Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2250 dnia: Wrzesień 12, 2018, 11:59:35 pm »

No tak, bo ja jestem pępkiem świata i wszystko się kręci wokół mnie. Może ravelo nie chodzi o to, żeby zabrać hajs od masterpassa przy Twoim zakupie, może ravelo chodzi o to, żebyś już nie kupował komiksów u nich w promocji z masterpassem.
Może, tak jak koledzy wyżej napisali, mają podpisaną umowę na ilość założonych portfeli masterpassa. Może mają umowę z masterpassem na profilowanie a trochę wstyd przesłać listę 2000 zamówień z czego 1800 to 30 tych samych osób, które zamówiły 60 paczek z tanimi komiksami do 40zł.
Piszesz jakbyś wiedział o wszystkich umowach ravelo z ich partnerami biznesowymi. Może to egmont zwleka z ustaleniem warunków na zapowiedzi wrześniowe właśnie po to, żeby zamówić u nich a nie na ravelo. Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków i rzucać oskarżeń bo za dużo jest możliwości.



Może, może, ale po gdybać, skoro można użyć inteligencji i odrobiny doświadczenia biznesowego (chyba nie wszyscy tutaj na etacie za minimalną, he?)
Gdyby Ravelo rozliczało się za założony portfel, to wprowadziliby limit na jedno konto - problem solved
Egmont dobrze wie, że dla ludzi kupujących tylko dla najniższej ceny jest dalekim wyborem, nie sądzę że ktokolwiek serio potraktował ofertę - 30% jako odpowiedź na ravelowe -36% - 15 zł +1,99. Poza tym jak można w ogóle chcieć konkurować z podmiotem, któremu płaci się hajs za obsługę sklepu? To tak jakbyś miał firmę remontową, zatrudnił taniego Filipino, który bierze 15 złotych mniej od ciebie, płacił mu pensję, a potem byś z nim konkurował na rynku? A do tego ty jesteś jednym z producentów farb. How stupid is that?
I nie rozumiem jeszcze jednego: Egmont zwleka z publikacją premier, żeby -15 złotych trafiło do innych wydawców, a sam niczym Rejtan kładzie się w internecie z -30% na czole, gdzie każdy nawet najmniej uświadomiony użytkownik wybierze ofertę bonito, bo -36% -5% przynajmniej i oferta wielu wydawców, a nie jednego.
Ja wiem, że nie znam wszystkich umów biznesowych, ale znam narzędzia biznesowe i ich ilość jest ograniczona. Ktoś kiedyś powiedział, że miarą inteligencji jest domyślanie się zależności panujących na tym świecie, bez specjalistycznej wiedzy, a ty krytykujesz myślenie, przedstawiając totalną niewiedzę.

Jedyne, co ratuje Ravelo to przypadek, w którym sam daje -10 złotych, a masterpass dorzuca piątaka. Ale nie sądzę, by globalny gracz rynku kredytowego dał się oskrzydlić manewrem tak niskich lotów. Ta promocja to zwyczajne pozyskiwanie lidów. Banki kredytowe wyplacają pośrednikom 150 złotych za wydanie karty kredytowej, jeśli potraktujemy wallet jako usługę bankową, to 15 zł wydane na tego rodzaju lid i konkretne transakcje wskazuje jednak na najprostsze rozwiązanie.

Offline Night wolf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2251 dnia: Wrzesień 13, 2018, 12:06:29 am »
Egmont na allegro ma -35% i też płaci prowizję i strefę marek. U siebie przy dobrych wiatrach mają -30%. Warunki zależą od kanału dystrybucji, niektóre oferują dużo większy zasięg ale przy jednocześnie większej konkurencyjności i wymagają na sprzedającym ustalenie niższych cen aby móc konkurować z innymi w danym miejscu.
Na sklepie mają planet plusa co w sumie daje też 35% :)
Ale czy Egmontowi zależy żeby być konkurencyjnym wobec innych, chyba bardziej zależy żeby miał sklepy które odrazu biorą większość nakładu :)

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2252 dnia: Wrzesień 13, 2018, 12:21:36 am »
Ja wiem, że nie znam wszystkich umów biznesowych, ale znam narzędzia biznesowe i ich ilość jest ograniczona. Ktoś kiedyś powiedział, że miarą inteligencji jest domyślanie się zależności panujących na tym świecie, bez specjalistycznej wiedzy, a ty krytykujesz myślenie, przedstawiając totalną niewiedzę.
Nie krytykuję myślenia, krytykuję rzucanie oskarżeń przy braku pewności (taki akurat mamy system, że aby coś komuś zarzucić to trzeba mu to udowodnić a nie snuć domysły na podstawie nawet jednoznacznych przesłanek). W swojej wypowiedzi nie przedstawiłem TOTALNEJ niewiedzy a jedynie brak wiedzy na temat umów ravelo z innymi podmiotami.
To tak jakbyś miał firmę remontową, zatrudnił taniego Filipino, który bierze 15 złotych mniej od ciebie, płacił mu pensję, a potem byś z nim konkurował na rynku? A do tego ty jesteś jednym z producentów farb. How stupid is that?
Przykład nie dość, że nie oddający sensu mojej wypowiedzi to jeszcze błędnie zinterpretowany. Jesteś producentem farb i świadczysz usługi malarskie, zatrudniasz Filipino, który w swojej firmie zajmuje się właśnie malowaniem ale też innymi robotami budowlanymi. Jest przetarg na prace malarskie, na którym ci zależy np. wizerunkowo. Wiesz, że Filipino da niższą ofertę, więc zwlekasz z ustaleniem warunków dostawy farby do jego firmy - wtedy Filipino nie wie czy może dać tak niską cenę jak zawsze daje i wycofuje się z przetargu lub zachowawczo podnosi cenę (bo najwyżej farbę kupi w sklepie po normalnej cenie). Wygrywasz przetarg a Filipino jako twój pracownik zostaje oddelegowany do robót malarskich. Sytuacja typowa dla tej branży. Może i jesteś tak inteligentny jak się tym chełpisz ale po twoich wypowiedziach można sądzić, że całkowicie brak ci podejścia życiowego. Rzeczywiście jest tu parę osób, które żyją 'pod kloszem'.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2018, 07:38:57 am wysłana przez Pawelek »

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2253 dnia: Wrzesień 13, 2018, 07:19:23 am »
Na sklepie mają planet plusa co w sumie daje też 35% :smile:
Ale czy Egmontowi zależy żeby być konkurencyjnym wobec innych, chyba bardziej zależy żeby miał sklepy które odrazu biorą większość nakładu :smile:
Dobrze jest dywersyfikować kanały dystrybucji. Wygodnie jest mieć jednego wielkiego odbiorcę, problem zaczyna się jak ten odbiorca się na Ciebie wypnie, łatwo wtedy np. stracić płynność finansową.

Offline maaagdalenka

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2254 dnia: Wrzesień 13, 2018, 07:44:10 am »

Dzięki za głosy rozsądku :)
Pragnę dodać tylko, że nie jestem oddelegowaną osobą, tylko fanką komiksów, która nie przypadkiem pracuje w komiksach.
Proszę nie oczekiwać ode mnie opowieści o umowach handlowych, warunkach marketingowych i zrywania NDA. Muszę tłumaczyć czemu? :)
Założyłam tu konto, żeby czasem pomóc... bo mogę. Nie zmienia to faktu, że czasem mam własne zdanie. Obrażanie mnie nic tu nie zmieni :)

Offline -gościu-

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2255 dnia: Wrzesień 13, 2018, 07:50:45 am »
Nic tak nie wkurza januszy, jak strata kilku złotych, wiec to naturalne, że są rządni krwi  :wink:

Offline laf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2256 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:17:46 am »
A czasami nawet żądni  :wink:

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2257 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:20:18 am »
Egmont na allegro ma -35% i też płaci prowizję i strefę marek. U siebie przy dobrych wiatrach mają -30%. Warunki zależą od kanału dystrybucji, niektóre oferują dużo większy zasięg ale przy jednocześnie większej konkurencyjności i wymagają na sprzedającym ustalenie niższych cen aby móc konkurować z innymi w danym miejscu.
Ale o jakim Egmoncie na allegro piszesz? Konto "Oficjalny Sklep Egmontu" na allegro jest prowadzone przez Ravelo sp. z o.o. Dalej chyba nie rozumiesz jednej rzeczy. Ja widziałem tam wyrywkowo 33%, może jest na innych 35%. Plus dodatkowe +10% prowizji. Rabat na allegro jaki udziela Ravelo to 45%, a jakby doliczyć inne koszty typu Strefa czy bannery to wychodzi jeszcze pare %. Stały rabat. Tyle tylko, że klient dostaje wyłącznie 35, a reszta idzie na tuczenie monopolistycznej świnki :smile: I wcale ich to nie boli. Wątpię, żeby prowadzili sprzedaż na allegro i tracili na tym. Z takim modelem biznesowym jeszcze się nie spotkałem. Na Ravelo jak było 30% + masterpass to już niektórzy szydzili, ojojoj niedobrzy Janusze chcą pogrążyć ten sklep. Biedne Ravelo, biedny Egmont. Spokojnie mogliby dać rabat nawet 45% i wychodziliby podobnie do tego co oferują na allegro. Różnica jedynie taka, że wspieraliby rozwój swojej platformy sprzedażowej, a nie chorego monopolisty. Już to punktowałem nie raz. Dawanie niższych cen na allegro niż w swoim sklepie to praktyki nowicjuszy. Jak ktoś działa ładnych "parę" lat w ecommerce to takie rzeczy dość mocno rzucają się w oczy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2018, 08:25:21 am wysłana przez Antari »

Offline -gościu-

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2258 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:33:03 am »
A czasami nawet żądni  :wink:


Racja!

Offline history

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2259 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:39:50 am »
maaagdalenka Ty się nie przejmuj komentarzami tutaj bo niektórym już tak na mózg siadło, że myślą iż "klient nasz PAN" i trzeba się z nimi obchodzić jak z jajkiem. Ciekawe czy jak ktoś z ich rodziny pracuje np na stacji benzynowej to wymagają żeby im podał czemu taka cena benzyny a na innej stacji kilometr dalej inna, albo żeby im rabat dał na litrze po rodzinie (co z tego że właściciel a pracownik to inna bajka). Ravelo zmieniło warunki gry w czasie promocji to prawda, wcześniej było kod ravelo2018 i np pormocja ze druga ksiazka -40% oraz darmowy odbior osobisty. Teraz nie ma tak kolorowo ale nadal jest w wielu miejscach najtaniej. Z takim podejściem do życia ludzie daleko nie zajdziecie - zamiast się cieszyć że można kupić kilka zł taniej to jeszcze narzekanie.

Ja proponuje dodatkowo tym mądrzejszym o odpowiedzenie na pytanie. Skoro takie to logiczne że sklep egmontu powinien mieć największe rabaty, to czemu inne wydawnictwa nie pozakładają sobie swoich sklepów i nie sprzedają książek w swoich sklepach? Przecież to niby takie logiczne, pomijali by pośrednika i brali czystą kasę do ręki :D Po co empiki, sklepy typu bonito aros itd.? :)

Offline maaagdalenka

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2260 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:44:04 am »
:)


ja się nie przejmuję, za 1d 6h 45m 57s idę na urlop i trochę się boje odstawienia popcornu ;)

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2261 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:45:19 am »
Ale o jakim Egmoncie na allegro piszesz? Konto "Oficjalny Sklep Egmontu" na allegro jest prowadzone przez Ravelo sp. z o.o. Dalej chyba nie rozumiesz jednej rzeczy. Ja widziałem tam wyrywkowo 33%, może jest na innych 35%. Plus dodatkowe +10% prowizji. Rabat na allegro jaki udziela Ravelo to 45%, a jakby doliczyć inne koszty typu Strefa czy bannery to wychodzi jeszcze pare %. Stały rabat. Tyle tylko, że klient dostaje wyłącznie 35, a reszta idzie na tuczenie monopolistycznej świnki :smile: I wcale ich to nie boli. Wątpię, żeby prowadzili sprzedaż na allegro i tracili na tym. Z takim modelem biznesowym jeszcze się nie spotkałem. Na Ravelo jak było 30% + masterpass to już niektórzy szydzili, ojojoj niedobrzy Janusze chcą pogrążyć ten sklep. Biedne Ravelo, biedny Egmont. Spokojnie mogliby dać rabat nawet 45% i wychodziliby podobnie do tego co oferują na allegro. Różnica jedynie taka, że wspieraliby rozwój swojej platformy sprzedażowej, a nie chorego monopolisty. Już to punktowałem nie raz. Dawanie niższych cen na allegro niż w swoim sklepie to praktyki nowicjuszy. Jak ktoś działa ładnych "parę" lat w ecommerce to takie rzeczy dość mocno rzucają się w oczy.
Przepraszam, źle zrozumiałem Twoją wypowiedź. Myślałem, że chodzi Ci o oficjalny sklep Ravelo na Allegro. Po co mają dawać u siebie w sklepie rabat taki jak na allegro? U siebie w sklepie mogą dać mniejszy rabat bo jak już ktoś trafił odpowiednim kanałem na ich sklep to tam zostanie i kupi. Na Allegro masz te same oferty różnych firm i żeby coś tam sprzedać musisz najczęściej dać najniższą cenę.  Nie każdy konsument działa tak samo. Jeden szuka komiksu jako prezentu dla kolegi, koleżanki albo dziecka, wpisze w googlach tytuł i akurat trafi na Egmont i tam kupi. Inny jak chce coś kupić wchodzi od razu na Allegro bo tam wygodnie kupi i ma wrażenie, że jest w jakiś sposób chroniony (albo kupił Allegro smart i nie ma wyjścia - musi tam kupować bo już zapłacił za darmowe przesyłki  :wink: ). Jeszcze inny wejdzie na ceneo i tam kupi bo najtaniej. Jeszcze inny wyszpera gdzieś kod rabatowy i szkoda mu, żeby się zmarnował i kupi tam skąd ma kod. Ludzie są różni i kanały dystrybucji są różne i generują różne koszta pozyskania klienta. Ważne, żeby to sobie wszytstko dobrze poukładać, a jak widać akurat Egmont ma to chyba dobrze poukładane skoro ludzie debatują tutaj już od kilku stron gdzie kupić komiksy Egmontu.  :wink:

Offline Night wolf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2262 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:47:14 am »
A czasami nawet żądni  :wink:
Czasem takie promocje są dobre można pooglądać ludzką naturę. :smile:


Z innej beczki znalazł ktoś może w Ravelo Garfielda albo Supka AC T4, strzelam że nie wpisany ale czasem niektóre rzeczy są pod dziwnymi nazwami i mogłem przeoczyć. :smile:

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2263 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:47:44 am »
maaagdalenka Ty się nie przejmuj komentarzami tutaj bo niektórym już tak na mózg siadło, że myślą iż "klient nasz PAN" i trzeba się z nimi obchodzić jak z jajkiem. Ciekawe czy jak ktoś z ich rodziny pracuje np na stacji benzynowej to wymagają żeby im podał czemu taka cena benzyny a na innej stacji kilometr dalej inna, albo żeby im rabat dał na litrze po rodzinie (co z tego że właściciel a pracownik to inna bajka). Ravelo zmieniło warunki gry w czasie promocji to prawda, wcześniej było kod ravelo2018 i np pormocja ze druga ksiazka -40% oraz darmowy odbior osobisty. Teraz nie ma tak kolorowo ale nadal jest w wielu miejscach najtaniej. Z takim podejściem do życia ludzie daleko nie zajdziecie - zamiast się cieszyć że można kupić kilka zł taniej to jeszcze narzekanie.
Z obecnymi promkami to wychodzi już z Masterpassem np. 25% od ceny okładkowej przy komiksie za 100zł, więc co najwyżej parę, a nawet parenaście złotych drożej niż u konkurencji, ale ty się zapewne tą zniżką jarasz, tak jak i magdalenka. :cool:


Dyskusji na temat tego co powinien sklep Egmontu nawet nie czytam, więc się nie ustosunkuję.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2018, 08:53:13 am wysłana przez Szekak »

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2264 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:56:21 am »
maaagdalenka Ty się nie przejmuj komentarzami tutaj bo niektórym już tak na mózg siadło, że myślą iż "klient nasz PAN" i trzeba się z nimi obchodzić jak z jajkiem. Ciekawe czy jak ktoś z ich rodziny pracuje np na stacji benzynowej to wymagają żeby im podał czemu taka cena benzyny a na innej stacji kilometr dalej inna, albo żeby im rabat dał na litrze po rodzinie (co z tego że właściciel a pracownik to inna bajka). Ravelo zmieniło warunki gry w czasie promocji to prawda, wcześniej było kod ravelo2018 i np pormocja ze druga ksiazka -40% oraz darmowy odbior osobisty. Teraz nie ma tak kolorowo ale nadal jest w wielu miejscach najtaniej. Z takim podejściem do życia ludzie daleko nie zajdziecie - zamiast się cieszyć że można kupić kilka zł taniej to jeszcze narzekanie.

Ja proponuje dodatkowo tym mądrzejszym o odpowiedzenie na pytanie. Skoro takie to logiczne że sklep egmontu powinien mieć największe rabaty, to czemu inne wydawnictwa nie pozakładają sobie swoich sklepów i nie sprzedają książek w swoich sklepach? Przecież to niby takie logiczne, pomijali by pośrednika i brali czystą kasę do ręki :biggrin: Po co empiki, sklepy typu bonito aros itd.? :smile:
No dokładnie, wydać kasę na ściągnięcie klienta do siebie i dać takie same rabaty jak na allegro, bo kupi u Ciebie. Wtedy całkowicie pozbawione logiki jest wystawianie na Allegro, skoro tam nie wydajesz kasy na ściągnięcie klienta a sprzedajesz po tej samej cenie.  :wink: