trawa

Autor Wątek: Zin Zin Press - na nowo  (Przeczytany 3652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolk

Zin Zin Press - na nowo
« dnia: Marzec 17, 2008, 09:53:50 am »
otwieram temat bo nie wiem czy istnieje jeśli tak to proszę moda o połączenie
niestety wyszukiwarka nie działa

ale tak:

Krzyczałem ba! darłem ryja na zin zin za komiksy historyczne
i zdania nie zmieniam w tym temacie
ale
po Alois Nebel
kolejne mocne bardzo mocne uderzenie niezależnym komiksem europejskim

Pozdrowienia z Serbii to mocny komiks w mocnym i aktualnym temacie
ciesze się niezmiernie
i trzymam kciuki za Zin zin
oby dalej oby więcej

a o samym komiksie psiałem tutaj:
http://karolkonw.blogspot.com/2008/02/from-serbia-with-love.html

wcale nie tak dawno

Offline adro

Zin Zin Press - na nowo
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2008, 01:21:18 pm »
No mnie tez cieszy ten nowy kurs Zin zinu. Moze ja nie bylem az tak negatywnie nastawiony do pozycji patriotycznych serwowanych przez ZZ, bo jednak tytuly te jakos tam wpisywaly sie w promocje samego zjawiska komiksu w Polsce. W sumie promocji nigdy za wiele, szczegolnie jesli chodzi o komiks. Nie wiem na ile te twory patriotyczne przyciagnely nowych ludzi do historyjek obrazkowych, ale przypuszczam ze jednak ktos tam dzieki tym tytulom przyjrzal sie blizej innym komiksom(tu wychodzi moj hurraoptymizm :lol:  :p ). Mimo to trzeba przyznac, ze komiksy patriotyczne made by ZZ byly srednie, moze nie marne, ale jednak to nie bylo to. A teraz prosze ZZ uderzyl 3 tomami bdb Aloisa i na dodatek ma zamiar wydac kolejne ciekawe tytuly. Trzymam za nich kciuki i oby udalo im sie zrealizowac swoje plany. Mam nadzieje, ze czytelnicy dopisza i ujrzymy jeszcze wiecej inteesujacych komiksow z Zin zinu.
Czy Zin zin podal juz jakies blizsze informacje co(tu czesciowo juz wiemy co) i kiedy ukaze sie po Aloisie. Zastanawiam sie tez, czy ZZ
skupi sie wylacznie na komiksach tworzonych przez autorow z europy srodkowo wschodniej, czy jednak jest szansa na dzielka z innych obszarow geograficznych
Mowiac szczerze, to nawet nie wiem, jakich autorow warto byloby wydawac, jesli chodzi konkretnie o europe srodkowa wschodnia.  
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline konradkonrad

Zin Zin Press - na nowo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2008, 01:32:08 pm »
Znaczy się Zograf wyszedł w Polsce?

Offline adro

Zin Zin Press - na nowo
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2008, 12:34:33 pm »
Jeszcze nie, ale ponoc w tym roku ma sie ukazac. Ciekawe jakie jeszcze komiksy na ten rok szykuje nam Zinzin poza juz zapowiedzianymi tytulami.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline yurek1

Odp: Zin Zin Press - na nowo
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2008, 10:46:29 am »
Anna chce skoczyć to - jak dla mnie - komiks, którego zakupu żałuję. strasznie nieskładny, chaotyczny, taki... "czeski film". zapowiada się początkowo na ciekawą historię obyczajową, po czym szybko zamienia w jakiś komiksik sensacyjny z wątkiem historycznym. brakuje tylko gości w lateksach, strasznie pomieszanie z poplątaniem. graficznie przeciętnie. myślę, że można sobie odpuścić.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Marius Magnus

Odp: Zin Zin Press - na nowo
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2008, 10:24:17 am »
"Lomova przeplata główną fabułę retrospektywami i pasażami snów, tworzonymi sugestywniejszym tuszem. Właśnie w tych pasażach tkwi największy czar albumu, w nich czujemy najściślejsze powiązanie z głębszym nurtem życia" - napisano na III stronie okładki słowami w posłowiu "Ironicznie zwyczajna, delikatnie pechowa Anna". Chciałoby się rzec, że istotnie tak właśnie jest, a ponieważ owe pasaże zajmują  zaledwie 5 z prawie 80 stron można domyśleć się na jakim poziomie będzie reszta. Niestety, podobnie jak yurka, ów komiks zawiódł mnie bardzo oferując sensacyjno-obyczajowy "komiks środka" na poziomie wydawnictw Twojego Komiksu (R.I.P.). Do Alois Nebela nie umywa się, pozostaje kibicować wydawcy wierząc, że następnym razem będzie lepiej.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline yurek1

Odp: Zin Zin Press - na nowo
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2008, 10:38:29 am »
natomiast a propos Zografa, którego ZinZin ponoć planuje wydać, to muszę powiedzieć, że po przekartkowaniu spodziewałem się takiego undergroundowego pitolenia, a dostałem może nie najciekawszy, ale na pewno intrygujący komiks z serca najgłupszego konfliktu na świecie. mam tylko niedosyt, że czasem te późniejsze, jednoplanszowe epizody są trochę jednak zbyt płytkie i po łebkach. za to bardzo podobają mi się zabiegi rysunkowe Zografa, zwłaszcza w początkowej części komiksu. warto się zapoznać, krótko mówiąc. mam tylko nadzieję, że ZinZin wyda całość tak, jak Top Shelf, tzn. wraz z korespondencją i wstępem do niej autorstwa Terry'ego Jonesa, wiadomo skąd.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

ramirez82

  • Gość
Odp: Zin Zin Press - na nowo
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2010, 09:16:04 pm »
Co z tymi Pozdrowieniami z Serbii? Ukażą się w końcu kiedyś? Wiadomo coś? W tym tygodniu na Ligaturze wystawa Zografa, a jego komiksu jak nie ma, tak nie ma...

Offline chch

Odp: Zin Zin Press - na nowo
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2017, 04:54:48 pm »
Mam nadzieję, że to dobry temat. Dwie wiadomości z FB wydawcy:


Cytuj
PRACE NAD III WYDANIEM KOMIKSU O WESTERPLATTE NA UKOŃCZENIUDobiega końca przygotowanie III wydania albumu ,,Westerplatte. Załoga śmierci". Komiks jest bardzo poszukiwany, a niedostępny od kilku miesięcy. Wydanie otrzyma nową okładkę i bardzo wiele nowych materiałów w historyczno-archiwalnej części opisowej. Ukaże się w twardej oprawie. Na rynku komiks będzie dostępny ok 15-20 grudnia. Jego wydanie wspiera Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Cytuj
WIEMY KTO NARYSUJE KOMIKS O RTM. PILECKIM
Prace nad nowym komiksem Zin Zin Press o rtm. Witoldzie Pileckim weszły w decydującą fazę. Ukończony został scenariusz i scenopis albumu, teraz do pracy zabrali się rysownicy – Krzysztof Budziejewski, który zajmie się wątkami współczesnymi akcji (aresztowanie, przesłuchania, proces) oraz Wojciech Nawrot, który narysuje sceny dziejące się wcześniej. Premiera komiksu planowana jest na początek przyszłego roku. Projekt realizowany jest w ramach Stypendium im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” ufundowanego przez Miasto Wrocław.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

 

anything