Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1515 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:19:15 pm »
No dokładnie tak jest. Prowizję nalicza automat, który się nie zastanawia tylko nalicza. Ustawiłeś cenę 10 000 zł to naliczy ci 1000 zł. Z kolei zwroty są już korygowane pod okiem człowieka, który tylko szuka wymówki aby ci jej nie przyznać. I jak ktoś ustawi sobie ceny z np. 30 zł na 3000 zł (żeby nie zamykać aukcji) i pojedzie na urlop, to może się grubo zdziwić jeżeli ma dobrze zorganizowaną konkurencję. Zamykanie aukcji przez cwaniaków to przecież codzienność. Jak widzę kilka stron aukcji gdzie sprzedawca ustawił sobie takie ceny 9999 zł to łapię się za głowę.

To, że konsumenci tego nie ogarniają to dla mnie żadna nowość. Jeżeli sobie handlujesz od czasu do czasu rzeczami używanymi to jest ok, bo nad takimi się pochylają. Ale spróbuj prowadzić tam firmę przez kilka lat to pogadamy i spróbuj dziennie występować o dziesiątki czy setki zwrotów prowizji i=to zobaczysz jaki procent jest oddawany. Brzmi to niedorzecznie ale tak jest. Alledrogo od kilku lat prowadzi ostrą politykę prokonsumencką oraz forsuje mechanizmy anty-przedsiębiorcom, które wielu doprowadziły już do skrajnego bankructwa.

PS. Przepraszam jeżeli to podpada pod OT.

Offline Danio237

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1516 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:47:17 pm »
Oki, ja sprzedaje tylko raz po raz na dużo mniejszą skalę wiec pewnie sie mylę. A najprostszym rozwiązaniem na niepłacących kupujących w takiej sytuacji będzie chyba zrezygnowanie z tradycyjnego przelewu i akceptowanie tylko PAYU, po co się męczyć?

Offline poxi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1517 dnia: Czerwiec 25, 2018, 05:28:21 pm »
Oki, ja sprzedaje tylko raz po raz na dużo mniejszą skalę wiec pewnie sie mylę. A najprostszym rozwiązaniem na niepłacących kupujących w takiej sytuacji będzie chyba zrezygnowanie z tradycyjnego przelewu i akceptowanie tylko PAYU, po co się męczyć?
To tak nie działa, zarówno w przypadku PayU, czy Przelewy24 masz opcję "płacę przelewem tradycyjnym", które generują druczek do przelewu tradycyjnego przez tych pośredników. Zdziwiłbyś się jak wiele osób wybiera taką płatność i prosi o numer konta poza tymi systemami, ale to akurat nie ma znaczenia dla sedna sprawy.
Statusy płatności na Allegro są 3:
1."Brak wpłaty" - gdy kupujący nawet nie wypełni formularza zapłaty, zwykle wtedy nie ma problemu ze zwrotem
2. "Brak informacji o wpłacie" - kupujący zacznie płatność, ale nie dokończy (czyli przejdzie do strony banku, albo wygeneruje druczek do przelewu) i tu jest pełna dowolność tego, czy dostaniesz zwrot prowizji, pomimo, że nie dostałeś zapłaty
3. "Zapłacone" - wiadomo.


Na szczęście Allegro jest tylko moim dodatkowym źródłem zarobku, poza 'normalną' pracą. W przeciwnym razie każdego dnia martwiłbym się o swoją przyszłość.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 05:33:50 pm wysłana przez poxi »

Offline Nafciarz

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1518 dnia: Czerwiec 26, 2018, 07:49:30 pm »
Jak zawsze zapraszam do pisania pw jezeli ktos chce zrobic zakupy na bonito. Posiadam dodatkowe 5% + 5%.

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1519 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:13:19 am »
Jeżeli ktoś ma konto Paypal to do końca miesiąca jest oferta na 40 PLN zniżki na zakupy, wystarczy zapisać na swoim koncie.
Jeżeli się dostało maila to "wystarczy tylko zapisać", jeżeli się nie dostało to nie ma jak zdobyć zniżki :doubt:

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1520 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:25:46 am »
Ja mam konto w paypal, a meila od nich nie dostałem.

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1521 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:26:44 am »
Ja też, czyli nam się nie należy :razz:

Offline angelscorpion

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1522 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:28:03 am »
Niestety, nie wiem, na jakiej zasadzie Paypal wybiera adresatów - czy wysłał to wszystkim.

P.S. już wiem dlaczego :smile:

"Wysłaliśmy tę wiadomość e-mail na adres (...), ponieważ w Twoich preferencjach dotyczących marketingu PayPal zostały uaktywnione wiadomości zawierające Nowości. Możesz zdecydować, co chcesz od nas otrzymywać"

Offline angelscorpion

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1523 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:32:32 am »
Na swoim koncie Paypal w zakładce "powiadomienia" mam zaznaczone opcje "nowości, oferty, ankiety" - i pewnie dlatego otrzymałem. Oferta wysłana w zeszły piątek, 22 czerwca. Próbujcie, może Wam przyślą?

Offline Talvi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1524 dnia: Czerwiec 27, 2018, 11:06:17 am »
Na swoim koncie Paypal w zakładce "powiadomienia" mam zaznaczone opcje "nowości, oferty, ankiety" - i pewnie dlatego otrzymałem. Oferta wysłana w zeszły piątek, 22 czerwca. Próbujcie, może Wam przyślą?
Też to mam zaznaczone i nic nie dostałam. Foch.

Offline starcek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1525 dnia: Czerwiec 27, 2018, 11:20:12 am »
Mnie też nie obdarowali.  :-?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1526 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:37:44 pm »
W Gildii 32% zniżki na Mysią Straż Zimę - warto brać, bo dotąd było drożej i mało gdzie mają.
Spóźniłem się :neutral:

Offline cohlerc1

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1527 dnia: Czerwiec 29, 2018, 11:06:03 am »
Bo pewnie mieli kilka sztuk na stanie, teraz muszą ściągnąć więc drożej. Ja kupiłem używke na fb ale za to chętnie przygarne Jesień :wink:

Offline wonaps

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1528 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:34:38 pm »
Na Gildii ogólnie teraz mocne wyprzedaże do 12 lipca lub wyczerpania zapasów. Np Chew najtaniej wychodzi;)

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1529 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:47:49 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---