Autor Wątek: Komiks a kwestie światopoglądowe  (Przeczytany 32371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 23, 2017, 12:28:57 pm »
Jak się przez te lata drepta w miejscu, a ponad fachową lekturę przedkłada tandetne substytuty komiksów oraz rajcowanie się obciachowymi dziarami to nie dziwota, że percepcja w końcu ci siadła. Zapuść sobie chłopaku jakąś garażową kapelę z Milwaukee i po raz kolejny wyobraź sobie, że jesteś sidekickiem Mad Maxa. Może ci się synapsy z trochu odkorkują :smile:

Skorzystam w takim razie z tej unikatowej okazji i polecę całkiem fajną fachową literaturę o garażowych (i nie tylko garażowych) zespołach z Milwaukee, "Brick Through The Window". Wyszła na początku tego roku.
perły przed wieprze

Offline LucasCorso

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 23, 2017, 12:39:26 pm »
Na szczęście w przeciwieństwie do "lewaka" "libertarianina" się nie nadużywa, więc możemy się spokojnie gromadzić czy wypowiadać...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Szekak

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 23, 2017, 01:27:19 pm »

Kapitulację przyjmuję.

Jeżeli prostych analogii nie jesteś w stanie zrozumieć i odpowiednio zinterpretować (podpowiem - jeśli teza i argumentacja jest tak uniwersalna, że da się ją zastosować w każdym przypadku podmieniając tylko kluczowe słowa, to oznacza, że jest ona nic nie warta), to rozmowa nie ma sensu, więc musiałem skapitulować, gratuluję, będziesz miał ostatnie słowo, bo jak mówi znane przysłowie o ustępowaniu jestem zmuszony skapitulować. Z mojej strony to ostatni post w twoim kierunku.


jest przejawem miałkości intelektualnej, także przestań się kompromitować.

Powiało hipokryzją. Miłego masakrowania lewaków, tylko najpierw naucz się znaczenia słów których używasz, wtedy masakracja będzie bardziej epicka i zachwyci każdego prawilnego prawaka twojego sortu. Nie musisz dziękować.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/tak%C5%BCe.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2017, 01:40:22 pm wysłana przez Szekak »

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 23, 2017, 02:39:37 pm »
Strefa Komiksu: "Czyli na bank prawicowcy o skrajnych poglądach"
 
Proponuję w wolnej chwili przejrzeć program NSDAP. Typowy, "prawicowy" zbiór dobrych rad co do sposobu na życie. W sieci gdzieś sobie jest. 

Gobender - a może tak zainicjowałbyś zawiązanie czegoś na kształt "zakonu oburzonych"? Mógłbyś tego typu petycje słać nie tylko do moderatorów ale też na przekład na rady bezpieczeństwa ONZ, Komisji Trójstronnej, Klubu Bilderberg etc. Z przyjemnością obejrzę na YT burzliwą debatę w swojej własnej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2017, 02:42:58 pm wysłana przez Nawimar »

Offline Szekak

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 23, 2017, 03:17:17 pm »
w ramach ich pomysłu na rzeczywistość mają w planach organizowanie wczasów zakładowych dla pracowników zakładów Kruppa na Pojezierzu Meklemburskim.
W jakim z komiksów Rucka poruszył wątek wczasów zakładowych na Pojezierzu Meklemburskim?

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 23, 2017, 03:21:09 pm »
Szekak - a gdzie zostało wspomniane, że "(...) Rucka poruszył wątek wczasów zakładowych na Pojezierzu Meklemburskim?"

Offline horror

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 23, 2017, 03:38:39 pm »
po co panowie chcecie przekonać konia, że nie jest koniem. szkoda energii na to. N. reprezentuje rodzaj zaangażowania co w końcu z oddziałów dirlewangera zrobi powstańców.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2017, 07:06:24 pm wysłana przez horror »

Offline Szekak

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 23, 2017, 03:43:46 pm »
Rucka jest tu opluwany przez ciebie za swoją lewacką propagandę, za min. jak sam wspomniałeś krytykę osób szkalujących homoseksualistów, a gdy Strefa Komiksu zapytał o maszerujących nazioli to nagle ich stosunek do osób homoseksualnych przestał być ważny, a wyznacznikiem lewactwa stał się stosunek do wczasów zakładowych dla pracowników zakładów Kruppa na Pojezierzu Meklemburskim. Ponieważ chcę ustalić czy Rucka jest lewakiem w sposób w jaki ty ustalasz lewactwo innych, dlatego pytam się w którym komiksie poruszył temat wczasów zakładowych dla pracowników zakładów Kruppa na Pojezierzu Meklemburskim.

Horror, nie wiem czy to Twój brat bliźniak, ale jeśli tak to piątka dla niego, sentencje trafiające w punkt warto powtórzyć nawet kilka razy.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 23, 2017, 04:01:03 pm »
Z dużym rozbawianiem obserwuję zachowanie forumowych lewaków, którzy najpierw sami unikają dyskusji na konkretne tematy światopoglądowe związane z konkretnymi komiksami (aczkolwiek doceniam pociągnięty wątek "Lazarusa" - żeby nie być posądzonym o wybiórczość), następnie z bardzo charakterystycznym dla swojej grupy społecznej modus operandi przejaskrawiają i nadinterpretują wypowiedzi adwersarzy po to, żeby zarzucić im "opluwanie", brak szacunku, w dalszej kolejności szerzenie nienawiści, pogardę, itp., a na koniec lamentują, że straszny off-top się tu zrobił i wołają moderatora. Made my day  :lol:

Offline Szekak

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 23, 2017, 04:05:11 pm »

Do tego momentu byłem przekonany, że mimo ogólnego powichrowania jesteś osobą myślącą. Teraz jednak, po zaprezentowaniu, nazwijmy to umownie, modelu świadomościowego jak ten w powyższym poście jestem zdania, że nie ma już dla Ciebie ratunku. Sori, ale to jest jakaś osobliwość pseudo-zero/jedynkowa.

Pytaniem tym chciałem wykazać z jaką łatwością szafujesz wyznacznikami lewactwa w zależności od sytuacji jak ci wygodnie nie potrafiąc przyznać nawet najbardziej oczywistej racji rozmówcy, w tym wypadku racji Planecie Komiksów, niemniej teraz ta rozmowa nie ma już dla mnie znaczenia, bo znów zaczynasz obrażać rozmówcę, kolejny raz dzisiaj, teraz trafiło na mnie. Opanuj się człowieku. Pozostaje mi w tej sytuacji zacytować słowa raj666 skierowane do ciebie dwie strony wcześniej.
Mogę tylko jeszcze raz pogratulować klasy i się odmeldować.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2017, 04:11:08 pm wysłana przez Szekak »

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 23, 2017, 04:16:55 pm »
Szekak, nie chcę szermować stwierdzeniem typu: "Kompletnie nic nie zrozumiałeś", bo ostatnimi czasy zbyt często na tym forum po nie sięgałem. Trudno mi jednak znaleźć bardziej adekwatne niż właśnie wspomniane. Dodam tylko, że z radością podyskutowałbym sobie tu z Tobą o różnych nurtach lewactwa, jego formach, przejawach oraz o tym z jakich powodów ideologia nazistowska była niczym więcej jak tylko nieco zmodyfikowaną kopią doktryny marksistowskiej uzupełnioną o słabo kamuflowane wątki z XIX-wiecznego okultyzmu (głównie teozofii po jej przejęciu przez Anne Besant). Nie obraź się ale po pierwsze totalnie na taką dyskusje nie jesteś gotowy, a po drugie larum dotyczące offtopu o którym wspominał Feldkurat zapewne dałoby się słyszeć nawet w Anguleme. Stąd nie pozostaje mi nic innego jak pozdrowić Cię serdecznie.

Offline nayroth

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 23, 2017, 04:55:22 pm »
Jak nie, a "naziol"?


O ja cię...


Strefa Komiksu - wróć może do szkoły podstawowej. Tam się dowiesz że nazi to skrót od narodowych socjalistów, czyli właśnie ultra-skrajnych lewaków. Wstyd trochę że trzeba tłumaczyć komuś takie podstawowe pojęcia.

Offline mrcngrck

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 23, 2017, 05:02:28 pm »
No w tej szkole do której odsylasz to nikt takich bzdur nie wygadywał

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 23, 2017, 05:20:14 pm »
Mrcngrck:"No w tej szkole do której odsylasz to nikt takich bzdur nie wygadywał"
 
Faktycznie, ryzyko, że jakiś nauczyciel z przypadku będzie powtarzał stalinowską propagandę o narodowo-socjalistycznej "prawicy" wobec której jedyną alternatywą jest marksistowska "lewica" (czyt. skrajne lewactwo) o dziwo nadal nie jest znowuż takie małe.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 23, 2017, 05:50:08 pm »
Cytuj
No w tej szkole do której odsylasz to nikt takich bzdur nie wygadywał

Pogratulować szkoły.