masz? Cały czas się czepiasz jak np. w stosunku do tłumaczenia które zaproponowała.

Offline T0M3K

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #791 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:53:50 pm »
Np. Conan, ten który wychodzi w kolekcji, byłby wcześniej i taniej i w bardziej obszernych wydaniach, a tak będzie dłużej, drożej z czasowo ograniczona dystrybucja (pewnie też bez dodruków)

W takim razie dlaczego go nie było skoro napisałeś, że byłby? Co stało wcześniej na przeszkodzie, żeby ktoś inny niż Hachette wprowadził go na rynek? Masz może Oko Agamotto i znasz wszystkie scenariusze jak Strange?  :shock:  Jeśli tak, to może pożyczyłbyś choć na chwilę?  :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #792 dnia: Czerwiec 24, 2018, 08:07:56 pm »
Dlatego że wydawca wycofał się jak dowiedział że Hachette interesuje się licencją.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #793 dnia: Czerwiec 24, 2018, 08:28:21 pm »
Egmont powinien teraz wydawać rzeczy z lat 60-90 jak w kolekcji muszą być ANADy? Czy twoje myślenie działa tylko w jedną stronę?  :smile:
Tak, to działa tylko w 1 stronę i dobrze o tym wiesz. Wiadomo, ze Egmont nie ruszy historii takich jak Under Siege itd. Rękawicę wydaje tylko dlatego, że film.

Może tu napiszesz ile takich klasycznych historii będzie w 150-170?

Do wyboru mamy albo wydanie Hachette takich klasyków albo wcale. No ale nie, bo przecież Hachette musi wydawać urywki runów w kolekcji z ANAD i 2000+, które i tak wydałby Egmont, Mucha czy ktokolwiek. Zamiast znaleźć swoją niszę, lepiej kotłować się we współczesnym Marvelu z innymi wydawnictwami, ot ich """genialny""" plan.

 Lista wcale ich nie wiąże, były przecież zmiany w polskiej liście. W sumie nie mam z tym problemu, że wydają MN i ANAD ale jest jedno ale. Wydają kilka zeszytów i tyle. Gdyby wydawali całe runy od początku do końca to bym był za. Ale takie coś przy tym co w ostatnich latach pokazywał Egmont (wydawanie kompletnych runów w krótkim czasie) to jest dziecinada. Kolekcję wspierają już jedynie panoramowicze albo osoby, które kupują rzeczy, których Egmont nigdy by nie wydał czyli głównie ramotki. Ale takie historie się już skończyły, zostały same nowości i ANAD. Człowiek za głowę się łapie widząc tutaj zachwyt nad lineupem tej ostatniej 20.

Ty też JanieT zaczynasz się w tym miotać, to jednak 40 zł za takie chudziny i HC to jest ok i się sprzeda w ogromnym nakładzie? To czemu Marvel Now i Rebirth tylko w SC?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 08:33:35 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #794 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:23:14 pm »
A nie masz? Cały czas się czepiasz jak np. w stosunku do tłumaczenia które zaproponowała.
Ale głupio zmieniasz temat  :smile: Ja przynajmniej kupuję tytuły na które narzekam  :biggrin:
Dziś o jeden tytuł to też nie "cały czas"

Zamiast znaleźć swoją niszę, lepiej kotłować się we współczesnym Marvelu z innymi wydawnictwami, ot ich """genialny""" plan.
Jaką swoją niszę? O czym ty w ogóle piszesz?  :smile: Kolekcja oryginalnie idzie chronologicznie i nasze Hachette musi czerpać z tej puli. Takie to trudne do zrozumienia? 

Ty też JanieT zaczynasz się w tym miotać, to jednak 40 zł za takie chudziny i HC to jest ok i się sprzeda w ogromnym nakładzie? To czemu Marvel Now i Rebirth tylko w SC?
Napisałem że kulawo bo dużo chudych tomów. Wcześniej średnia była ze 176 stron a teraz będzie ze 128/136  :biggrin:

Tyle teraz tytułów wychodzi a wy będziecie wylewać jad na kolekcje bo MOŻE Egmont nie wyda Strange'a którego może i tak nie miał zamiaru wydać  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 09:36:29 pm wysłana przez JanT »