Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #870 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:28:05 pm »
Ja z tym nie mam problemu. Artbooka nie kupiłem w przedsprzedaży, zwlekałem z kupnem i nie będę go miał. Trudno, spróbuję upolować go na allegro za rok czy dwa lata, tak jak polowałrm na swamp thinga i noce nieskończone. Dla mnie komiks to nie towar pierwszej potrzeby i nie zachowuję się jak dzieciak, który beczy że nie dostał lizaka bo mu przed nim wykupili. Nakład rozszedł się w preorderze. Nakład był mały. Dodruków nie będzie. Bywa. To tylko art book.

Offline juras9

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #871 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:36:04 pm »

Wręcz przeciwnie - jest szum wokół wydawnictwa wśród niedzielnych Thorgalowców i w poszukiwaniu informacji część z nich na pewno mimochodem przeczyta o pozostałej ofercie wydawnictwa.


Nie ma już chyba osoby w tym kraju, która nie znałaby zakresu oferty wydawnictwa nawet gdyby kupowała tylko giganty w kiosku.


Ja wciąż nie potrafię zrozumieć jak dużo tu ludzi nie potrafi przejść do porządku dziennego z terminem 'limitowany'.


Limitowany może być i nakład mający 50000. Masz na półce 40+ thorgali, monografię (może i resztę komiksów Rosińskiego). Do uzupełnienia kolekcji brakuje artbooka Thorgala i nagle okazuje się, że nie będziesz go mieć bo to edycja limitowana, a wydawnictwo ma cię w czarnej dziurze (po raz kolejny). Egzemplarze magicznie zniknęły, a o jakości nie wspomnę.


Udało mi się go zamówić, ale jak pomyślę, że spóźniłbym się dzień i bym go nie miał i musiał szukać na allegro 3-5 raz drożej to czułbym się delikatnie mówiąc wydymany, a cała ta kolekcja zamiast cieszyć jedynie podnosiłaby ciśnienie...

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #872 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:41:30 pm »
Ja z tym nie mam problemu. Artbooka nie kupiłem w przedsprzedaży, zwlekałem z kupnem i nie będę go miał. Trudno, spróbuję upolować go na allegro za rok czy dwa lata, tak jak polowałrm na swamp thinga i noce nieskończone. Dla mnie komiks to nie towar pierwszej potrzeby i nie zachowuję się jak dzieciak, który beczy że nie dostał lizaka bo mu przed nim wykupili. Nakład rozszedł się w preorderze. Nakład był mały. Dodruków nie będzie. Bywa. To tylko art book.

Nie można nazwać normalną sytuacji kiedy dobro typu komiks/książka wyprzedaje się w pre-orderze, rozumianym bez wcześniejszej płatności i zarazem nie mając pewności, że dane dobro się otrzyma. Ja takiej sytuacji nie pamiętam, nawet nieszczęsny przewodnik był dłużej w księgarniach. Nie jest normalną sytuacją brak możliwości wymiany uszkodzonych egzemplarzy jeden dzień po premierze. O dziwo pewne księgarnie np. jedna na p, dzień po premierze sprzedają te egzemplarze z przebitką w ilościach zastanawiających. Czy to jest normalne? Raczej nie. Egmont działa w ramach powiedzenie jego gdzie cyrk tam małpy, klient zadowolony czy nie, kaska będzie się zgadzać. Dlatego jestem w stanie zrozumieć ludzi którzy są rozżaleni. Ja prawdziwą przygodę z Thorgalem zacząłem w tym roku, a znam użytkowników dla których Thorgal to seria niezastąpiona, do której podchodzą z sentymentem.

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #873 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:42:09 pm »
Still casus thorgalowego artbooka zaczyna mi przypominać sceny gdy Lidl rzuci do sklepów torebki Witchen.




A artbooka kiedyś sobie sprawie może na amazonie, skoro tekstu w nim niewiele..

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #874 dnia: Grudzień 10, 2017, 09:14:06 pm »
Tekstu praktycznie nie ma, nie licząc nic nie wnoszącego wstępu i informacji z jakiej okazji dany obraz powstał.
No jest jeszcze co prawda kawałek scenariusza/opisu plansz, ale po francusku

Offline juras9

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #875 dnia: Grudzień 10, 2017, 09:19:35 pm »

Tekstu praktycznie nie ma, nie licząc nic nie wnoszącego wstępu i informacji z jakiej okazji dany obraz powstał.


Z punktu widzenia kolekcjonera - nawet gdyby się różniły jednym pikselem na okładce chciałbym mieć wydanie konkretne i pasujące do kolekcji.


Pod względem merytorycznym i dla zawartości faktycznie może nie mieć znaczenia, w sumie równie dobrze mogę sobie pobrać pdf'a.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #876 dnia: Grudzień 10, 2017, 09:50:15 pm »
Bardzo chciałem kupić ten artbook, ale okazało się że w dniu premiery jest praktycznie niedostępny. Cóż, odpuszczę sobie, na allegro nie mam zamiaru przepłacać.

Offline muaddib85

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #877 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:27:31 am »
https://artrage.pl/comicrage/rewers - zostały 4 dni i 13 pakietów.

Offline sum41

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #878 dnia: Grudzień 11, 2017, 02:42:41 pm »
Ktos się orientuję czy będzie dodatkowy kod w Fantastycznych światach na grudzień?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #879 dnia: Grudzień 11, 2017, 05:29:33 pm »
Artbook jest wydaniem okolicznościowym, z okazji 40 lecia premiery Zdradzonej Czarodziejki. Nie ma racji bytu z okazji 39-lecia, bądź 41-lecia. Jego miejsce jest w roku 2017 [i domyślam się, że ukazał się oryginalnie właśnie w listopadzie/grudniu]. Takie okolicznościowe, limitowane wydawnictwa nie są ni czymś rzadkim, ani nagannym. Dość wspomnieć, że pewne firmy produkują kalendarze, które nawet nie są w oficjalnym obiegu a ich nakład też jest z góry ustalony. W tym przypadku nie jest inaczej, a co poniektórzy zachowują się jak rozkapryszone dzieci.[/i]

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #880 dnia: Grudzień 11, 2017, 06:29:47 pm »
Natomiast Szanowny Pan zachowuje się niczym przyzwoitka Egmontu. Kilka postów powyżej napisałem co o tym myślę, więc nie będę się powtarzał. Uprzedzam pytanie, tak mam swój egzemplarz, więc piszę o ogóle, a nie sobie jako jednostce.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #881 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:08:46 pm »
Ciekawe ile osób zostało na lodzie, zamawiając artbook i go nie dostając? Bo na razie każdy kto narzeka na ograniczony nakład, ale większość od razu zastrzega że swój egzemplarz posiada.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #882 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:44:36 pm »
Ciekawe ile osób zostało na lodzie, zamawiając artbook i go nie dostając? Bo na razie każdy kto narzeka na ograniczony nakład, ale większość od razu zastrzega że swój egzemplarz posiada.

Kilka osób na tym forum już o tym wspominało. Ja kupiłem w ostatnim momencie w sklepie Egmontu, brałem dla dla siebie i kumpla.

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #883 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:06:58 pm »
Jak myślicie, jest jeszcze szansa na 35% w Bonito przed świętami?

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #884 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:07:41 pm »
Właśnie też czekam. Mam sporo zaległości.
Może nie chcą zawalenia przed świętami ale z punktu zarobkowego to trochę nie tak.

 

anything