trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 713930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1500 dnia: Czerwiec 22, 2018, 01:06:02 pm »
Pewnie pomyłka z kropce.

Offline Soontir

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1501 dnia: Czerwiec 22, 2018, 01:13:03 pm »
Po prostu przeczytalem raz i wiem, ze raczej nie wrócę do tych serii. Jak ktos się skusi na jakieś dwie serie to Transmetropolitan dorzuce w gratisie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2018, 01:24:20 pm wysłana przez Soontir »

Offline laf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1502 dnia: Czerwiec 22, 2018, 01:18:32 pm »
Pewnie pomyłka z kropce.
mogłaby to być pomyłka, jakby komiks był w cenie 2 499 zł. A poza tym tą aukcję widziałem już kiedyś wcześniej (ktoś na forum już zamieszczał do niej link) i dziwne, że jeśli to błąd, to do tej pory nie został poprawiony.

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1503 dnia: Czerwiec 22, 2018, 01:44:14 pm »
mogłaby to być pomyłka, jakby komiks był w cenie 2 499 zł. A poza tym tą aukcję widziałem już kiedyś wcześniej (ktoś na forum już zamieszczał do niej link) i dziwne, że jeśli to błąd, to do tej pory nie został poprawiony.
Ale w takiej sytuacji łapie się na darmową przesyłkę  :smile:

Offline laf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1504 dnia: Czerwiec 22, 2018, 01:51:33 pm »
Po prostu przeczytalem raz i wiem, ze raczej nie wrócę do tych serii. Jak ktos się skusi na jakieś dwie serie to Transmetropolitan dorzuce w gratisie.
Cholero jedna, przestań kusić  :wink: . Przecież napisałem, że jestem spłukany, a pożyczki na zakup komiksów nie będę brał  :wink: .
Chociaż...

Edit
No i namówił  :biggrin: 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2018, 02:11:40 pm wysłana przez laf »

Amer

  • Gość
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1505 dnia: Czerwiec 23, 2018, 10:07:27 pm »
mogłaby to być pomyłka, jakby komiks był w cenie 2 499 zł. A poza tym tą aukcję widziałem już kiedyś wcześniej (ktoś na forum już zamieszczał do niej link) i dziwne, że jeśli to błąd, to do tej pory nie został poprawiony.

Może za błąd odpowiedzialne jest samo Allegro. Ktoś poprosił mnie o zakup klapek na wspomnianym serwisie. U jednego sprzedawcy klapki w rozmiarze powiedzmy 39 kosztowały ok. 90 zł. Inne rozmiary tego samego modelu klapek (u tego samego wystawiającego) wahały się od 450 do 600 zł. Kilka osób kupiło (ale być może cena wcześniej była niższa). Długo jestem na Allegro i czegoś tak dziwnego jeszcze tam nie widziałem.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1506 dnia: Czerwiec 23, 2018, 10:20:27 pm »
Kilka osób kupiło (ale być może cena wcześniej była niższa).
Normalna praktyka na Allegro.
Szkoda ściągać aukcję więc podbija się cenę tak zaporową, że nikt tego nie kupi. Jak produkt pojawi się na stanie to cena wróci do normy. Liczba osób kupujących oczywiście sprzed zmiany ceny.

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1507 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:02:04 am »
Normalna praktyka na Allegro.
Szkoda ściągać aukcję więc podbija się cenę tak zaporową, że nikt tego nie kupi. Jak produkt pojawi się na stanie to cena wróci do normy. Liczba osób kupujących oczywiście sprzed zmiany ceny.

Dokładnie tak, choć jest to niewyobrażalnie głupie dla jednej i drugiej strony. Zawsze znajdzie się kilka osób, które kupią w tak zawyżonej cenie bo kompletnie nie orientują się w cenach.

Dlaczego głupie z drugiej strony? Wystarczy że ktoś sobie naklika kilka razy na takiej aukcji i nie zapłaci bo się zorientuje co jest grane. Wiesz jaką kosmiczną prowizję zapłaci taki sprzedający od tego 500 zł? Np. 10 osób sobie kliknie i masz 500 zł na rachunku do Alledrogo. Na allegro wcale nie tak łatwo otrzymać zwrot prowizji od nich, większość ludzi nie potwierdza wniosku o zwrot i All umywa ręce. Można nieźle kogoś pogrążyć. Takie praktyki jak podbijanie cen przez sprzedającego do astronomicznych sum to niezła dziecinada. Nie jedno konto już tak zostało pogrążone na allegro przez konkurencję.

Offline radef

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1508 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:14:11 am »
Jakby ktoś chciał zamówić coś  z moimi zniżkami na Bonito, to proszę o kontakt poprzez PW.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline jeanvanhamme

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1509 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:26:17 am »
Nie jedno konto już tak zostało pogrążone na allegro przez konkurencję.



Robisz payment tylko przez pośrednika płatności, więc alledrogo widzi, że nie było transferu, anuluje kaucję, problem solved

Offline tysonek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1510 dnia: Czerwiec 25, 2018, 01:23:27 pm »
Nie jedno konto już tak zostało pogrążone na allegro przez konkurencję.
Skąd to wziąłeś ? Przecież to bzdura wierutna.

Offline Danio237

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1511 dnia: Czerwiec 25, 2018, 01:33:23 pm »
Też coś mi się nie chce wierzyć w takie praktyki, a nawet jeśli, to nigdy nie miałem żadnego problemu ze zwrotem prowizji od Allegro.

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1512 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:10:43 pm »
Prowadzicie zarejestrowaną sprzedaż na All?

Offline poxi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1513 dnia: Czerwiec 25, 2018, 03:00:05 pm »
Robisz payment tylko przez pośrednika płatności, więc alledrogo widzi, że nie było transferu, anuluje kaucję, problem solved
Skąd to wziąłeś ? Przecież to bzdura wierutna.

Też coś mi się nie chce wierzyć w takie praktyki, a nawet jeśli, to nigdy nie miałem żadnego problemu ze zwrotem prowizji od Allegro.
Potwierdzam słowa Antariego. Prowadzę działalność i większość obrotu mam przez Allegro (niestety). Jest fatalnie.
Wystarczy, że ktoś się pomyli przy kliknięciu w mailu, czy nie jest świadomy, że kupił więcej sztuk, niż jedna, albo celowo kliknie, że transakcja doszła do skutku (zwłaszcza, przy wybranym przelewie tradycyjnym, jako płatność) i można zapomnieć o zwrocie.
Miałem też przypadki kupowania przez konkurencję całego wyróżnionego asortymentu - nabijają setki złotych prowizji, zamykają jednocześnie aukcję, za której wyróżnienie jest dodatkowa bezzwrotna opłata (zwykle 20-30zł). Z Allegro nie ma żadnej dyskusji. Cała odpowiedzialność przerzucana jest na kupującego, w związku z czym, żeby cokolwiek odzyskać pozostaje długa i żmudna droga sądowa, o ile ktoś podał prawdziwe dane.
Ostatnio Allegro raczyło też ustalić minimalną prowizje w dziale, w którym sprzedaję na 1,50zł - oczywiście bez wcześniejszego poinformowania, co w moim przypadku realnie podniosło prowizję z 8% do ok 15-20%.
Dramat.

Offline poxi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1514 dnia: Czerwiec 25, 2018, 03:01:47 pm »
.