trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1170 dnia: Marzec 06, 2018, 08:29:56 pm »
Zaraz, zaraz.
Czy rabat jest skierowany do wlasciciela karty duzej rodziny (moze nim byc chocby i ksiadz) czy do osoby z duza rodzina?
Kwestia interpretacji regulaminu to jedno, a zwykla uczciwosc to drugie.

 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline clandestino

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1171 dnia: Marzec 06, 2018, 09:29:45 pm »
Posługiwanie się kartą dużej rodziny bez spełnienia przesłanek do jej otrzymania to cwaniactwo. Niby wiem, że mi się ta zniżka nie należy, ale skorzystam, bo kto to sprawdzi. To coś jak jazda bez biletu (bo na tej linii kanara nigdy nie ma), zabieranie ołówków z ikei (nie są mi potrzebne ale są za darmo) czy wychodzenie z pracy przed czasem (bo szef nie patrzy). Takie zachowania są przez dużą część społeczeństwa akceptowane. To drobna sprawa i nie ma co z niej robić wielkiej afery.


To nie jest temat o KDR. Proszę wrócić do tematu.
graves
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2018, 10:21:45 pm wysłana przez graves »

Offline Sokratesik

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1172 dnia: Marzec 06, 2018, 10:32:26 pm »
Tak więc wracam
Każda promocja jest dobra. Nikt z wielką rodziną nie ucierpi, że ktoś tam bez niej skorzysta.
Odwracając kota ogonem - cwaniactwem jest być może nadmierne korzystanie z dobra wypracowanego przez resztę społeczeństwa dzięki posiadaniu odpowiedniej liczby dzieci. A niektórzy chcieliby mieć gromadkę, nie dość, że nie mogą to muszą płacić na tych co mogą. To nie jest takie proste...  :wink:

Offline ASX76

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1173 dnia: Marzec 06, 2018, 11:19:10 pm »
Panowie, wspomoże Ktoś kodem rabatowym na Aros?

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1174 dnia: Marzec 07, 2018, 09:09:42 am »
Moim zdaniem używanie karty dużej rodziny, bez posiadania dużej rodziny, a dla niektróych nawet bez posiadania rodziny, to jest w kolejności:
1. oszustwo
2. doprowadzenie do sytuacji kiedy projekt zostanie zlikwidowany i stracą na tym ludzie, dla których 5% to faktycznie dużo w przeliczeniu na jedno dziecko
3. brak honoru (jak kraść to miliony, dla 5% robić z siebie pajaca?)
4. zwykły januszyzm
5. gówno a nie rabat

Serio, kiedy byłem młody myślałem, że musi wymrzeć pokolenie PRLu, żeby mentalnie ten kraj się rozwijał, ale jak czytam te januszowe skamlanie o 5%, to mnie febra wykręca.
Sorry za gorzkie słowa, dla niektórych to pewnie normalka, chleb codzienny, jak wynoszenie papieru toaletowego z pracy - "o co ci chodzi, ziomek, przecież nie z twojej kieszeni"


Niektórzy twierdzą ze forum o komiksach nie jest miejscem na takie dyskusje. Ja uważam ze na wymianę poglądów i zwracanie uwagi na pewne zachowania jest miejsce wszędzie.
Zgadzam się z ogólnym przesłaniem. Ale zwróćmy uwagę ze uczciwość to właśnie domena ludzi z PRLu tylko tego do lat 70. Wg mnie właśnie urodzeni w latach 80 prezentują największa skłonność do nadużyć.
Przyznam ze sam nieraz wymyślam przy okazji czytania regulaminu jakiś promocji czy usług możliwość nadużyć. Nie dziele się nimi żeby nie propagować ich i czasem mam ochotę skorzystać, chyba na zasadzie docenienia swojego pomysłu. 😀 przykład promocja z Allegro dawno temu Visa płaciła za wysyłkę do 25 zł. Można było się umówić ze sprzedawca przerzuci 10 zł na koszt przesyłki. Było ograniczenie do 25 zakupów na konto. Czyli kwota nie zniewalająca ale już sporo. Jak ktoś nie ma hamulcy to się to rozwija. Na forum pamietam ze ludzie zakładali po kilka kont żeby skorzystać z kuponu 20 zł na Allegro. To było zwykle oszustwo, którego te osoby nie dostrzegały. Bo płaci duza firma i im się nie zaszkodzi. Allegro jakiś cel miało w tej promocji i jaki był efekt nie wiem, ale na złe zachowania można znaleźć sobie wymówkę.
Ja akurat uważam ze to dla rynku komiksowego oraz tych osób było pozytywne. Natomiast moralnie było naganne.


