trawa

Autor Wątek: Komiks a kwestie światopoglądowe  (Przeczytany 32380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 22, 2017, 08:35:48 pm »
Gobender - sori, ale nie przeginaj z nadwrażliwością na swoim punkcie. Takie jest moje zdanie i tylko dlatego abyś poczuł się lepiej nie będę się zginał w przysłowiową agrafkę. Przy czym nie musisz tego akceptować; wystarczy, że będziesz tolerował. Bo na tym m.in. polega właśnie tolerancja.

Słuchaj, nie będę nawet tego komentował w kontekście tolerancji bo wnioskujac z powyższych wypowiedzi rozumienie tego słowa mamy zgoła inne (i co może być dla Ciebie szokiem - nie znaczy to, że Twoje musi być właściwe). Natomiast nie mów mi czy jestem nadwrażliwy czy nie, po prostu mnie nie obrażaj i będziemy kwita. Swój pogląd sobie miej, Twoja sprawa i nie wnikam, ale zachowaj minimum kultury.

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 22, 2017, 08:45:13 pm »
Ty z kolei przyjmij do wiadomości, że gdybym faktycznie miał zamiar obrażać osoby o Twojej orientacji to na pewno nie używałbym eufemizmu którym z mojej perspektywy jest "przypadłość". Bez względu na to jak wiele potępieńczych scenariuszy rozpisze Rucka, Bendis czy inny Vaughan pozostanę przy swoim zdaniu.

Offline gobender

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 22, 2017, 08:55:03 pm »
Ty z kolei przyjmij do wiadomości, że gdybym faktycznie miał zamiar obrażać osoby o Twojej orientacji to na pewno nie używałbym eufemizmu którym z mojej perspektywy jest "przypadłość". Bez względu na to jak wiele potępieńczych scenariuszy rozpisze Rucka, Bendis czy inny Vaughan pozostanę przy swoim zdaniu.

Z całym szacunkiem, ale ostatnie co mnie interesuje to Twoje prywatne zdanie na ten temat. Nie o jego zmianę prosiłem, tylko o powstrzymanie się od tego typu aluzyjek.

Offline misiokles

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 22, 2017, 08:56:55 pm »
Z neo-bolszewikami nie wygrasz... ;/

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 22, 2017, 09:00:59 pm »
To nie są aluzyjki tylko konkretne odniesienie do wątku, który odegrał istotną rolę w zamierzonym gnojeniu jednego z bohaterów serii "Gotham Central". I zapomnij o tym, że będziesz mógł terroryzować kogokolwiek w imię ideologii czy swojej orientacji. Sori ale, że się posłużę wątpliwą klasyką: "No passaran!" To już nie te czasy.

Offline Szekak

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 22, 2017, 09:51:22 pm »
Nawimar, Ty też masz pewną przypadłość intelektualną. Zastosowałem ten eufemizm, bo Cię lubię i nie chcę urazić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 10:05:50 pm wysłana przez Szekak »

Offline gobender

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 22, 2017, 09:57:05 pm »
To nie są aluzyjki tylko konkretne odniesienie do wątku, który odegrał istotną rolę w zamierzonym gnojeniu jednego z bohaterów serii "Gotham Central". I zapomnij o tym, że będziesz mógł terroryzować kogokolwiek w imię ideologii czy swojej orientacji. Sori ale, że się posłużę wątpliwą klasyką: "No passaran!" To już nie te czasy.

Jeśli prośbę o nieobrażanie mnie traktujesz jako terror... to rzeczywiście jesteśmy z innych rzeczywistości.
A co to za czasy? Mam zaczać się bać? Bo to któryś już post z z nutą jakiejs groźby.

Offline Szekak

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 22, 2017, 10:05:22 pm »


O i to jest właśnie kwintesencja lewackiego myślenia, a właściwie znakomity sposób na stłumienie wyrzutów sumienia, że robią dokładnie to samo, przeciwko czemu walczą. Wystarczy doklejenie komuś łatki nietolerancyjnego i już mają usprawiedliwienie dla wszelkiej podłości, jaką następnie takiej osobie wyrządzą. Tylko pamiętaj, że równie dobrym nastrojem w czynieniu świata lepszym wykazywali się Hitler, Stalin i inne tego typu indywidua, a także ich stronnicy.

Wow, fajny tok rozumowania. Dla Supermana też walka o wartości które ceni jest doskonałym sposobem na stłumienie wyrzutów sumienia. Jakiś Zod czy inny szanowny człowiek bije ludzi na ulicach i niszczy miasto i to już Supermanowi wystarcza by dokleić mu łatkę przestępcy i już ma usprawiedliwienie dla wszelkiej podłości, jaką następnie takiej osobie wyrządza. Supcio robi dokładnie to samo, przeciwko czemu walczy! Supcio jest jak
Hitler, Stalin i inne tego typu indywidua, a także ich stronnicy.
Brak logiki, zrozumienia sprawy i zaprzeczanie samemu sobie, to jest właśnie kwintesencja prawackiego myślenia.

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 22, 2017, 10:07:16 pm »
Gobender - takie czasy w których nie tylko Ty nie musisz się bać ale też Ci, którzy politpoprawność mają w głębokim poważaniu. Jeśli miałbyś się kogokolwiek obawiać to moim zdaniem co najwyżej tych, którzy wytypowali sobie m.in. homoseksualistów na oręż w osobliwej pseudo-krucjacie i usiłują dysponować tym środowiskiem w sposób instrumentalny. Proponuję nie dawać im się wkręcać.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 22, 2017, 10:11:16 pm »
Nawimar, tak z czystej ciekawości (i jak zawsze bez żadnej złośliwości):

1. Co rozumiesz pod pojęciem "przypadłość"?
2. I w świetle podanej przez Ciebie definicji "przypadłości" - dlaczego uważasz homoseksualizm za przypadłość?

Offline Szekak

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 22, 2017, 10:12:41 pm »
Gobender - takie czasy w których nie tylko Ty nie musisz się bać ale też Ci, którzy politpoprawność mają w głębokim poważaniu. Jeśli miałbyś się kogokolwiek obawiać to moim zdaniem co najwyżej tych, którzy wytypowali sobie m.in. homoseksualistów na oręż w osobliwej pseudo-krucjacie i usiłują dysponować tym środowiskiem w sposób instrumentalny. Proponuję nie dawać im się wkręcać.
Czy Ty wiesz czym jest polityczna poprawność? Bo zdaje się, że nie wiesz, skoro chwalisz się tym, że masz gdzieś szacunek wobec innych. I jak każdy bystry prawak wiesz lepiej co jest dobre dla kobiet, homoseksualistów itp. itd. niż oni. A potem zdziwienie, że takie obrzydliwe i szkodliwe opinie nie spotykają się z ciepłym przyjęciem w obiegu publicznym. :lol:

Offline gobender

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 22, 2017, 10:15:54 pm »
Kuki, chyba nie warto.

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 22, 2017, 10:21:51 pm »
KukiOktopus - w gruncie rzeczy już o tym wspominałem. Proponuję rzucić jeszcze raz okiem na jeden z moich postów na poprzedniej stronie. Jeśli jednak będziesz sobie życzył powtórzenia, a Gobender uzna, że warto to oczywiście powtórzę się.
 
Szekak - definicja tego pojęcia raczej jest jednoznaczna i na pewno obejmuje m.in. częste szermowanie pejoratywnymi (a zarazem wyzbytymi faktycznej treści) określeniami typu "obrzydliwe", "faszystowskie" etc. Od siebie dodałbym jeszcze ogólne napuszenie i samozadowolenie osobników, którzy zwykli chętnie skrywać się za jej parawanem oraz obszczekiwać za niego swoich rozmówców. 

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 22, 2017, 10:32:22 pm »
Przejrzałem Twoje posty na kilku ostatnich stronach i niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na postawione pytania. Trudno. Ale zakładając, że jesteś człowiekiem dobrej woli (bo przecież nie może być inaczej), domyślam się, że przez "przypadłość" rozumiesz po prostu pewną cechę, którą pewne osoby posiadają, a inne nie, na podobieństwo blond włosów.

Dobranoc, przypadłości na nos.

Offline Nawimar

Odp: Komiks a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 22, 2017, 10:43:44 pm »
To tak jeszcze dodam tuż przed ciśnięciem się w objęcia Morfeuszycy, że m.in. tego właśnie piewcom poprawności politycznej nie daruję (na pewno bardzo się już lękają ;) ): zaglądania prywatnym ludziom pod pierzyny i wciągania ich w swoje brudne gierki. Niech tym zideologizowanym fujarom, którzy niczego poza wywlekaniem tematów zastępczych nie potrafią, poduchy wielce twardymi i gniotącymi będą!

 

anything