trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2535 dnia: Październik 02, 2018, 01:05:02 pm »
Offtopicując: To zdanie-wytrych, którym można wszystko usprawiedliwić (i się usprawiedliwia). Jeśli wynika to z faktycznej biedy - można zrozumieć. Jeśli natomiast ze źle pojętej zaradności i złych nawyków (gdyż takie sytuacje zazwyczaj odbijają się na tej faktycznie uboższej części społeczeństwa) - to już coś nie teges.
Właśnie dlatego, myślę że nie ma co oceniać moralnie osób, które z tej promocji skorzystały bo nie wiadomo w jakiej są sytuacji materialnej. Można natomiast ocenić kompetencje osób organizujących takie promocje.

Offline history

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2536 dnia: Październik 02, 2018, 01:48:28 pm »
No ja dzisiaj rano dokonałem dwóch (normalnych) zakupów w empiku gdyż informacja jeszcze była o promocji. A tutaj info że się wyczerpały dzień wcześniej, to już jest ze strony sklepu nieuczciwe. Nie wina klienta że sobie nie zapisali ŻADNYCH warunków dla promocji.

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2537 dnia: Październik 02, 2018, 02:10:27 pm »
Czy przypadkiem nie przesadzacie z obwinianiem klientow? Voucherów było według regulaminu nie więcej niż 4800, mogło buć nawet mniej. W skali takiego dużego sklepu to malutko. A może celowo takie opóźnienie, bo chyba wyłapać wykorzystanie przez sklep jest łatwo. W każdym bądź razie promocja zapowiadała się korzystnie, a wyszło że szkoda marnować czas.

Offline history

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2538 dnia: Październik 03, 2018, 07:53:59 am »
To że doszło do takiej sytuacji to wina sklepu - wiadomo. To że ktoś wykorzystał lukę w regulaminie - jego wygrana. Tak jak napisał Pawelek największych przegranym tej sytuacji są kompetencje organizatora :)

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2539 dnia: Październik 03, 2018, 08:14:20 am »
Błędem organizatora było to, że myślał, że jego klienci są "cywilizowani". Nie piszcie, że społeczeństwo biedne, gdyż w Empiku raczej nie ma asortymentu pierwszej potrzeby, jak nie przeczytasz książki, czy też komiksu dla dzieci to raczej nie umrzesz. Czyli rozumiem, że założenie 3 "fake'owych" kont jest OK, a jak powiedzmy 50 to też, czy już nie. To że sklep nie informował o wyczerpani puli, prawdopodobnie stwierdził, że klienci mnie dymają, to ja wydymam ich.
Oprócz regulaminów są jeszcze jakieś zasady moralne/etyczne, czy może jak coś nie jest zapisane to tego nie ma.
Czy w regulaminie jest zapisane kiedy informuje o wyczerpaniu puli ? jeżeli nie ma, że niezwłocznie/natychmiast, to OK ?

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2540 dnia: Październik 03, 2018, 08:53:48 am »
Błędem organizatora było to, że myślał, że jego klienci są "cywilizowani". Nie piszcie, że społeczeństwo biedne, gdyż w Empiku raczej nie ma asortymentu pierwszej potrzeby, jak nie przeczytasz książki, czy też komiksu dla dzieci to raczej nie umrzesz. Czyli rozumiem, że założenie 3 "fake'owych" kont jest OK, a jak powiedzmy 50 to też, czy już nie. To że sklep nie informował o wyczerpani puli, prawdopodobnie stwierdził, że klienci mnie dymają, to ja wydymam ich.
Oprócz regulaminów są jeszcze jakieś zasady moralne/etyczne, czy może jak coś nie jest zapisane to tego nie ma.
No i dobra, skoro organizator jej nie ustalił to niech teraz każdy zgodnie ze swoim sumieniem ustali minimalną kwotę zamówienia, za jaką powinien dostać voucher a organizator niech się tłumaczy setkom a może i tysiącom (skoro do 11 zeszło 4800 zamówień to w ciągu całego dnia ciekawe ile poszło), że nie dostaną bo się zagapił i nie tylko nie poinformował o wyczerpaniu puli ale też nadal reklamował akcję banerami. Co nam do tego.  :wink:
Błędem organizatora było to, że myślał, że jego klienci są "cywilizowani".
Akurat przy takiej organizacji tego to nie podejrzewałbym nikogo z organizatorów o jakikolwiek wysiłek mentalny.  :wink:

Offline donTomaszek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2541 dnia: Październik 03, 2018, 09:38:15 am »
Błędem organizatora było to, że myślał, że jego klienci są "cywilizowani". Nie piszcie, że społeczeństwo biedne, gdyż w Empiku raczej nie ma asortymentu pierwszej potrzeby, jak nie przeczytasz książki, czy też komiksu dla dzieci to raczej nie umrzesz.
Dokladnie.
Zwykle cwaniakowanie podparte egoizmem i pazernoscia czyli polska "zyciowa zaradnosc".
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline jeanvanhamme

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2542 dnia: Październik 03, 2018, 10:58:08 am »
Spokojnie panowie oceniacze z xanarem na czele.
Pamiętajcie, że największą cebulą jest wytykanie innym cebuli, a xanar to już w ogóle ze swoimi opiniami o ludziach korzystających z wyprzedaży w wątku o wyprzedażach dobitnie pokazuje swój cynizm, zwłaszcza, że w wątku głównym propsuje rabaty na fantastyczneswiaty.pl

Także tyle jeśli chodzi o panów.

Co do empiku. Znajmość biznesu, zwłaszcza Pawełka jest masakrycznie żenująca. Nie tylko myli się w kwestii zmiany regulaminu w trakcie na niekorzyść, ale nie rozumie, jak większość, podstawowych mechanizmów. Masterpass to złota świnia, która idzie przez wieś i wszystkim ślina cieknie. Empik dobitnie pokazał swoją siłę i zasięg. Zbudował mnóstwo portfeli i nowych kont w 15 minut. Zapewne przeskoczył wynik Ravelo z całych wakacji. Widocznie w Masterpassie nie byli zadowoleni z ilości lidów generowanych przez Ravelo, stąd próba pozyskania nowego partnera. To, że w regulaminie nie było limitu zamówień to nie pomyłka, tylko celowe działanie, udające pomyłkę. Dla Masterpass to nie ma znaczenia, liczą się tylko portfele i transakcje. Zakładam, że z tych 25 złotych na voucherze, aż 15 finansuje empik. Ale to i tak lepsze promo, niż rozdawanie kasy jak na allegro, czy ebay.

Jesteśmy panowie świadkami walki o dominację w ebiznesie i czerpanie z tego korzyści przez konsumentów nie jest egoizmem, pazernością, a podstawowym prawem, w zasadzie to powinnością nawet. Niedługo PayPal przestanie być liderem, kiedy rynek się ustabilizuje będziemy płacić słone prowizje, co już ma miejsce w niektórych systemach, więc bierzcie i korzystajcie póki możecie.

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2543 dnia: Październik 03, 2018, 11:07:23 am »
Oczywiście, że wstawiałem rabaty na fantastyczneswiaty.pl, gdyż sam tam kupowałem i twierdze, że należy wspierać prywatne inicjatywy a nie korporacje. Aktualnie po przejęciu nie wiem czy będę tam dale robił zakupy.

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2544 dnia: Październik 03, 2018, 11:22:10 am »
Co do empiku. Znajmość biznesu, zwłaszcza Pawełka jest masakrycznie żenująca.
Żenujący to jest poziom prowadzenia przez Ciebie dyskusji. Najpierw przeczytaj co ktoś pisze zanim się na ten temat wypowiesz.

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2545 dnia: Październik 03, 2018, 12:42:29 pm »

Jesteśmy panowie świadkami walki o dominację w ebiznesie i czerpanie z tego korzyści przez konsumentów nie jest egoizmem, pazernością, a podstawowym prawem, w zasadzie to powinnością nawet. Niedługo PayPal przestanie być liderem, kiedy rynek się ustabilizuje będziemy płacić słone prowizje, co już ma miejsce w niektórych systemach, więc bierzcie i korzystajcie póki możecie.


No to jak to z tobą jest, tutaj piszesz takie rzeczy, a wcześniej coś takiego znalazłem:


Cytuj
[size=78%]  [/size]



Moim zdaniem używanie karty dużej rodziny, bez posiadania dużej rodziny, a dla niektróych nawet bez posiadania rodziny, to jest w kolejności:
1. oszustwo
2. doprowadzenie do sytuacji kiedy projekt zostanie zlikwidowany i stracą na tym ludzie, dla których 5% to faktycznie dużo w przeliczeniu na jedno dziecko
3. brak honoru (jak kraść to miliony, dla 5% robić z siebie pajaca?)
4. zwykły januszyzm
5. gówno a nie rabat


Serio, kiedy byłem młody myślałem, że musi wymrzeć pokolenie PRLu, żeby mentalnie ten kraj się rozwijał, ale jak czytam te januszowe skamlanie o 5%, to mnie febra wykręca.
Sorry za gorzkie słowa, dla niektórych to pewnie normalka, chleb codzienny, jak wynoszenie papieru toaletowego z pracy - "o co ci chodzi, ziomek, przecież nie z twojej kieszeni"
[/size]

 
To co okradanie Bonito jest złe a okradnie Empiku dobre, ciekawy z ciebie człowiek  :badgrin:

Offline mibartek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2546 dnia: Październik 03, 2018, 12:47:15 pm »
To co okradanie Bonito jest złe a okradnie Empiku dobre, ciekawy z ciebie człowiek  :badgrin:


Trochę to inna sytuacja te dwa przykłady mimo wszystko. Bo w empiku wykorzystujesz "legalnie" źle napisaną promocję, która wg regulaminu Ci przysługuję, a w bonito używasz karty dużej rodziny, która Ci się zgodnie z zasadami nie należy (jak nie masz dużej rodziny).

Offline donTomaszek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2547 dnia: Październik 03, 2018, 12:50:21 pm »
Pamiętajcie, że największą cebulą jest wytykanie innym cebuli

Tak jak Ty piszesz o promocji z Bonito?
Czy tak jak Ty piszesz o promocji Empiku?
Bo raz chwalisz, raz ganisz. Sorry, raz ganisz a raz chwalisz.
Pogubilem sie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2548 dnia: Październik 03, 2018, 12:54:00 pm »
Trochę to inna sytuacja te dwa przykłady mimo wszystko. Bo w empiku wykorzystujesz "legalnie" źle napisaną promocję, która wg regulaminu Ci przysługuję, a w bonito używasz karty dużej rodziny, która Ci się zgodnie z zasadami nie należy (jak nie masz dużej rodziny).

No jak nie przysługuje, przecież to kupuje i płaci człowiek, który ma kartę dużej rodziny, a co dalej z tym robi to już jego prywatna sprawa. Można stwierdzić, że w Bonito też źle napisali regulamin i adres wysyłki powinien być jak w systemie przy rejestracji.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2549 dnia: Październik 03, 2018, 01:57:02 pm »
Co za dzban.
Karta Dużej Rodziny to oszukiwanie systemu, który promuje wielodzietność. Celem tego programu jest wspieranie finansowe rodziców, utrzymujących duże rodziny. Partnerzy programu korzystają na tym, licząc na większe jednorazowe zamówienia koszykowe.
Jeśli korzystasz z KDR, to nie tylko łamiesz prawo, ale i niszczysz ideę wspierania rodzin.

A jeśli zamawiasz u prywatnego przedsiębiorcy w programie, który jest jego inwestycją, byś w przyszłości wydawał więcej i zwrócił tę inwestycję, to nie łamiesz prawa, tylko uczestniczysz w akcji marketingowej i nikomu krzywdy nie robisz.
Jeśli tego nie rozumiesz, to odstaw komiksy i weź się za elementarz.

 

anything