Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1065 dnia: Luty 07, 2018, 07:00:31 am »
Ale jest sekcja "Komiksy i manga", to trochę pomaga :smile:
Tak, pod warunkiem, że poszczególne tomy z kolekcji znajdują się w tej sekcji, ale niestety nie zawsze tak jest. Sporo komiksów z kolekcji jest w sekcjach "Dla dzieci" czy "Serie wydawnicze"

Jak nie masz dodatkowych procentów w Bonito to odpuść. Nie opłąci się.
Murazor ma rację. Dotychczas zdarzyło się tylko raz. Jestem stałym klientem więc wiem :biggrin:
Po za Mestro zobacz jeszcze dobreksiazki. Dodaj do tego płatne wysyłki i oblicz końcowy procent. Taniej niż w tych dwóch nie będzie nigdzie.
Potwierdzam. Ja również stale kupuję na Mestro i rabaty na poziomie 40-42% na Egmont to standard (oczywiście poprzez wyszukiwanie przez Ceneo). Nawet jeśli jakaś pozycja jest w cenie wyższej niż ten standardowy rabat, to spokojnie możesz odczekać, bo te ceny są płynne i niemalże codziennie się zmieniają. Niższe rabaty są na Muchę czy NSC, ale i tak bardziej się opłaca niż w innych sklepach/dyskontach.
Co do pakowania, to pomimo, że nie jest ono perfekcyjne (były głosy innych użytkowników bardzo narzekających na to pakowanie), to mnie jeszcze nie zdażyły się uszkodzone komiksy, a zamówiłem już u nich naprawdę sporo. Nawet wczoraj miałem największe zamówienie jak do tej pory (prawie 600 zł, 10 pozycji) i wszystko przyszło w idealnym stanie. Duży karton, kilka poduszek powietrznych na wierzchu od góry, żadnej folii bąbelkowej dla zabezpieczenia rogów, ale na szczęście wszystko ściaśnięte tak, że nic nie latało i się nie obiło, tak więc ogólnie OK.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2018, 07:16:20 am wysłana przez laf »

Offline bld

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1066 dnia: Luty 07, 2018, 08:53:00 am »
Jak nie masz dodatkowych procentów w Bonito to odpuść. Nie opłąci się.
Murazor ma rację. Dotychczas zdarzyło się tylko raz. Jestem stałym klientem więc wiem :biggrin:
Po za Mestro zobacz jeszcze dobreksiazki. Dodaj do tego płatne wysyłki i oblicz końcowy procent. Taniej niż w tych dwóch nie będzie nigdzie.


dzięki Panowie, zamówiłem w Mestro :smile:

Offline Namir

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1067 dnia: Luty 08, 2018, 09:11:05 am »
Czy jest jakaś możliwość, aby skorzystać z tej zniżki http://www.fantagraphics.com/fantabucks/? Z tego co widzę, Fantagraphics wysyłają tylko na terenie USA i Kanady. Czy może to pytanie "Do you confirm you reside in the US or Canada?: "nie ma znaczenia i można później wybrać shipping międzynarodowy?

Offline raj666

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1068 dnia: Luty 08, 2018, 10:47:23 am »
Generalnie wysyłają komiksy wszędzie, poza niektórymi licencyjnymi jak Donald czy Fistaszki. Ale koszty ich wysyłki są ostatnimi czasy zabójcze. Proponuję użyć jakiegoś serwisu z USA przesyłającego do Polski, będziesz mógł też tak kupić Myszkę miki czy Donalda a koszt wysyłki będzie znośny.

Offline history

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1069 dnia: Luty 09, 2018, 07:04:46 am »
Generalnie wysyłają komiksy wszędzie, poza niektórymi licencyjnymi jak Donald czy Fistaszki. Ale koszty ich wysyłki są ostatnimi czasy zabójcze. Proponuję użyć jakiegoś serwisu z USA przesyłającego do Polski, będziesz mógł też tak kupić Myszkę miki czy Donalda a koszt wysyłki będzie znośny.

Możesz rozwinąć? Podać jakiś jeden dwa takie serwisy i jak to działa i ile kosztuje?

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1070 dnia: Luty 09, 2018, 08:01:18 am »
Ktoś czai czemu na bonito.pl rabat na komiksy kolekcjonerskie z Ongrysa wynosi tylko 8%? Na starym roku było na pewno -20% (a jak na wszystko było -35%, to ta seria wydawnicza miała -25%).
Kupiłem sobie w ubiegłym tygodniu już poza bonito.pl Ramiro, bo taki rabat widzę na bonito.pl już od kilku tygodni i z deka mnie to smuci, bo teraz to jakoś nie będę mógł rozplanować zakupów tych tytułów i rozłożyć tego w czasie. Chyba będzie trzeba brać te komiksy w miesiącu wydania np. z gildia.pl...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline isteklistek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1071 dnia: Luty 09, 2018, 08:03:55 am »
Kupuję od nich tylko Dredda w gildii  i zazwyczaj było tak, że przed premierą było 25% taniej, a za jakis czas po spadał rabat do 7-10%.

Offline raj666

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1072 dnia: Luty 09, 2018, 08:13:21 am »
Możesz rozwinąć? Podać jakiś jeden dwa takie serwisy i jak to działa i ile kosztuje?
np polonezparcelservice, https://www.polonezparcelservice.com/en/index , rejestrujesz sie na ich stronie, później dodajesz paczkę w ich systemie, podają ci adres do wysyłki na terenie USA i instrukcje co robić, jak paczka do nich dotrze wybierasz jak ma zostać przesłana do Polski. Ostatnio za paczkę z 10 komiksami (w tym jedna artist edition, więc komiks ciężki i duży plus parę library editions) zapłaciłem 24 dolary , z tym ze to trwa od 1, 5 do 2 miesięcy od czasu kiedy dostaną paczkę. Można oczywiście szybciej ale kosztuje to sporo. NO i plus jest taki że akurat polonez ma w Polsce uprawnienia składu celnego w swoim oddziale i mam wrażenie że stemplują odprawę celną tak że żaden celnik paczki na oczy nie widzi, więc odpada płacenie vatu.

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1073 dnia: Luty 09, 2018, 08:25:35 am »

Kupuję od nich tylko Dredda w gildii  i zazwyczaj było tak, że przed premierą było 25% taniej, a za jakis czas po spadał rabat do 7-10%.
Tak, na Gildii też rabat ongrysowych kolekcjnonerów szybko się zmienia na 10%.


Może takie czasy nastały? Że integrale coraz częściej są na innych warunkach sprzedażowych (patrz zmiany u Screama, taurusowy Luc Orient, Universal War z Elementala)?


Na Bonito w wyprzedażach sporo nowych komiksów z dziwnymi rabatami.
Tym razem trafiło się klika pozycji z Timofa (Centaurus) i KG :)



http://fantastyczneswiaty.pl/komiksy-o_c_395_1.html
Kod rabatowy na dodatkowe 6%
KOD: MEDIARODZINA
Ważny do niedzieli 11 lutego, do godziny 23:59.
Dzięki, znów mi mail pomknął do spamu. Nie sądziłem, że teraz wyślą kod, wiec nie sprawdzałem.

Offline starcek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1074 dnia: Luty 09, 2018, 09:09:10 am »
np polonezparcelservice, https://www.polonezparcelservice.com/en/index , rejestrujesz sie na ich stronie, później dodajesz paczkę w ich systemie, podają ci adres do wysyłki na terenie USA i instrukcje co robić, jak paczka do nich dotrze wybierasz jak ma zostać przesłana do Polski. Ostatnio za paczkę z 10 komiksami (w tym jedna artist edition, więc komiks ciężki i duży plus parę library editions) zapłaciłem 24 dolary , z tym ze to trwa od 1, 5 do 2 miesięcy od czasu kiedy dostaną paczkę. Można oczywiście szybciej ale kosztuje to sporo. NO i plus jest taki że akurat polonez ma w Polsce uprawnienia składu celnego w swoim oddziale i mam wrażenie że stemplują odprawę celną tak że żaden celnik paczki na oczy nie widzi, więc odpada płacenie vatu.
A to nie jest tak, że musisz podać wartość paczki i dopiero na tej podstawie dowalają ewentulany VAT? Czyli jak wpiszesz bodajże obecnie poniżej 50$ to hulaj dusza piekła nie ma, ale powyżej to się zaczyna jazda bez trzymanki, bo jeszcze dochodzą koszty obsługi celnej, a zdaje się, że oni liczą sobie zdecydowanie więcej niż Poczta Polska za taką usługę?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline raj666

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1075 dnia: Luty 09, 2018, 09:53:34 am »
Jak na razie sprowadziłem przez nich jakieś 10 paczek. Na początku wpisywałem rzeczywistą wartość komiksów zamawianych. Ale potem i tak wartość deklarowana w ich systemie zmieniała się magicznie (bo bez mojego udziału) na poniżej vatowskiej. Teraz to olewam a ostatnia moja paczka ważyła 30 kg i żadnego vatu od niej nie zapłaciłem. Może nie powinienem tego pisać tak otwarcie ale wątpię żeby urząd celny przeglądał fora. W życiu sprowadziłem już chyba co najmniej setkę paczek z USA i tylko raz urząd celny kazał mi płacić vat, musiałem im przetłumaczyć deklarację celną, fakturę od sprzedawcy, dodać oświadczenie o zawartości, wszystko zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną. Do tego jeszcze urząd skarbowy policzył mi chyba ze 20 zeta za 'obsługę".
Nie próbowałem innych serwisów bo w sumie nie mam powodów, ci są w miarę tani przynajmniej jeżeli zamawiasz jedną paczkę, łączenie kilku paczek już podnosi koszty. Ale przez nich zamawiałem parę rzeczy które normalnie zainteresowałyby urząd celny, jak wydanie powiększone Prince Valianta które było wielkie jak diabli, kosztowało 125 $ i przyszło za 20 $ bez żadnego vatu.
Choć na jakiej zasadzie urząd celny wybiera paczki do oclenia jest jego słodką tajemnicą bo ja nie wiem. Paczka którą mi oclili zawierała 5 komiksów a dostawałem już paczki które zawierały ich do kilkudziesięciu i urząd celny je puścił.

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1076 dnia: Luty 09, 2018, 09:56:04 am »
Vat jest loterią.

Offline mibartek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1077 dnia: Luty 09, 2018, 10:06:09 am »
Ja kupuję z USA przez Pana Piotra:
http://warszawa.lento.pl/zakupy-w-usa,4724296.html


Przykładowo paczka z ponad 100 zeszytami, 13xTPB i 3xHC kosztowała mnie wysyłka z prowizjami za przepakowywanie 120zł. (około 11kg wagi).  Płaciłem przy pojedyńczych tytułach jeszcze opłaty za zakup bo z PL się nie dało przeklikać - około 10% wartości przedmiotu jeżeli pamiętam. Wtedy też czasem mi Pan Piotr szukał ofert sam (np ja wysłałem tytuł książki i dostałem link do jakiegoś lokalnego sklepu z US z pytaniem czy mi cena pasuje)
Ogólnie polecam :wink:

Offline raj666

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1078 dnia: Luty 09, 2018, 10:22:18 am »

wygląda ok, szczególnie dla opcji kiedy łączysz kilka paczek z dużą liczbą zeszytów. Wagowo tyle w polonez kosztowałoby by pewnie jakieś 25 $ ale przepakowywanie takiej liczby komiksów podwoiłoby cenę. Ja jednak nie kupuję zeszytów praktycznie wcale więc pewnie zatrzymam się przy tym co znam (no bo leniem generalnie jestem).
A co do klikania z Polski, zainstaluj sobie jakiś darmowy vpn, np Windscribe jest niezły, i ma spory transfer jak na darmowy serwis
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2018, 10:32:51 am wysłana przez raj666 »

Offline Alfman

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1079 dnia: Luty 09, 2018, 10:47:43 am »
Witam,
tu jest w miarę jasno opisane ile i kiedy się płaci:
https://www.usbox.pl/blog/przedzialy-oplat-celnych-56.html