Pamiętajcie, żeby promocje nie przesłoniły wam potrzeb! Ja w promocji zacząłem kupować ze względu na niska cenę  komiksy których nie chciałem kupować i później się okazywało ze rzeczywiście większość powiedzmy nadzakupow była niepotrzebna. Posprzedawałem po kosztach albo taniejąc wyciągnąłem wnioski. Więcej nie powtórzę błędu. Sztuka jest nie kupować tanio, tylko kupować to co jest wam potrzebne. Taka jest moja opinia. Dziękuje za uwagę. 😀


Offline tysonek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1175 dnia: Marzec 07, 2018, 09:47:09 am »
Moim zdaniem używanie karty dużej rodziny, bez posiadania dużej rodziny, a dla niektróych nawet bez posiadania rodziny, to jest w kolejności:
1. oszustwo
2. doprowadzenie do sytuacji kiedy projekt zostanie zlikwidowany i stracą na tym ludzie, dla których 5% to faktycznie dużo w przeliczeniu na jedno dziecko
3. brak honoru (jak kraść to miliony, dla 5% robić z siebie pajaca?)
4. zwykły januszyzm
5. gówno a nie rabat

Serio, kiedy byłem młody myślałem, że musi wymrzeć pokolenie PRLu, żeby mentalnie ten kraj się rozwijał, ale jak czytam te januszowe skamlanie o 5%, to mnie febra wykręca.
Sorry za gorzkie słowa, dla niektórych to pewnie normalka, chleb codzienny, jak wynoszenie papieru toaletowego z pracy - "o co ci chodzi, ziomek, przecież nie z twojej kieszeni"

To właśnie ta chwila kiedy mocno odbijające się od śniegu promienie słoneczne za mocno przegrzeją ci główkę.

Offline history

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1176 dnia: Marzec 07, 2018, 01:03:31 pm »
Ciekawe czy ludzie twierdzący że to oszustwo nie korzystali np wielokrotnie z promocji masterpass i każde zamówienie na jedną rzecz robili osobno. Przecież powinni zamówić jedno np za 100zł i zyskać raz rabat a nie 4x25zł. Już nie mówiąc ile dodatkowych śmieci to generuje! Oszuści i śmieciarze... :biggrin: Gdybym nie mógł skorzystać z promocji bonito z pomocą osoby z zewnątrz to bym tam nie kupował - bo gdzie indziej mają taniej. Tymczasem płacę trochę mniej i oszczędzam - co mi się opłaca, a sklep bonito zyskuje klienta i zarabia, inaczej nie zarobili by NIC więc im też to się opłaca. Także dziękuję wszystkim za pomoc w zamówieniach, mi brakuje jednego skarbu więcej, żeby otrzymać kartę DR i jak tylko osiągnę cel to też będę pomagał oszczędzić innym i zarobić bonito. Czym innym jest błąd w cenie a czym innym korzystanie z ogólnodostępnych rabatów w PRYWATNEJ firmie jaką jest Bonito. Jak ktoś nie widzi różnicy to ma wypaczone sumienie.
Przepraszam za mój poprzedni post - trochę niepotrzebnych określeń tam padło typu "frajerzy" - poniosły mnie emocje po przeczytaniu tego błyskotliwego komentarza.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1177 dnia: Marzec 07, 2018, 01:06:21 pm »
Gdzie najtaniej będzie można kupić marcowy pakiet Egmontu? Gdzieś jest szansa na 40% zniżki ?

Offline tysonek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1178 dnia: Marzec 07, 2018, 01:59:54 pm »
Gdzie najtaniej będzie można kupić marcowy pakiet Egmontu? Gdzieś jest szansa na 40% zniżki ?


Nie bądź januszem i kup po okładkowej  :lol: , a tak serio to polecam dzień, dwa po premierze powpisywać tytuły w ceneo i kupić tam gdzie będzie najtaniej, tylko pamiętaj że na każdy tytuł musisz wchodzić z osobna z linków ceneo i dodawać do koszyka.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1179 dnia: Marzec 07, 2018, 03:51:57 pm »
Gdzie najtaniej będzie można kupić marcowy pakiet Egmontu? Gdzieś jest szansa na 40% zniżki ?
Standardowo Mestro lub Dobreksiazki lub czekać na promocję 35% w Bonito mając oczywiście 2x5%.

Offline Alfman

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1180 dnia: Marzec 07, 2018, 06:42:16 pm »

...tylko pamiętaj że na każdy tytuł musisz wchodzić z osobna z linków ceneo i dodawać do koszyka.


Śledząc dyskusję, to takie zachowanie też podpada już, chyba, pod januszostwo/cebulacwo/frajerstwo (niepotrzebne skreślić)  :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1181 dnia: Marzec 07, 2018, 09:23:11 pm »
Ciekawe czy ludzie twierdzący że to oszustwo nie korzystali np wielokrotnie z promocji masterpass i każde zamówienie na jedną rzecz robili osobno. Przecież powinni zamówić jedno np za 100zł i zyskać raz rabat a nie 4x25zł. Już nie mówiąc ile dodatkowych śmieci to generuje! Oszuści i śmieciarze... :biggrin: Gdybym nie mógł skorzystać z promocji bonito z pomocą osoby z zewnątrz to bym tam nie kupował - bo gdzie indziej mają taniej. Tymczasem płacę trochę mniej i oszczędzam - co mi się opłaca, a sklep bonito zyskuje klienta i zarabia, inaczej nie zarobili by NIC więc im też to się opłaca. Także dziękuję wszystkim za pomoc w zamówieniach, mi brakuje jednego skarbu więcej, żeby otrzymać kartę DR i jak tylko osiągnę cel to też będę pomagał oszczędzić innym i zarobić bonito. Czym innym jest błąd w cenie a czym innym korzystanie z ogólnodostępnych rabatów w PRYWATNEJ firmie jaką jest Bonito. Jak ktoś nie widzi różnicy to ma wypaczone sumienie.
Przepraszam za mój poprzedni post - trochę niepotrzebnych określeń tam padło typu "frajerzy" - poniosły mnie emocje po przeczytaniu tego błyskotliwego komentarza.

Wyczuwam słabe zrozumienie tematu :) Ludzie jak widać nie lubią zwracania uwagi na ich zachowanie, zero refleksji. Jak jest promocja jak masterpass: warunek -10 zł za zamówienie, ograniczenie nie dotyczy konta, tylko ogólnej ilości. Więc zamawiasz 10 x po 30 zł i nie łamiesz reguły. Bonito daje zniżkę do Karty Dużej Rodziny. Żeby mieć kartę musisz spełnić warunek min. 3 dzieci. Korzystasz z Karty mimo że nie spełniasz warunku = łamiesz reguły. Ty jesteś zadowolony, Bonito może też, ale promocja nie dotyczy każdego.
Ogólnie to jest tylko przykład walki o kilka zł, która urasta do fenomenu: to nie radość z zapoznania się z komiksem się liczy, tylko że kupisz najtaniej jak się da, a jak najtaniej ze wszystkich to jeszcze lepiej.
Jest wiele programów lojalnościowych , promocji, ale widoczne jest że wymagania do jakości są i mimo że jakiś sklep je spełnia mając korzystne ceny, to w ramach kilkuzłotowych oszczędności kupuje się w innych sklepach bo może się uda i będzie idealnie. Jak nie jest to żal i załamywanie rąk, że złe pakowanie albo obite komiksy. O to chodzi.


Śledząc dyskusję, to takie zachowanie też podpada już, chyba, pod januszostwo/cebulacwo/frajerstwo (niepotrzebne skreślić)  :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Korzystanie z ceneo to taka walka o klienta, która z powodów technicznych obraca się przeciwko sprzedawcy. Dla kupującego to bardziej poświęcenie czasu dla niedużej oszczędności, co kto lubi. I jak ktoś nie umie tego zrobić i marnuje dwie godziny żeby oszczędzić 8 zł to jego sprawa. Ale wg. mnie nie łamie reguł, ale znów daje się wciągnąć w zabawę kupowania jak najtaniej zamiast poświęcić czas na sensowniejsze rzeczy.

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1182 dnia: Marzec 08, 2018, 05:32:57 am »
Jedna uwaga. Kilka razy piszesz z delikatna pogarda o oszczednosci kilku zl. 5% z 800 zl, nie kupujac nawet polowy nowosci, to jest 40 zl. Komiks gratis, albo dwa, wiec tu nie chodzi o kilka zlotych a kilkaset w przeciagu roku.

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1183 dnia: Marzec 08, 2018, 08:47:25 am »
To jest właśnie to niezrozumienie sensu dyskusji, nie chodzi o to ze ktoś oszczędza, ja jestem oszczędny i tez szukam jak najtaniej.
Chodzi o to ze jak robisz coś niewłaściwego to nie broń się ze to jest zachowanie właściwe i godne naśladowania. Skoro w kwestii mimo wszystko nieznacznych kwot nagina się zasady i uważa ze to jest właściwe to zakładamy ze to postępowanie przekłada się na ogólne zachowania.
Ja osobiście dziękuje wszystkim na tym forum, którzy poświęcają swój czas żeby pokazać jak oszczędzić poprzez promocje albo programy lojalnościowe, jestem za to wdzięczny bo dzięki temu mogłem kupić więcej dobrych komiksów. Ale zwróć uwagę na powszechne podejście, ze nie kupię bo zniżka nie sięga 40procent ceny okładkowej. Bo stracę 4 zł na tym komiksie a później będzie taniej i będę załamany.
W hiphopowym kawałku Sokół nawijał tak: Polak nawet do kina wchodzi tylnymi drzwiami.
I o to chodzi w tej dyskusji, ze procenty (i to nie alkoholowe 😀) przesłaniają właściwe zachowanie.


A odnosząc się wprost do twoich wyliczeń: wydając 9600 zł w ciągu roku na komiksy oszczędzamy na 5 procentach 480 zł. Kupujesz za to powiedzmy 200 komiksów po ok. 50 zł. To dużo czytanka, oglądania. Gdybym miał oszukać żeby tyle oszczędzić wolałbym zrezygnować z 10 z nich.


Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1184 dnia: Marzec 08, 2018, 09:16:56 am »
W hiphopowym kawałku Sokół nawijał tak: Polak nawet do kina wchodzi tylnymi drzwiami.
I o to chodzi w tej dyskusji, ze procenty (i to nie alkoholowe 😀) przesłaniają właściwe zachowanie.

Kazik to lepiej podsumował: "Te widoki nienormalne dla nas przecież są normalne"  :cool: