trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 365569 razy)

Offline ASX76

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2895 dnia: Styczeń 10, 2019, 12:15:54 am »
Ostatnia promocja w Bonito to jakaś totalna masakra - co zamówienie, to kilka tytułów do reklamacji, lub zwrotu. Dzisiaj udało mi się wreszcie dodzwonić do BOK i pod wpływem wielce negatywnych doświadczeń wywołanych różnego rodzaju uszkodzeniami okładek zrezygnowałem z jednego zamówienia.
A także jeden rekord - zamówienie złożone 18 grudnia, zostało wysłane dopiero dzisiaj, a i to gdyby nie telefon, to mimo dwukrotnych zapytań w tej sprawie czekałbym do końca świata ;)
Pakują w duże kartony, a jako jedyne zabezpieczenie zawartości dużo sztywnego szarego papieru. Co prawda książki nie latają w środku, ale wystarczy pierdyknięcie o twarde podłoże, czy coś w ten deseń i nieszczęście gotowe. W magazynie najwidoczniej nie ma czasu zwrócić uwagi na stan fizyczny tytułów, które nieraz wyglądają tak, jakby pochodziły z outletów. Jutro targam na Pocztę drugą paczkę do zwrotu (na 9 książek aż 5 do d...).

Offline midar

« Odpowiedź #2896 dnia: Styczeń 10, 2019, 12:44:39 am »
Ja zrobiłem wielkie zakupy (4 zamówienia) korzystając z  obecnego 35%. Przy odbiorze osobistym (a tylko tak zamawiam) wszystko było bez zarzutu, i jakość i terminowość. Widziałem za to, ilu ludzi odbierało zamówienia, stała nawet kolejka na zewnątrz.
Może dlatego rozjechali się logistycznie w okresie świąteczno-noworocznym. Nie usprawiedliwia to jednak niechlujnego pakowania przesyłek.

Offline ASX76

« Odpowiedź #2897 dnia: Styczeń 10, 2019, 12:55:10 am »
Niestety, nie ma możliwości odbioru osobistego w tym zapyziałym Białymstoku, więc trza się zdawać na łut szczęścia i później borykać ze zwrotami oraz reklamacjami ;)

Offline Murazor

« Odpowiedź #2898 dnia: Styczeń 10, 2019, 05:18:09 am »
Zamiast poczty pisz do nich, zeby wyslali kuriera po odbior reklamacji. Nie trzeba nosic przesylki i czekac na zwrot kasy za wysylke. Od razu tez powinines dostac nowe egzemplarze.

Offline Gazza

« Odpowiedź #2899 dnia: Styczeń 10, 2019, 07:15:42 am »
Dlatego wolę Mestro - rabaty podobne; jeśli to pojedyncze egzemplarze do wymiany; obsługa bardzo satysfakcjonująca; nigdzie się nie muszę fatygować - wszystko dostarczane/odbierane przez kurierów prosto na biurko do pracy (wczoraj nawet telefonowali sami aby przyspieszyć wymianę jednego tytułu. Polecam.

Offline Mawer

« Odpowiedź #2900 dnia: Styczeń 10, 2019, 08:00:30 am »
Zamiast poczty pisz do nich, zeby wyslali kuriera po odbior reklamacji. Nie trzeba nosic przesylki i czekac na zwrot kasy za wysylke. Od razu tez powinines dostac nowe egzemplarze.

Z tymi zwrotami to mają niezły pierdzielnik.
Przed świętami zamówiłem Encyklopedie Marvela.
14 grudnia dostałem paczkę, ale towar był mocno obity. 15 grudnia odpisali, że wyślą do mnie 20 grudnia dwóch kurierów, jeden odbierze uszkodzony produkt, natomiast drugi da nowy egzemplarz. 20 grudnia był tylko jeden kurier (z egzemplarzem dla mnie). Zgłosiłem, że nie odebrali swojej paczki. Odpisali, że 27 grudnia będzie u mnie kurier.
27 grudnia, faktycznie był kurier, ale nie odebrał paczki bo nie miał listu przewozowego i miał błąd w systemie bo powinien odebrać paczkę, a wpisany miał list. Oczywiście następnego dnia im to zgłosiłem, odpisali, że 2 stycznia będzie jeszcze raz kurier (ze wszystkimi papierami). Dzisiaj właśnie wysłałem im wiadomość, że kuriera nadal nie było.
Nie spieszy mi się, a nie widzę sensu by im odsyłać na mój koszt.

Offline ASX76

« Odpowiedź #2901 dnia: Styczeń 10, 2019, 01:23:47 pm »

Aha... Dzięki za info! Po raz pierwszy zwracam i wymieniam u nich towar, więc byłem zielony niczym wiosenna trawa ;)

Offline death_bird

« Odpowiedź #2902 dnia: Styczeń 10, 2019, 08:29:28 pm »
Jeśli chodzi o Bonito to odbiór osobisty jest w dechę. Często zamówienie składane rano jest do odbioru po południu. Natomiast wysyłki od nich nie zamówię już nigdy. Dramat gorszy niż Buka w Muminkach.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline maxim1987

« Odpowiedź #2903 dnia: Styczeń 11, 2019, 07:38:42 am »
Ostatnie jak odbierałem osobiście w Bonito, komiks był lekko uszkodzony. Pani za ladą wydając komiks pokazała uszkodzenie i powiedziała, że moge nie odbierac albo może dac mi dodatkowy rabat 5%
Uszkodzenie nie mialo dla mnie znaczenia, a dodatkowy rabat zawsze chętnie przyjmę :)

Offline Raf Fariszta

« Odpowiedź #2904 dnia: Styczeń 11, 2019, 08:39:46 am »
Odebrałem wczoraj dwie paczki z BONITO (kurier PP)
W sumie 12 pozycji, wszystko igła.
Całość  miała pójść we wtorek, ale ktoś zgapił u nich na magazynie i musiałem przypomnieć  się - wyszły paczki w środę.
Nocy Matko Dnia

Offline tysonek

« Odpowiedź #2905 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:11:47 am »
W Bielsku-Białej odbiór osobisty z Bonito to mistrzostwo, miła Pani widząc uszkodzony komiks sama go zgłosiła do wymiany.

Offline jeanvanhamme

« Odpowiedź #2906 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:47:39 am »
Zamówienie w bonito z 4 stycznia. Dziś jest 11. a skompletowanie w 12%. Pisałem do BOKu czy nie zapomnieli, pani twierdzi, że to wina Świąt. Nie rozumiałem, dopóki nie przeczytałem Waszych komentarzy.
Oni nadal robią zamówienia przedświąteczne...

Offline laf

« Odpowiedź #2907 dnia: Styczeń 11, 2019, 10:47:25 am »
Oni nadal robią zamówienia przedświąteczne...
O, ciekawe. Skąd masz taką informację?

Moje ostatnie zamówienia (złożone dzięki uprzejmości kolegi z forum) wyglądały tak:
Zamówienie złożone - SMS z potwierdzeniem odbioru
28.12                     - 31.12
30.12                     - 03.01
03.01                     - 04.01
04.01                     - 09.01 (tu było trochę długo, ale podejrzewam, że wynikało to z faktu, iż dostępny był tylko 1 egzemplarz komiksu)
09.01                     - 11.01
Odbiór osobisty w salonie w Łodzi.

Jak dla mnie wszystko w porządku i bez zbędnych przedłużeń.

Offline roble

« Odpowiedź #2908 dnia: Styczeń 12, 2019, 01:49:06 pm »
czekaja az ukraincy wroca po swietach, bo pakowac nie ma kto..

Offline ASX76

« Odpowiedź #2909 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:50:50 pm »
Jak widać możliwość odbioru osobistego w Bonito, a ich wysyłki do domu klienta, to niebo a Ziemia. Nie podoba mi się ich sposób pakowania: nawalone sztywnego szarego papieru bez żadnych innych "bajerów", a okładki książek stykają się bezpośrednio, więc wystarczy jedno pierdyknięcie, rzucenie paczką, czy zmiana położenia i nawet jeśli towar był w dobrym stanie, to po czymś takim już niekoniecznie, zwłaszcza w przypadku cięższych... :wink:
W sumie wyszło mi 18 książek do reklamacji. Byłoby więcej, ale z 10 wysłałem do zwrotów pod wpływem szoku wywołanego dramatycznym stanem niektórych egzemplarzy, które bardziej nadawały się na przecenę, niż do zwykłego obrotu  :razz:

Dzisiaj odebrałem dwie paczki w Smyku w Białymstoku przy ul. Hetmańskiej (oczywiście za pobraniem, odbiór osobisty, sprawdzenie zawartości na miejscu) i zostałem bardzo przyjemnie zaskoczony, zarówno bardzo miłą obsługą (mimo iż trzy Panie musiały zwijać się niczym w ukropie, bo ludu multum), jak i przede wszystkim zawartością, gdyż wbrew obawom okazało się, że na 13 książek, tylko dwie miały małe, pojedyncze uszkodzenia, a poza tym to naprawdę "mucha nie siada"  :smile:  Pakowanie lepsze niż w Bonito: folijki wypełnione powietrzem, naturalnie w kartonach  :smile:
Jeśli dwie ostatnie paczki będą wyglądać jak poprzednie, to nie tylko Veni i Vidi, ale naprawdę Vici :wink: