trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reston

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1665 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:13:14 am »
Witaj promocjo, czekałem na ciebie cały rok  :smile:

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1666 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:32:32 am »
I trwa do końca października! :biggrin: (chociaż może się wcześniej skończyć, tak sobie zastrzegli w regulaminie). Mają tam też błąd, bo podali rok 2017.


W związku, z tym, że zapewne promocja jest ograniczona do określonej liczby zamówień, warto pamiętać, że im droższa pozycja to opłaca się ona juz tak średnio (szczególnie jak się zamawia z wysyłką).


Generalnie przy komiksach Egmontu za okładkową 90 zł płacimy w niej 48 zł + 6 zł dostawa - wychodzi 54 zł. A w takim dobre książki (przez ceneo) 52,63 + dostawa (ale tam mozna kupić więcej komiksów na raz - chyba nikt tutaj nie kupuje po jednym komiksie ;), co sprawia, że dostawa na jeden, przy np. 4 komiksach wypadnie ok. 1,25 zł) - łącznie więc nawet minimalnie taniej niż w ravelo (a nie trzeba się bawić w 4 osobne zamówienia). A im wyższa okładkowa tym "traci się" więcej.


Ja osobiście z tego powodu nie kupuję droższych komiksów i zachęcam innych też do przemyślenia - zostanie więcej promocji na tańsze komiksy z przyszłych rzutów :wink: (a jak już było wspomniane - przy komiksach z np. okładkową 40 zł promocja wymiata).

Offline tomb

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1667 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:46:34 am »
Taka promocja jest super tylko przy tanich komiksach z odbiorem osobistym. W innych przypadkach warto porównać z ceneo.
Ja sam w ten sposób uzupełniłem (jeśli zrealizują, rzecz jasna) Lucky Luke'a - wychodzi po 10 zeta za tom, zamawiając parami. Nowy Batman od Millera wychodzi za niecałe 11 i to jest super, Fistaszki wychodzą za ok. 35 zł, więc nadal kilka złotych taniej, ale już eurasy w integralach (czyli ceny powyżej 80 zł) rzadko kiedy są ciekawe cenowo i w zasadzie, jeśli ktoś musi doliczyć wysyłkę, to prawdopodobnie nawet nie warto sprawdzać.
Dorzuciłem do tego kilka książek i jakieś tam dodatki do planszówek i jeśli zrealizują bez uszkodzeń (a z tym u nich jest różnie) to będę szczęśliwy. Żona mniej.

Offline starcek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1668 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:58:10 am »
Lucki kupowane parami z odbiorem osobistym wychodzą poniżej 10 zł. Ekho też ma niezła cenę. Masakra.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline wasilmw

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1669 dnia: Sierpień 01, 2018, 12:16:52 pm »
Właśnie poszło 15 zamówień i to wszystko z dostawą na Pocztę - ze wsi jestem i Ruchu nigdzie w pobliżu nie ma (za to poczty mamy dwie  :lol: ). Opłacało się wszystko do mniej więcej 80 zł za komiks - dlatego Runaways i Saga Anglosaska zapewne będą zamawiane z innego dyskontu. Pierwszy raz korzystałem z tej promocji i wszystko wyszło taniej lub dużo taniej niż inne księgarnie. Aż żałuję, że staram się zamawiać komiksy na bieżąco i poszło tylko te 15 zamówień - ale jeżeli promocja dotrwa do października to raczej słabe obroty zapowiadają się w pozostałych księgarniach w najbliższych 2 miesiącach  :smile: :smile: :smile:

Offline Tounen

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1670 dnia: Sierpień 01, 2018, 12:46:31 pm »
Czy usunęli w Ravelo możliwość odbioru w księgarni? Rano zamawiałem i była, a teraz nic.

Offline muaddib85

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1671 dnia: Sierpień 01, 2018, 12:52:44 pm »
Czy usunęli w Ravelo możliwość odbioru w księgarni? Rano zamawiałem i była, a teraz nic.
Na to wygląda :(

Offline Tounen

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1672 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:03:32 pm »
Brzydkie zagranie wobec stałych klientów. Ciekawe czy tak zostanie do końca promocji.

Offline clandestino

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1673 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:11:06 pm »
Bezczelność. Anulowali odbiór w księgarni i podnieśli koszty wysyłki, czyli mają zamiar w ukryty sposób dorabiać na dostawie.
Edit: Zaraz. Pojawiła się darmowa dostawa kurierem?Edit2: Nie da się z niej skorzystać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 01:18:50 pm wysłana przez clandestino »

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1674 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:23:03 pm »
Ładnie tasują. Choć na stronie jest informacja o darmowej wysyłce/dostawie do księgarń: https://www.ravelo.pl/wysylka-gratis#koszty
(damn, każdy wklejany link do tabeli opłat przekierowuje na stronę główną...)
Chcecie to piszcie do nich, że o co im kaman? serwis@ravelo.pl
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Bartek Gawron

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1675 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:36:03 pm »
https://www.ravelo.pl/wysylka-gratis#koszty

u're welcome.

A tak przy okazji, to zawsze były cwaniaczki jakich mało, począwszy od "Miłośniczniki dobrej kreski" kiedyś tutaj na forum, skonczywszy na aktualnej obsludze Egmontu, którą odczytuję jako duży PRowy błąd Egmontu.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline starcek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1676 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:38:13 pm »
Coś dziwnego jest. Mnie teraz przy zamawianiu Shi wskakuje kurier pocztowy za darmo. :-)
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kenji

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1677 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:41:27 pm »
bez darmowej wysyłki ta promocja nie jest dużo lepsza niż bonito ( z dwoma dodatkowymi rabatami)
więc ja odpuszczam

Offline roble

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1678 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:52:01 pm »
Opłaca się tylko parę tanich nowości. Reszta ma słaby rabat wyjściowy. Dadzą gratis 15zl od masterpassa i potem dolicza 12zl za paczkomat..

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1679 dnia: Sierpień 01, 2018, 01:54:43 pm »
Może tyle osób zamówiło z dostawą do jakiejś księgarni, że zdecydowali, że nie mogą nagle dostarczyć np. 100 czy 200 komiksów do odbioru w księgarni (jakies umowy)... a może nie mają jak lub nie potrafią wyłączyć tej jednej księgarni więc w ogóle wyłączyli tę opcję (tak, to bardzo naciągana hipoteza :wink: ).

 

anything