trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 378446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1365 dnia: Styczeń 06, 2019, 01:32:20 pm »
To był dla mnie eksperyment: kupić komiks po zaledwie dwóch pozytywnych opiniach na forum.


No ale że superhero teraz kupuję w iście śladowych ilościach, a z budżetu akurat wystawały 4 dychy, postanowiłem zaryzykować i wziąć tego Karnaka.


Dziękuję za rekomendację, bo normalnie to bym w ogóle tego komiksu nie zauważył. To świetna lektura, która pokazuje, że można stworzyć coś naprawdę sensownego, nawet w tak kręcącym się w kółko uniwersum jak to marvelowskie. Zamknięta historia niczym dobry film. Niejednoznaczne postępowanie bohatera, dobre dialogi. Opowieść ze świata Superhero bez grama trykotu.


@Antari: jest coś w tym, co piszesz. Jak na razie nie znajduję argumentu do polemiki. Muszę nad tym pomyśleć. Być może nie znalazł go sam bohater, stąd pod koniec skupił się na skazie fizycznej, nie tej leżącej w filozofii czy ideologii.

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1366 dnia: Styczeń 06, 2019, 10:15:18 pm »
no dobrze Panowie, zachęciliście i mnie. Jutro kupuję Karnaka.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1367 dnia: Styczeń 07, 2019, 02:55:37 pm »
Czyli co - Galactic Storm upchną po kolei w ostatnich tomach do 170?? Albo wydadzą tylko 1 tom? Nie sądzę. Jedno nie wynika z drugiego. O końcu WKKM to nie świadczy.
W UK co 2 tomy więc u nas może być tak 166-cz.1, 168-cz.2, 170-cz.3.

O końcu WKKM świadczy to że teraz idą same premiery (jeszcze zabrali ze 171-200 najpopularniejsze Punishera i Daredevila) a od 171 byłoby większość dubli (bo tak zostało) i jakby miało iść dalej po 170 to raczej by to jakoś wymieszali. Ale to tylko moje widzimisię i mogę się mylić  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2019, 02:58:56 pm wysłana przez JanT »

Offline Batitt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1368 dnia: Styczeń 07, 2019, 06:08:35 pm »
Dlaczego o końcu kolekcji mają świadczyć, że idą same premiery ? Puścili kilka, kilkanaście dubli i od razu zauważyli że sprzedaż siadła. Więc pozmieniali kolejność i bum. Ostatnie tomy wyprzedają się bardzo szybko. Karnak zniknął z Empików w ten sam dzień. W Internecie nie zauważyłem aby wyprzedawane były wcześniejsze tomy po zaniżonych cenach. Wprost przeciwnie, jak ktoś chce uzupełnić kolekcję z drugiej ręki (ostatnie tomy) to po cenach 2 razy wyższych. Przy okazji przypominam, że przez infolinię archiwalne tomy, puki są, zawsze mają cenę kioskową.
Poza tym dubel nie dla każdego jest dublem.
Są też tacy, którzy kupują i tak wszystko, żeby mieć pełną kolekcję (panoramę). Zaliczam się do takich, więc kupię każdy tom powyżej numeru 170 ;)

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1369 dnia: Styczeń 07, 2019, 06:17:25 pm »
Dlaczego o końcu kolekcji mają świadczyć, że idą same premiery ? Puścili kilka, kilkanaście dubli i od razu zauważyli że sprzedaż siadła. Więc pozmieniali kolejność i bum.
A później co? Łubudu? W sumie nie obraziłbym się gdyby to był koniec.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1370 dnia: Styczeń 07, 2019, 07:12:25 pm »
Dlaczego o końcu kolekcji mają świadczyć, że idą same premiery?
Nie premiery świadczą o końcu tylko to co zostało do ewentualnego przedłużenia  :smile: Nie wydaję mi się żeby zrobili przedłużenie gdzie większość to duble. Choć może do 180 by się udało.

Ostatnie tomy wyprzedają się bardzo szybko.
Ostatnio tomów jest bardzo mało i dlatego.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1371 dnia: Styczeń 07, 2019, 07:15:37 pm »
   Jestem pewnie jednym z największych wielbicieli kolekcji tutaj, ale ja też mam nadzieję, że to już koniec. Powymieniają teraz, te mainstreamowe komiksy z ANAD, Legacy czy jak tam się to teraz nazywa na te które nie zostały by pewnie nigdy u nas wydane i niewiele im zostanie na później a na dodatek tak jak w dwóch pierwszych 60-kach obecne były najczęściej dosyć zamknięte historie spokojnie dające się czytać samodzielnie, to teraz w bardzo wielu przypadkach były to wyraźnie ucięte początki serii. No chyba, żeby znowu powrócili do klasyki z lat 60-70-80-90 przeplatanej nowymi mniej znanymi seriami raczej bez szans na inną formę wydania w PL, to wtedy z miłą chęcią.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1372 dnia: Styczeń 07, 2019, 07:26:53 pm »
Szkoda będzie tylko Onslaught  i Earth X.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1373 dnia: Styczeń 07, 2019, 07:36:17 pm »
Tzn. co lista do 170 jest już ustalona?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1374 dnia: Styczeń 07, 2019, 07:40:10 pm »
W pierwszym poście do 166 a to co nie znamy to dwie części Galactic Storm i pewnie Black Panther cz.2.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1375 dnia: Styczeń 07, 2019, 07:44:12 pm »
WKKM zrobiła wiele dobrego dla polskiego rynku komiksowego. Gdyby nie ta kolekcja nie byłoby takiego boomu wydawniczego, aczkolwiek uważam, że powinni skończyć na 170 tomie i jeśli chcą dalej ciągnąć trykoty, wejść w Deadpoola. Ogólnie i tak kupuję tylko wybrane tomy z obu kolekcji, więc dalsze wychodzenie kolekcji nie ma dla mnie znaczenia.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1376 dnia: Styczeń 07, 2019, 07:55:50 pm »
Tego Onslaught to faktycznie wielka szkoda, ale tak patrząc się na resztę przedłużenia do numeru 200 to chyba sporo z tego ma szansę być wydane u nas przez innych wydawców, także to faktycznie może być THE END.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1377 dnia: Styczeń 07, 2019, 09:08:29 pm »
Puścili kilka, kilkanaście dubli i od razu zauważyli że sprzedaż siadła.
Szczególnie wśród prenumeratorów, którzy przy każdym "dublu" masowo rezygnują z prenumerat, a potem zamawiają od kolejnego tomu.
A sprzedaż kioskowa stanowi coraz mniejszy odsetek w zysku.
Ludzie co z wami? Niech dojdą do 300. tomu.
Deadpool to dopiero miałby dubli.

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1378 dnia: Styczeń 08, 2019, 12:38:41 pm »
Echh, a pamiętacie jak półtora roku temu, kiedy kolekcja zbliżała się do 120 tomu też wszyscy mówili "to na pewno koniec"? :lol:
Więc pożyjemy zobaczymy - ja bym nie był tak pewny ani w jedną ani w drugą stronę. Myślę, że teraz jest tyle samo szans na koniec jak i przedłużenie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1379 dnia: Styczeń 08, 2019, 01:28:53 pm »
Echh, a pamiętacie jak półtora roku temu, kiedy kolekcja zbliżała się do 120 tomu też wszyscy mówili "to na pewno koniec"? :lol:
Pamiętam też jak się pisało że nie ma miejsca na drugą kolekcję  :smile: Przy 120 było co innego bo tam wcześniej nie nabrali samych premier żeby na potem im zostały prawie same duble.

 

anything