Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 283569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

• Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
    • Evil Manga
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2625 dnia: Grudzień 06, 2018, 09:20:57 pm »
I am hero to manga o zombie. Zaczyna się bardzo ciekawie, bo bohater ma problemy psychiczne i zdaje się być niezbyt wiarygodnym narratorem. Poza tym jako jedyny ma broń (bo to Japonia, a nie USA) z której pod napięciem raczej nie potrafi skutecznie skorzystać. Stwierdza też, że nie czuje się głównym bohaterem własnego życia, czy jakoś tak i wydaje mi się, że w trakcie trwania komiksu powoli nim zostaje, ale na początku jest uroczo nieporadny w swoich działaniach. To raczej nie Walking Dead, gdzie co zeszyt praktycznie dzieje się coś ekscytującego. Czasem akcja potrafi się wlec niemiłosiernie. Dużo jest rysunków zniekształconych, tak jak zdjęcia robione obiektywami o niedużej ogniskowej, z bardzo szerokim kątem widzenia (tzw. rybie oko). To potęguje odrealnienie sytuacji. Zombie potem mutują w jakieś dziwne monstra. To na pewno ciekawe ujęcie tematyki zombie. Przynajmniej po tych 3 omnibusach z 8 jakie przeczytałem.

On a Sunbeam
jest bardzo fajne. Trochę przypomina japońskie sci-fi pisane przez kobiety (Moto Hagio, Keiko Takemiya). Mniejszy nacisk na technopie-rdolenie (tłumaczenie tych wszystkich fuzji kwantowych i że to lasery fotonowe jak strzelają to cośtam) i wybuchy w kosmosie, a na ludzi i relacje pomiędzy nimi. Trochę też humanistyczne podejście do sci-fi Lema mi przypomina. Może Ursulę Le Guin, ale w sumie tylko jedną książkę tej autorki czytałem. Jakby to było typowe sf autor zaraz wytłumaczyłby dlaczego są same kobiety, dlaczego nie muszą nosić skafandrów oraz czemu w kosmosie wiszą sobie jakieś struktury. A tutaj po prostu mamy świat, który jest jaki jest i bohaterki, które mają całkowicie normalne, ludzkie problemy oraz kameralne historie od których nie zależą losy świata. Fajne też jest, że nie wynikają one z ich nieheteronormatywności, która nie jest traktowana jako coś nazdwyczajnego. Tak jak reszta elementów świata i charakterów postaci po prostu występuje. No one cares. Napięcie generowane jest gdzie przez inne elementy narracji. Jakieś dwa tygodnie temu autorka była na mini-tournee po Europie. Niestety dowiedziałem się zbyt późno i byłem już rozpisany w pracy w ten dzień, bo skoczyłbym autokarem do Wiednia posłuchać co ma do powiedzenia. Ogólnie jestem pod wrażeniem dorobku pomimo młodego wieku i pewnie sprawdzę kolejne prace (Spinning na pewno).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2018, 09:24:29 pm wysłana przez Dembol_ »
http://evilmanga.tumblr.com/ - manga dla dojrzałego czytelnika

Offline gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2626 dnia: Grudzień 06, 2018, 10:13:50 pm »
Jest dokładnie jak piszesz. Podobało mi się to wizjonerskie podejście, całkowicie pozbawione przymusu tłumaczenia się z czegokolwiek. Nawet rybki przyjąłem jako coś całkowicie naturalnego. :wink: No i to co mnie uwiodło to bardzo oryginalny świat, z jednej strony bardzo realny a jednak mocno oniryczny. Kosmos a jednak bardzo kameralny i trochę duszny.
To ponoć jej najlepszy komiks, ale też z pewnością sięgnę po wcześniejsze. Choć na pierwszy rzut chciałem bardziej End of Summer.

A co do mangi, dzięki za opis. Chyba spróbuję. Choć zombie to dla mnie temat, który mógłby nie istnieć, to rysunki wyglądają zachęcająco.
The Arab of The Future 3 
Inside Moebius 3 
Człowiek, Który Zabił Lucky Luke'a 
One Dirty Tree 

Offline isteklistek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2627 dnia: Grudzień 12, 2018, 11:07:26 am »
Nadrabianie zaległości z zeszytówkami. Dotarł WW#50 Frison, który z jakiegoś powodu był trudno dostępny i trochę zeszło zanim dojechał w dobrym stanie, bo za pierwszym razem się nie udało. Wariant Batgirl #27 też spotkał podobny los.

Offline OokamiG

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #2628 dnia: Grudzień 12, 2018, 12:23:52 pm »
Ta narzuta to już znak jakości :). Świetna wrzuta, dużo dobra.

Offline Gazza

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2629 dnia: Grudzień 12, 2018, 02:15:32 pm »
Nadrabianie zaległości z zeszytówkami. Dotarł WW#50 Frison, który z jakiegoś powodu był trudno dostępny i trochę zeszło zanim dojechał w dobrym stanie, bo za pierwszym razem się nie udało. Wariant Batgirl #27 też spotkał podobny los.
Ja mam od jakiegoś czasu regularnie, że raz na miesiąc/preorder jakiś zeszyt nie dociera do mnie z powodu defektów/dostępności i dopiero po jakimś czasie chłopaki z Atomu dosyłają zaległy tytuł. W przyszłotygodniowej dostawie spodziewam się (mam nadzieję), że dotrze widoczna na Twojej wrzutce Batgirl #28.
Dobry zakup ogólnie! Podoba mi się Twoja wierność DC! :smile:

Ta narzuta to już znak jakości :smile:
Taka rzekłbym rebirthowa... :wink: